Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 22:20:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153648 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #225 -: април 07, 2015, 13:02:18 »

Тардиферон Б9 по едно на ден. 50мг му е желязото вьтре.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #226 -: април 07, 2015, 13:07:13 »

Пънки, във ВМИ мината година плановото секцио беше 10 дни преди термин. Мен не ме питаха за дата, обявиха ми кога- 8 дни преди термин.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 07, 2015, 13:16:39 »

Рокси, предполагам, че ти казват датата във ВМИ. Обаче то са едни празници, едно чудо... Та знам ли ги кога ще кажат. Ама ще се пробвам да се уредя на датата която съм си харесала. Мен ми е чудно какво става, ако бебчо тръгне по-рано? И то най-вече зора ми е, че искам не да ме шият ми да ми сложат клипси. А не знам дали всички могат да го правят  girl_impossible
Инче това не го продават в БГ sad
Фани аз се чудя моята доки кво се е амбицирала при положение, че не са ми толкова ниски стойностите на желязо.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #228 -: април 07, 2015, 13:20:59 »

Пънки, мен Пехливанов първият път с клепси, вторият бях с конец. Противно на очакваното с конеца белегът ми е по-хубав и махането беше още по-безболезнено.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: април 07, 2015, 13:22:29 »

Да де, аз предполагах, затова ти казах колко милиграма е, да сравниш с това, което има там  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: април 07, 2015, 13:25:30 »

Рокси, аз пък все си мислех, че с клипси е по-безболезнено /щото мен хиче не ме боля/ като ги махат. А за белега... Той сега ми е отвратителен, та не знам има ли на къде да става по-добре. Те нали на едно и също място режат?
Инче ще взема да го проверя после.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #231 -: април 07, 2015, 13:34:04 »

Пънки, то не пречи да си направиш устата с опериращия те лекар. При мен втория път изрязаха излишната кожа (разбирай нямам виснала кожа или нещо подобно) и махнаха първия белег. Като спрях да кърмя пък, отидох на кожен и ми предписаха крем, за да не ми потъмнява белегът. Бая време трябва да се мажа с него, но ефект вече има.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #232 -: април 07, 2015, 13:35:39 »

Гадно, това с болестите, даваш ли й някакви имуностимулатори или витамини превантивно, Мамче?
Наблягам повече на плодове и зеленчуци, но отделно й давам зимния период витамин Ц и инфлуцид. Цяла зима нищо й нямаше, но след като аз се разболях февруари месец й го прехвърлих и явно все още й е бил по-слаб организма та толкова бързо лепна пак нещо. Ама те и от занималнята всеки ден ги извеждат и бягат, изпотяват се и като ги духне и вятъра ...
punk_girl123 тя е до края на май на училище (там е в подготвителна група) та цяло лято ще си е в къщи. И септември пак ще си тръгне.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #233 -: април 07, 2015, 14:49:35 »

Малеее, чета колко спокойно си говорите за секциото и благородно ви завиждам, може би защото някои от вас са го минали веднъж. Аз съм много стресната от това раждане, че не знам. Днес ходих на "отворените врати" в нашето родилно. Показаха ни операционните, родилните зали и т.н. Исках да се настроя на вълна болница вече, че ми остават около 2 седмици до секциото. Докато говореше мацката обаче за шиене, упойки, кървене и т.н., като ми стана зле- на няколко пъти щях да припадна. Аз по принцип много не мога да слушам за такива неща, защото ми прилошава, а сега като видях и нагледно къде се случва всичко- съвсем се изпълни картинката. Акушерката се притесни за мен и през 5 мин. ме пита дали съм добре, а то там една жега...имам чувството, че беше поне 35 градуса и от никъде свеж въздух. Плисках се с вода, посядвах и така, но геройски издържах да се разходя и да видя какво ме очаква.

Взела съм си свещички Профенид и тайно се надявам те да ме облекчават. Дано болката, за която съм се настроила сега, се окаже по- малка. smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 07, 2015, 15:03:52 »

Сисе, наистина като минеш веднъж и вече не те е страх защото знаеш какво да очакваш. Аз се бях настроила, че много ще боли, може би за това нямам спомен да ме е боляло. Даже ми беше по гадно с катетър, отколкото да ме боли операцията.
Инче, сега проверих и моето желязо е с 50 мг. Ама аз трябва по 3 ампули да пия.. bad значи 150 на ден!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 07, 2015, 15:24:26 »

Абе хемоглобин под 100 си е нисък хемоглобин и над 100 може да е нисък в зависимост от изходния. Аз преди да забременея ми беше 136, след това беше спаднал до 107  pleasantry Чувствах се като парцал, изключително изнемощяла, отпаднала, сега нямам нищо с това състояние, та явно се чувствам по добре от желязото или поне така ми се струва. Пък хемоглобин 60 за който споменавате си е направо животозастрашаващ, недай Боже да се получи по обилно изкървяване (не зависимо при секцио или нормално раждане, макар че стандартно при секциото е по голяма кръвозагубата) може последствията да са фатални.


Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 07, 2015, 15:32:34 »

Гери, а сега колко ти е?
Днеска гледах снимки от ехографа на каката и съпоставях с бебчо. Аз все го мисля по-дребен, пък се оказа, че е по угоен от кака си smile
Ама направо как ги изчислихме тези бременности и двете подарък за сватбата. А даже бях забравила, че ни наближава годишнината smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #237 -: април 07, 2015, 16:11:04 »

Аз и без друго постоянно сьм уморена.

Иначе моя лекар е небрежен. Сигурно затова ми е дал само по едно хапче на ден. Той е за по вьзможно най-простия начин да текат нещата. Аз като му разправях, че не ям месо и той вика, като не ядеш няма да се насилваш. Има хиляди хора, които си живеят вегетарианци и са си много добре. Ще ти дам малко желязо като добавка и всичко е Ок. "Ама докторе, няма ли да ме хване запек от желязото?", "Ще те хване, на ти и това прахче, то са само фибри и всичко е Ок".

После като си трьгнах чак се сетих, че нито ми даде рецепта за крьв за токсо (трябва да я следя всеки месец), нито за глюкоза, та се примолих на една акушерка. После разбрах, че глюкозата не била задьлжителна, ама понеже в последно време супер много ми се пие вода, което не ми е присьщо и нощем ставам буквално по 7 пьти до WC, та мисля другата седмица като ми минат изпитите да си я направя все пак глюкозата.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 07, 2015, 16:14:18 »

Сега последно беше 113, т.е. тръгна вече да се покачва, но това от преди месец някъде. Сега ще видим като отида за раждането как ще е Wink Акушерката от ЖК ми каза, че колкото и да е, ще е хубаво да попия желязо и малко след раждането, щяла съм да се чувствам добре и да не го спирам веднага с раждането  Wink


Боже що така почна да ме хваща шубето  Girl_hide
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #239 -: април 07, 2015, 17:27:45 »

punk_girl123 и аз така съм се настроила, че много ще ме боли, че да ми е като подарък, ако не е така. По- добре, отколкото да си мисля, че отивам и за две минути раждам и забравям, пък да се влача и плача от болка.  smile

И аз известно време пиех желязо, но определено е дало ефект на показателите ми. Докторът ми каза да наблягам на телешкото месо, а аз не съм му привърженик, та само веднъж ядох в крайна сметка. Иначе много обичам зелените супи и редовно си правя хем заради желязото, хем и киселото мляко много ми върви с тях.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines