Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:01:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Vampire13 - 18.04.2015 г.  (Прочетена 29548 пъти)
 
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #45 -: април 23, 2015, 11:57:21 »

Много хубав , ритуал сте имали с разбулването,  разплака ме. Има още два месеца до моята, но вече започвам да се изнервям и да ме тресе треска, като чета какво е било. А за вратата косата ми се изправя- кума 130 кг - тренирал трайклондо, сина също тренира тайклондо и скъпия 105 кг срещу сина на братовчетката които отслабна и е 80 кг и братчета и той там някъде funnytooth funnytooth funnytooth. Само да не плащам врата на хотела. angry
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 23, 2015, 12:26:22 »

Хей, може пък да се съобразят, че сте на чужда собственост! Карай го малко по-весело. А и да ти кажа честно, колкото и да не ти се вярва - ядосваш се напразно. Ще осъзнаеш това, но след сватбата. В момента в който облечеш роклята всичко ще ти се стори като вълшебен сън! Всичко ще мине прекрасно! В това трябва да вярваш!
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #47 -: април 23, 2015, 13:45:14 »

Така си казвам и аз всичко ще мине, и ще видиш, че напразно се ядосваш. Аз винаги съм била зле с нервите. smile smile smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 23, 2015, 22:57:31 »

Vampire13, много ми беше интересно да прочета всичко. smile
Не знам защо, но ритуалът с разбулването съм го пропуснала. До сега не съм го срещала на сватбите, на които съм била. Кога точно се прави този ритуал? Звучи много вълнуващо това.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 24, 2015, 08:31:40 »

О, много се развълнувах от ритуала с воала.. Ако го направим на моята сватба, майка ми ще плаче поне 2 години, мисля да го пропуснем.. А и това с даването на булката в семейството на младожена, по-скоро е остаряло, преди все пак булката е излзала от бащиния дом и е отивала в семейството на мъжа си, като едва ли не я отписва нейното семейство.. Все пак много мило е било със сигурност  cray

Това с чупенето на врататаааааа.. Добре, че живеем в нов дом и е общ, та всички ще са благосклонни към къщичката ни, че може да шамаросам някой, ако счупи нещо  funnytooth
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 24, 2015, 08:33:31 »

Може ли да разкажеш малко по-подробно за ритуала с воала, защото аз май до сега не съм го чувала или съм го забравила.
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 24, 2015, 10:14:34 »

Vampire13 , вие в коя църква бяхте?  blum Питам те , защото и нашата църква я реставрираха и имаше скелета, но казаха , че би трябвало да са готови до 25-ти април .  smile
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 24, 2015, 13:09:56 »

Църквата е на черковна-между моста над влаковите линии и бул Владимир Вазов, малко над бензиностанцията "Св. Богородица – Живоприемний Източник"
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 24, 2015, 13:16:02 »

Ахааааааа ,тази е точно зад моя блок blum Ние ще сме в тази в Хаджи Димитър до 42 -ро училище. smile
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 24, 2015, 13:41:58 »

За булото ми беше много трудно. Спомням си съвсем смътно, че на сватбата на един мой братовчед, когато бях 5-6годишна, когато се прибраха в къщи сложиха булката на един стол в градината и с пръчки от лоза й вдигнаха булото и го метнаха на плодно дръвче. Това символизирало плодородие и дълъг семеен живот.
25год. по-късно вече никой не помнеше какво се е правило, как и защо..., та се разтърсих из нета. Явно ритуала се прави на много места, а всяко си го е приспособило към своите идеи и разбирания. Едни прибират воала в торбичка и го хвърлят вместо букет, а след 40дни ходят на гости да си го откупят с богата почерпка. Други го дават за съхранение на щастливо омъжена жена да им го пази / за 1година, до раждането на бебе или за колкото решат/. На мен най-много ми хареса варианта да го вземе свекървата и да го крие 1година, а след това аз /младата невеста/, като изтече 1та година трябва да претърся жилището и да си го намеря /един вид, че вече съм се запознала с новия си дом и порядките внего. Някаде бях чела, че не било хубаво да си виждаш булото веднага след като ти го свалят, а още по малко да го пипаш и макар да не съм суеверна реших да го спазя, а и включих всяко близко семейство. Кумата ми свали булото, и го даде на майка ми, тя го сгъна и го предаде на свекървата. Сега нямам търпение да дойде първата годишнина и да си го видя  smile!
Още нямам снимки, клипове и филм, за да покажа, но идеята е от тук/ първите минута и половина:
 https://www.youtube.com/watch?v=y2zeZbxzXk8
Дано съм помогнала!

Разбулването го правихме след тортата, това ни беше последния ритуал.
« Последна редакция: април 24, 2015, 13:57:13 от Vampire13 » Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 24, 2015, 14:20:44 »

Мале...  heart И на мен това с булото много ми хареса... Мисля и аз да го включа в нашата сватба smile
Мама ще плаче, да не казвам, че и аз сигурно ще съм с два реда сълзи Wink Но е толкова мило... Няма да живея при свекървата, даже сме в друг град, така че ще бъде голям купон после ровенето, за да си го взема... Че и те живеят в огромен апартамент, ще става майтапа smile
Една година много бързо ще ти мине, особено ако забременееш... Така съм чувала де, така се надявам и да стане при мен smile Така че имай търпение, свекърва ти ще го пази и ще си го вземеш все едно вчера е била сватбата smile
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 24, 2015, 14:24:40 »

Дано! smile

Радвам се че ритуала ти харесва, ползвай го!
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 24, 2015, 14:30:29 »

Ритуалът с булото е страшно тръгващ! Просълзих се само при идеята за него, но мисля да го пропуснем, понеже си предтавям всички как ще ревнат... Wink
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 25, 2015, 09:25:22 »

Аууу , че хубав ритуал ! Ще помисля и аз дали да не направя нещо такова !  Bravo
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 25, 2015, 11:31:55 »

Аз ще го включа, какво толкова като всички ще ревнат... То ще е от щастие smile Страхотно се е получило при теб Vampire13 smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines