Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 64   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема Март 2015. Честита Баба Марта  (Прочетена 224887 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 06, 2015, 15:21:07 »

Оф, да не се стига до болници, ама повечето са толкова мизерни.. Аз съм лежала във ВМА, отделението, където бях беше едно от малкото неремотирани, но биваше.. Майка ми сега ще я оперират в Плевен и онзи ден като беше за биопсията, зле.. Стаите ужасни, мръсни, неприветливи, 5 с една обща тоалетна и баня... УЖАС...

На другия полюс - баща ми лежа в Правителствена преди 4 години.. Е там е като 4-5 звезден хотел... Леглата, мониторите, всичко - та дори и конкатите за лапите (бяха позлатени!). В стаята имаше камери и аз аха да седна на леглото и сестра влиза в стаята "Госпожице, не бива да седите на леглото на болния" и аз  Oh my ... Тая как ме видя, ебати  crazy funnytooth

И в двата случая престоя е неприятен, а и най-важни са специалистите  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 06, 2015, 15:24:23 »

А, понеже говорите за АГ. Моята приятелка роди в Тина Киркова.. Понеже ходим при нашето АГ на частно и той й беше казал, избираш си болница и плащаме или идваш в Плевен по ЗК. Тя избра тук да ражда.. Беше във ВИП-стая в болницата с още една жена. Леглата бяха добре, ама другото беше мизерно, нищо че етажс беше ВИП (хлебарки си имаше!!) А колко циганки.. Не съм расистка, ама спирам колата пред болницата и те по 20-30 човека, накуп отпред.. Една дънданияяя.. Кофти тръпка  blush
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #122 -: март 06, 2015, 15:25:57 »

Тони, да, да. Леля ми идва на свиждане и сяда на леглото ми отдолу и сестрата възмутена ужасно "Госпожооо, не може да седите на леглото на пациента!!!" Много лоша физиономия извади като я видя, иначе беше мила.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #123 -: март 06, 2015, 15:26:32 »

Проблемът е, че самите лекари не могат да се развиват в подобни условия. Като не се развиват те - не винаги могат да помагат и на нас. То като работят в такива условия, как им се занимава с бременни и родилки, как им дават сили, как въобще не си намразват ежедневието и професията?
О, за сватбите много го гледахме с една приятелка. Тя е мюсюлманка, но не е от онези забулените, а супер светски хора. Тя е и от място 50/50 мюсюлмани - християни и крайности почти нямат. Бяха снимали една сватба, показваха как като се роди син и майка му започвала да събира чеиз от шалвари за бъдещата снаха. Така с години. На сватбата на едни Т-образни дървени стойки се изнасят шалварите и се пренасят през цяло село. Пък моята приятелка се заливаше от смях и се самоиронизираше как на нея трябва да й развяват прашките по улиците. Xixixi
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #124 -: март 06, 2015, 15:30:02 »

Малкият се кротна, спи от два часа.
Ходихме в парка да берем кокичета за китка на майка му за 8-ми. Намерихме едни скапани, ама толкова можахме. За моя радост, дойде и съседското момиченце. Друго си е, никакви дертове нямам. Играха на продавачи, после пяхме песни. В знак на благодарност, съседката ги прибра за обяд при нея и даже момъкът ял.
Моят ден от март е 9-ти, така си го избрах.
Ние сме на сладкарница, по стара традиция, само жени за 8-ми.
Аз си изпълних задачата за месец февруари, отворих си и подаръка - шнола за коса. За март месец предизвикателството е много интересно - да изпратя картичка на случаен адрес.
menianthe, да си жива и здрава, голяма радост е това heart heart heart
"Такъв е животът" го следях с голям интерес, защото още не бях "открила " TLC. Сега, като гледам там разните цигански сватби, направо....
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #125 -: март 06, 2015, 15:32:05 »

Аличка, много гадно за лекарите, да. Моя гинеколог се запознал с лекарката, при която ме изпрати в София, от обучението по лапароскопия. Значи той може да прави лапароскопията и тук, ама оборудване няма. Каза ми, че много искал, ама нещата не се случват, и не се случват до момента. Спирки много без собствени средства, само с ентусиазъм не става развитие.

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 06, 2015, 15:37:01 »

Ох, в нашите АГ -та пък в провинцията е нещо ужасно.Аз нали си полежах по болниците ,голяма трагедия .Счупени шкафчета ,ръждясали,паднала мазилка по стаите ,че и мухъл .Ужас,ужас.В АГ-то в Търново пък беше вече тотална мизерия и аз си взех единствената ВИП стая .Оказа се обаче ,че няма топла вода в банята .Егати късмета извадих ,та се къпех в общата баня на етажа.Поне родилно беше ремонтирано ,но АГ-то нямам думи просто.За циганите е ясно,те там си живеят.АКо може по няколко клинични пътеки ,особено в детско.В детско отделение е само циганор.Хубаво ,че поне в нашата болница ги делят .В една тсая не слагат цигани и българи.Може да е дискриминация ,обаче е някакъв ад иначе.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #127 -: март 06, 2015, 15:44:15 »

Тук в София не е чак такава мизерия по родилните домове, или поне аз не видях. В Тина Киркова в патологията беше много прилично, хем тройка стая, чисто с таблет над всяко легло.Не се и държаха зле акушерките. Иначе в частна си е друго. Ръката ти стискат, на звънчето и до секунди са при теб, кетъринг храна. А имайте на предвид че нищо не съм плащала. Има си пътека за задържане и всичко се покрива, обаче трябва да си пациент на болницата.

Ето ви линк към Такъв е животът, що го спряха.

http://www.btv.bg/video/shows/sheinovo/takav-e-zhivotat-sheinovo-epizod-5.html
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #128 -: март 06, 2015, 15:50:12 »

Фийби, дискриминация или не - лекарите пишман са станали от тях. Първият път бях в държавна и там беше практика - българка при циганка - не. Даже като нямаше места - в изолатора настаняваха, само не и при циганка.
В частната болница пак така. Обаче да видиш циганка като плаща колко е капризна girl_impossible Два дни вдигаха олелия в отделението. Няма за тях часове за свиждане - по всяко време и по 100 човека. Леле, една акушерка, като яхна метлата... Изгони ги всичките! После само коментираха колко била лоша тая акушерка!
Лошото на цялата тая работа е, че като показват така какво е в София сам може да си направиш извод за по-малките градове. По отношение на условията - аз съм работила в крайности. На едната работа си имахме съблекални, бани, топла вода по всяко време... Банята съм я ползвала всичко на всичко два пъти, ама въпросът е, че я имаше. На други места наврели компютър в мазе или таван и говорят с гръмкото "В офиса", няма топла вода в тоалетните, мизерия. После - защо си нямал стимул за работа? diablo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 06, 2015, 15:53:04 »

Такъв е живота и аз много го харесвах, изгледала съм всички, без това за чужденците. Нещо не ме кефеше, ама баловете, сватбите и ражданията ме кефеха много.
Мен ме ужасява стоенето в болница, да спиш на болнично легло, а да не се случи и да не си сам в стая, направо настръхвам. Аз отдавна се чудя, някой ден като раждам, как ще стая в болницата, никога не съм лежала и никога не искам да лежа, ако можеше като в някой държави да си родиш вкъщи или веднага да е изпишат....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #130 -: март 06, 2015, 15:59:55 »

ratatui а ти кажа честно и аз мислех така. Като ме приеха първия път и ме питаха сама ли искаш? Викам оо да. И 3 дни бях сама. Ревах по цял ден. Хем ММ идваше при мен и пак ревах. Обаче се напълни стационара, и там в Щерев не слагат ин витро с бременни заедно, и ме преместиха при едно бременно момиче. Еми какво стана. Ревахме си заедно от началото, после като се здружихме, ето до ден днешен си чатиме почти всеки ден по фейса, станахме си първи приятелки. Дните ни минаха много бързо заедно.За спането си ползвах тапи за уши и така smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #131 -: март 06, 2015, 16:02:20 »

Рататуй, спокойно, мила. Аз в живота ми не съм боледувала повече от настинка. В болницата като ме питаха за алергии казах, че нямам....(пауза) установени, защото никога никакви изследвания не са ми правени, пък камо ли в болница да лежа. Мина, бързо минава, сега го помня като миг. Пък с бебче до теб ще е по-малко от миг.  heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 06, 2015, 16:06:11 »

Рататуи споко.И аз като Мариолка,отначало исках сама.Леле,ама много тегаво беше .Даже по едно време ходех до една стая с циганки да се закачам с тях .Смятайте докъде я докарах.Ама после се запознах с няколко момичета,че аз си полежах де и сега даже децата ни играят заедно ,в една ясла са.Страхотни приятелства се зараждат при такива условия.Те са като приятелствата на моя мъж от военните му мисии.Там някакв не го виждал десет години примерно ,ама били в Ирак заедно ,все едно са кръвни братя.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 06, 2015, 16:07:22 »

Мариолка, така е то едно си мислиш, а като се наложи се оказва, че можеш да направиш или да преживееш повече, от колкото си мислил. Мен ме притеснява как ще се преоблечеш, като спиш аз много мразя звуци и светлина като спя, а като ти е непознат човека не можеш да го изръгаш и да му каже "Хъркаш ми!"
Някой ден ще го мисля, ама като слушам някой познати, как са ги травмирали в отделенията, когато са раждали и почвам да се радвам, че не ми предстои скоро. За Майчин дом специално чух страшни неща и ако са верни просто се учудвам как може в 21 век, уж не сме страна от третия свят, а условияа и отношението на персонала да са като в концлагер.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #134 -: март 06, 2015, 16:11:16 »

Не слушай много другите какви ги разправят. Пък и в крайна сметка в частните излиза колкото в държавните. В частните болници пациентите ( клиентите) са по интелегентни хора и се разбираш лесно с тях. Ще помолиш учитиво. Ние с момичето дето лежахме се разделяхме за спане, че тя хъркаше, бременна с близнаци.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 64   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines