Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 01:30:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 64   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема Март 2015. Честита Баба Марта  (Прочетена 238027 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #420 -: март 13, 2015, 13:57:19 »

О, клип от раждането ми го предложиха като влязох предната вечер. Почудих се, говорих с ММ и той "Ами ако ти искаш" pardon После си викам - "Искам!". Пак се чуваме и ММ пита "Ще има ли клип?" и после ми каза "Е, супер!". Иначе клипът е много рязан, защото е от три събития. Има раждането, първото къпане и изписването с всички емоции, реакции на близките, моята реакция. Около къпането - меренето, тегленето на малката... Страхотно е! Не го гледам супер често, но ми е повече от мил спомен и винаги мога да си се върна към тогавашните ми емоции. heart
За присъствието на таткото е много индивидуално и не може човек да влезе в чуждите глави. Тук няма правилно и грешно решение good
Мария, именно защото в интернет може да попаднеш на какви ли не ужасии, добре е човек да е информиран. Когато се нуждае човек от спешна информация, може да прибърза, ако не е подбрал източника. А като се появи човечето, в малкото свободно време, аз се откъсвах от бебешките теми. Обръщах внимание на себе си, на някое хоби и тн. Свикнала съм на динамика и огромен поток от информация. Не можех да се затворя вкъщи с бебе и само това да ми е в главата - фикс идеи!
Еми, много руски привкус има в тая картинка. Откъде я издири?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #421 -: март 13, 2015, 14:03:39 »

Като видях, че сте писали за разказа на Бера и аз реших да го погледна - още бях в училище, на работа. Просълзих се и спрях, дадох си почивка. После пак. Много е емоционален разказа й и много щастие има в него.
Иначе чета от години и темите за сватби, и за бебетата. Много раждания "изживях", много емоции преди забременяването "изпитах" и много прекрасни истории за децата след това видях. Още преди 8 години, когато тръгнах с Митко, знаех, че искам дете от него. В началото беше уникалната емоция, първичната, заради влюбването, после продължавах да чета, записах се в доста теми, за да ги следя, желанието не отмина, не е отминало и сега, независимо, че тогава тъкмо започвах да уча в университета, завърших, после започнах работа, която обикнах и искам да се развивам в нея... Такива разкази като на Бера ме карат още по-силно да искам да го изпитам това!!!  heart
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #422 -: март 13, 2015, 14:10:22 »

Миме - да ти кажа психически малко си ме е страх, но се чувствам добре. И аз мислех като теб - повече се интересувах преди да забременея и все си викам, малиииии представи си колко ще чета като забременея - еми не!. Първите два месеца се пробвах да чета и попаднах на 3-4 статии в които всичко ми се забраняваше, това не трябвало , онова било опасно, третото нз какво си и всяка статия противоречеше с предишните.... Панирах се зверски  и взех решение , че ако нещо не е добро за мен организма ми ще ми го покаже...
Няма да ми се дояде нещо което е вредно за мен... (пример Макдоналдс е мега вредна храна попринцип и от нея повечето хора имат киселини - е честито , това е единственото , от което НЕ получавам киселини) Всяка бременност е различна, всяко бебе е различно, това което кара повечето хора да им се гади, може пък за мен да е полезно и тн итн... Просто реших да се доверя на организма си - засега не се оплаквам, пълнея нормално, не прекалявам с нищо, бебето се развива прекрасно... няма от какво да се оплача

Все пак обаче това съм аз, караща много нормална и лека бременност, за други може и да не е така smile

Темата на Bera я почнах за 4ти път и все се просълзявам, но ще я дочета този път smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 13, 2015, 14:17:42 »

Аличка, аз сега чета, защото имам време, ама когато съм току що родила се съмнявам да имам време за такива неща. Да, до организация си е, но тогава и приоритетите се променят.  smile

Миленка, много се радвам, че всичко около вас с бебчо се развива добре. Пу пу все така да е до края. Ако някоя жена, на която й предстои да ражда ми каже, че грам не се страхува, сигурно няма да й повярвам. Това си е нормално и естествено.  smile

Браво, Наде... Все така да се обичате.  heart Няма по-хубаво от това да намериш половинката си в живота и с него да искаш да създадете плода на вашата любов.  heart Истинско щастие....
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: март 13, 2015, 15:24:01 »

Здравейте, днес ми е мноооооого петъчно. Добре, че моите момчетии не ме отразиха и никакви не се вяснаха  blum имали разни турнири, други да не изтърват автобуса и така  tease друг път щях да им се поядосам, ама наистина взе да ми тежи ходенето на работа май - само още две седмичкииииии, йееееее... Купувах на каката червен чорапогащник за празника във вторник. Ще го играе испанка с дълга червена фуста и черно боди  heart оооо, вие си пишете, аз ще подремна малко... Ееее, много изморява тоя даскалък  crazy
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: март 13, 2015, 18:20:18 »

Еми вие сте млади, за какво да ви пука. Ама да ти кажа има и един такъв повратен момент, който ако като мине не си родила, вече не ти се иска. Та ако искате деца по принцип /щото има хора дет хич не щат/ вничавайте да не го изтървете!
Аз мога да кажа, че по време на двете си бременности, хим не съм мислила това дали може да се яде или не. Като ми се яде ям. Първия пък много броях калории и работи да не надебелея, ама пак си качих 17 кила. Сега не броя и положението е по-зле, но поне знам, че е обратимо. Другите книги на доктор Спок и подобни ми бяха супер суховати и безинтересни. Аз общо взето още преди да се роди малката бях на ясно какво и как ще го правя. Е вярвайте ми, не става така. Но поне успях да я науча на нещата, на които аз държа. Едно от тях е да си заспива сама и да си спи в нейното легло. За мен това беше много важно и го постигнах.
Общо взето обаче, няма подходящ момент да родиш. Винаги има нещо друго да се свърши, особенно ако си търсиш оправдение. За това съм на принципа "нека стават грешки".
А за страха от раждането. АЗ бих го нарекла страх от неизвестното. Сега като знам какво ме чака, хич не ме е страх. А и си е въпрос на нагласа.
Уфф нещо ми е скучно и такъв роман изписах....
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 13, 2015, 23:37:25 »

Ох, не мога да смогна да ви изчета!  girl_impossible
Тази седмица ми беше доста натоварена и нямах никакво време за форума.
Относно главоболието - на 20 март ще ходя на преглед.

Да се включа ни в клин, ни в ръкав: Мариолка, относно текста вместо линк. Където е url] слагаш = след url и самия линк след равното. След това между url] и [/url слагаш текста.

Телевизия не гледам почти изобщо, та изобщо не съм в час с предаванията, които обсъждате.  blush

Относно работата - в сряда ходих на Дни на кариерата в НДК, подадох документи в няколко компании, ама днес разбрах за някои обяви към Европейския парламент и мисля да се пробвам и там - за Администратор-генералист. Документи ще могат да се подават след 19-ти март. Май съм като някакъв свободен електрон - накъдето ме отвее вятъра, натам отивам.  girl_haha

В неделя пък ще празнуваме рождения ден на Зарко - в ресторант Щастливеца - много ме грабна като обстановка - ще покажа снимки после.  girl_wink

milenkata, аз четох доста по време и след бременността - вярно е, има доста противоречива информация навсякъде. Аз прецених сама за себе си кое ми звучи правдоподобно и кое не и така решавах какво да правя и какво не.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: март 14, 2015, 00:34:28 »

Пак набьрзо погледнах течението накьде ви носи и видях, че сме станали известни с Марта  blush Благодаря ви  give_rose

За тези, които се чудят дали са готови да имат деца, направете си този тест:
https://missby.wordpress.com/2008/03/24/ready/

Снимката на Еми ме разтопи и с това нямам повече батерия… целувкииии….
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 14, 2015, 01:58:08 »

 nea


 funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #429 -: март 14, 2015, 09:51:40 »

Хаха, това го бях чела и вчера цял ден се чудех къде е било, че да ви го пусна, както бяхте лирично настроени. Wink Аз бих добавила още доста неща, като примерно ежедневно събиране на определена сума в касичка, пускане на запис на детски рев /поне 5 минути/, лишаване от лаптоп, телевизор, вестници и книги, разговори около вас само на тема бебе и учене на китайски. Последното, за да добиете лека представа, как мозъкът по необясними причини започва да отказва. funnytooth
Ама да не ви пука, щом раждаме и второ дете, при положение, че знаем точно как стоят нещата, значи, има инстинкти, които са по- силни от разума smile.
Ох, вие хубаво се ровите из бебешки теми...Ами аз защо ги чета crazy...Да не взема в някой последващ живот да родя 18- 20 деца и сега да трябва да се подготвям Wink. Или имам някаква мисия да ви "свалям" на земята, като казвам, че заявявайки за децата си, че те са вашето "всичко" след време трябва сериозно да се замислите как ще живеете "без нищо", защото те ще си имат свое "всичко"? blum
Пънки, права си - или грешки, или пълно безумие е нужно funnytooth
menyanthe, от цялото си сърце ти пожелавам късмет. Ама много ще се радвам и гордея, дано успееш. good
Какво правят твоите сладури? Кога порасна Зарко good? heart heart heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #430 -: март 14, 2015, 10:07:01 »

Хахахах минах аз половината точки и ги потвърждавам! Остават ми само още половината! good

Свекс как защо ги четеш? За да си модерна свекърва и да не предлагаш вода със захар, захранване  2 месеца и за да не казваш едно време ние така сме ги гледали какво разбираш ти  girl_wink


Еее Ина аз първо изчетох сватбента ти тема, и после бебешката. Ей за това харесвам форума а не затворени групи във фейса. Тук нещата остават за дълго време, не знаеш какъв спомен ще оставиш в хората, можеби ще ги разсмееш, ще им помогнеш без да знаеш.  blush pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: март 14, 2015, 10:15:35 »

Ми Свекс, моите инстинкти май вече не бачкат. казвам вече, щото прееди работеха на фул макс, около 22-23 години, точно като при Пандето.
Но човек свиква с всичко- факт е. Като гледам децата на мои приятели, има си и плюсове и минуси. Просто си знам че това не е за мен в момента.

А за "моето всичко" и  после- "моето нищо" , в кавички, винаги се сещам за стихотворението :

Вашите деца не са ваши деца.

Те са синове и дъщери

на копнежа на живота към себе си.

Те идват чрез вас, но не са от вас.

Въпреки че са с вас, не ви принадлежат.

Вие трябва да им дадете любовта си, но не мислите,

защото те имат свои мисли.

Трябва да дадете на телата им дом, но не на душите им,

защото те живеят в дома на бъдещето,

в който не можете да влезете дори в сънищата си.

Трябва да се опитате да сте такива, каквито сте, но не искайте

те да са като вас.

Защото животът не се движи назад и не пребивава във вчера.

Бъдете лъка, от който децата ви,

като живи стрели, се изстрелват.

Стрелецът вижда целта на пътеката на безкрайността,

и Той ви опъва със силата си, за да може стрелата Му

да отлети бързо и надалеч.

Нека лъковете ви да бъдат опънати

от ръката на Стрелеца към радостта.

Джубран Халил Джубран
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #432 -: март 14, 2015, 10:34:09 »

Нали имаме една лекция: двойка и семейство. Та последният пьт гледахме една графика, която отразяваше задовлството в семейния живот. Накратко тази графика показваше как двойката преди да има деца са супер доволни от живота си, раждат се пьрвите и почва да спада. Децата растата, адоволството спада и когато те са тийнеджьри е на нула, а после като почнат да "излизата едно по едно от семейното гнездо" се покачва постепенно и когато си останат "без нищо" задоволството им е колкото в началото като млади гаждета.  pardon За тези, които са оцелели като семейство де  funnytooth


Интересно би било да се знае и вьрху колко хиляди двойки е извадена статистката. Даже сега забелязах, че са сравнени данно от 4ри изследвания  pardon

А за тоя момент дето го има и после минава… Като всяко друго нещо е персонално, защото има и предимства и недостатьци и за ранното и за кьсното имане. Аз лично чаках до последния вьзможен момент. Преди това нямах желание. И ако можех още да чакам, бих. Не че много хубаво сьм направила и сьветвам и другите така, ама на мен така си ми беше удобно. Та му се сьмнявам на момента, поне при мен не е бил на 20 години.
« Последна редакция: март 14, 2015, 10:51:27 от inaxastra » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #433 -: март 14, 2015, 11:39:42 »

Здравейте.

Ина, интересна статистика. То всички го знаем това, дори без да го видим доказано черно на бяло, има вицове по тоя повод. А най-интересното според мен е, че и 4-те изследвания са на нулата в тийнейджърските години!  funnytooth Тогава е същинския ад.

Гледах преди малко кои ще бъдат участниците в "Женени от пръв поглед" и на външен вид всички са симпатяги. Поне от тази гледна точка няма да има разочаровани. После ще разберат дали мъжа иска салатата и ракията, опънат на дивана, или ще чака вкъщи, измил чиниите и пуснал прахосмукачка. И дали жената има нужда от 2 часа, за да постигне този спретнат макиаж или има проблеми с миришещи чорапи. Ashamed  girl_haha DANCE

След малко ще тръгвам да купя подарък за рождения ден на Митко на майка му. Мисля ваза, тя е голям любител на цветята и отглежда всякакви. Мислехме да е цвете мухоловка, такова, което яде мухите. Ама е Петрич няма такива екстри по цветарските магазини и ще го оставим за друг повод с предварителна поръчка. Ако имате други по-оригинални идеи, съм в състояние да ги попия.
« Последна редакция: март 14, 2015, 11:44:20 от nadelina88 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: март 14, 2015, 12:04:06 »

Здраавейте и от мен.
Аз съм болна и няма да ходя на срещата.  cray
Хахаха, графиката е много точна - 0 в тинейджърските години.  funnytooth
Скоро попаднах на статията "готови ли сте за деца" и така се посмях. Тая статия май цели да откаже колебаещите се.
Наде, според мен една хубава кристална ваза (пък може и да не е кристална) е подходящ подарък. Има ли нужда от някаква посуда (чаши, нов комплект чинии) или ел. уред?
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 64   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines