Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 19:41:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 64   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема Март 2015. Честита Баба Марта  (Прочетена 237872 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: март 18, 2015, 11:39:56 »

Здравейте и от мен!
Аз съм сърдита на света, ама не знам защо  pardon , нещо ми  е криво и за капак днеска се разходих ей така за нищо до автогарата. Баба ми дойде да ни погостува и сега се е запънала да си ходи към Смолян, обаче с тия свлачища рейса не минава по пътя си и не можаха да ми кажат утре ще има ли рейс и ако има кога. Обясняваме й, че сега не е подходящ момент да си ходи, ама НЕ!
Жинените, са ми много забавни. Нямам търпение да вида как ще се развие сценария по-нататък.
Гледам за предложения се говорите и аз доста време почаках и помрънках. 2011г. започнахме да си говорим, че ни е време и двамата искахме да станем семейство. 2012г. по едно време взех да се изнервям, защо се бави, след като сме го решили, знаех че ще е тази година. ой мислел да ми предложи на нова година /при нас нещата започнаха да се развиват точно на първата нг, която празнувахме заедно/, обаче с моето нетърпение и мрънкане предизвиках нещата и ми предложи един хубав ден, в който макар да знаех, че скоро ще е момента, точно този ден и точно тогава не ми мина и през ума, че това е момента и много му се получи изненадата.
Неделинка, дано скоро и ти да чуеш съдбовния въпрос!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: март 18, 2015, 11:54:21 »

Рататуйче, я се усмихни.. Просто, защото е сряда..  pardon Не се ядосвай, виж слънце се опитва да пекне навън  give_rose И моята баба беше във Враца при майка ми, защото стане ли зима и завали ли сняг на селото ми, край-живота спира, а тя си е болна и не е добре да е откъсната от света.. Стоя няколко седмици и не е издържала (живееше в отделна къща, която оправиха специално за нея,  за да е по-близо, но пък да не се чувства в тежест), събрала си багажа и седнала навън, и викала - искам си на моя дом  crazy Луда работа са тези баби, ама си ги обичаме, няма как  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #512 -: март 18, 2015, 12:44:32 »

Привет! Аз чакам да ме вземат ида ме водят в Карлово, та да драсна няколко реда, да си начеша форумската краста, както казва Ина.
Гледах Женените, ама на пресекулки, че дебнех и Малката булка. Аз ли изпуснах, ама какви са тези ергенски квартири crazy. Хайде на строителя беше нормална, но на другите двама - супер лукс. Просто не мога да повярвам, е нещата не са режисирани. Не съм попадала на подобно предаване в TLC, наше ли си е или купено?
През цялото време си мислех аз дали бих участвала в подобен експеримент. И стигнах до извода, че бих, само при условие, че бракът е истински. В смисъл, бих се постарала да го запазя. Ама аз имам някакви странни схващания, та нищо чудно. Хехе, ако и да имам момчета, честно да си призная, момите по- ми харесват от момците. Викам си, е как пък не им намериха поне по- височки, че и в интелектуално отношение ги превъзхождат...
Сигурно съм единствената против церемонията сватба. Едно ми е като маскарад и дандания. Ако не ни бяха натиснали свекърите да правят сватба, хич и нямаше да ми е криво. Спомените ми от сватбения ден са само здраво стиснати зъби /да не изръся нещо/, близкото присъствие на майка ми да ме озаптява /да не изръся нещо/ и доста неловки, сега будещи смях ситуации. Ама то и затова хората са различни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: март 18, 2015, 12:57:12 »

Свеки, то на тоя "автобояджията" едва ли е само негово.. Имам усещането, че живее с мама и тате, ама хайде ще видим.. Този голям двор..  nea Другият е с доста добре платена работа, та не се очудвам за положението  pardon Но, според мен няма да ги бъде...  blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #514 -: март 18, 2015, 13:03:46 »

Да тоя моя колега си има парички, и хубава кола кара.

Аз на твоята сватба много се смея всеки път  funnytooth

Е за Роби ми се ще ама едва ли, точно тогава ще е сватбата на брат ми...

Аз пък не вярвам че брака разваля връзката. На мен ми повлия доста добре. Преди това имах напрежение постоянно, опитвах се да го променя, не се чувствах сигурно, сега ми е спокойно, не се дразня на характера му, свикнах че той е крайно търпелив, не взима прибързани решения и няма нужда да се нервирам за глупости. Не знам дали връзка на семейни начела би ми дала това спокойствие или вечно щях да се чувствам гадно като видя че някой се е оженил или са ме поканили на сватба...

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #515 -: март 18, 2015, 13:05:46 »

Пънки, то и аз имам приятели, сгодени от време оно. Момичето не ще да се женят, че нямало за кого да прави тая сватба. Иначе преди време тя беше по-навита за годеж. Някакси се подсигуряваше, може би pardon
Друга приятелка и тя беше заявила, че бебе без брак не ще. Аз това не го разбирам... Законово нещата са уредени - с брак или без. Ама те хората тия неща много не ги знаят и не ги разбират. Понякога пък са насадени мислите и разбиранията на по-възрастните.
Това пък с развалените взаимоотношения след сватбата е повече от смешно! crazy При нас още повече заздрави връзката ни.
Аз имам свои си разбирания. За мен има символични неща и те са значещите. Първо фамилията - повече от важно ми е да сме с една фамилия. Не харесвам тирета, не харесвам и запазване на моминската фамилия. Значещо ми е да сме "сем. ....." (аз, съпругът и децата). Второто ми значещо е пръстените. Повече от всичко държахме (и двамата) халките да са ни еднакви. Да няма мъжки и женски вариант, да са един модел, цвят, да са надписани и да личи, че са халки, а не просто някакъв си пръстен! Третото ми беше самата сватба - не харесвам варианти днес подписваме, ама сватбата друг ден, пък венчавката - трети. Искахме всичко да е в един ден, да няма бутафорни подписи, всичко да е реално. Целта - да засвидетелстваме любовта си пред най-близките. Да ги направим част от нашето "Да!". Малко са сантиментални тук нещата, но така ги разбираме ние с ММ. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: март 18, 2015, 13:06:12 »

Тони, с родителите си живее, но май в нещо като отделна пристройка или нещо такова. Вчера при Гала говориха за предаването и там казаха.
Свекърва, купено е. Има го доста други държави. Даваха пример, че на последния кастинг, били са останали към 15 момичета и 15 момчета, когато са им казали, че ще сключат истински брак и за пръв път никой не се е отказал. А в Холандия имало двойка, от този експеримент, която се развела, но продължили да живеят заедно и да имат връзка.
Аличка, вижданията и за брака, все едно мислите си ми прочела! Абсолютно същото е при нас, за фамилията, за пръстените, за сватбата, за това че след като се оженихме, сякаш всичко стана по-хубаво!
« Последна редакция: март 18, 2015, 13:09:17 от ratatui » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: март 18, 2015, 13:16:24 »

Чакайте и аз да се включа.. Всичко, което сте написали за сватбата, съгласна съм.. Само това с разкарването на гостите на 5 места, малко ме обърква и дори дразни в сватби, на които съм присъствала.. Жалко, че не може да се случи на едно място (за София говоря)..  pardon  Пък и друго, винаги като съм ходила на сватба думите на жената в гражданското ми се струват нелепи.. Изключение прави сватбата, на която кумувахме и да, там беше трогателно, но просто аз вече бях на вълна сватба.. Така, че сантиментално ще е само за нас, родителите ни и най-много кумовете.. Другите хора, биха дошли от уважение, но определено няма да е най-любимото им време от сватбата, така че това с изнесените ритуали за мен е далеч по-практично (Пак лични мои разбирания.... ) Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: март 18, 2015, 13:52:14 »

Наде, Наде, гледай колко спомени предизвика, има няма три страници Wink

Аз усетих, че ще ми предлага, защото каза, че ще е на красиво място, а тогава бяхме на о-в Корфу и си мислих, че ако тогава не ми предложи (края на май), има да си чакам чак до август на морето в БГ (за него красиво място е само и единствено море) ... на сутринта пък каза, че имал изненада и всичко ми стана ясно smile

Самата сватба наистина е голяма дандания и безумна организация, но я исках, защото е много красиво, весело и вълнуващо!

Фиби, какви бързаци сте вие! Ихааааа! Не те ли беше шубе? То тогава си пресен влюбен до ушите ама все пак.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: март 18, 2015, 14:03:19 »

И аз не съм голям фен на бутафорните подписвания, но от друга страна донякъде разбирам защо го правят момичетата. На подписването в ритуалната зала няма как да присъстват всички, а ако няма и венчавка- остава веселбата в ресторанта.
Самата дандания по сватбата може да се получи абсолютно и напълно цивилизована,според мен. Ние се навихме на сватба с ритуали и тържества, защото самото подписване за нас нищо не значи. Със или без подпис, моите родители са заедно вече над 15г.
Аз се обединявам около мнението на Аличка за символичните неща.
Леле, Фиби, колко бързо сте се решили! Ще ти прегледам темичката скоро, само да намеря малко повече свободно време. smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: март 18, 2015, 14:33:14 »

Да,да ,съгласна съм ,че може да се намали данданията.И ние си спестихме някои неща.Обаче ходих на една сватба преди две години леле мале.То при младоженеца ,при кумове ,при булка.И аз като се избацах с едни високи токчета ,ама навсякъде ме слагаха отпред на хорото като игрива булка хахахахаха.Утрепах се направо.

А на всичкото отгоре и по интернет се запознахме.Мани ,мани.Ама може смешно да ви звучи ,но наистина като го видях ,а и докато си пишехме си викам :Това е моя човек!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #521 -: март 18, 2015, 14:40:42 »

Подсетихте ме как едни приятели, за да спестят данданията, за малко без брак да имат сватба funnytooth
Тук изнасят книгата, обаче те решили подписването през седмицата, а венчавката и празненството - през уикенда. Хубаво, ама момичето хич не й дошло наум от по-рано да пита как стоят нещата. Все си била с мисълта, че през седмицата часове - бол! Отива тя в ден понеделник да запазва за четвъртък час. От ритуалната, като чули Oh my ... Питали я дали има подготвени изследвания, документи, молби... Нищо! На всичкото отгоре мъжът й е имал брак и една грешка да има в документите, може да се окаже, че още е женен... ама за първата си жена. Абе, хаос! Развикала се на служителките - Как след месец, сватбата ми е сега в края на седмицата! shok
Накрая отишли в една селска община да се оженят. Та там, понеже няма наплив, все пак им оправили документите много бързо.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: март 18, 2015, 14:54:44 »

Малко ме побъркват такива хора, като от историята ти, Али! Страшно ми е.. Аз ли съм луда и искам всичко да е под конец..

Пример: Моята приятелка, която ще се жени по случайност в същия ресторант, няколко месеца по-рано и която ме накара да й изпратя всички отговори от професионалисти, де що имах.. Дойде с мен на срещата ми в Берлин - "да слуша и тя".. И постоянно с някакви въпроси от сорта,  "Ама, как ние сами ли си организираме изнесения ритуал и хората от общината, това не го ли правите вие", "Ама, как ще ни е бутафорен изнесения ритуал, ние искаме жена от общината" и куп подобни глупости.. Аз умрях от срам..  pardon diablo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #523 -: март 18, 2015, 15:00:59 »

Ами те хората масово са супер безотговорни откъм документи. Аз съм малко професионално изкривена на тая тема - признавам blush Забележи и друго явление във форума (а и не само в този). Има активни теми за фризьор, гримьор, видео, фото, ди джей, ресторанти... А когато жената опре до раждане - хич не знае кво ще става. Къде ще ражда? Как ще ражда? При кой лекар? Няма теми за болниците по градове, както има за сватбите. Пенчев ли, Генчев ли, Петров ли, Панов ли се казва лекарят - хич й не дреме! Малко са бременните, които се интересуват за това какъв е редът в дадена болница, кои лекари работят там, малко мнения.... (Да ме прощават професионалистите тук blush Нищо против тях! give_rose )
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: март 18, 2015, 15:07:31 »

Може би, защото форума се казва svatbata.bg Wink

Аз доктор със сигурност не бих си избрала от форум, но виж една тема за болници за раждане в различните градове с разкази кой доволен, кой недоволен, ще е много полезна. Първото ми раждане беше в СтЗ в препоръчана клиника, но за Сф хич не съм наясно като се наложи.
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 64   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines