Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:03:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно-зимни бебета Октомври-Ноември-Декемвр  (Прочетена 53626 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #30 -: август 03, 2015, 15:18:05 »

Може да използваш предпазна вьзглавничка (но тя не предпазва супер добре, ние я имаме):


Или да го слагаш да спи между вас, но вьв вьзглавницата за кьрмене, като в гнездо:


Вариант и да вземеш легло, което се залепва за вашето:


Сега открих и сьщесвтуването на ей това нещо, викало му се snuggle nest

Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 03, 2015, 16:19:45 »

Прити искаш бебоче да е при теб с оглед на кърменето ли?! аз така и не можах да се пречупя да взема Ема при нас и си ставах нощем .. дори и сега като голяма и иска да е при мен, за да я гушкам ми е малко чоглаво и по-скоро дремя, отколкото спя .. иначе знам, че като цяло има правила за сън с малко бебе - бебето се поставя в средата на леглото по възможност да не е  между двамата родители, също така бебето се поставя на нивото на главата на родителя .. имаше и още 2-3 неща, обаче вече съм ги забравила blush

на мен от 2 дни ми се подува само дясната ръка - нито лицето, нито краката, нито дори лявата ръка .. само тази .. доста е неприятно и ще проследя и кръвното си налягане и ако проблема се влоши, смятам да говоря с лекаря си, понеже малко странно ми се струва само едната ръка да е проблематична .. гаденето преборвам като постоянно гледам да гриза нещо - я плод, я зеленчук или солети - както и с много течности .. веднага щом си позволя лукса да не изпия поне 3-4 литра течности /вода, чай, сок и т.н./през деня и скоро и гаденето се появява .. много съм щастлива, че и големите горещини минаха, макар че по това време и Номер 2 беше много активен, а сега се сеща да помръдне, ако аз го потърся .. в общи линии точно като Ема май ще станат нещата - в корема ми тя беше нааай-мързеливото бебе, хората ревяха, че са им сини ребрата от ритници, а аз ревях, че нищо не усещам - после обаче като се роди 1г. и 9 месеца не бях спала повече от 3-4 часа на нощ сумарно .. та сега се подготвям психически, че май пак натам вървим biggrin каквото такова - само да сме живи и здрави си викам аз .. подгони ме гнездящия период и само се чудя какво да бутна да изчистя, измия и подредя .. кански усилия на волята полагам да не подхвана пране, гладене и редене на бебешки дрешки .. полека лека започнах да търся и комплект за изписване, но реших да си го сглобя аз, а да не ползвам готов такъв, но засега нищо не мога да харесам .. ще ми се комплекта да е в беличко, а пък се оказа, че производителите грам не го долюбват този цвят и много трудно се намират качествени дрешки .. нооо ще се справим .. вие как сте бъдещи мамчета?!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 04, 2015, 07:08:33 »

Прити, а имате ли възможност да преместите Софи в нейна стая? Ако да, защо не опиташ, има предостатъчно време да свикне. Ели преди няколко дни я преместихме в нейната й стая, от раз започна да си спи там по цяла нощ. Чак не очаквах, пу пу!
Иначе последните 2 варианта, предложени от Ина много ми харесват, особено в жегите ще са доста подходящи за мъника.
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #33 -: август 04, 2015, 19:03:45 »

Момичета, да попитам - какво всъщност е нужно за изписване на зимно бебче.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 05, 2015, 06:50:44 »

Нелка за в болницата - един комплект за изписване на новородено /аз за себе си от опит бих казала, че предпочитам конфигурация от: боди с дълъг ръкав, чорапки, гащеризонче, ръкавички и шапка/ + порт бебе/дебееела пелена за завиване и толкова ..
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 05, 2015, 07:04:48 »

Аз бях взела боди, гащеризонче, чорапки и шапчица. Отгоре ето това и беше екстра: http://kasida.bg/wallaboo-bebeshko-odeqlo-s-topla-podplata-wrap-nore-lime-green-553-13324.html

Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #36 -: август 05, 2015, 11:06:20 »

Благодаря ви, и аз си го представях по същия начин, но исках и странично мнение. Не мога да преценя с какво и колко трябва да е облечено бебчето. Аз не съм от зиморничевите, зимата си стоим на 16-17 градуса. Е, за Малечка ще е по-топличко Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 05, 2015, 14:41:16 »

За бебето също не е нужно претопляне. Мисля че 16 градуса са малко, но около 18-20 са ок, за нашите ширини тук в България. По-опасно е да го претоплиш.

Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 05, 2015, 15:35:41 »

Като цяло аз знам, че на 23-24 градуса се прави баня, а дневната температура е с 2-3 градуса по-ниска и съм гледала долу горе при такива условия да отглеждам дъщеря ми .. сега с Номер 2 не знам точно как ще се получат нещата, понеже дребната обожава да отваря и затваря врати, та май ще се наложи да отопляваме целия апартамент, но за щастие миналата есен направихме външна изолация на апартамента и се надявам, че няма да е много трудно с отопляването ..
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #39 -: август 05, 2015, 15:39:59 »

Ина мерси За идеите, тази предпазна възглавниц която си постнала първата ми допада много, също обмислям варианта с легло което плътно се закрепя за нашето. Мястото ни е малко и незнам как ще се получи.
Sunray за сеа нямаме вариант за детска стая, а и тя не е никак заинтересована да спи сама. Каза, че щяла да спи сама (в нейното легло, не в друга стая) като стане 5год.  girl_wink не е много далече да видиме дали ще си одържи на думата tease.
За изписването на зимно бебе си го представям боди с дълъг ръкав, гащеризонче/жилетка с панталонче чорапки, шапка. В столчето за кола и завито с одеало. Зависи също колко зима е навън pardon
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #40 -: август 06, 2015, 07:15:55 »

За температурата, ако трябва да следваме "дебелите книги" - при 22 се къпе, стои на 20,спинка на 18. Двете със сестра ми така сме отгледани, племенницата също Wink
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #41 -: август 24, 2015, 01:09:53 »

Здравейте мами, как сте? къде сте?
Аз най-после стигнах до морфологичния преглед, всичко е наред само аз се чудя за какво изобщо го правих?!?моя доктор ме прегледа на същата машина и гледа същите работи?!? Стори ми се напълно излишен преглед.С предната бременност беше поне 1ч прегледа и ми дадоха "хубава снимка" от 4Д, а сега нито беше 4Д, нито снимка sad. Моя доктор ме кара да правя тест с глюкоза за диабет без да имам никакви симптоми, тука така правели, ама мисля да го пропусна, без-да-искам!
Препоръчаха ми от болницата да си приготвя план за раждането, да им го разпечатам. Аз идея си нямам как да го формулирам точно, вие правили ли сте такова нещо?

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 24, 2015, 06:34:51 »

prety,

планът за раждане е за теб и да дадеш някаква ориентация на екипа, който ще работи с теб, относно твоите желания.

Как искаш да ти протече раждането?

Ето някои точки, които бяха важни за мен:

no pitocin if possible
no drugs/epidural
no episiotomy if possible, would rather tear
warm compresses applied to the perineum
wait for the cord to stop pulsing before cutting it
hold off on baby's measurements for the first hour, take the baby's vitals with baby on my chest
no eye antibiotics for the baby
no formula
no pacifier

В 36-та седмица си дадох плана за раждане, после се наложи да го преработя малко, но като цяло екипа изпълни всичко в деня на раждането, освен pitocin-a. Родих нормално, без упойка, без да ме режат, 2 шева, с акушерка и медицинска сестра. Имаше доктор на етажа.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 24, 2015, 16:28:22 »

Здравейте, мамита Wink

Ние се завърнахме от доста каръшко море, още с пристигането ни Симеон (вече изкарал 4,5 дни море с бабите) хвана някакъв як вирус и така премина голяма част от почивката. Тези дни четох статии, че точно началото на август са били супер замърсени плажовете на Лозенец и Царево ... ние бяхме в Царево, свекър ми е от там и това е единствената причина да стъпим изобщо на Черно море. Та няма да говоря за болести, само няколко съвета за действие при летен вирус, защото ние се оказахме много неподготвени - дори да няма интензивно разстройство и повръщане, детето може да се обезводни за ден и половина особено лятото, затова ако не мине дотогава задължително пак на преглед и системи, при забавяне може да се стигне до 3 дена в болница на системи ... и с това приключвам.

Prety, нека си има фетална морфология, така за всеки случай, не съжалявай, важното е че всичко е наред. Аз ходя при Велев (директор на Шейново) и всеки преглед е като фетална, но все пак отидох при Томова, която точно с това се занимава и ми се струва, че повече неща гледаше. Със Симеон не съм ходила чак на такива прегледи, но сега на 33 год. е желателно, така ми се струва.

Обаче явно много съм изостанала, защото за първи път чувам за план за раждане, даже съм изумена и ми звучи по като за западна болница. Но е чудесно майката да има избор за детайлите.
Вие как мислите да раждате и къде?
Аз живот и здраве съм се насочила към секцио в Шейново (заради Велев). Първото раждане беше естествено и повече no, please, thank you ... стана ясно, че не съм за естествено, не че секциото е голям кеф. Само здраве да е!

Хайде мамита, пишете как сте и какви ги вършите! Wink
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #44 -: август 26, 2015, 11:39:52 »

Мерси Anichka, за идеите. Поразрових се аз ИЗ нета и явно няма значение как ще е формулирано стига да става ясно за какво се говори и да е кратко. Утре ще ходя до болницата, за семинар за кърменето и ще поразпитам. Аз ще раждам секцио И се надавам да се съгласят Тони да е с мен вътре и се надявам на кожа-до кожа веднага след като Я извадят, утре ще говоря и с педиатърката да видиме какви са ми шансовете за това. План Б ще е Тони да я вземе след като я извадят за кожа-до кожа! Доктора, който ще ме оперира каза че за него няма никакъв проблем, всичко зависи от анестезиолога и педиатъра...Надявам се утре да се срещна и с двамат и да се разбереме.
Аз започвам да събирам сили да сортирам бебешките дрешки, за сега само гледам кашоните tease мисля като влезна в осми месец да се захвана с тях.
Мая-бъни, надявам се детето ти да е добре и да сте си отпочинали от "почивката".

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines