Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 12:02:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 145020 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 17, 2015, 11:44:11 »

Не. Даже търся някъде по темите ако има да пробвам! Ако някой има линкове да пусне да пробваме...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #301 -: април 17, 2015, 12:27:33 »

Ето тук Ина е написала много хубави неща http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36786.150.html
Аз също го знам това, че трябва да стоиш "на 4 крака" така, че коремът да виси. Другият вариант беше с нещо студено на корема, обаче не съм много наясно с подробностите. blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #302 -: април 17, 2015, 13:08:06 »

Ама това не е за обрьщане, а за отпускане на врьзките и облекчаване на напрежението в тялото през самата бременност  sad

За обрьщане сьм забравила… С Марта ги бях гледала, сьжалявам. Тьрси в нета.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #303 -: април 17, 2015, 13:10:47 »

Може и аз да съм се заблудила blush Просто имах такъв спомен...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #304 -: април 17, 2015, 13:18:13 »

Пънки в тия късни седмици едва ли с упражнения ще се обърне. Мой съвет по добре недей че да не вземе и по рано да тръгне. Той ако се е оплел в пъпна връв няма да може да се обърне.Браво за хубаите мерки! Щ си имаш машала голямо бебе, ние почти на месец и пак не сме толкова. Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 17, 2015, 13:24:22 »

Пънки и аз се ослушвам за такива упражнения. Засега правя следното лягам по гръб и слагам под таза юргана на няколко ката или възлавници така, че таза да е по-нависоко от останалата част на тялото. Стои се 10 мин така. Другото на колене като дупето пак трябва да е най-нависоко, главата по надолу. Пак 10 мин се стои. Ако чуя друго ще ти пиша пак. Аз съм пила антибиотици и съм кърмила. Просто имах много висока температура и нямаше как. Определено има антиб. , с които може да се кърми  good ще стискам палци да не се стига до тях при теб. Иначе мериха ли те, таз едно друго? Има случаи когато макар и седалищно разрешават нормално раждане. На мен например, макар и седалищно може и да ми разреши доки нормално.  good вярвям ще стане така както искаш!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: април 17, 2015, 13:26:28 »

Мариолка, вторите деца може да се обърнат и в последния момент. На Рубин например за 2 дни се беше обърнало 2 пъти и то в 37ма седмичка!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #307 -: април 17, 2015, 13:27:22 »

Не сьм чела назад за какво се говори, ама да не изпусна да се набьркам: потвьрждам, че има антибиотици с които може да се кьрми. Това само лекаря може да го каже, зависи от молекулата. Има такива, които проникват толкова малко в кьрмата, че на практика няма значение  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #308 -: април 17, 2015, 13:32:42 »

Мариолка, вторите деца може да се обърнат и в последния момент. На Рубин например за 2 дни се беше обърнало 2 пъти и то в 37ма седмичка!
!

Това е вярно, но при Рубин не беше се изцяло завъртял а само малко. Реално трябва да се гледа от всички страни, Пънки има контракции, скъсена шийка, и малко упражнения могат да предизвикат раждане и секцио по спешност в 36 та седмица. За това не всичко е за всеки. Wink  ако при един е приложимо и е сработило не означава че и при друг ще е.Това го казвам с най добри намерения.  Wink

Потвръждавам че има антибиотик който се приема без да е опасен за бебето, но зависи отново как ще са и изследванията след като роди и дали няма да се наложи друг антибиотик както при мен който е несъвместим с кърменето.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: април 17, 2015, 14:15:04 »

Пънки защо като е седалищно може да се наложи по ранно секцио? За първи път чувам. Имам познати 7 дни преди термин родиха секцио със седалищно бебе. То реално най често причината за секцио е седалищо разположено бебе. Точно Пехливанов даже чака и до един два дни преди термин.
За обръщане на бебе знам че се прави с фенерче , но  май от акушерка. На 4 крака се седи и бебето се обръща защото вижда светлината.
но според мен не прави нищо без лекар.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: април 17, 2015, 15:12:04 »

То по-ранно секцио звучи все едно утре. Всъщност вместо стандартните 10 дни, препоръчително е 14. Причината е да се избегне начало на раждане и най-вече изтичане на водите. Доки ми обясни, че при главично, бебето запушва канала с глава и има време да се реагира и да се извади. Обаче дупето е по-малко и не може да спре излизането на вода, което може да доведе до повличане и на пъпна връв. И не дай си боже пъпната връв се огъне и спре кръвоотока, което няма как да се предвиви или усети, може докато се стигне до болнизата бебчо да се е задушил. Но това е риск, не е задължително да е така.
Иначе не сме увити в пъпна връв. Хайвана си седи с крака пред лицето и не я сменя тая поза за нищо на света. Та просто няма как да се увие за сега.
А Мариолка всъщност шийката си ми е ок. В момента даже няма излази за разкритие, но така или иначе с тоя корем посочените упражнения няма да мога да ги направя.
Иначе при мен секциото не е заради позицията на бебо.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #311 -: април 17, 2015, 15:42:00 »

Пънк не всяко увиване на пъпната връв се вижда на УЗ, момичето дето беше с мен в стая, нейния калпазанин бил седалищно и и пъпната връв му била увита около краката едвам го били извадили, и на нея и бяха казали да го извадят по рано но тя беше поискала максимално близо до термин заради късна овулация. Не се кахъри, Алекс е малка, знам че ти е мъчно ако няма да можеш да бъдеш на РД, но пък и на теб ще ти олекне по раничко. Важно е бебчо да излезне жив и здрав в момента, другото ще се нареди!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 17, 2015, 18:02:28 »

Мариолка, то при нас си е почти невъзможно. То на моя синковец краката са му на челото. Иначе съгласна съм, че не винаги се вижда. То и теглото не УЗ не е точно. Даже ако не се бъркам, на теб ти бяха казали, че малкия е 3 и нещо пък виж, че се роди 2800гр.
Та от тая гледна точка не искам и да избързвам.

И понеже писах в темичката на Милнка, да кажа и тука, че съм си харесала 05.05.15 г. за секциото и много ми се иска да стане тогава. Първата прибина е, че Алекс е на 30 април, а първи май винаги е почивен. Та искам и синковеца да е на 5ти, че 6ти винаги е почивен. Второ ще се импразнували РД и ще съм отдадена само на мисли за бебо, не да мисля и на Алексче какво и е.
А и ако трябва да съм честна, понеже ми е за последно и някак си не искам да свършва толкова бързо бременността. Покрай Алекс хич не усетих как си мина времето. Даже време за тревоги нямах дето се вика.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #313 -: април 17, 2015, 18:15:59 »

Абсолютно. Едно момиче дето ражда с мен и бяха изкарали акъла. Измерват бебчето 2500, трима лекари в три различни болници, бебето не расте според УЗ, плацента свежа, доплер перфектен а бебето няколко седмици не расте. И хайде бързо секцио, роди се мома 3200 47 см, тя понеже по дребничка и нали крака е един от факторите за измерването, я изкарвал УЗ по дребна. Та и твоя момък ако се е метнал на теб може да е с дълги крака и да излиза по голям. Дано се съгласят за тази дата. Хубава е!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #314 -: април 17, 2015, 19:10:28 »

Да моя човек се обърна от напълно седалищно в главично в 34 гс.А в 37 като ни приемаха в болницата беше си глаеично,на другия ден на допкера се беше настанил напречно и на третия главично.Тогава като беше напречно ми казаха че с това разположение било невъзможно нормално,а и беше специалист човека и му вярвам.Според мен има надежда сам да се завърти.Недей с упражнения щом си рискова.А и една акушерка ми каза че до последно може да се завърти!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines