Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 21:29:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143571 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #165 -: април 01, 2015, 13:38:47 »

Явно аз съм най лошата домакиня , която нищо не си слага на леглата  .Даже понякога и не ги оправям, напоследък и имам предвид. Но реално в спалнята не стоим през деня.
Споко и аз съм в този отбор  blush  funnytooth
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 01, 2015, 14:01:00 »

Аа Грета мернах една снимка през телефона и после реших да седна да ги видя на лаптопа, че през телефона трудно ми ги отваряше. Докато се натуткам вече ги беше изтрила  blum Но тази която видях беше прекрасна, финна, нежна, много красива  heart


Фани виж за шалтета, обикновени, едноцветни. Трябва и аз да взема, че сега седят с чаршафи , само сутрин прибирам на малката завивката в раклата.


За коластрата - зависи. Аз съм кърмила, пък сега изобщо нямам, само 1-2 пъти забелязах като коричка, но под душа падна и повече не се е образувало. На някои дори им цапа бельото. Важното е че това дали сега има или няма коластра няма отношение към последващото кърмене  good

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #167 -: април 01, 2015, 14:49:43 »

И аз нищо не слагам по леглата, но ги оправям всяка сутрин. tease Ако не ги оправя място не си намирам blush много ме дразни

Тези дни трябва да си намеря амбулаторна карта или нещо такова - така рекоха от ЖК и да я дам на личния да я разпише. Аз ли съм идиот или за първи път ми искат такова нещо.... 2 пъти влизах в болница, никой не ми е искал такава карта, дори не знам как изглежда.

Иначе аз да си изплача мъката и да помрънкам малко - скапах се от чистене..... Не точно чистене , а изхвърляне на всичко ненужно и подреждане, с цел направа на място за бебче. В понеделник майка ми и една приятелка ми изхвърлиха 80% от гардероба и трябваше да го преподредя после и да направя място за на бебо нещата (съответно да го изчистя преди това), вчера подреждах кухненските шкафове, за да направя място за бебешките съдове, днес бяха наред холните шкафове и 2 секции... Господи, не съм вярвала че сме плюшкини с мечо, но изхвърлих близо 4 големи торби  с всякакви ненужни пликченца, сувенирченца, картички, листовки и тн...... И нали трудно се навеждам вече , та направо ми се разказа играта докато махна всичко, изчистя секциите, после да сортирам какво става и какво не, това което става колко често го ползваме - ако в последната година не е ползвано отива под дивана или под спалнята (имат ракли)- там пък се сгъвам за да ги наредя.... въобще , чувствам се като парцал, меко казано  cray Преди това цялото за ден го вършех, сега.......

Утре ще идва една чистачка, да измие прозорците, банята и кухнята основно - тип пролетно почистване. Добре че с ММ го измислихме така , защото си признавам че нямаше да мога да го свърша и това.... Но докато тя е вкъщи аз имам и други работи за дооправяне... важното е че място се освобождава и малко по малко заприличва на дом чакащ бебе  heart

Малко на Отдушник го обърнах, ама ... ще прощавате.  blush Иначе леглото за бебо дойде и мечо го сглобява вече втрои ден... То е фрашкано с винтчета, болтчета, джаджи и чаркове - цяла нАука си е хахахаха
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #168 -: април 01, 2015, 16:27:06 »

Ааа споко и аз нямам шалте, само изпъвам отогре и айде, малко както ми дойде.
Даже до скоро и перде нямах, щората все спусната, ама сега купих едно, но се оказва толкожа широко колкото прозореца и не е набрано, егати стандартите, всичкките са така. Да видим кога ще го отрежа и подкъся и него.
А относно почистването като за бебе, ами аз понеже с бебе и без все ми е едно некомфортно като се натрупат излишни неща, та от време на време това чистя и пак има боклуци, ама поне после ми е готино едно такова чисто. Оня ден и аз имах такав ден, ама хем ми е жал за някои неща, хем не ги ползваме.
Леглото наистина може да се окаже и цяла наука, нашето е сглобено и седи и чака, ама не съм го сложила до нашето, че не мога да се надгина иначе.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 01, 2015, 17:34:07 »

Накрая купих шалтетата на принцеси, едноцветните бяха много бабешки. Като се замислих това е детска стая все пак - след 4-5 години тя самата няма да иска шарено. Та сега реших да се съобразя с нея, да й мине мерака, за пердетата също. Поръчахме да скъсят пердетата, постлахме леглото й, наредихме гардеробчето. Довечера за 1-ви път ще спи там. Няма търпение  yahoo одисеята с изследванията приключи. Хемоглобин 101. Пак добре. Без витамините. Бяха ми свършили и ха днес ха утре. Май стана месец откак не ги пия.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #170 -: април 01, 2015, 17:38:17 »

Непременно искам снимка на стаята !!!
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #171 -: април 01, 2015, 19:24:47 »

Благодаря за съветите, май ще се спра на Медела, Пурелан, пък после ще видим- ако се наложи ще го сменя.

За коластрата явно си е индивидуално. Аз съм първескиня и от няколко седмици насам, като си стисна зърната, забелязвам съвсем малки капчици. Знам, че не е гаранция, че ще имам кърма после. Една мацка ми обяснява, че всичко зависело от нивата на Пролактина (май беше) в организма. Божа работа smile

Относно чистенето, аз от 3 дни насам съм все под пара. Преподреждам и пренареждаме почти целия апартамент, защото той е три стаи и кухня, но до сега сме завършили изцяло ремонтите на двете стаи и в момента довършваме третата. Та, общо взето е лудница- едно нещо го местим първо в едната, после в другата стая и така, докато си отиде на мястото, което съм му предвидила. Предстои ми и на мен чистене на прозорци, пране на шалтета и одеала... Трябва да прибера зимните якета, обувки и т.н. Абе, хем пролетно почистване, хем подготовка за бебка.

Моят мъж днес ми вика- тя малката от сега има повече дрехи и джунджурки от мен, пък не знам като порасне и почне сама да иска да й купуваме  yahoo Милият, от сега се е притеснил smile

Аз пак имам питанка. На 18-ти започна да ми тече 45 дневният болничен. Може ли някой да ми каже от тук нататък какво се прави, за да мога да получавам майчинство? Трябва ли някъде да подавам някакви документи, кога, какви и т.н.? Предварително благодаря за информацията smile
« Последна редакция: април 01, 2015, 19:48:25 от sise1902 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #172 -: април 01, 2015, 19:50:08 »

И моите гърди потичат на моменти.Сутрин се събуждам със засъхнало твърдо по пижамата.

Момичета,я подскажете как беше че съм позабравила blushСега извадих стерилизатора да покажа на мъжо как се разглобява помпата и как да я стерилизира ско ми притрябва в болницата.Да,ама ей сега е вече готова за сглабяне ,а частите са на едни капчици и се мъча да си спомня дали направо се сглобяваше?Не се оставяха да изсъхнат ,нали? crazy
А и сега като се замисля,тя директно се сглобява,ама да се ползва скоро.А иначе да я сглобя сега мокра и да седи фен,дн,седмица до другото стерилизиране преди първо ползване няма смисъл нали?
Сега се сетих една дружка която също трябва да ражда ми разказваше миналата седмуца че стерилузирала помпата и си в сложила е багажа.Е,да ама нали стерилизацията трае 24 часа само?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 01, 2015, 21:20:49 »

Рубин ти реално в момента , който я пипнеш вече не е стерилна. Иначе на 24 часа веднъж се стерилизира. Мисля че е хубаво да се изчака да изсъхне.
Вчера на курса ни обясняваха че първите 15 дена не било хубаво да се ползва помпа. Вече не знам кой да слушам . Определено съм по объркана от първия път.
Фани , много сте експедитивни. Кога поръчахте мебели, дойдоха, сглобили хте ги, че чак и шалчета взе. Браво на теб.
Сисе а ти защо си стискаш зърната?  Дали сега има коластра няма значение.
Иначе  ме амбицирахте и подредиХ, по скоро прередих всички дрехи. Чудя се дали да ги пера преди да се роди бебе. Те всички са прибрани пранИ, но някои са стояли по няколко месеца. А дрехите стоят в гардеробна  към спалнята , но е отворена , без врата.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #174 -: април 01, 2015, 21:32:06 »

Руми,колкото е хибаво човек да се интересува толкова и не е.След прекаленото много инфо от първата бременност ,единствено ме обърка!Сега си припомням,но разчитам повече на интуицията си good
За дрешките,бих им пуснала една вода както се вика.
Аз пък се чудя че сме ги изпрали и изгладили преди месец-месец и половина и дали не е много това време.Ама пък няма да се юрна сега наново.Няма койнда ми ги глади сега blushА и толкова много дрехи сме наредили,че спокойно мога да изгледам три едновременно tease
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #175 -: април 01, 2015, 21:43:42 »

Руми, пробвах от любопитство smile Както Рубин споделя, чувала съм и други бременни да коментират, че им се мокрят пижамите, та реших да пробвам дали и при мен ще се появи коластра. За първи път ми е и ми е интересно какви промени стават с тялото ми. Иначе знам, че това няма отношение после за кърменето.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #176 -: април 02, 2015, 08:13:26 »

Рубин, след стерилизиране на помпата в болницата може да си я миеш само с гореща вода. Помпата ще ти е за стимулация или извеждане на излишната кърма, ако имаш много. Изцеденото (най-вероятно) ще го хвърляш така или иначе - затова помпата няма смисъл да е стерилна по време на престоя в болницата. Вече, като се прибереш вкъщи, като се налага да цедиш и да пълниш шише или пък да замразяваш кърма - тогава е добре да има стерилизация преди това. Wink
Руми, това със помпата за първи път го чувам. Какво им е обяснението? Реално помпата е да имитира сукане, т.е. да настрои тялото на майката за кърмене. Ако пък имаш много кърма - какво? Да се цедиш на ръка ли? Така е почти сигурно да се запушат каналчетата... Няма логика pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #177 -: април 02, 2015, 08:17:16 »

Според мен помпата си е до нужда, няма такова нещо че не трябва да се ползва до 15я ден. Аз отчитам за грешка че не стимулирах първите дни докато не смеех да кърмя от страх да не получа хиперлактация. После като ми се събраха бучките помпата помогна много!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #178 -: април 02, 2015, 08:31:02 »

Определено няма връзка сълзенето и наличието на кърма след раждането.Аз с каката нямах грам преди да в родя.Нито ми бяха напрегнати,нито нищо.Мислех си че ще съм като майка ми,която се е мъчила и с мен и брат ми и нищо е нямала.Е,на третия ден като потече това нещо се чудех къде да го съхранявам.Не ми стигаха контрйнерите и така докато се нагласи количеството.
Сега ми тече понякога,дано да имам.Знам само че след прегледа при мамолог преди година някъде ми каза ,че "съм родена за кърмачка"!Но също така ,че вдичко много зависи от спокойствието на жената!
Alicka,и аз така си представях.Този път ще помпам дори да няма и грам напрежение.Иска минсе да опитам да закърмя бебето още в началото.Значи дори не е необходимо наистина да е стерилна.Важното е да отпушва инда стимулира като да тръгне,после бебето да я замества! good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 02, 2015, 10:37:28 »

Обяснението да не се ползва помпа до 15 ден беше че до тогава чрез сукането на бебето и хормоните се регулира колко кърма и кога да идва. И че може да се стигне до хиперлактация. То като цяло привържениците на хранене на поискване или там от разни асоциации за кърмене   като цяло отричат ползването на помпа.
Както казах съм по объркана от предния път. Всеки си обяснява  неговата теория. Реших че няма предварително да решавам , каквото покаже бебето. Но като цяло по скоро съм ориентирана към кърмене по режим.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines