Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:12:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209438 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: ноември 11, 2016, 08:33:26 »

Писах, писах.. Интернетът изчезна и всичко се загуби...

В общи линии и накратко - НЕ, не съм в този бизнес. Работата ми все още е свързана с производствен цех на верига сладкарници, където през сватбения сезон се срещам с не малко булки и събирам мнения и впечатление - преди  и след сватбата smile

Не, не смятам за нужно да цитирам имената на агенциите (бяха 2) + екип от флористи и декоратори, които работят с тях. Поводът беше от личен характер, не свързан с какъвто и да е професионален форум.

Мнението ми изказано за Холидей Ин е на базата на това, че бях гост на сватба там. Сватба, на която имах възможност да присъствам за 30-40 минути в ресторанта през деня, докато кипеше подготовката..

Изразих лично мнение, определено съм човек с високи изисквания и считам, че за тази цена в София, може да се получи далеч по-добър (не отличен) резултат  pardon
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #421 -: ноември 11, 2016, 12:41:52 »

"milenkata" - Имам приятел, който работи в партньорския кетъринг на Резиденцията, който се казва Вила Кетъринг. Преди "Вила" кетъринг резиденцията е работила с "Лора кетърниг", може би затова си се заблудила  pardon , но Резиденцията и Лаура нямат нищо общо. Миналата година и аз бях на сватба в Лаура и на мен не ми допадна храната, но като цяло си беше ок.



В Резиденция Тера се проведе моята сватба през 2014г. Тогава работеха с Лора Кетъринг (сега не знам с кой работят), ресторант Лаура към момента работят с Лора кетъринг - оттам идва и сравнението ми smile

Преди 2 години Лора кетъринг бяха на доста по- високо ниво в сравнение с полученото тази година в ресторанта на Лаура - на какво се дължи тази промяна няма как да знам
Активен
vancheto89
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #422 -: ноември 11, 2016, 15:00:51 »

В Резиденция Тера се проведе моята сватба през 2014г. Тогава работеха с Лора Кетъринг (сега не знам с кой работят), ресторант Лаура към момента работят с Лора кетъринг - оттам идва и сравнението ми smile

Преди 2 години Лора кетъринг бяха на доста по- високо ниво в сравнение с полученото тази година в ресторанта на Лаура - на какво се дължи тази промяна няма как да знам

Доколкото знам от моя приятел, собствениците на Лора Кетъринг са се разделили след приключването на работата с Тера и сега фирмата им не функционира, значи няма как да имат нещо общо и с ресторант Лаура. А можеш ли да ми препоръчаш място с капацитет над 250 човека?

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #423 -: ноември 11, 2016, 22:31:47 »


Изразих лично мнение, определено съм човек с високи изисквания и считам, че за тази цена в София, може да се получи далеч по-добър (не отличен) резултат  pardon


Разбира се, всеки има право да изказва лично мнение. Съжалявам, ако съм ви засегнал с нещо. Например аз не харесвам Лебеда на Панчарево (за сватби, за вачеря лятото е отличен избор), но факта, че там има много сватби.......... , означава, че само един човек не може да е критерии. В Холидей Инн съм бил само един път, на цяла сватба (и един час преди нея), на мен персонала ми направи добро впечатление.Не ги хваля, в поста си съм засегнал почти 10 различни ресторанта smile. И не знам цената за жалост, не зная  с какво да го сравнявам. За това което съм видял цената не би трябвало да е повече от 50-55лв(максимум!) на куверт.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #424 -: ноември 11, 2016, 22:41:24 »

Доколкото знам от моя приятел, собствениците на Лора Кетъринг са се разделили след приключването на работата с Тера и сега фирмата им не функционира, значи няма как да имат нещо общо и с ресторант Лаура.

http://www.lauracatering.com/

http://www.lauracatering.com/events/svatba

След експресна справка в нета пише............
не само, че функционира, ми работи та се пука по шевовете. А офиса им е......... в ресторант Лаура smile
Единствено не мога да кажа нищо относно Тера, защото не съм в течение.

Та така, нека си служим с доказателства. Защото иначе става нещо като "Една съседка разправя, че еди кой си спал със съседката от другия етаж, ма после се оказа, че тя горката не знаела smile"

А, и същият този ресторант има възможност за 250+ гости. Но не на всекиго допада на вкус. На мен например ми харесва само след сериозно обмисляне на украсата smile

Също така не е редно да се сравнява ресторант Лаура с резиденция Тера (даже и да се обслужва от една и съща фирма!) Защото това са различен клас ресторанти, цената също е различна (между 58 и 80-90лв разликата е малко повече от 50%). Мерцедес също има едни малки А клас автомобили, има и едни други С класа smile. Нито цената, нито возенето може (пък и не е редно) да се сравняват smile

Ресторанти много ще има за всички.Просто си трябва ровене и обикаляне.Няма еднозначно мнение, по цвят и вкус........ предполагам сте я чували тази поговорка smile
« Последна редакция: ноември 11, 2016, 22:51:56 от Deliysky » Активен
vancheto89
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #425 -: ноември 12, 2016, 10:05:30 »

http://www.lauracatering.com/

http://www.lauracatering.com/events/svatba

След експресна справка в нета пише............
не само, че функционира, ми работи та се пука по шевовете. А офиса им е......... в ресторант Лаура smile
Единствено не мога да кажа нищо относно Тера, защото не съм в течение.

Та така, нека си служим с доказателства. Защото иначе става нещо като "Една съседка разправя, че еди кой си спал със съседката от другия етаж, ма после се оказа, че тя горката не знаела smile"

А, и същият този ресторант има възможност за 250+ гости. Но не на всекиго допада на вкус. На мен например ми харесва само след сериозно обмисляне на украсата smile

Също така не е редно да се сравнява ресторант Лаура с резиденция Тера (даже и да се обслужва от една и съща фирма!) Защото това са различен клас ресторанти, цената също е различна (между 58 и 80-90лв разликата е малко повече от 50%). Мерцедес също има едни малки А клас автомобили, има и едни други С класа smile. Нито цената, нито возенето може (пък и не е редно) да се сравняват smile

Ресторанти много ще има за всички.Просто си трябва ровене и обикаляне.Няма еднозначно мнение, по цвят и вкус........ предполагам сте я чували тази поговорка smile

За ЛАУРА КЕТЪРИНГ няма съмнение, че функционира, най- малкото, защото имат доста реклами по различни продукции. Има и логика да са свързани с ресторанта и по името...
За ЛОРА Кетъринг обаче информацията е актуална. Явно заблудата идва от приликата в имената

Ние когато бяхме на сватба в Лаура, бяхме около 100 - 120 човека и въпреки че имаше доста място не ми се стори за толкова много хора.

Посъветваха ни за новата зала в х-л Маринела, или в Парадайс, защото са за доста хора. Имате ли информация за тях?
Също така, доколкото виждам сте фотограф и ако може да Ви попитам за въпрос, свързан с работата ви - обмисляме да имаме видео прожекции върху стените, това как се отразява на снимките?

Благодаря предварително!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #426 -: ноември 12, 2016, 11:53:11 »

В резиденция Тера обслужващата фирма беше Лаура Кетъринг. В Парадайс има толкова място, за Маринела залата на която казвате нова всъщност е ремонтираната стара, в която всяка година се правеха баловете. Доколкото знам и тя има този капацитет, съветвам да отидете на място и ще прецените лично.
Относно видеопрожекциите и въпроса ви дали ще пречи на снимките - това е малко като като приказката за кривата ракета и космоса - зависи от техническата грамотност и оборудването на фотографа. На нашата фирма нищо не и пречи, има фотографи на които всичко им пречи, включително и булката от време на време smile

Ако ще прожектирате нещо, това означава, че ще бъде достатъчно затъмнено. Ефект ще има ако към тази обстановка прибавите и цветно ефектно осветление. А това нещо трябва да бъде направено грамотно , от осветител, не с измисленото осветление , което предлагат повечето Джи smile. И тогава не само фотографа, а и оператора ще има сериозни проблеми. Трябва да се светне дансинга с пилотно бяло осветление по определен начин (докато другата част от залата е затъмнена) и в комбинацията с цветното и прожекцията ще стане супер. Щом искате това нещо, то съвсем ще ви намалее избора от към зали. Може да погреднете зара Рейнбой плаза - намира се някъде в близост до Токуда - тя отговаря на вашите условия (освен другите 2). Но не е много евтина smile
Активен
vancheto89
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #427 -: ноември 12, 2016, 14:57:43 »

Здравейте,

Както Вие казахте е добре да се служи с доказателства и моята експресна справка показва, че именно ЛОРА кетъринг е имала нещо общо с Тера.

http://17889.bg.all.biz/contacts
https://www.business.bg/f-20687/lora-ketyring.html
https://m.facebook.com/Lora-Catering-100084117957/

Надявам се с това вече да приключим с този никому ненужен спор smile.

Благодаря за съвета, ще погледнем и тази  зала. Като цяло нашата идея за прожекции и промяна на декора е именно заради това, че по красивите зали, които не изискват кой знае каква украса не са за толкова хора. Иначе и ние бихме се спрели на нещо от типа на Тера и Голф Клуба в Равно поле.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #428 -: ноември 13, 2016, 03:23:20 »

Ок, интересни факти, с толкова близки имена, както виждам всеки може да се обърка.
А относно залите - Ако ще сменяте декор то изборът е залата в Парадайз. Там има различни видове декор, уникално цветно осветление и т н .Тази зала е специално проектирана за събития.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #429 -: ноември 14, 2016, 08:14:28 »

Извинявайте, че се намесвам в дебата ви, но мисля че след като се заснемат филми на всякакви места и при всякакви условия, не би трябвало интериора на конкретен ресторант или зала да е проблем за заснемането на сватбено събитие. Всичко е въпрос на организация, техника и професионализъм. Ако някой се опитва да ви убеди, че в конкретен ресторант или зала не може да заснеме качествено вашата сватба, заради проблемен интериор, не му вярвайте.
УСПЕХ!  give_rose give_rose give_rose
Активен
fire_bow
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #430 -: ноември 14, 2016, 11:28:30 »

Скъпа, групичка  smile
Ние най-сетне запазихме ресторант (зала) - Спряхме се на Тера в крайна сметка. Много повече ми харесва горната (новата) зала, но задния двор не просто, че не ни харесва, ами ни отблъсква, та запазихме по-малката зала заради предното дворче с фотната. Надявам се след освежителния ремонт, който тече в момента, залата да блесне!
От всички мнения, които събрах и прочетох, всичко минава добре и само храната ме притеснява, но фотографа и дж-я ми потвърдиха, че последните пъти има подобрение, така че се надявам всичко да мине страхотно!
Благодаря ви от сърце за мненията. Аз ще се радвам на всеки разказ за сватбено тържество там!  yahoo

п.п. Boryana123, чакам с нетърпение до споделиш как е минала сватбата!  good
Активен
seana
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #431 -: ноември 22, 2016, 15:44:35 »

Здравейте,
Бих искала да помоля за помощ. Търсим си хотел с ресторант в София, достатъчно голям за 100-120 човека, и да има място за дансинг, т.е. хората да не са много нагъчкани. По възможност без много колони, широк, добра видимост в среден ценови клас, т.е без Шератон, Хилтън, Холидей Инн. Благодаря предварително на всички отзовали се!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #432 -: ноември 24, 2016, 05:06:10 »

Рамада (бившия Принцес) бих посъветвал да видите. Имат 3 различни по големина ресторанта (зали), цената на куверта е сравнително приемлива, но за жалост нямам инфо за цената на стаите (по евтини са от Шератон със сигурност)

В Драгалевци има един хотел, точно по вашите параметри - Одаджийски. Не съм ходил там от 2 години, чувам, че преустановили (или намалили) сватбите. Берлин Парк е другият, в  Бояна, но в началото на годината го затвориха и май щеше да се продава, отново нямам за жалост инфо дали случайно не са го отворили.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #433 -: ноември 25, 2016, 18:51:15 »

Здравейте,
Бих искала да помоля за помощ. Търсим си хотел с ресторант в София, достатъчно голям за 100-120 човека, и да има място за дансинг, т.е. хората да не са много нагъчкани. По възможност без много колони, широк, добра видимост в среден ценови клас, т.е без Шератон, Хилтън, Холидей Инн. Благодаря предварително на всички отзовали се!
Хотел EXPO, до Интер експо център. good Там на близо е и ресторант Монтесито.  good
« Последна редакция: ноември 25, 2016, 18:54:31 от AIVEN » Активен
Boryana123
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #434 -: ноември 26, 2016, 10:48:40 »

fire_bow, с известно закъснение се включвам с мнение за Резиденция Тера. Сватбата беше с уелкъм дринк, който се проведе във фоайето на самата сграда. Напитките за уелкъм дринка бяха предоставени от Резиденция Тера и бяха уникални ( много ми хареса едно шампанизирано вино с вкус на праскова). Бяха предоставили 5 вида алкохол - вино, чисто шампанско и шампанизирано вино. Бяха украсили и фоайето и беше много хубаво. Самото празненство беше в горната зала - гостите бяха 150. Адски много ми хареса самата зала - с големи френски прозорци от трите страни и само четвъртата беше стена. Самата зала е определено по-изискана, имаше големи картини на стената, масите бяха кръгли, част от украсата бяха предоставили от резиденцията - свещниците и вазите, пръстените за салфетките. Младоженците бяха осигурили само панделки за столовете и самите цветя. Общо взето самата зала е много хубаво направена и освен цветя по масите, не мисля, че нещо друго е необходимо за украса.

Въпреки някои коментари по-горе храната ми хареса. Менюто, което бяха избрали беше четиристепенно. Храната беше топла и наистина вкусна. По-късно разбрах, че в кувертите са били включени неограничено количество безалкохолни и чай и кафе. Сервитьорите бяха много бързи, не оставяха хората без алкохол, в момента, в който видят, че чашата ти е с малко количество алкохол или празна веднаха доливаха. Не се е налагало да ги чакаме или да ги викаме специално.

Младоженците казаха, че от едната координаторка са останали възхитени, момичето определено е разбирало от работата си. Аз самата я видях как цяла вечер стоя на вратата на залата и наблюдаваше какво вършат сервитьорите, за всяка дреболия се грижеше и до последно всичко се случваше както трябваше и не възникнаха никакви проблеми.

Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines