Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:47:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 239805 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #1020 -: април 25, 2015, 11:15:40 »

За 9 месеца всичко ще свалиш. Ама си е гадно. Поне за мен беше много депресиращо в началото, не можех да се гледам.

Този случай направо ме преобьрна  sad

Вчера писхоложката ми предложи аз да водя терапията на една пациентка, че й беше за пьрви пьт. Супер яко ми стана, но не бях подготвена и отказах. Викам, защо не ми каза предварително да се подготвя егати… Умрях от яд, ама после се оказа, че на тази пациентка не може да се прави терапия, та малко ме отядя  smile

Наде, не ти казах вчера, че сьм много горда с тебе  give_rose give_rose give_rose Браво !!! Радвам се, че всичко е минало успешно и си доволна.

В нас е някаква лудница. Висчко е за пране, за прибиране, за чистене… Де да имаше кой да се грижи за нас и поне да ни пазарува и сготви  girl_haha
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #1021 -: април 25, 2015, 11:32:41 »

Добрутро и от мен - или добър ден... smile

Снощи изкарахме до 1 у Свеки, много хубаво беше - отдавна не се бяхме събирали без цупене, нерви, паники и тн... Беше една прекрасна и спокойна вечер smile заспахме към 2, а сутринта от 8 съседите правят ремонт баш над нашата спалня - чудничко, досега се насилвахме да поспим...

Видеото не го издържах цялото, но тая не е нормална... Мисля че няма как да си с всичкия си за да направиш такова нещо.. Подписах петицията за затвора за.нея, ама кел файда - може и условна да и дадат, като на Ставийски - все пак сме в БГ! Ме ми се коментира...

Ние отиваме на пикник така че ви оставям и ви пожелавам хубав ден smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1022 -: април 25, 2015, 11:39:10 »

Инче, може и да си казвала, но аз съм пропуснала. Абе, ще споделиш ли коя е тази Здравка? Някоя твоя роднина ли е?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1023 -: април 25, 2015, 11:52:37 »

Как условна??? Вярно ли??? Говори ли се за условна? Ама как вьобще може да се обсьжда затвор или не, та даже да има петиция??

Никьде не четох за родителите. Как са?

Рататуй, леля Здравка е временната детегледачка на Марта, ама тя прави много повече от това. Приятелка е на майка и се нави да дойде два месеца (срещу заплащане де, но тя не следва работно време и си е като част от семейството). Тьпо ми е да я вьрна в Бьлгария без да е видяла нищо. Но пьк от една страна имам доста работа за университета, от друга почвам да напредвам в бременността и физически нямам вьзможност да я развеждам максимално. Като се прибави и променливото време, та накрая почти нищо.

А пьк тя е зле с ориентировката и разстоянията тук и транспорта малко я шокираха, та не смее да излиза сама да се разхожда. Домошарка си е.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1024 -: април 25, 2015, 11:57:25 »

Благодаря ти за пояснението и извинявай за любопитството!
То петицията май е за доживотен затвор, а не дали да има. Тя е направила и самопризнание, та ако е умна ще сключи споразумение и ще падне евентуално под минимума за такова престъпление.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1025 -: април 25, 2015, 12:05:39 »

Какво е казала в признанието? Много е странна цялата история… Жал ми е за дьщерите й  sad

Ами ти пьк, любопитство, аз нали все за това говоря, нормално е да питате  good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #1026 -: април 25, 2015, 12:50:18 »

По новините казват, че е направила пълни самопризнания, което означава според мен "каквото виждате на записа, това направих". Според мен има нещо гнило в случая, ама едва ли някога ще разберем какво.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #1027 -: април 25, 2015, 15:27:50 »

И гледах клипа, останах с усещането, че това си е някаква практика. Зашеметяват детето с удар и то спи без да плаче. Защото то се размърда и разплака, тя се появи удари го, зави го и го наблюдаваше, сякаш искаше да се убеди, че ще заспи детето. Сетих се с Марти когато лежахме в болница той беше с пневмония. В 5сутринта търсих сестра или санитар да ми даде топла вода, за да му направя млекцето. Отидох в стаята на сестрите, дежурна беше наша комшиика. Спеше надигна се от леглото, каза да търся санитарката,и си полегна. Ок, ама и те се изпокрили,няма ги никъде.. Чукам тук- там,и пак се връщам при комшийката с надеждата да се смили и да стане, тя ядосано ми се тросва, че не може и завъртя задника на другата страна. От тогава като я видя в я подминавам без поздрав.
Днес пихме кафе на едно хубаво слънчево кафене. Марти въртя педалите, и като се прибрахме, чистих, подреждах гардероби,чак сега се изкъпах и легнах за релакс.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1028 -: април 25, 2015, 15:34:04 »

Ама ти… Наистина ли така смяташ???  Oh my ...

Ох, хора моля ви се кажете ми, няма ли да се прави голямо национално разследване на практиките в родилните домове и всичко коренно да се промени и да стане нормално?

Поврьща ми се.

Аз пьк днес сьм в леглото. Имам супер много контракции. Дано ми се поуспокои малко корема. Даже докато спя ги усещам. Не са редовни де, ама от сутринта имах поне 5-6, а ако са повече от 10 за деня е притеснително.

Моите отидоха на разходка и да вземат порьчката на София. И аз исках да отида с тях  sad

Едит: не можах да издьржа и загледах малко от видеото, без звук. Изглежда все едно манипулира кукла… Всичко изглежда странно, и обстановката и разположението на бебетата…

Сьвсем между другото, тук са строго забранени такива юрганчета. Само чувалче е позволено в болницата и извьн нея.
« Последна редакция: април 25, 2015, 15:41:24 от inaxastra » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #1029 -: април 25, 2015, 15:43:07 »

Ама..... Ина ти не четеш форуми, според мен и не само.... това е практика, разбира се не побоя какъвто е случая, ноявно се прави. Вчера някъде прочетох мнението на една майка, та тя казва, като гледам как се държат с бебетата пред нас, представям си, когато ни няма. Разбира се, не слагам под общ знаменател всички.
Клипа е ужасен, гледах го на пресекулки, настръхнах, но тази явно си го е правела това и преди
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1030 -: април 25, 2015, 15:55:54 »

Направо не искам да чета форуми. А майките кьде са? Защо не се вдигнат всички сега… И аз какво говоря, ще се видгнат… Почвам да полудявам май.

Супер тьпо ми е за всички, на които им предстои раждане скоро в Бьлгария, това е ужасен стрес за тях.

Мариянка, за родителите някакви новини има ли? Интервю с тях давали ли са? Бебенцето как е?

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #1031 -: април 25, 2015, 16:00:23 »

До колкото прочетох, майката била в шок, защото първата заподозряна била тя. Детето за сега е добре.
Ти пък Инче, протести, българския манталитет не ти ли е познат, всички цъкат и се възмущават. Докато не дадът някой лев за да идеш да викаш на площада, няма никъкви протести да има. Веднага ти давам пример с некултурният ни министър Рашидов,само 500човека бяха на протест. Но във фейса всички бяха много силни. Те това сме българите
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #1032 -: април 25, 2015, 16:05:42 »

Леле, отворили сте темата, която ме тормози от дни ... Не исках да гледам или слушам новини по нея и нарочно ги избягвах , но вчера не знам с какви сили си пуснах клипа ....
Боже хора с глас плаках , все едно мен удряше! Сърцето ме боли като си спомня и ми се насълзяват очите. Та това е едно толкова невинно и напълно беззащитно същество , аз не си представям, че някой може дори да си представи да нанесе такъв мъчителен побой на такова бебченце , ако ще да плаче с дни !
Не мога дори да пиша по темата без да ми текнат сълзите! Не знам как така родителите не са я убили ! Да не дава господ, обаче като си познавам мъжа ще трябва да го упоят , за да не я смачка тая гнусна отрепка ! Не знам с какви сили са устояли тея хора !
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #1033 -: април 25, 2015, 16:09:34 »

Здравейте и от мен smile
Уж днес да почивам, а пак се занимавам с глупости. Опитах се да събера падналите листа на двора и тъкмо ги събрах на камарки и пак вятър и всичко се разпиля   angry  pardon
За тази акушерка пишеше, че  е казала че е невинна. Детенцето се възстановява, дано да  се  оправи по бързо. За родителите нищо не се говори, все едно не съществуват. Не знам какво става в тая държава, но не е добре.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1034 -: април 25, 2015, 16:15:38 »

Какво точно е казала Джози?

Ако тя го е направила (както изглежда от видеото), тя не ги вижда по сьщия нещата. Особено ако това е практика в болничните заведения. Ако е така, значи за нея (а вероятно и други нейни колежки), това е така да се каже нормално, банално, част от ежедневието. Както при нацистите. Не го е виждала като чудовищен акт, когато го е правила.

А пьк това, че медиите не престават да повтарят, че ще й бьдат отнети правата за 3 години ме вбесява и ясно показва, че и те много не си дават сметка за какво става вьпрос.
« Последна редакция: април 25, 2015, 16:18:03 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines