Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:03:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143557 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 18, 2015, 06:53:57 »

.Според мен има надежда сам да се завърти.Недей с упражнения щом си рискова.А и една акушерка ми каза че до последно може да се завърти!

Точно така! Аз мислех, че са й разрешили да прави упражнения, защото попита за такива... Дано се съгласят с 05.05.15, че е страхотна дата!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 18, 2015, 09:08:07 »

Пънк а кога ти е термина?  crazy
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 19, 2015, 06:24:05 »

Мойта голямата дъщеря беше седалищно разположена и я родих със спешно секцио след като ми изтекоха водите. Не бях наясно,че при това положение може и пъпната връв да се оплете а и по-добре че не съм го знаела, че щях да изпадна в паника докато стигнем болницата и видя че всичко е наред. А иначе бях планувана за секцио 1 ден след термина ми, защото лекарката искаше да седи максимално дълго в корема тъй като беба вървеше дребна. Не мисля, обаче че някакви упражнения биха дали ефект. Ако бебето намери място да се обърне, ще го направи без каквито и да е упражнения, но по-вероятно е да си остане седалищно.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 19, 2015, 11:15:12 »

Гери, на 13 май ми е термина.
Анита, то наистина понякога незнанието помага. Ама аз предпочитам да съм информирана за рисковете.
Кофтито е, че майка ми натиска да го вадят по рано. Хич не й пука, че на другото сигурно ще му е кофти да ме няма на РД. А пък с нея се спори като с радио.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: април 19, 2015, 12:29:04 »

Сори за поредния пост, ама искам да питам, някой може ли да ми каже в какво се изразява свръхчувствителността към вагинални глобули. Търсих из нета, ама няма никаква информация за симптоми и прочее, пък не ми се звъни на доки в неделя да питам.
Общо взето въпроса ми е провокиран от това, че до вчера си поставях едни глобули и като спрях почна едно леко сърбене и дискомфорт. Та сега незнам, може ли това да е свръхчувствителност или може да съм завъдила други гадории.  girl_impossible
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 19, 2015, 23:39:51 »

Пънки, хич не я мисли майка ти. То острани е лесно да се дават акъли.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 20, 2015, 07:42:44 »

А и за какво всъщност дава акъл? Да не е дете, да кажем че детето ми ми вика от няколко месеца, че иска да раждам, защото няма търпение, ама и нея при условие че е на 5, като й се обясни че бебчо не е достатъчно голям още да се роди и че колкото по късно се роди толкова по добре и тя се съгласява. Пък възрастен човек с детински разсъждения  crazy  Нека лекаря ти прецени кое е най доброто за теб и бебето. Ако термина ти е 13.05, то 05.05 е хубава дата, около седмица преди термин, съвсем нормално според мен. Ако има нещо което го притеснява и 10 дни преди термин да направи секциото пак ще имаш зряло и доносено бебе. Изобщо според мен зора е да се стигне 37г.с. от там насетне ако е планово секцио се преценяват плюсове, минуси, състояние на жената, на плода и се взема решение. Ако е спонтанно раждане, когато и да тръгне след 37г..с не би трябвало да бъде спирано и да бъде проблем.  Wink
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #322 -: април 20, 2015, 10:30:45 »

Ето ме и мен, още сме 2 в 1 ,3 дена след термин. До сега беше изнервящо чакането, но сега след термин май още повече, освен това не спират да ми звънят и да ми пишат мои близки, все едно съм си стиснала краката и не го пускам да излиза, голям зор ми дават. Та така, чакаме си с мм.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 20, 2015, 10:58:16 »

Не се притеснявай, Грета. - всичко с времето си. Определено до броени дни ще си имаш бебе!  good да си тръгне самичко още днес.
Пънки, мн неприятно и ако наистина лекарката има вина  beating направо не мога да повярвам. За свръхчувствителност към глобули нищичко не съм чувала.  crazy А ти защо не искаш при нея да раждаш? Заради цената или не си доволна? На майка ти хич не й се връзвай, тя и мойта си умира да си прави сметки без кръчмар относно моите деца и живот, ама точно през едното ми ухо влиза през другото излиза  pardon
Аз какво да ви кажа - разхождах корема из Търново два дена, добре ни се отрази. И оная вечер сънувах, че раждам. Че не успявам да стигна до родилно, къде беше не знам, но не беше в болница
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #324 -: април 20, 2015, 11:00:46 »

greta85 разбирам те напълно, защото с първото раждане аз бях така и наистина е доста изнервящо това чакане - първо си казваш дано да е по-близо до термин, а после термина е минал, а нищо не се случва.  good да се включиш скоро с новина, че си гушкаш бебешорчето и естествено да ти е леко раждането smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 20, 2015, 11:36:26 »

Грета а до кога ти дават срок лекаря преди да те приеме в болница?  blush Пробва ли всички "народни" методи за предизвикване на раждането  blum

Аз честно казано много се страхувам да не пренося, не от здравословна гледна точка, а от психическа. Имам чувството че е тотално ще изперкам от напрежение.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #326 -: април 20, 2015, 11:58:54 »

Грета дано да е скоро! Аз когато минах 38ма седмица вече започнах да се изнервям, то според мен 38-39 си е иделано за раждане, че мине ли термина сигурно е изнервящо

Гери хайде при теб не остана. Гледам в мамата вече и Майските сте започнали да раждате, а Априлските сме вече на приключване smile
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #327 -: април 20, 2015, 12:08:44 »

И аз това викам дано да е скоро и да мине наред всичко. И аз като теб Мариолка от 38 седмица все чакам, гледам за тапата, за нещо, което да ми подскаже и нищо. А сега след термин съвсем ми е напрегнато. Не смея да почна да върша нещо или да изляза сама да не би да почна да раждам някаде навън. Иска ми се да съм у нас. Та така, ще си чакам явно още.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 20, 2015, 13:00:31 »

Споко Грета! Ще излезе, няма да остане вътре. За де не се изнервяш защо не си правиш дълги разходки, да хапнеш люто и разни такива бабини рецепти, хем може да помогнат, хем ще ти заета мисълта.
Фани не че не искам да раждам при моята доки, но работи в две часни болници и таксите са безумно високи. За мен е ненормално да дадеш толкова пари, за нещо което трябва да е безплатно. Ако искаш някакви допълнителни услуги естествено, че си плащаш, ама да платиш просто щото болницата е часна си е пълно недомислие. Много ме е яд, че го позволяват всички контролни органи, а пациентите нищо не могат да направят. Даже ми е интересно, понеже четох темата на Роди, ако си като нея и недай си боже родиш, от къде ще ги вземеш тези пари да си платиш, като даже не си го планувал. И накрая бебчо пак ще го преместят в държавна болница!
Второто е, че според мен постъпи адски немърливо относно втората ми бременност. Не стига, че на всеки преглед оставям минимум по 100 лв. Ми едни изследвания не ми направи като хората. Днеска на своя главе отидох да си пусна един хемоглубин, понеже не ми се пият 3 ампули желязо на ден. Желязо не пия от седмица и нагоре, а хемоглубина ми е 127, в същата лаборатория, където тя го изследва. А тя ме караше да пие 3 пъти на ден до раждането. Освен това имам съмнения, че пробата която е направила за да открие ентерококите е била замърсена. Тъпо ми е, че не е съобразила, че може да направя гъбички от лечението с антибиотик, а нямам време да лекувам нищо понеже съм в 9ти месец и всеки момент може да родя. Е гъбичките са факт. Даже като и звънях не ме викна за преглед, а все пак може да не са гъбички а да е нещо друго. Изписа ми лекарства по телефона и заяви, че след 7 дневен курс на лечение да изчакам 7 чисти дни и да ида на да ми вземе изследвания тогава. Ми първо аз след 14 дни ще съм родила със сигурност. Второ за кво ми е тая контрола ден преди раждането, като резултатите ще станат поне след 5 дни. Те и в болницата може да ме изследват преди раждането. Да не говорим, че откакто влезнах в 8ми месец, веднъж не ме е викнала за тонове т.е. от ми месец насам имам 2 прегледа.
Просто съм и адски бясна в момента, защото заради нейната немърливост, може да се наложи и аз и детето да сме на антибиотик. Че от там и проблеми с кърменето да имам, ако ентерококите и гъбичките не са се излекували преди раждането и трябва да пия АБ. М
Много ме притеснява и факта, че ако не съм се изчистила след 40 дни лохии, нещата може много да са се размножили и лечението да е още по-трудно!
Гери, тя майка ми е лекар. И понеже имах глупоста да й кажа, че ако тръгне раждане по- рано от секциото може да има усложнения с пъпната връв и тя сега ако може и утре да го извадят само и само да го избегне това. Разбирам я имайки предвид предното ми раждане. Но все пак за бебчо е по-добре да седи вътре възможно най-дълго, а тя игнорира този факт, понеже бебето е голямо. Ако беше 2500 едва ли щеше така да бърза. Но и аз да си призная искам да отложа датата за 5ти май, най вече заради на каката РД. Иначе вече така тежи, че бих се навила да го вадят другата седмица!
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #329 -: април 20, 2015, 13:32:38 »

Пънк, аз се разхождах през уикенда, ама нищо, сега имам един ананас, май ще го заколя след малко, да видим и това чудо.
Ти не се ядосвай, някои лекари са такива, жалкото е, когато си им имал доверие и не го оправдават. Относно излседванията ами добре си направила да си пуснеш сама, то това е най-малкото, което може да направи човек. При мен хемоглобина беше съвсем малко под долната граница и нищо не ми изписаха, вдигнах го на границата може би с храни или като мина времето и той сам се вдигна. Накрая човек става експерт от некадърни лекари. Но айде малко остава и при теб и ще приключиш с тия драми. Аз също не знам при кой ще раждам, тук не е практика да си избираш екип, а и не знам кой бих си избрала, от 3 прегледа през цялата бременност, не познавам никой, така че, който е на смяна.
А за майка ти, ами така са и у нас, съвети много, а и тия дни съм като бомба със закъснител и ме проверяат постоянно и допълнително ме изнервят та си им казвам аз.Мм даже вчера вика на майка си, че той бил най-изнервен от всички, ехее, викам, ами аз как съм, в крайна сметка аз ще раждам, но така са, останалите накрая по-нервни от мен. Та, казвай им какво мислиш и че не е лекар да решава тя, или както вика Фани, не им се връзвай.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines