Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:10:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 142785 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 31, 2015, 14:28:00 »

Грета много си хубава.
Пънки отдавна не беше писала. Какво си завършила и какво работиш ако не е тайна. А защо не си казала досега на работата че си бременна?  Ще се вмести те ли в двете години. Ще трябва май по рано да родиш или бъркам нещо. Алекс не е ли април родена. Много сте хубави двечките.  Ти как ще раждаш, при който се случиш ли?  Мале, затрупах те с въпроси.
Другите мами как сте?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 31, 2015, 14:36:26 »

Мерси, Руми. Алекс е април, ама чак на 30ти. Освен това аз вече съм в болнични т.е. почва ми изплащане на обезщетението. Би трябвало всичко да е ок и да се вместя в двете години. Аз ще раждам секцио при всички положения. Мисля тези дни да скокна до хирургиите и да питам, кое как става и колко струва. Много се надявам пак да съм с клипси. Предния път бях така и съм доволна, надявам се сега като професор Пехливанов го няма, да има някой, който де ги слага.
Питах вчера моята доки за цените в Торакс и Селена, понеже работи и двете места. За Торакс твърдо 900 лв, а за Селена 1360лв. Ама това било входна цена, ако се наложело да останеш още или пък да не направи някаква допълнителна манипулация на мен или бебо се плаща допълнително. Даже се бъзикахме с ММ, че като ни изписват, може направо да им оставим ключовете за колата, че тя толкова струва  smile
Иначе съм завършила счетоводство, ама работя в болница. То няма точно такава длъжност, но съм връзка с другите здравни институции, каса, министерство и прочее. И водя отчетност към тях и всякакви други бюрокращини. Не казах, понеже от януари се каня да ида, и все я грип, я колата ми се развали, а сега напоследък и трудно шофирам, та ми се насъбраха прибини и много ме е яд.
« Последна редакция: март 31, 2015, 14:43:17 от punk_girl123 » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 31, 2015, 14:45:00 »

Руме, изпревари ме! Щях да задам същите въпроси на Пънки. Много сте сладки. Дано не ревнува каката като се появи бебчо. Дано да не ти създават грижи на работа. И аз имам някои притеснения. Въвеждах си заместничката в работата. След 1вото майчиство се наложи да си търся работа отново и сегашната е позната на шефа, та си имам едно на ум, парен каша духа  crazy да е всичко наред и живот и здраве след някоя друга година ще си търсим нещо. Аз по принцип нямам нужда от парите, просто не се чувствам пълноценна като не съм на работа. А и не може да е нещо твърде ангажиращо, че мъжо почти не може да ми помага с детето или дома. Работи и през уикенда crazy
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: март 31, 2015, 15:05:35 »

Фани , много кофти , че мъжът ти работи и уикенда. Моят пък е все в командировки и на мен ми е трудно . Аз някак си не си се представям като домакиня.въпреки че много ми хареса да съм с детето и да се разхождаме и да си общуваме. Някак си по истинско ми се струва и пълноценно. Но пък домакинската работа хич не ме влече, а ако не работя ще трябва да я върша. При мен ще се получи към 4 , 5 години да съм в майчинство и доста ще се откъсна от работа, но какво да се прави. Дано не ми направят Проблем. Той шефът ми каза че са много 5 години, ама какво да се прави. Няма как да ме уволнят легално. А и не ми пука особено.
Пънки значи си навътре в болничните теми. Не работи ли Пехливанов вече във ВМИ?  Не знаех. Мен също той ме оперира заедно с моя лекар. То май всяка първа или последна сряда има ден на отворените врати. Официално май е към 300 лв. Избор на екип. Но не знам как става.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 31, 2015, 15:17:04 »

Командировките са другата ми болна тема  crazy поне печели добре и сме се разбрали от вече някъде 10 г - аз работя за кеф, той за пари  blum какво да се прави - не можем всички да гоним кариера и трябва да си помагаме взаимно, аз помагам на моя предимно в харченето!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 31, 2015, 15:34:28 »

Руми, не работи. Разбрах, че е в Селена, ама колата си ни трябва  smile
Иначе ще подпитам, ама най-вероятно ще съм в ВМИ.
За работенето, аз също не се виждам домакиня, въпреки че ми е приятно да готвя и да си гледам детето.  Пък и финансово трудно ще си позволим да караме с една заплата. Но дори и да можем, пак бих искала да си раздвижвам мозъка.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #156 -: март 31, 2015, 15:35:10 »

Адашкатаааа много си ми сладка! Страхоооотна си smile аз напоследък нямам никакво време за форума и за писане, само щъкам нагоре надолу... Скоро ще се отчета подобаващо обещавам
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #157 -: март 31, 2015, 15:59:49 »

Ейй, Пънки, много сладка снимка. Колко сте прекрасни заедно.

П.С. Пехливанов не е ли вече завеждащ?  Кой е тогава? Много свестен лекар, много го харесвам.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #158 -: март 31, 2015, 22:14:40 »

Ми, да ви кажа, аз намерих фотографка, която все още малко се учи на това онова, но разгледах нейни снимки и ми допадна работата й. Та нейната тарифа е 45 лв. за 15-17 обработени кадъра + всички снимки от самата фотосесия. Предполагам, че скоро ще видя резултата и ще се похваля smile

Иначе питах в едно студио, където работи една от най- добрите фотографки за града, що се отнася до такива фотосесии. Съответно тя ми предложи колкото кадъра си искам, но по 5 лв. за всеки и единствено в студиото като опция. Студийните снимки са добър вариант, но аз съм много голям привърженик на природата, зеленото и някак ми изглежда нежно да видя бременна мама с голо коремче на поляната или в гората, та затова предпочетохме да се нащракаме навън. Иначе си е въпрос на избор и предпочитание.

Иначе, за сега сме се спрели на дата за секциото в предпоследната седмица на април, ако бебка не реши да ни изненада по- рано. Почнаха ме болките в петите и като легна си усещам ходилата да пулсират. нямам отичане поне обаче.
Мисля другата седмица да започна активно да чистя къщата и да глася сака за болницата, да пера и гладя бебешките дрешки и все такива мамини грижи smile  Довършваме тази седмица ремонта, имам да понапиша някой и друг реферат, абе... все едни такива неща, които точно сега не са ми интересни, но... няма как.

Мами, я кажете, като си стиснете зърната, излиза ли коластра? Мислите ли да си вземате някакъв крем за гърди и зърна без отмиване, за да можете спокойно да кърмите без да бягате все до банята? На какво сте се спрели?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 31, 2015, 22:30:37 »

Сисе аз предишния път ползвах на Медела крема .пурелан май се казваше.нямах проблеми .Хубав е и го препоръчвам . И бебчето можеш да мажем с него -ланолин съдържа.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #160 -: април 01, 2015, 07:35:15 »

Аз мисля че използвах Гарместан за зърната, но не съм много сигурна, че все пак мина доооста време  Girl_hide
Иначе да се похваля след поредния преглед, че всичко при нас си е ОК. Продължавам да си пия магнерич-а още няколко дена 4*1 пъти и после го намалям на 3*1 и ако се чувствам добре си продължавам да го пия 3*1, Вече нашия мъж е 1800 гр., а аз + 10 кг, които честно се чудя къде съм сложила  blush . Влизам си в дънките без проблем, но не мога да ги закопчея blush Бебо си е главично, за пореден път си е мъж smile На мен ми е трудно спането, но го приемам като подготовка за предстоящите безсънни нощи   girl_wink Киселините и те се обаждат от време на време, но ги боря с топло мляко с мен.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 01, 2015, 12:25:32 »

Здравейте мами! Виждам, че сте добре! На мен днес ми беше последния раб.ден официално. А иначе ще ходя за по час когато съм добре. Да помагам на колегите  girl_wink За зърната ползвах Гармастан. Но той се отмива. А Сисе, тоя въпрос за коластрата ще има различен отговор при първескините и кърмилите успешно. При 1вата бременност като родих имах коластра, преди това не съм стискала и не съм забелязвала. Спрях да кърмя преди 5,5 г. но съм правила проби като стисна е излизало мъничко течност. Доки каза, че било нормално щом веднъж съм кърмила.
Ходих да си взимам изследванията, че утре съм на консултация. На вратата знак: "Днес ще работим след 14ч." Кой побъркан дава кръв следобед, тия нормални ли са  Oh my ... и в тоя ужасен вятър трябва пак да ходя. Ще поспя малко и дано ни ми мине!  bad
И за накрая въпрос: Какво да си сложа на леглата/ единични са отгоре? Мислех за одеяла обаче намирам много шарени и пердетата също мисля да са на принцесите на Дисни и ми идва в повече шаренията. Губерите ги мразя от малка....
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #162 -: април 01, 2015, 12:32:51 »

Сисе аз съм купила пурелан и аз. Не знам как ще е, но се надявам ок. Друга мама го беше препоръчала.
Ние да, добре сме, днес няма да правя шегата ,че раждам, че да не стане като лъжливото овчарче.
Фани, ами сложи нещо по едноцветно като завивка за легло дето е, специално дето покрива, не знам и аз дали се обясних правилно. То иначе и аз губери мразя, китенци и тем подобни ми идват непрактични, а и събират много прах. В Бг с китеника можеш да паднеш през терасата като решиш да го изтупаш, мразех я тая дейност или майка ми като кажеше да ги извадя да се напекат.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #163 -: април 01, 2015, 12:40:46 »

В Бг с китеника можеш да паднеш през терасата като решиш да го изтупаш, мразех я тая дейност или майка ми като кажеше да ги извадя да се напекат.

lol Така си е! А всичкия този прах е супер неприятен за детска стая.
Фани, аз си купих шалте за спалнята. Имаше и 2 калъфки за декоративни възглавници. Ето такъв десен е, но е шампанско и не лъщи на живо толкова https://www.facebook.com/poli.ood/photos/pb.234654419995563.-2207520000.1427884461./599478610179807/?type=3&src=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-xpf1%2Fv%2Ft1.0-9%2F1782146_599478610179807_580197370888208440_n.jpg%3Foh%3D02400d77d5ee17e15c022206c52b6a28%26oe%3D559C3131%26__gda__%3D1438543069_7c874fbaa391768cbf155e9dadd78962&size=540%2C960&fbid=599478610179807
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 01, 2015, 12:48:58 »

Явно аз съм най лошата домакиня , която нищо не си слага на леглата  .Даже понякога и не ги оправям, напоследък и имам предвид. Но реално в спалнята не стоим през деня. Но сега се замислих за детската стая, ако няма да се ползва само за спане , а ще играят деца вътре трябва да има нещо като шалТе. Има разни готини детски.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines