Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:42:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143576 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #90 -: март 24, 2015, 12:09:37 »

И какво като тръгне по рано? Пак може да се направи секцио. Питай я точно Маги как с планирано секцио девойката тръгна по рано. Няма никаква логика в исказванията на лекаря ти.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 24, 2015, 14:04:43 »

Сисе , аз мисля че е много важно да си спокойна и да имаш доверие на доктора ти. Сигурна съм че той е преценил добре всички аспекти. Вероятно има и неща които не ти е казал.поне моя не обича всички подробности да ми казва , аз му имам доверие. А и за мен така е по добре. След Великден при термин 2 Май е ок. Сигурна съм че внимателно ще те следят и ще направят най доброто за бебето. Според мен е силно преувеличено разделението  на София и провинцията. Важно е лекарят да се образова и усъвършенства постоянно и да е наясно със съвременните тенденции и методи на лечение. Не на последно място да е Човек. Защото повечето лекари са загубили човешки облик.
за детската стая си мисля да я ползваме поне десетина години. Тъпо е момче и момиче в една стая.но  няма как. За  последните 5 г. Два пъти се местим. Нова къща едва ли ще купуваме. Тази в която живеем е в центъра на Пловдив със самостоятелен двор. Няма как повече да се разшири, ние преди 2 години я построиХме. Иска ми се нещо по голямо, но ще се съобразяваме с действителност та.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 24, 2015, 14:26:27 »

Нашето обзавеждане за детската е 500лв,ама колкото издържи толкова  tease
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #93 -: март 24, 2015, 14:47:07 »

Благодаря, Руми!

Винаги съм си мечтала един ден да имаме къща с мъжа ми и двамата се надяваме да си осъществим желанието някой ден. Няма нищо по- хубаво, децата да могат да тичат по двора. Друго си е от към пространство. Ние сме в апартамент за сега, но поне успяхме да си купим по- голям преди 2 години и ако имаме второ дете, ще могат да са в отделни стаи smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 24, 2015, 16:05:39 »

Ние често си ходим на село. Хубаво е да живееш в къща, но си иска сериозна поддръжка! Плаша се, не знам дали бих се справила сама, а с бабите не ми се живее. Днес се дразня адски на колежките... Заминават в командировка в чужбина и все едно ги пращат да ги колят, ред сълзи ред сополи. На едната баба й почина наскоро, а на другата майка й е болна, оперираха я скоро. Не, че не искам да им помогна, но бременна в 7-мия не ми се пътува в чужбина, че и за седмица  crazy иначе от самат работа не ме е страх! Яд ме е, че уж са най-големите специалистки, а по двойки ще ходят да си превеждат една на друга...  beating голям зор им беше да се вредят да ходят, а сега и претенции! Тва жените не сме като хората! Оф, спирам, че пак набрах...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 24, 2015, 16:21:26 »

Аз винаги съм живяла в къща. Но преди ми беше винаги студено в СтараТа къща.. Сега я бутна хме и я построиХме  На ново. Всичко е много добре изолирано и е много топло и конфортно. За съжаление е 50 кв.м.  на етаж има и изба, която си е като нормално помещение. Не се изисква кой знае каква подръжКа.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #96 -: март 24, 2015, 18:35:14 »

Малеее много пиште бре smile

Това с термина ми стана странно и на мен, но после като допрочетох си изясних. На мен термина ми е на 18ти май и не го променят, макар че според доки мъника ще се появи около 11ти. Но това е само предположение де smile

Аз днес бях на обиколка по магазините с една друга мама и съм много доволна от получените съвети. Много неща ми се изясниха, набелязах си разни нещица които да купим с мечо уикенда. Купих едно по-лекичко одеалце и протектор за матраче. Установявам че ми е кеф да разглеждам и купувам и тн... heart heart Снимки ще кача на нещицата ама искам да дойде легълцето и тогава. Поне април да стане - суеверия smile

Иначе днес мъникът не спира да играе ламбада в корема ми и място не си намирам ако тръгна да сядаммм

Фани - разбирам те - днеска масово жени ме гледаха на кръв в трамвая защо не съм искала да стана, че да седнели... А даже не са и толкова възрастни - около 60... Разкопчах се да видят , че не съм аз човека който трябва да гледат криво, и съм седнала на място за бременни и майки с деца, така че могат да си гледат работата, обаче като ми дойде спирката пак имаше коментар от типа.. "ее най-накрая , кво се беше разположила...."  angry Малко ми беше да се обърна и с чатата през главата, ама си викам хайде от мен да мине...


Я да ви питам - за изписването смятате ли да наемете фотограф? Респективно вече мамите - наехте ли ? Ние с мечи много се чудим.....
« Последна редакция: март 24, 2015, 18:39:11 от milenkata » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 24, 2015, 18:44:50 »

Аз не съм наемала, но и не знам в нашия град дали предлагат такава услуга общо 3те фотографа! Сега се зачудих  crazy аз първия път нали родих екстремно и не съм се разбирала с никой да ми води раждането , че то нямаше и време да дойде реално. А този път не знам как да постъпя в голяма чуденка съм  crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #98 -: март 24, 2015, 18:55:49 »

Милена ти в Майчин дом ли ще раждаш? Че там май си има фотографи за изписването. То е малко на конвейър там доколкото знам дават бебе ау и две три снимки и си тръгваш smile

Фани честно различно е за всеки град. Примерно в София е по добре да си имаш избран лекар за някои болници но пък никава гаранция нямаш дали ще стигне на време. Ти от къде си? Аз няма да съм с избор. В Щерев си идва твоя лекар след като те е приел дежурния. Ще видим дали докторката ми ще стигне на време smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #99 -: март 24, 2015, 19:02:55 »

Да в Майчин дом ще раждам, но понеже там редовно има изписвания на по 2, 3, 5 бебета, не ми се иска да разчитаме на тоя фотограф... Пък и аз не си го представям с 1-2 снимки само да минем. Фона на Майчин дом не е особено красив, но в близост има прекрасна градинка. По-скоро идеята ми беше да си викнем пак Гого - и без това той и бременна сесия ще ми прави, та редовни клиенти му станахме - за около час и той да направи хем хубави художествени снимки на нас с мъника, хем и родителите и приятелите да не мрънкат. Така всички ще са доволни а и е едно добро продължение на албумите - имаме си сватбен албум, ще направим и бебешки албум, който да започне с бременната сесия и да се развива с красиви снимки на бебо...

знам ли- още не съм избистрила идеята
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 25, 2015, 10:10:03 »

Не знам другите раждали мами как са били при изписването , но определено освен рад8стно е доста стресиращо преживяване. Поне за мен беше така. То реално не знаеш кога ще те изпишат особено в държавна болница. Аз чаках към 3 часа. Снмахме се естествено.но исках да съм в къщи час по скоро. Та не знам доколко е реалистично фотосесия на открито И то за час.
Вчера пак бях на курс и ни развеждаха из болницата и доста се стресираХ.само като ми за мирише на болница И се сещам за раждането. Не че не казвам на всеки, че няма страшно и бързо минава, но само като се сетя и ми става ужасно страшно. Съответно не спах през нощта. Не знам вие притеснявате ли се?  Очаквах повече от частната болница честно казано. В държавната е по голямо и по хубаво. Аз определено искам да съм сама в стая, в частната има 2 вип стаи с предварително записване и са по 200 лв на вечер. В държавната вип стаята ти дава право на Свиждане , но не и да си сам.та продължавам да се чуда къде да раждам.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #101 -: март 25, 2015, 10:19:12 »

И за мен не е реалистично цял час фотосесия. Просто се гонят часове за кърмене. Докато нагласиш и детето в кошчето (все пак не е обиграно действие), малко по-бавното каране, а като сложиш и трафик по улиците, докато се прибереш е минало доста време. При нас изписването беше, когато ни е удобно на нас и на близките ни. Общо взето около половин час беше в болницата, включвам и снимките на терасата на болницата. Там беше обособен като кът за изписване и снимки.
Руми, защо държиш да си сама? Аз бях с една майка на трето дете в една стая. Е, беше ми от голяма полза. Хем имаше опит, хем се съветвахме взаимно. Тя за първи път имаше момиче и споделяхме и се консултирахме. Пък и тя беше една кърмачка... Дойките на отделението blush
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 25, 2015, 10:26:11 »

Руми ти между къде се чудиш?
А за снимките.... Аз първия път с тая шарка не исках да се гледам, камо ли да ме снимат. Сега дай боже всичко да е наред, пак не мисля да име нащо по специално. Те ще дойдат родителите с малката и таткото / не съм сигурна за кумувете, понеже и те са с дребно/ ще се щтракнем за спомен и стига. Важното е да имаш момента, а пък качеството ми е малко на заден план.
А и си е кофи, ако дребното ревне че е гладно, пък прибиране и какво ли още не..
Айде още едно форумско бебече се роди smile!!!!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #103 -: март 25, 2015, 10:27:54 »

В Майчин Дом доки ми препоръча 12ти етаж. В сряда имало ден на отворени врати и може да се разгледа. Този етаж бил ремонтиран и обновен каза той, стаите са по 2 легла в стая със собствен телевизор, хладилник и санитарен възел - 50лв/нощ. Вип стаята на същия етаж си сама, пак със собствен санитарен и тв - 70лв/нощ.
Минусът е че не можеш да запазиш стаята предварително, най-рано като отидеш да влизаш да разждаш - т.е. понякога рядко каза доки, но понякога се случвало да няма места, но бързо се освобождавали.
Мисля другата сряда да ходя да видя за какво става реч.

Оххх за сесията не знам вече, ще го мисля. Прави сте че час е много - най-добре да го обсъдя с Гого и да го питам ако има опит досега - може да ми даде съвет на база опита

За раждането - от това най-малко ме е страх, ако щете вярвайте. Толкова неща са ми минали през главата, операции, лекарства , болници - раждането е нещото от което най-малко се притеснявам.
Възприела съм го като следния пример:

Обичам морето. Морето обаче е на 500 км от София. За да видя морето трябва да пътувам дълго и неудобн (примерно с влак или рейс) обаче като стигна там и не ми пука как съм отишла.

Раждането го въприемам по същия начин - искам бебе, моето си мъниче и ако трябва някакви си 5-6-7 часа да ме боли малко за да го видя - ами това просто е нещо през което трябва да мина и толкоз.
Честно казано от секцио повече ме е страх отколкото от нормалното раждане. Макар че мама мен ме е родила с тежко раждане, слушала съм хиляди пъти историята - не ме е страх точно от тази част.
Да си призная страх ме е след като се роди какво ще го правя, как ще го хвана - идея нямам как се повива бебе и тн... Това ме плаши, не раждането само по себе си..

Луда ли съм?? аххаха crazy



ААААА трети път се връщам заради нов отговор - пънки след малко ще прочета
« Последна редакция: март 25, 2015, 10:30:29 от milenkata » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #104 -: март 25, 2015, 10:28:53 »

Кое бебче се роди? Аз нещо не разбрах?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines