Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно-зимни бебета Октомври-Ноември-Декемвр  (Прочетена 53616 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #60 -: ноември 20, 2015, 09:15:34 »

Как си Мая? Как върви подготовката?надявам се да ти е минала настинката.
Аз раждах секцио и също бях настинала преди операцията и само се молех да ми мине кашлицата, че кашлица след секцио не е никак забавно angry
Тони е от тук и преди година се преместихме. Беше време Софи да започва училище и решихме, че трябва да се установим за постоянно някъде, за да не се налага да я местиме от училище в училище. Тука, училището започва от 3год, има 2год предучилище, Софи я пуснахме направо във втората година като стана на 4. Тя толкова харесва това училище, ПУ-пу, ако е настинала и се налага да остане в нас, ей голяма драма е. Само повтаря аз вече съм добре утре нали ще ходя?!? tease
 give_rose
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 30, 2015, 11:02:12 »

Здравейте мами! smile

На 15.11. се роди и нашата мечта Габриела - 3300, 49 см. Вечерта в 20,30 ми изтекоха водите и настана веселба - на мен ми беше смешно, защото си бях харесала 15.11., но беше неделя и няма кой да прави секцио тогава, но пък бебето сякаш разбра, Симеон се развълнува и хукна из всички стаи да се радва, а мъжа ми изпадна в ужас  pleasantry сигурно си представяше как ще родя за три минути в колата, много филми е гледал. Та се наложи него да успокоявам. Звънна на техните да идват да спят при Симеон и го чувам как по телефона казва на майка си: "Идвайте бързо, Мая ражда!" А аз нямам никакви контракции ... камоли да раждам. И още по-неадекватно отговаря свеки: "Бързо, викай доктор!" Сякаш ще раждам вкъщи. Та взех телефона и обясних на горката жена да не си изкарва акъла.
Секциото мина добре, за 4 дни се възстанових и на петия търчах из вкъщи да оправям след лудите веселби по случай щерката smile Накъдето да погледна уискита или бебешки подаръци  Bravo
Сега сме в екшъна по денонощно кърмене и преобуване, но само се моля да имам кърма, ще изтърпя 1 месец, после ще се възпитаваме доколкото може. Бебка е добра и спокойна, стига да няма колики.
Симеон и се радва много и все ме пита: "Мамо, нали е много сладка нашата бебка?" Само веднъж много се издразни, защото си имаме ритуал вечер да лягам при него 5 мин., но точно тогава бебето ревна и той заяви, че само на нея обръщаме внимание. А точно преди да ревне поне 15 мин. му четох за космоса и веднага до опровергах. Но много се ядоса!
Хайде мами, разказвайте как са вашите бебчета и големите деца! И вие как сте? smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 30, 2015, 11:21:42 »

Мая, честита радост на цялото ви семейство! Пожелавам много здраве на малката Габриела, да ви носи много поводи за радост и гордост, и разбира се едно безгрижно детство, изпълнено с много игри и усмивки. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 30, 2015, 11:27:30 »

Честита бебка Мая, да е здрава, щастлива и много послушна smile  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: ноември 30, 2015, 11:29:17 »

Леле, хубаво, че се обади, мислех си за теб тези дни. Да е жива и здрава Габриела и вие покрай нея good
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 30, 2015, 11:39:22 »

Благодаря! Много сте мили!  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #66 -: ноември 30, 2015, 11:41:50 »

Честито и от мен  heart Да ви е жива и здрава малката принцеска и баткото да не ревнува много, много Wink Прекрасни новини, хайде и другите мамчета да пишат да се похвалят  give_rose
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #67 -: декември 01, 2015, 14:11:37 »

Честито Мая, да ви е жива и здрава Габриела! Да расте щастива и безгрижна.  heart
Тони се притесняваше точно от това, да не тръгна да раждам преди дата... сигурно и той си го е представял, че се случва за 5 мин tease
Започнаха ли ви колики? при нас чак сега се появяват и няма спане, нито тя,  нито аз. Докато е на цица спи 10 мин, после се превива, после пак цица...и така до сутринта cray абе весело е!! angry
МНого е неприятно как се е получило със Симеон, трябва да се намери баланс някак си. Аз обиковенно в такива моменти и давам избор дали аз да остана с нея или баща й... 
поздрави give_rose
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 01, 2015, 15:29:32 »

Prety, и аз привиках баща му и вече така я караме - единия с бебето, другия с баткото, че и баткото е едно голямо бебе smile

И нас ни мъчат коликите, може би донякъде я успокоява Инфакол, но не съвсем. Заради коремчето едно хранене може да продължи до 2-3 часа, а лошото е, че дори да е нахранена само да ме подуши и пак отваря устата, затова гледам повече таткото да я успокоява вечер. Едно време със Симеон използвах сешоара за нагряване на коремчето, скоро може пак да прибегна до тази стара бойна техника.

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 01, 2015, 16:09:07 »

Да живее сушоара! (знам, че се пише сешоар, но сушоар е по-логично)
След като за втори път се събуди с як рев, реших да пробвам този стар номер и веднага подейства, пускам на най-слабо и нагрявам за по 4-5 секунди, после махам, после нагрявам и така. Веднага се успокои, отпусна се и заспа.
Помня за първи път като видях една приятелка със сушоара и се развиках: "Какво правиш на горкото бебе?" Тя ми каза, че съм много изостанала и наистина след време като се наложи пробвах и действа.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #70 -: декември 01, 2015, 16:54:48 »

Мая, честита рожба! Да е жива и здрава Габриела, да бъде много усмихната и позитивна и да носи много радост и гордост на всички вас. Родила се е на моя рожден ден и ми става любимо форумско бебенце.  heart Пращам ви прегръдки!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: декември 02, 2015, 10:46:46 »

Мая честита рожба! да е жива и здрава! по повод на коликите мога да ти препоръчам един масаж, за който случайно научих .. като напишеш в ютюб Bowens anticolic masage или производните на това ще ти излязат клипчета .. аз първо си мислех, че е някаква дивотия, щото то реално дори не може да се нарече масаж, но при нас имаше чудесен ефект ..
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 02, 2015, 12:00:33 »

Честито Мая! Имаш си вече мамина отмяна. Ще видиш как след време ще прибира след батко си! Да ви е жива и здрава!  heart give_rose  good за кърменето
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 02, 2015, 13:25:13 »

Благодаря за хубавите пожелания Wink и за масажa, задължително ще го погледна.

Фани, наистина имам нужда от още една като мен само да търчи и да оправя Wink дано бебка ме копира в това като стане време, че баткото е като тазманийски дявол по разхвърлянето. Няма да забравя едно лято беше няколко седмици при майка ми в СтЗ (на мен хич не ми се дава, много ми липсва, но те всяка седмица ме молиха да остане още една), но го прибрахме в Сф, защото щяхме да ходим на море в Гърция. Още същата вечер разбичка цялата всекидневна, буквално нямаше къде да се стъпи и баща му само се огледа и каза: "Я да си го връщаме този откъдето го взехме!"  blum
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #74 -: декември 02, 2015, 17:59:51 »

Мая честита рожба! да е жива и здрава! по повод на коликите мога да ти препоръчам един масаж, за който случайно научих .. като напишеш в ютюб Bowens anticolic masage или производните на това ще ти излязат клипчета .. аз първо си мислех, че е някаква дивотия, щото то реално дори не може да се нарече масаж, но при нас имаше чудесен ефект ..

На моя син също му направиха няколко Боуен процедури, мен пък те ме спасиха от големи приклещвания на крака в деветия месец, страхотен метод е, НО се прави само от Боуен терапевти. Те си имат сайт с всичките си обучени терапевти по градове, ходили са на доста курсове, защото се надгражда, учат анатомия, физиология и т.н. Така че силно препоръчвам и аз, но терапевтите.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines