Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 05:09:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143495 пъти)
 
mariola85
Гост
« -: март 13, 2015, 13:18:32 »

                                      Заповядайте в новата темичка butterfly




Списък с пролетно-летните бъдещи мами:

mariola85 с термин 04.04 първа бременност baby_boy роди син на 25.03  
Рубин с термин 05.04 втора
бременност baby_boy роди своят син на  06.04
greta85 с термин 17.04
sise1902 с термин 01.05 първа бременност  baby_girl
milenkata с термин 18.05 първа бременност  baby_boy
punk_girl123 с термин 13.05 втора бременност  baby_boy
mamcheto с термин 29.05 втора бременност baby_boy
Rodi с термин 03.06 втора бременност  baby_girl роди своята дъщеричка на 23.02
plamak__ с термин 08.06 първа бременност
fanimira с термин 20.06 втора бременност
galina12 с термин 25.06


Старата тема : http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36835.495.htmгl
« Последна редакция: април 15, 2015, 19:08:10 от miauka » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #1 -: март 13, 2015, 14:03:42 »

Цоп в новата темичка..... Отдавна не съм писала...
Да се отчета сега...

Тегло на малчо - 1600гр. позиция седалищно засега, ритане - всеки ден по цял ден lol

Много киселини имам , но иначе се чувствам супер smile От другата седмица почвам да ходя да следят тоновете всяка седмица. Аз пия магнерич за момента 3х1 и фолиева засилено , защото хемоглобина ми е паднал на 87.. Иначе пия пренатал витамини и нищо друго. Но-шпа не ми се е налагало още да пия за мое голямо щастие

Пънки - защо лекарката ти взима толкова много , дори само за консултация?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 13, 2015, 14:11:04 »

Еехее  трета темичка. много сме изписали.
Мамчето не се тревожи има време да се обърне бебето. А и секциото не бива да те притеснява. В много случаи възстановяването е даже по лесно от колкото след естествено раждане с много шевове. И аз преди много се тревожих за секциото и исках естествено, но после докато чаках два часа в предродилна зала и гледах жените, които бях искрено се зарадвах, че съм секцио. И двете имат плюсове и минуси, тъй че каквото , такова. Най доброто за майката и бебето ще се направи.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #3 -: март 13, 2015, 14:56:07 »

mamcheto,спокойно!Иназ се бях настройла за секцио вече,ама малкия реши да ме зарадва и се врътна в 34 седмица!Има много време.А аз в 32 като казаха че още е седалищно и се нацупих,ми казаха че особенно при втора бременнист може и по късно да се врътне!В крайна сметка както теши детенце така ще се появи. good
Момичета,аз съм вече в болницата.Почнаха ми антибиотика и съм спокойна че тече лечение в момента.Е поплаках си за моето момиче,ама няма начин.Сега поне е с баба и е щастлива,че са много затъжени.Дано да не тъжи,че на мама й се къса сърчицето cray
Но докато се насълзя и веднага си казвам,че и това детенце в мен също има нужда от вниманието ми и ще трябва да се примиря.
Да се похваля,доки похвали бебчо че за "мъж" се представя отлично :girl_wink:Тегло 2.900,плацента задна,втора степен зрялост,води в норма! danceg
Расте си детенце супер и мама е щастлива!

Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 13, 2015, 15:35:50 »

Записвам се и аз. При мен всичко е нормално за сега, в понеделник стандартните изследвания и секрети, после на консултация за 45 дневния болничен. След него лека по лека почвам да стягам сакчето  Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 13, 2015, 16:44:47 »

Леле Миленка ние сме с няколко дни разлика, пък бебчетата какво разлика имат. Нас днес на прегледа ни изкараха 2150 гр. Доки каза, че върви напред и е момък. Казвам го щото бях при друг, не при моята, та пола е потвърден от две инстанции. smile
Миленка взима толкова щото е скъпарка. Добър професионалист е, но за всяко нещо взима пари. Микробиология 20 лв., ехограф всеки път 50 лв, гинекологичен преглед 20 лв. А бе чуди се от къде да ми вземе пари. Ама не остана, сега на 30ти си взимам болничния, дай боже да устискам до тогава.
Иначе лошото е, че имам скъсяване на шийката. Доктора не каза колко, понеже гледа с ръка. Записаха и тоновете. Бебчо си е ок, ама матката е неспокойна. Вдигна ми магнерота и ми предписа но шпа. Та ще видим. Утре и дреги ден съм на гости на мама, та ще полежа. Дано да се поуспокоят нещата. Ама каквото сабя покаже!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #6 -: март 13, 2015, 17:23:27 »

Пънк спокойно. Аз съм с конус и скъсена шийка от 2 месеца. Няма да шеташ, няма да вдигаш малката вкъщи ще си седиш до 36 та седмица.Мъжа ти да се стегне, каквото има из вкъщи той да върши а ти само гушкай малката и почивай. Даже без готвене. Ей го малко остана ще издържите.

Е верно много скъпарка. Мен за редовен преглед ми взимат в Щерев 35 лева. Честити ти официялно сини гащи.За кг на бебето не се връзвайтв много, нормална е такава разлика.

Миленка браво за хубавите новини.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 13, 2015, 18:00:22 »

Мариолка кофтито е, че на малката аз й готвя, че не яде кухня, ми само домашна храна. И няма как да избягам от това да има 5 яденета през деня. Вярно яде една манджа 2 пъти, ама все пак са си закуска, предиобедна закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря.
А да не ти говоря дребната какъв е пумпал, постоянно скача и се хвърля върху мен. Ако сме си двете в къщи няма отлепяне. Дето се вика с една ръка готвя, тя дърпа другата да играем.
Иначе той мъжа ми чисти от няколко седмици, че аз просто не мога.
А за ехографа да ти кажа, аз не му вярам, но понеже вече имам едно и общо взето очаквам и при второто да е така. А бе имам вътрешно усещане, че ако устискаме до края на април ще чукнем 4 кила. Просто си е ген, ние с тати сме си високи, пък и двамата сме били големи бебета. Алекс в началото на март ми беше 2 кила, та сега не се учедвам. Но да ти кажа и си личи, че е силно по това как шава и натиска...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #8 -: март 13, 2015, 18:08:01 »

Пънк вие си знаете реда вкъщи. ММ се прибира в 8 вечер от работа, оправя вкъщи, готви вечеря и готви за обяд да имам на следващия ден. Пуска пералня, оправя кое как съм оставила. Сутрин става в 6 прави ми закуска и тръгва за работа. Свекървата уикенда ни готви манджи за няколко дни и супи за няколко дни да имаме. ММ чисти цял уикенд, и пазарува за бебето, пазарува за вкъщи. Това е вече така 2 месеца. Стоенето права да готвиш е вредно за теб, натиска ти шийката. Не е толкова трудно да се организирате. Не оправдавай хората около теб. Да сготват бабите за цяла седмица и да помагат. Давам идеи само. Ако остане само с малката да се занимаваш ще ти е доста по лесно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 13, 2015, 18:23:26 »

Пънки, това не е шега. Щом трябва почивка, ще почиваш, по хубаво ли да влезеш в болница, тогава ще се оправят щат нещат.
Има толкова частни кухни, все някоя ще хареса. Аз съм на Пълно коремче и съм доволна. Аз няма как да накарам мъжа ми да сготви,на свекърва ми не харесвам,та в общи линии цялата бременност карам на хляб.ако трябва наемете някой да помага за един месец. Алекс не разбира ли. Аз на Ники от самото забременяване му казах и той ме пази.а тогава той е бил на година и 8.9 месеца. Абе ще издържиТе.малко остана. От теб зависи колко ще почиваш. И аз понякога си мисля че съм незаменима и искам всичко да контролирам и си мисля че правя всичко най добре,ама понякога нямаме избор.
При коя Лекарка ходиш ако не е тайна.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 13, 2015, 18:35:48 »

Мариолка, евала на твоя мъж! Моя може яйца да сготви! Ама на детенце ще му е трудно, дори и да има желание. Ще видим де, все някак ще се наместим...
Руми не знам колко разбира, но тя е факт, че си умера да се катери по мен. Аз го отдавам на това, че дупето и на едно място за 2 секунди не седи, а в същото време много обича се гушка. И това си е нейния начин. Тя не го прави с умисъл да ми удари корема.
Пък то не хучаво така да се говори, ама май ще ми е хубавичка, не умничка хи хи
Иначе ходя при Николова. Кабинета й е в капана, а работи в Селена и Торакс. Аз за това и няма да раждам при нея, че не ми са дават пари за неща дето трябва да са безплатни! И тя понеже си го знае, си ме цоца сега.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #11 -: март 13, 2015, 18:43:16 »

Ти да не мислиш че готви хубаво, забъърква там някакав измислена манджа и готово.Ям преглъщам важно има храна. И свекито и тя не готви кой знае как хубаво ама ядем какво да правим. Не прояваявам капризи. Ти му покажи какво прави моя мъж, стресни всички че положението е много сериозно и ще видиш как ще се мобилизират всички. Бъди егоист.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 13, 2015, 18:59:14 »

О тя майка е лекар, та стряска вместо мен. Ама общо взето и без това всички са попритеснени. Само мен се опитват да успокояват, ама то като знаеш за какво иде реч и не си много спокоен.
За готвенето, точно това ми беше идеята, че аз може и хляб и сол да ям, ама малката си е ценител. Като говорим за нея, току що опука няколко лъжици супер лют ориз със зеленчуци Oh my ...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #13 -: март 13, 2015, 19:00:18 »

Леле,Мариолка я си крии мъжа !!! :girlhide:Браво на него!Аз също не мога да се оплача от моя,че ме замества във всичко освен в готвенето,ама аз не му позволявам де.
Пънки,трудно е няма спор,но гледай да ги строиш наистина.За почивните дни не мижете ли да оставите детенце при бабите да я гледат а ти само да лежиш?
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 13, 2015, 19:49:42 »

Само запис, няма с какво да се похваля, освен, че ми пристигнаха мазилата за корема и DHA, на преглед съм в сряда.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines