Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:26:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 123999 пъти)
 
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 20, 2015, 13:14:14 »

5,5 на парче ми се вижда много. sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 20, 2015, 19:06:44 »

За тази торта 5,50 е абсурдно  shok Това с цвеята ли? Или само тортата  huhhuh.gif
Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #182 -: юни 20, 2015, 22:28:57 »

Да, 5,50 на парче. Без цветята е.
После питах колко ще струва, ако е с фондан, каза ми 6 лв. Не разбирам от торти и не искам да подценявам труда на хората, но мислех, че около 3,50-4,50лв. е в нормалните граници.
Отчаяна съм, не знам вече към кого да се обърна.
И на други писах от списъка, който Александрова ми даде и ще видим.
Жената с най-готините торти за мен - Тита кейк, не приема поръчки  sad
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 03, 2015, 13:35:09 »

winter_sun , писах ти на лични, но нещо компа ми е "болен" и не виждам писмото в раздел Изпратени, та не знам дали изобщо съм ти го пратила.
Активен
Petenchen
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #184 -: юли 12, 2015, 13:39:52 »

Аз прочетох цялата тема за тортите, разгледах доста неща в интернет и нищо не може да ми хареса- всичко ми е прекалено претрупано и кичозно. Сватбата е на 02. август и вече съм пред нервна криза. Можете ли да ми препоръчате някой в София, от когото наистина да сте доволни. Благодаря предварително!
« Последна редакция: юли 12, 2015, 14:15:49 от Petenchen » Активен
Petenchen
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #185 -: юли 12, 2015, 16:14:31 »

Аз прочетох цялата тема за тортите, разгледах доста неща в интернет и нищо не може да ми хареса- всичко ми е прекалено претрупано и кичозно. Сватбата е на 02. август и вече съм пред нервна криза. Можете ли да ми препоръчате някой в София, от когото наистина да сте доволни. Благодаря предварително!

Какво ще кажете за така наречените "голи сватбени торти"? Познавате ли някой, който да прави такива?
https://www.google.de/search?q=%D1%81%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0&biw=1250&bih=689&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=J22iVYT2G-q6ygOvlIywDA&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=wedding+cake+naked
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 12, 2015, 20:38:00 »

Диди'с... На безумна цена..

Ние правихме преди 2 седмици.. Шефът ми упорито се противеше и не искаше да правим, но след десетките такива запитвания.. Най-после склони  yahoo Yes

За други не знам.. Пускаш запитвания.. 3 поста по-надолу момичето питаше същото  pardon
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #187 -: юли 13, 2015, 08:49:19 »

Диди'с... На безумна цена..

Ние правихме преди 2 седмици.. Шефът ми упорито се противеше и не искаше да правим, но след десетките такива запитвания.. Най-после склони  yahoo Yes

За други не знам.. Пускаш запитвания.. 3 поста по-надолу момичето питаше същото  pardon

Блатовете не изсъхват ли така като са   crazy То вярно, че тортата не стои 10 дни на открито, но все пак...  А за цената естествено бих попитала, а не трябва ли да са по-евтини, след като не се ползват сума продукти за отгоре  lol

Гледах ги аз в началната еуфория, но не са по мой вкус, искам си "закрита"  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 13, 2015, 08:55:50 »

Gehenna, не засъхват, тортата се прави няколко часа преди събитието. Принципно тортата не излиза кой знае колко по-евтина като себестойност, понеже блатовете са доста по-дебели, т.е отива повече тесто, а също  и крем, за да се постигне тази височина.. Слагат се и плодове, които не са никак евтини.. Та се компенсира липсата на декораторски труд и фондан с всичките посочени по-горе неща, но пак 5,50 е безумна цена и за двата вида торти  NO Особено, ако качеството на изработка е просто задоволително..  nea
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #189 -: юли 13, 2015, 09:04:00 »

Ммм, не се замислих за плодовете, че вече от години няма "сезон" за боровинките, малините и т.н. и са вечно на едни "прекрасни" цени, чак да ти се отяде  huhhuh.gif

И не знам защо ,тези на които има поръсена пудра захар, винаги в първия момент като ги видя и си мисля А, ма виж ги как са още в брашно    lol Явно вътрешна асоциация с недовършена работа по торта.
Активен
Petenchen
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #190 -: юли 14, 2015, 19:43:43 »

Диди'с... На безумна цена..

Ние правихме преди 2 седмици.. Шефът ми упорито се противеше и не искаше да правим, но след десетките такива запитвания.. Най-после склони  yahoo Yes

За други не знам.. Пускаш запитвания.. 3 поста по-надолу момичето питаше същото  pardon

На теб хареса ли ти как стана тортата, която я направихте? Случайно да имаш нейна снимка?  smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #191 -: юли 24, 2015, 23:20:05 »

Някой чул ли е новините тези дни. По всички телевизии гърмяха, че шефа на института по молекулярна биология е изследвал влиянието върху човешкия организъм на част от добавките в храните. Резултатите потвърдиха опасенията на много от хората, а именно, че част от тях са изключително вредни. - Увреждат ДНК и предизвикват мутации на клетките, тоест предизвикват РАК.   Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Става дума за някой от оцветителите, които се използват масово в сладкарството и хранителната индустрия. Някои от тях са изследвани при 1000 пъти по-ниска дозировка от разрешената и въпреки това предизвикват промени в ДНК. shok shok shok
От опит знам, че с естествените оцветители се постигат бледи цветове.
Трябва да се избягват ярко и наситено оцветени торти и други хранителни продукти. Особено когато става дума за синьо, зелено, червено или жълто. В повечето случай наситените цветове са постигнати с така наречените азобагрила, които отдавна са забранени в ЕС.
Дано съм бил полезен sad sad sad
« Последна редакция: юли 24, 2015, 23:21:42 от AIVEN » Активен
Petenchen
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #192 -: юли 25, 2015, 06:09:40 »

Момичета, 5 лв за парче не е ли много или така вървят цените? Става въпрос за еклерова булченска торта от Гаврош.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #193 -: август 17, 2015, 08:44:49 »

Ох, вчера дегустирахме торти в "Пчела", многооо вкусни Bravo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 17, 2015, 08:52:07 »

Дрийм, писахме си с теб във фейсбук.. Сигурна бях, че си ти..  Защото искаше същата торта, която показва отдавна тук, а и датата на вашата сватба... Но не исках да казвам, а да се разкриеш сама  funnytooth Радвам се, че са ви харесали  good
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines