Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:00:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143562 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 13, 2015, 20:02:07 »

Пънк ,съжалявам да прочета ,че имаш скъсяване.Хубаво е,че отиде на лекар ,сега остава наистина да погледнеш сериозно на нещата.Мисля,че сега е по важно близките ти да са до теб ,отколкото след раждането .Така че ,ако имат възможност за отпуска ,нека я ползват сега .Важно е да задържите бебчо възможно най-дълго в корема на мама.Тези приказки ,че е развит и всичко ще е ок въобще не трябва да те успокояват .Истина е ,че се раждат преждевременно все повече деца  и това е бреме за цял живот .Никога няма да си сигурна дали всичко с него е наред ,ще се побъркваш за всяка негова стъпка в развитието и т.н. и т.н.Казвам ти го не,за да те шашкам,а за да погледнеш по отговорно на нещата.

Моят съпруг е същият като на Мариолка - гладене ,пране ,готвене ,прахосмукачки ,че и мъфини ми правеше като ми се приядат.като бях в болницата пък всяка неделя ми правеше закуска и ми я носеше там с чаша топло мляко .Сега продължава да е така.

Рисковата бременност е тежест за цялото семейство и всички трябва да бъдете сплотени .Сигурна съм ,че Алексче е буйна ,но намерете варианти .Но като ти отпадне домакинската работа ,грижите за детето ще са ти песен .Улесни си максимално живота сега.

Стискам палци всичко да е наред!

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 14, 2015, 09:51:26 »

Пънки както са те посъветвали и момичетата, юркай ги малко вкъщните - винаги има как, ду.е знае и 2 и 200! При тебе не е каприз, обстоятелствата го изискват  beating аз от доста време не простирам, не чистя баня и тоалетна, отскоро и не пускам прахосмукачка. Само готвенето ми остана, ама го правя с удоволствие. Имай предвид, че при мен всичко е нормално - ходя на работа, пътувам, вървя на дълги разстояния и пак хич не ги жаля мойте. Казала съм му на мъжо още преди 13 години - не съм нито Изаура, нито многострадалната Геновева  Yes Всичко трябва да се споделя - и домакинските задължения също. И той си работи до 8 ч. вечер и в събота, че отговаря за 50-60 души и не му е лесно, но не мисля, че го товаря излишно. А примери за "мъже" много! Умишлено слагам кавички. Има жени дето мъжа им като се прибере ако са някъде навън търчат да ае приберат, че да им сипят ядене, салатката и ракийката  pleasantry даже позната е правила аборт, понеже няма помощ от никъде и не знаела как ще се оправя сама с 2 бебета  Oh my ... чудя се и се мая на безотговорността на някои хора...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 14, 2015, 09:58:47 »

Абсолютно съм съгласна с Фиби  good Всичко ти е казала много добре, много, много по важно е бабите сега да са наоколо, поне едната, пък другата - след това!


Фани - Изаура  funnytooth И аз макар че съм добре съм прехвърлила някои задължения, макар че си чистя къщата, оправям, готвя. Но например той мие банята и тоалетната, никога не се е цупил по тоя повод. Първо ми е гадно от препаратите в това малко помещение, второ ми е тясно и не мога да се сгъвам, разгъвам и т.н. Също така зарежда пералня и съдомиялната, защото не мога да стоя приведена толкова време.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: март 14, 2015, 10:18:43 »

Аз за това и описах какво прави моя мъж и до колко работи, а той управлява екип от над 200 човека. Верно е станал половин човек ама не съм го правила сама това дете и той беше до мен в болницата когато казаха ставане само до тоалетната. Сега fiibi тук ми дава надежда че и след раждането ще продължи а той само брои дните кога вече ще няма домакинска работа, вика аз ще го гледам ти чисти funnytooth викам добре ти ще го кърмиш хахах


Егоизъм момичета, егоизъм! Един път се е паднало и на нас. Wink
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #19 -: март 14, 2015, 22:37:24 »

Бих похвалила и моя мъж от към домакинските задачи. С детето обаче аз се занимавам smile
Да споделя, че вече втори ден бебето толкова много мърда, рита, бута, че чак ми е болезнено на моменти. Имам чувството, че по цял ден е така. Преди 2-3 седмици имаше 1 такъв ден и после се поуспокои. Но сега вече е втори ден... Чудя се дали не прави някакви опити да се обърне главично ...
Аз предния път пропуснах да споделя, че резултатите от изследванията са ми много добри - хемоглобин 119, желязо също пускахме и мисля че беше 12 при минимум 10 (това обаче може и да го бъркам). Доки каза да спирам ферофолгамата, но да си пия Огестана. И антителата са отрицателни (с отрицателна кръвна група съм). Шийката също била добре, но не ми каза колко е.
Отделно обаче си мисля, че май ще се наложи да се вдигне дозата на Магнерич-а, че нещо взеха да ми се схващат ту единия крак, ту другия сутрин. Сега пия сутрин и вечер по 1 таблетка. Контракции не бих казала, че имам или ако имам просто не ги усещам  Girl_hide И с първата бременност беше така - доки ми изписа Магнерича повече заради схващанията на краката, отколкото за контракции.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 15, 2015, 21:17:37 »

Какво стана с бебето, което се роди преждевременно?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #21 -: март 15, 2015, 21:19:29 »

Какво стана с бебето, което се роди преждевременно?

Rodi си има темичка в раздел Честито, там ни дава отчети.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 15, 2015, 21:44:33 »

И при мен е така с ритането от известно време. Преди имаше само по някои силно активен ден, а напоследък, направо така се "издупва" че прави едни огромни възвишения по корема lol)


Нямам търпение да дойде време за консултацията. Направо имам чувството, че ще ми изкочи сърцето от вълнение всеки път преди консултация  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: март 15, 2015, 21:48:17 »

Ооо това с издупването е редовен номер, така се беше издупил днес че едвам дишах.

Гери ти нали си акушерка? Лелее аз ако бях всяка седмица щях да ги карам да ме гледат. Имам една позната акушерка и тайничко от началото като се шашкаше си слагаше уз поне да види сърцето girl_impossible
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 15, 2015, 22:05:35 »

При мен е на периоди Ритането, в смисъл в различните пози го усещам различно. Понякога много рита и вече ми причинява и болка , понякога имам серии от приятни ритничета. но ми става вече голям корема и се чуда още колко много има да расте. Накрая най много пораства.
Преди време бяхте писали за възглавници за бременни и се чудех как точно ги ползвате ? Къде си ги слагате? Аз имам , но за момента не и намирам приложение. Аз съм чак на 26 на консултация, трябва да си пусна и изследвания до тогава.
В началото бях спокойна и си мислех че много време има, но сега малко остана и почвам да се тревожа най вече че нищо не съм направила все още Като покупки , пране и подредба.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #25 -: март 15, 2015, 22:10:49 »

Ей така Руми, подпира корема не ти виси във въздуха, облекчава страшно много, и между краката се слага.
http://slonbalonbg.com/vyzglavnica-za-bremenni-i-kyrmene-down2.jpg
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 15, 2015, 22:51:41 »

Аз така си слагам олекотената завивка  smile

Ооо това с издупването е редовен номер, така се беше издупил днес че едвам дишах.

Гери ти нали си акушерка? Лелее аз ако бях всяка седмица щях да ги карам да ме гледат. Имам една позната акушерка и тайничко от началото като се шашкаше си слагаше уз поне да види сърцето girl_impossible


Болнични съм, иначе бих smile В началото направо изкуквах, като нито го усещах още (съвсем в началото), нито знам добре ли се развива, постоянно посягах към УЗ, ама си викам "само ще се филмирам и без това не разбирам достатъчно": ) Отделно съм в сектор патологична бременност и нали ти е ясно че приемахме какви ли не жени и в моя срок на бременността, ама се удържах някак. Мислех че ще съм по голяма паника, направо се гордея със себе си  blum
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #27 -: март 17, 2015, 16:50:45 »

Здравейте, мами, много сте затихнали, дали не е пред буря, да няма да има бебевалеж?
Аз ако днес гледам календара ми остава точно 1 месец до термина, но по седмици в петък влизам в 36 седмица и все чакам за сигнали, викам си може да дойде по-рано.
Айде пак да кажа, че днес се наканих да пера бебешки дрешки, малко късно, ама за 2 дена са готови огладени.
 Offtopic Поръчах още един комплект чаршафи и два броя долни. Крем за зърна за мен на Пурелан,тук от форума видях, че Бера е доволна и викам и аз него ще взема и ножичка с нокторезачка, остават много малко неща.
Не мога да повярвам, че все повече наближава момента. Като че до сега ми беше някак нерално, купувахме, мислихме имена, т.н. ама сега да кажа малко метафорично, всичко това ще се материализира, ще можем да гушнем нашето човече.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 18, 2015, 09:29:57 »

И аз на това се надявам! Да се сдобият с бебчета всички по живо по здраво, а аз съм накрая, чаааак юни. Ти влезе ли в 9тия, Грета? Аз ще се впусна в пазаруването през април, че ще съм си вкъщи вече. Аз бях заета затова не писах. Каката имаше пролетен празник, че ме ангажираха да купувам цветя за майките и учителките, почерпка за децата ит.н. Общо взето -болен здрав носи. Лично на мен щеше да ми е неудобно да занимавам бременна жена с организация на такова нещо, ама явно на наште твърде не им направи впечатление, пък и като съм в родителския комитет и волю неволю ги уреждах работите, но пък навсякъде бяха много мили и ми правеха отсъпки, безплатни доставки и т.н. Моето също заякна и взе да рита, все още не може да се сравни с кака си де, тя риташе нон стоп. Тя и сега е така - няма спирка.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 18, 2015, 09:53:19 »

И аз да се отчета. В понеделник се прежалих финансово и отидох при моята доки. Не съм и казвала, че съм била при друг, просто помолих да погледне шийката, че имам контракции. Тя я измери с ехографа и каза, че си абсолютно нормална 45 мм. Та сега уж всичко е наред, ама понеже впрегнах цялата рода, сега майка е в къщи и аз си лежа.
Общо взето се чудя дали е имало съксяване и нещата са се оправили или просто другия доктор е предценил грешно, че все пак мери шийката на ръка. Но едно е сигурно де. От както лежа контракциите намаляха.
Иначе да ви се оплача, че малката не е приета на ясла та ще си се гледаме всички в къщи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines