Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:34:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153414 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 29, 2015, 08:11:07 »

Ние купихме количката много рано: края на юни при термин края на ноември, но беше на такава промоция, че не беше за изпускане, а и гаранцията беше достатъчно голяма, та, не ме притесняваше, че тече. Още е в гаранция, между другото.
Румяна, после да снимаш детската yahoo.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 29, 2015, 08:50:25 »

Много опустя темата. То малко останахме.
Я да видим , първо е  Пънки, после е Миленката, после сме Мамчето , аз и Фани. Посум е по натам.  Пропусам ли някой? Грета мисля че може да е родила, но да не може да пише.
аз всеки следобед поспивам по малко, направо ми стана навик.не знам като се роди бебчо дали ще мога да спя.че то на две деца да им напаснеш режимите е трудно. Ние сега по 1 час се приспивамЕ.  Няма да се спи , ясно е.
Посум, вчера монтираха половината, днес другата част.  Засега е добре.една част наново ще я правят, че не сме се разбрали нещо.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #377 -: април 29, 2015, 09:01:13 »

Дааа права си, че все по-малко оставаме.
Като се замислих все пак реших да спра детето от училище и ще си учим в къщи - все пак може и да не се е заразила ... Ще се наблюдаваме, ще учим, ще играем - общо взето ще се наслаждаваме една на друга докато не е дошъл бебо smile
Аз искам да споделя един клип, който гледах сега и който наистина много ме трогна - изпълнен е с толкова много нежност и любов, че чак се  cray http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=38333
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 29, 2015, 12:09:57 »

Добре си направила! Тъкмо ще имаш другарче докато броиш дните и те питат - още ли не роди?  nea и нашта кака ще е абитуриентка и ги изписват в края на май и ако не съм родила дотогава ще си стоя с нея вкъщи макар че мога да я пратя на село или да я водя на частна занималня  girl_wink И Сисето какво ли направи.Нямаше ли да й слагат системи? Или то беше Грета? Май и двете трябва да родят наскоро  crazy аз съм утре на консултация, а Миленка се е отчела в друга тема и при нея всичко е наред!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #379 -: април 29, 2015, 12:21:16 »

Грета сьс сигурност е родила. Просто е невьзможно да е иначе. От сьрце се надвявам тя и бебенцето да са добре и всичко да е минало гладко. Сигурно няма вьзможност да пише, но и аз нямам тьрпение да имаме новини от нея.

Макар да не я познавам, се притеснявам (сьс сигурност безпочвено) за нея.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #380 -: април 29, 2015, 12:27:25 »

Да, дано всичко е наред.
Аз тъкмо се върнах от консултация - за сега изгледи за излизане няма, което е добре. Всичко си е в нормалните граници (води, плацента, шийка). Тонове идеални, тегло 2900 гр. Расте дундьо  danceg За 2 седмици общо взето идва 400 гр. че е наддал smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 29, 2015, 12:58:07 »

Руми нямам търпение да покажеш детската.
А за бройката, то си е нормално да намаляваме! Нали все трябва да се раждат тези бебета smile
И аз чакам Грета да се отчете. Надявам се всичко да е минало гладко.
На мен ми любопитно бебчо колко е голям вече. Явно му е тясно на хайвана, че съвсем малко помръдва. То не че ми остава време да го усетя де, ама като се кротна...
Мамче браво на бебчо, добре го храниш!
Посум ти нали си от Пловдив? Къде мислиш да раждаш?
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 29, 2015, 22:13:53 »

Pink, във ВМИ. Предният път раждах там, доволна останах, сега пак за там се глася. Обстановката ми е позната, персоналът - също, макар че искам да отида на отворени врати на ОБ, но не знам кога имат. pleasantry
Утре съм на някаква лекция в Уникато, стискам си палци да спечела помпа за кърма на Медела tease аз само заради нея се записах, иначе лекцията май е за кърменето. С моя стаж от над 2 години едва ли ще науча нещо ново, но заради помпата.  crazy
Иначе, предстои ни ремонт. За миналата бременност освен парите, златните парички и другите дребни подаръци, баща ми ни разшири етажа, с тази - ще ни подари парно и аз съм леко на тръни, че денят наближава, а майсторите още не са избрани pardon. Че след тях ще е Великото чистене.
Аз май ще сменям тоалета за изписването на нашето бебе. И сега наддавам за др тоалет в ибей (пелената, с която мислим да го изпишем е плетена от баба ми и е тоооооооолкова яка, че искам да ѝ направя кефа да я види в употреба). Имам само снимка във ФБ, ако я пльосна тук, ще разпъна мн страницата, а тук няма скрит текст като в мамата NO.
Не знам какво още да купувам за бебе Н2, чак се учудвам на себе си. Oh my ...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 30, 2015, 07:07:52 »

Стискам палци да купите тоалета и после да го покажеш  girl_wink  Ти в коя седмица си? Да не ви изненада по време на ремонта бебо?  tease Аз днес съм на консултация и вече ще питам колко тежи  pleasantry дано да се е обърнал, че не искам секцио, даже като ме хванат лудите тръгвам да се вкарвам във филми, да родя нормално въпреки разположението.  shok не съм добре.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 30, 2015, 07:14:49 »

Фани и да не се е обърнал бебо има още време да го направи.
Аз да ви попитам, от 2 седмици ми се появиха едни стрии около пъпа. Въпреки че ги мажа, той просто корема ми е огромен. Има шанс да се скрият слад раждането, ама не е много голям. Та си мисля да ги мажа с контрактубекс, както и белега от секциото. Някой да има наблюдения дали ще помогне?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #385 -: април 30, 2015, 08:40:19 »

За стрии нямам наблюдения но за контракттубекса да smile

Преди години си срязах ръката - 5 шева. Дадоха ми да се мажа, да ти кажа белега си ми стои... Може би аз не съм се мазала както трябва напълно редовно, но поне 6 месеца се мазах - разлика нямаше. Пак казвам това е при мен и не знам дали съм го ползвала достатъчно или пък редовно. Може и в мен да си е грешката smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 30, 2015, 08:46:04 »

Фани дано се е обърнал бебока  good


Пънк колкото и невероятно да звучи на мен ми изчезнаха стрийте около пъпа след първата бременност. Сега пак ми се появиха накрая и ето няколко дни след раждането ги няма. Не знам до кога ли е, до това че са точно около пъпа, а той някак се събира ли...Не знам, нямам обяснение, но стрийте ги няма. Иначе хубави отзиви съм чувала за Био Оил.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #387 -: април 30, 2015, 08:50:00 »

Пънки, моята кожа е малко капризна. При сериозни травми - операции, изгаряне, падане и рани, се оцветява или обезцветява. Белезите стоят ужасно. Имам белег от ученичка 10-ти клас. Паднах по стълбите и цяла зима раната се три в ботуша. Зарастна много грозно. Един път АГ-то ми вика "Ще ти дам направление за кожен, да ти изпише лекарство". Аз се дърпах, ама после си викам кога ли иначе ще се наканя. Изписаха ми някакъв крем/мас. Иска си сериозно мазане - около 3 месеца поне. Обаче забременях и спрях да се мажа. Въпреки това имаше ефект - белегът ми намаля. Сега след втората бременност и кърменето пак ходих и този път други мазила ми изписа - за крака и за операцията. Мажа се от декември. Скъпи лекарства са, но мисля, че си заслужава усилията. Има мнооого лек напредък. Просто този път не мога да съм супер стриктна, че трябва по два пъти на ден да се мажа, а аз успявам само по веднъж в повечето случаи.
Не съм ползвала контракттубекс, а други.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #388 -: април 30, 2015, 09:30:11 »

На мен пък ми се появиха стрии след раждането  shok, много мънички но са там, днес ще провера за Био ойл и някакв крем за целулит че съм като тесто. На мен ми изписаха нещо друго за белега трябва 3 месеца да се мажа с него 25 лева струва.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #389 -: април 30, 2015, 12:23:47 »

Здравейте, момичета, ето ме и мен на бързо. Станах мама на бебче Даниел, роди се на 24 април доста късно, 4 кг и 80 грама 51 см. Голям е сладур, с него сме добре, изписаха ни в неделя. Раждането не беше леко, но понякога е така, от толкова дето казвах, че ме е страх се справих супер добре и с усложнения и с всичко.
На кратко за раждането, както знаете, че прокървих и ме върнаха вкъщи да си седя тука, но контракциите ставаха по-болезнени, но не регулярни. Следихме, следихме все така и вече малко преди полунощ станах примерно на 4, 5, 6 мин и ме болеше доста. Отидохме прегледахаме бях с много малко разкритие, нямаше и 2 см. Имаха съмнение за изтичане на води, ама аз не можех да преценя щото още кървях. Сложиха ме на монитори и докато лежа ми се плиснаха водите, подгизнах до гърба чак. Към 2ч ме смъкнаха в стаята ми. Там откарах с контракции до сутринта към 7 и 30ч, много ме болеше, а цяла нощ нищо, мокрех се под душа, така ми беше по добре, охках пъшках, накрая викам на мм да иди да види някой от персонала да ми кажат до къде съм стиганала. КАчиха ме горе в родилно, резултат 0, казаха, че съм така както съм постъпила в болницата 2см. И ми стана мн криво, сложиха ме на монитори, разревах се, че от толкова болки нищо. След известно време ме гледаха пак, бях с 3 см, а аз само се молех за епидурална. Просто нямах сили от толкова време не бях спала, болките ми дойдоха в повече. И ме вкараха в родилна зала, там се мъчих не знам още колко време и ми сложиха упойка, тогава ми олекна, но не за дълго. Не се получаваше разкритие бързо и това е. Сложиха ми окситоцин. В крайна сметка до 5 см се развирих супер бавно, а до 10 за няколко часа, аз даже не можех да повярвам като ми казаха с пално разкритие си. Но малчо не искаше да слиза, така още  не знам колко време и пак с болки. След известен период ми вдиганаха едни дръжки на леглото от страни  за които да се хващам и напъвам, така откарах 3ч може би и повече. С болезнени контракции и по 2-3 напъна на контракция. КАзаха, че евентуално, ако до 3ч не родя, ще извикат лекар да ме види и да прецени какво ще правим, отиваше към секцио , но аз след толкова тежак ден и нощ нямах желание да се предавам и да е за нищо болката, която търпях и продължавах да изкарвам сили и да напъвам. И така много бавно моето бебе започна да слиза, но не ми помагаше той, а аз полагах усилия, причината за дългото раждане. След тия около 3ч, махнаха долната част на леглото и стана магаре, сложиха ми краката да стъпя настрани като за раждането и пак напъни напъни, така сума време. Свърши смяната на еднтаа акушерка, та ме изроди друга, но здраве да е. И се почна едно, ето подава се главичката, на края се връща, не излиза, напъни напъни, болки, а аз все питам кога ще излезе, как им се струва, докато накрая чух, сигурна съм че на следващата контракция излиза главата. През контракцията започнах да повръщам, добре че ми бяха казали, че е нормално. Бях като боец, не пропусках контракция, повръщам , спирам, напъвам, пак и вече излезе главата. КАзаха ми да напъна ако искам без контракция и аз ок, излезе за джа пъти три още целия бебок. Сложиха ми го така гол и аз гола вурху мен, извика мм, че аз на самото раждане не исках да е вътре. И аз ревнах и бях супер горда от себе си и после като научих колко е голям Даниел, аз колко съм дребна, се чудех как съм го изкарала.
Имам много шевове и ме боли, много ми е ниско кръвното и ми се вие свят, но се надявам да се съзема скоро.
Бебето е малко ревливо, има колики и чая не му помага, а мойте гърди нещо са напегнати дори и след сукане. Отначало с коластрата му давах и АМ,ама сега не. Иначе като няма колики си спи супер добре, ама ето през ноща не съм спала и никой тук.
Моите родители са ми на гости, помагат с каквтото могат, но то като реве от колики няма особен шанс.
НА мен ми става едно ревливо и на мен понякога, ама да видим до кога така. ИНаче си представяте как съм, нямам рутина, не мога да се организирам много много, но се надявам скоро да успея.
Не знам друго какво да кажа, май това е от нас.
Да дам много кураж на всички мами. Да не се плашат, защото аз бях като лигла, ама надминах очакванията на всички даже и моите си.
Аз от телефона влизам в нета, ама нямам бг и не съм писала, но мога да ви чета и когато имам малко време да седна на компа ще пиша.
Много целувки от нас!
Извинявам се, ако е малко хаотично всичко, но е разбираемо.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines