Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 15:04:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 29-та ЧАСТ  (Прочетена 126837 пъти)
 
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: април 21, 2015, 07:59:24 »

Те сега покрай баловете са пощурели... В Ателиер Споса (там ми шият роклята) консултантките бяха невероятно мили, в началото и шивачките. Но след като на втората проба ми казаха, че роклята е готова да си я взема, а аз усещах корсета леко широк и казах, че искам да ми я свият още малко, чух от едната шивачка (нищо, че не беше пред очите ми) "Оф, Боже...". За парите, които им давам, нямат право да обелят и дума. Мен не ме интересува, че имат много работа, да бяха казали, че не могат да се заемат и да не ме занимават, щях да намеря другаде да я ушият. Взеха ми мерки януари, още не съм си прибрала роклята :Р След баловете работата им свършва и имат повече време на не толкова многото булки :Р
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #391 -: април 21, 2015, 08:16:08 »

Ина много си права, и при мен беше същото. Декември месец мили нежни усмихнати, докато не започнаха да шият. Исках да ми променят малко по дълбоко да ми е деколтето, беше на втората проба / не можело, така, как ще вляза в църква разголена  angry angry angry/. Финала беше с поканите, когато тотално си направиха това, което си искаха те. Тези хора не знаят ли, че ние сме част от рекламата им.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: април 21, 2015, 08:36:12 »

Така, изказвам мнение като човек, който е маниак на тема контрол и в никой случай не искам да претендирам, че разбирам или че трябва някой да се съобразя с мнението ми.
Първо за Радичев, написах и по-рано, как като чу че имам време до сватбата ми каза ще се видим през юни, после вика то и за 1 месец ще стане роклята. Няма как да оставя едно от най-важните неща в организацията на сватбата за последния момент, не само като разход е важно, защото си е голямо перо в бюджета, а и защото все пак е облеклото на единия от двамата най-важни хора на сватбата. Моя позната шиеше роклята си, при доста препоръчвана, вземаща доста скъпо шивачка в София, която я мотаеше с оправданието за абитуриентки и остави шиенето на нейната рокля за 4 седмици преди сватбата. Започна шиенето, с хубави платове и т.н, проби а-у и накрая роклята беше истински провал за нея, на нас си ни харесваше, но тя просто беше мега разочарована. Накрая отиде в Романтика, от където беше модела всъщност и го имаха, купи си роклята от там 6 дни преди сватбата и вместо първоначалните 2300лв, които струваше тази рокля и на нея й се струваха много, даде близоо 3500 за две рокли crazy с платовете, шиенето, последваща рокля, а да не говорим за нервите и това седмица преди сватбата ти да си без рокля..  crazy

По въпроси защо не са вече толкова любезни, след като ви вземат парите.. Нормално е за ателиета, които предлагат по-ниски цени на рокли за абитуриентки и булчински рокли, защото в България много трудно хората отделят повече от 1000 лв за рокля, т.е при тях колкото и недеволни клиенти да има, винаги ще се намират такива, които да отидат заради възможността да получат рокля, макар и не толкова качествена, то поне доближаваща се до някой модел на световен бранд.. Неприяно, но факт.. В България с всичко е така, докато ти вземат парите си Цар, после може да се държат с тебе и като с куче.. Нали парите си ги дал, впечатлението, с което оставаш не е от значение..  NO
« Последна редакция: април 21, 2015, 08:38:32 от alexandrova_90 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #393 -: април 21, 2015, 08:44:53 »

Тони, едно мнение от пенсионирана булка Wink
Ако си шиете роклята по-рано, добре е да направите уговорка за последни корекции седмица преди сватбата. Дори и да сте си взели роклята, уговорете се!
Аз си ших роклята в Булвеси. Не бързах. Даже предпочитах да е готова съвсем преди сватбата, за да не се чудя къде да държа рокля, фуста с 10 ката плат и шлейф crazy Роклята ми беше готова сигурно месец преди сватбата. От пуста организираност накрая се оказа, че съм се стопила. Роклята ми беше широка Oh my ... Нямах и време за корекции. Добре, че Веси ми беше измислила вариант В. Имаше как в домашни условия да си "стесня" роклята и да не ми пада фустата надолу.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 21, 2015, 08:52:03 »

Али, при всички положение дори и 2-3-5 месеца, по-рано да е готова роклята, трябва да се направи уговорка  роклята да се съхранява при тях, което се предлага от повечето ателиета и бутици. За корекцията, тя е ок да се направи 2-3 седмици по-рано, ама тепърва да ми я шият тогава.. МЕРСИ.. Ще пропусна  pardon
« Последна редакция: април 21, 2015, 08:59:02 от alexandrova_90 » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: април 21, 2015, 08:57:03 »

Подкрепям Али напълно  good но и Тони е права. Друго си е да е готова роклята и да изисква минимални корекции, а не тепърва да се шие. Моя позната например беше си купила рокля 3 м. преди сватбата обаче беше бременна и добре че и тя е шивачка, че колегите й буквално всяка седмица и преправяха роклята.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: април 21, 2015, 09:09:24 »

Ами  Ласпоса са едни от най-скъпите във Варна, но са затурпани с работа по баловете. И аз се чудя какви са тези абитуриентки с рокли по 2 бона, ама на... И като поисках да ми съхраняват роклята там, както Тони каза, че било нормално, те ми отказаха, понеже от абитуриентските рокли нямали място  crazy
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: април 21, 2015, 09:12:38 »

InaMineva би ли ме ориентирала за цените там, тъй като мислим с майка ми да ходим до Варна тъй като в Русе всичко е под всякаква критика... Другата седмица мисля да се разходя в Русе само за да пробвам модели да видя кое как стой и от там се насочваме към Варна за да търсим рокля smile
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 21, 2015, 09:19:24 »

hrishristova моята рокля я шият там, но не е по техен модел. Техните рокли не са особено евтини, особено сега. Между 2-3-4 хил. лв. Имат промоции от време на време с по-евтини рокли, даже аз като ходих да ми взимат мерки януари месец имаше една за 500 лв. Дано намериш нещо като за теб smile Иначе имат хубави рокли smile  П.С. ММ е от Русе, по Великден бяхме там, останах очарована как са ви направили центъра. Браво на кмета ви smile
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: април 21, 2015, 09:29:01 »

Благодаря, по една случайност ми е и шеф даже  Wink
Наистина стана хубав центъра и се надявам ако сватбата е и тук в Русе (понеже още е под въпрос града) да стане хубава фотосесия smile
А ти обикаля ли булчинските магазини или не?
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: април 21, 2015, 10:01:16 »

Обикалях магазините, даже ходих и в Асеновград (за мен това беше пълна загуба на време - там нищо не ми хареса) :Р Във Варна има наистина много хубави рокли и, може би, ако не бях си харесала модел в нета, щях да си харесам друга рокля. Но аз имам този проблем, като си харесам нещо, после търся и всичко сравнявам и не искам нищо друго :Р Затова я ших. Иначе има хубави рокли дори и в не толкова скъпите магазини във Варна :Р Така и така ще идваш, мини през всичките, поне повечето са на едно място - около Ритуална зала. Ако ти е по-висок бюджета може да минеш и през Aegean Fashion Group - намира се на центъра, до шадравана smile Аз от тях също съм доволна, ходих на проба, бяха мили smile
А за Пламен Стоилов... 2013 август месец началниците ми имаха среща с него и ме взеха, бяхме пратили предварително списък на лицата за срещата и той се беше подготвил - подари ми букет smile Мил човек и останах много очарована като говореше за това, което иска да направи с града. Очевидно върши работа smile Сега цяла Варна е разкопана, да видим нашият кмет какви ще ги свърши :Р
« Последна редакция: април 21, 2015, 10:03:30 от InaMineva » Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: април 21, 2015, 10:07:15 »

а ще може ли един списък да му пратиш с магазините и за кои от тях се иска да си запазиш час за пробра, понеже както споменах ще идвам за 1 ден и дали ще ми обърнат внимание или ще е разходка напразно sad
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: април 21, 2015, 10:10:05 »

Хрис, аз влизах в 1-2 магазина, обаче нищо не ме грабна. Имаше 1-2 модела, които при други обстоятелства бих пробвала, но масово са като огромни торти. Единя магазин е преди кръговото на полицията, май бул. Цар Освободиетел беше...Другия е на центъра близо до Операта,ама не им запомних имената...
А ти какъв бюджет си отделила?
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 21, 2015, 10:20:26 »

аз имах в предвид списък за Варна... аз в Русе магазините ги знам, аз живея все още в Русе smile
Бюджет за роклята нямам за сега, първо ще видя кое на към е но под 1000 лв е със сигурност. Очертава се голяма сватба и да дам повече от 1000 лв за рокля не ми се струва уместно
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: април 21, 2015, 10:21:58 »

Ами за по-скъпите магазини ти трябва час. Тези, в които аз съм ходила са Atelier Sposa (там ми шият роклята) и Aegean Fashion Group. Там ако отидеш без час и нямат или не очакват клиентка, ще ти обърнат внимание, иначе най-вероятно ще ти предложат час. Аз в Ласпоса (старото име на Atelier Sposa) отидох без час и имаха малко време и пробвах. Но за всеки случай за тези два магазина по-добре си запази час. А иначе нормалните магазинчета около ритуална зала (там са в две-три улички едно до друго) не ти изискват час. Отиваш и пробваш. Има хубави рокли. Но не бяха моята рокля Wink В нета имат сайтове споменатите по-горе два магазина, от там можеш да намериш телефона за връзка smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines