Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:36:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно-зимни бебета Октомври-Ноември-Декемвр  (Прочетена 53614 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 20, 2015, 14:08:47 »

ами Ема е на 2г. и 7 месеца.. в яслата са я научили на въпроса какво има мама в корема, да отговаря бебе .. случвало се е и да ми вдига блузата и като не види бебето, да ми бие по един шамар, защото вероятно си мисли, че я лъжа .. иначе изобщо не може да осъзнае, че ще се появи някой още .. на други бебета много се радва и иска да бута количката, но не знам като нашето се появи каква ще е реакцията, защото тя като цяло е много ревнива спрямо мен, дори понякога не дава на баща си да се доближи до мен, а пък за непознати да не говорим ..
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #16 -: юли 03, 2015, 08:24:28 »

Добро утро! Как си РафаеЛа? Ние сме все още само двете тук, чудя се няма ли други мами за сезон Есен/Зима crazy
Аз бях на преглед, най-накрая стигнах и до там. Та бебето си расте и лудее вътре и ми казаха, че очакваме момиче girl_wink аз все си мисля, че е момче ама да видиме tease другата седмица съм на морфологичен преглед и ще видиме другата машина какво ще покаже за пола. Още не съм решила за раждането какво да правя...София е родена чрез секцио и ми се иска сега да е нормално/натурално раждане ама да видиме. Моя док ме "натиска" за Нормално, но се оказа сега,че той може да не е тук за раждането, щял да пътува за конференция и аз не съм сигурна,че мога да се доверя на другия док.  huhhuh.gif размисли, размисли. Софи много се вълнува всеки ден измисля ново име, прегръща ми корема и казва "Ох, незнам защо това бебе не иска да излиза вече heart"
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 03, 2015, 16:05:08 »

мда продължаваме да сме си двете biggrin аз съм настинала и ми е много гадно, но се надявам до 2-3 дни вече да настъпи подобрение, че най-мразя да съм хремава, а пък какво остава да е уж през лятото .. ние ще си имаме момченце, аз бях сигурна още в началото, но пък той се оказа много срамежлив и лекар го видя едва преди 2 седмици .. засега сме седалищно обърнати, аз така го и усещам .. с предното раждане аз също бях секцио, след като не успях да родя нормално и също ми се иска пак да се пробвам за нормално раждане, с лекаря ми ги обсъдихме тия неща, но поради наличието вече на едно секцио, трябва да се съблюдават много неща, та в общи линии ще се решава как да раждам към края на септември, когато много от неизвестните ще са изчистени вече .. иначе моята госпожица все още си тъне в блажено неведение за промените, които настъпват, единствено регистрира факта, че мама вече не може да я носи и е ужасно тъжна по този повод, та имаме малко драми, но се надявам скоро да ги изчистим ..
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #18 -: юли 08, 2015, 06:15:34 »

Здравейте, може ли да се запиша и аз smile Чакаме бебка началото на декември (8.12.)
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #19 -: юли 23, 2015, 10:28:19 »

Я, имаме си още едно бъдещо маме yahoo честито Нелка и добре дошла, пожелавам ти лека бременност и здраво бебче! Разкажи ни как се чувстваш?как върви бременноста?
Аз се позагубих малко, маха ни беше нагости и не се спряхме с нея. Дори не успях да отида на феталната морфология навреме, но сругата седмица се надявам да стигна. Аз и Софи изкарахме един стомашен вирус, но за 24ч успяхме да се нормализираме.
Как си Рафаела?как ти се отразяват жегите?
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #20 -: юли 27, 2015, 04:40:44 »

Здравейте! Малко история - опитвахме 3 години докато стане нашето чудо. Със СПКЯ съм, опитвахме милион видове лечения, но накрая направихме лапароскопия и фенистрация на яйчниците. 5 месеца по-късно видяхме двете чертички. Като цяло бременността ми протича добре - гаденето ми продължи около 2-3 седмици. Единственото, което ме притеснява е ниско прилежащата плацента. Никак не ми се иска да раждам секцио, затова и убеждавам Малечка да действа отвътре и да я завъртим тая плацента Wink
От доста рано усещах пеперудено трептене в коремчето, но от около 2 седмици вече са си съвсем ясни ритничета. Говорим си много, понякога и пея (припомням си детските песнички).
Относно подготовката - не сме от суеверните и за да не ни е финансов шок накрая, лека-полека приготвяме нужното. Имаме количка, кошара, една камара дрешки... Племенницата ми също е зимно бебе и беше така добра да услужи на "бутотчетката" с дрешки и играчки. Разбира се има условие - "като стане една голяма, ще ми ги върне"   Wink
Това е от мен, ще се радвам да споделяме. Приятен ден!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 27, 2015, 13:31:26 »

оф как оживявате в жегите .. при мен гаденето се завърна /чак си изкарах ангелите дали не съм пипнала някой летен вирус .. викам си как пак такъв късмет изкарах в най-голямата жега да минавам през ада и то не само аз, ами и всички покрай мен и най-вече детето/ .. тази бременност направо ми разказва играта .. ни имунитет имам, ни сили .. вчера излязохме вечерта към 7 на разходка, след 1 час мъжа ми една ни прибра в къщи - така ми беше прилошало - кръвното ми продължава да е прекалено ниско .. веднага щом се прибрахме измерих 90/50 и пулс 47 shok shok чак помислихме, че апарата нещо се е развалил, ама не .. после със стетоскопа, пак толкова удара в минута преброихме .. днес изобщо не мисля да си подаваме носовете навън .. ще разпънем басейнчето на терасата и ще се топим там с дребната и толкова .. обичам лятото като цяло, но не и тия морни горещини nea nea
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #22 -: юли 27, 2015, 17:03:33 »

И при нас е така - днес отидох рано на ЛКК, но докато мина, навън стана горещо и се прибрах. Утре сутрин по хладното ще нося болничния на шефа. Все повече не ми стига въздух, независимо дали съм навън или вкъщи на хладно. Повече вода, момичета и само по сенките Wink Пазете се.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #23 -: юли 27, 2015, 17:35:57 »

Здравейте,

Малко ни в клин, ни в рькав, но понеже родих три седмици по-рано, подарявам комплект предродилна хомеопатия за 3 седмици. Ако някой се интересува да ми пише на лични.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 29, 2015, 09:56:05 »

Здравейтееее smile

Присъединявам се към вас с най-голямо удоволствие. Терминът ми е на 26.11. и чакаме момиченце, моята мечта. Имаме много надъхан батко на 6 год., който от сега планира как ще я вози на шейна тази зима, на колело (със столче) и от една реклама и е харесал столче за кола smile Дано като се роди бебка и ми окупира вниманието пак да е надъхан  crazy
Аз съм добре като цяло, понякога ми пада кръвното сутрин, а като излезна първите 15 мин. много се задъхвам, пак пада и гледам да приседна ... оказват си влияние и жегите, и хормоните. Трети месец почти припаднах в един трамвай и слезнах, за да седна на една пейка (сега вече всички отстъпват място, но тогава не личеше), после полужива отидох до личната и тя каза винаги в себе си да нося нещо сладко - бонбони, небет шекер или нещо подобно. Взимам си плодовите бонбони на Ментос и като усетя веднага взимам един, струва ми се, че помага, дори да е само от внушение пак добре Wink Та това ми е съвета към Рафаела и разбира се айрян с повече сол и течности.
Хайде всички да сме добре и едно хубаво и спокойно лято! smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 29, 2015, 16:32:50 »

Честито на всички тук! Колко е хубаво, че се увелкчават бъдещите есенно зимни форумски бебета!  danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: юли 29, 2015, 20:09:04 »

maya_bunny, чудесна новина! Тъкмо по Коледа госпожицата вече ще е свикнала с дома, а и вие с нея. Хубава е и разликата в годините с баткото - сега ще я пази, после ще се закача с нейните приятелки Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 29, 2015, 20:33:17 »

Свекърва, смея се с глас Wink Наистина наготово ще му идват мацки вкъщи, той и сега е заобиколен, защото така се случи, че почти всичките ми приятелки са с момичета. Даже на моменти много му идват женските номера, че някои въртят интриги от малки ...

Разликата е голяма според мен, ще са на различни планети. Може би най-хубавата разлика е 3,4 години - хем майката да не полудява, хем децата да имат близки интереси, но тогава и ревността е по-голяма, защото още не могат да осмислят защо делят любовта и вниманието. Такива са ми впечатленията от мои познати.
Здраве да е, ще лавираме smile

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 30, 2015, 06:45:44 »

maya_bunny, честито и прекрасна бременност ти желая! Разликата не е лоша, 3-4 години е идеална, но пък голяма работа. Ще се напаснете good То и ние харесвахме разлика от 3-4 години, ама като гледам, със сигурност няма да е такава, да видим...
Нашарихте ги - момченце и момиченце. Сега пак ти предстои тръпката по пазаруването, като ще е друг пола blush heart
Другото хубаво на тази разлика е че баткото вече е голям и сигурно се разболява по-рядко и малката няма да прихваща от него good
« Последна редакция: юли 30, 2015, 07:04:12 от sunray » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #29 -: август 03, 2015, 14:35:16 »

Maya_bunny честито!!!! Страхотна новина, а пък и очакваш момиче още по-вълнуващо! За разликата във възрастта, Дали ще е 6год или 4год и според мен и при едните и другите Има плюс и минус. На кой-когато-му-дойде-времето.
Нелка не го мисли от сега секциото Има достатъчно време да се измести плацентата.
Рафаела, не питай как оживяване в тия жеги. Тука е някакъв ад, все едно съм във фурна с вентилатор на 300С  angry почивай си повече, много течности и се пази.
Аз бях толкова щастлива,че до 6мес качих само 2кг а сега в тия жеги като Немога да се разхождам сигурно ще ги наваксам sad.
Аз обмислям спането и нещо Немога да го измисля..Софи спи при нас на спалнята, иска ми се и беб да спи при нас, но нещо Немога да го измисля безопасно! Някоя от вас да е в същата ситуация.
Поздрави!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines