Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:56:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209471 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 11, 2016, 08:40:35 »

mara_podrobnata, Вила Екатерина е приказно място за градински сватби, имам наблюдения покрай декораторката ми, която работи там редовно с младоженците си. Каза ми, че отношението на персонала е ужасно и се работи адски трудно с тях, което теб няма да те интересува, защото на друг ще му се наложи да го прави, но е неприятно. Чувала съм също, че има проблем с обслужването и по време на сватбата, което вече де засяга пряко.. Поставиш ли точни, ясни и обосновани изисквания, според мен няма да има къде да мърдат и ще изпълнят всичко.  pardon
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #241 -: януари 11, 2016, 20:11:33 »

Нямаше ли букла от форума, която беше точно във вила Екатерина?  huhhuh.gif Или беше гостенка. Сещам се, че имаше снимки, защото и аз мислех за нея в началото, преди да минем броя на гости- малко село...
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #242 -: януари 12, 2016, 11:33:14 »

Благодаря ви за отзивите. Значи ще трябва много добре да се уговорим, какво точно се очаква от тях. Аз ще имам задължително координатор и организатор на сватбата, но все пак едно евентуално напрежение предполагам, че ще ми се отрази и лично на мен.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #243 -: януари 12, 2016, 13:37:40 »

Момичета търся си ресторант, ама не за сватба ахахах smile

Търся подходящо място тип градина за кръщенето на Боби.. Мисля да сме около 30тина души, не ми пречи да има други хора в ресторанта. Търся си подходящо място в София, на което да съберем приятели и семейство за скромна почерпка. За разлика от сватбата, тук ще се по-скромно събране - просто да хапнем и да пийнем, на някое не много претенциозно място. Почерпката ми се иска да не еядене и пиене на корем, а по - скоро нещо скромничко - плата със сирене и мезета, плата с някакви панирани работи и по чаша вино - нещо което да се вмести в около 400-500 лв бюджет...

Идеи?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 12, 2016, 13:50:45 »

Миленка, кръщенето на моята кръщелница направихме в The bee garden - Ресторант Пчела.. Много хубава градина.. Пускам ти снимки на ЛС. Бяхме 50 човека с плата и много вино, като им излезе около 1000лв, но се бяха престарали с хапването, остана много, т.е може и да излезе по-малко  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #245 -: януари 12, 2016, 13:51:54 »

Много ресторанти имат такива градини. Ниагара на Дойран например, срещу него от другата страна на улицата също има неголям и хубав ресторант с градина. Македонската Къща в Студентски град има лятна градина, Шато в Драгалевци е много приятно място за твоя случай. На околовръстното в София около кв. Суходол има един приятен ресторант, Езерото се казва, градината е мн. приятна. За бюджета........ малко относително е. В Люлин съществува един малко известен битов ресторант - Баяр. Храната е мн. добра и бюджета ще ти стигне за там. В гр. Банкя има поне 3 подобни ресторанта smile. Градина за 30 души ще намериш вероятно и в квартала в който живееш ако се огледаш наоколо (нямам представа в коя част на София търсите)
« Последна редакция: януари 12, 2016, 14:02:52 от Deliysky » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #246 -: януари 12, 2016, 13:58:39 »

И на мен на пръв прочит ми изникват в съзнанието Шатото в Драгалевци и Езерото smile Пчела го бях сложила в списъка за сватбата, ама не отидохме, Шатото ни хареса, но беше малко, а на Езерото ходим почти всяка година на Гергьовден на имен ден и нямам лоши впечатления никакви Wink Делийски добре те е насочил, да е в квартала (ако искаш мога да попитам Боби за заведения, той до скоро живееше там), хем като му се доспи на Бобчо ще можете да го транспортирате бързо  blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #247 -: януари 12, 2016, 14:21:02 »

Страхотни сте, ще ги погледна smile аз сега гледах и ресторант Фея, до парадайса мол - ходили сме много пъти храната е добра, големи порции и е приятно много smile а за квартала - трябва да питам Фил, че тоя квартал ми е тъмна Индия. 
Църквата е в княжево обаче(избрахме я заради отеца, чете молитва на Боби за 40 дни и се влюбихме в него) та местоположението май няма да е фактор много много, Люлин обаче автоматично отпада - там и аз и Фил не сме фенове..
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #248 -: януари 12, 2016, 14:46:47 »

Фея мисля, че някой ми я препоръчваше за сватбата ама така и не стигнахме до нея smile Между другото в нашия ресторант, където ни беше сватбата (Бижу, хотел Силвър хаус) също има градина и би било много приятно мисля  Wink Само че нямам представа цените как ще са, но управителят е много сговорчив и можете да се споразумеете за всичко  smile Щом ще сте в Княжево, може и в ОК да разгледаш по-обстойно smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 12, 2016, 15:01:20 »

Face bar&dinner е много добро решение за мен.Точно над Горна баня. На чист въздух е и мястото е много приятно. Засилих се да кажа, че е ново, ама вече не е чак толкова.
https://www.facebook.com/FACE-Bar-Dinner-246673768684003/

Другото е Глория палас, но за там съм с леки резерви.

Другото - "На върха". И то е над Горна баня, на 100 метра от Face. Точно на кръщене съм била там и беше страшно приятно, градината е супер.
http://www.restaurantnavarha.com/gallery
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #250 -: януари 12, 2016, 15:03:23 »

Княжево като че ли е беден на ресторанти, но има един приятен ресторант малко нагоре в гората по пътеката по която върви туристическия поток. За съжаление не помня името, но всички в квартала го знаят smile

В Глория палас ще ви резнат главите, няма да отговори на бюджета
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 12, 2016, 15:25:17 »

Точно "На върха" и аз съм била на Кръщене.. Беше много хубаво  good

Face (Горна баня), има много хубави шатрички, ама предвид че най-обикновен десерт е 7+лв... Питай все пак  good

ЕДИТ: Не съм обядвала/вечеряла, отидохме с ясната идея за кафе и нещо сладко.. Но пак ми се стори доста за кремче 7лв  pardon
« Последна редакция: януари 12, 2016, 15:35:26 от alexandrova_90 » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 12, 2016, 15:33:37 »

Може и да сте прави за цените, последно съм ходила преди 3-4 години, та не знам в момента как е.
А във Фейса нашите ходят много често за семейни празници, защото могат да ходят пеша и тате да пие едно вино. Аз съм била само веднъж и пихме твърд алкохол, даже не съм виждала меню.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #253 -: януари 12, 2016, 16:30:49 »

Фейса съм ходила много пъти - цените са безумни иначе е страхотно. На Върха също съм била, но нямам спомен за цените... Благодаря за помощта, ще ги разуча има много време - юни мисля да е кръщенето
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #254 -: януари 14, 2016, 15:47:08 »

Здравейте и ит мен.

Като младоженец и половин оргнизатор на сватабата с половинката ми срещаме малко трудности с избор на ресторант. Датата е 27.08.2016. Двамата сме от Хасково, но изключихме вариантите за сватба там, защото по-голямата част от гостите ще са от София. Преслушал съм доста голяма част от рестортантите и хотелите, но за момента нещо не могат да ми грабнат окото. Идеята ни беше за сватба на открито под шатри и т.н. Став въпрос за около 120-130 госта, акто искам да има място за танцуване и около масите да има място, за да е комфотно и на персонала и на близките ни. Също така в случай на лошо време трябва ресторанта да има опция за прибиране на парника на закрито. Не изключвм вариант и за сватба изцяло в някой подходящ ресторант. Изискванията ми са да е светъл, с висок таван и всичко да се случва в едно помещение.

До момента съм проверил и съм говорил със следните ресторанти:

Дипломатически клуб - навън до 22:00, вътре по четене тук разбирам, че за 120-130 човека е оптимално, но по-скоро тясно.
Хотел ЕКСПО - нвън трудно ще поберат 120 човека.
Corso - не съм го гледал на живо, но интериара по моему не е достатъчно тържествен.
Москва - долният ресторане зает, горе не ме привлича.
Макси - тъмен, за парите които му искат. мисля че е преоценен.
Тера резиденс - зает.
Хилтън - над бюджета.
Монтесито - прекалено натруфен ми се струва.
Ниагара Дойран - красив, но разюделението в две зали не ми харесва.
Скай плаза - утре ще го видя на живо, но ми се струва тъмен.
Парк хотел Витоша - знам, че е съставен от две зали и 120 човека трябва да бъдат разделени.
Централ форум - бил съм на сватба, не ми допада Г-образната форма на ресторанта.
Холидей Инн - напрвих запитване, чакам отговор, за момента ми е фаворит.
Грийн вил - зает, но също така и с недостатъчен капацитет.
Бижу в Силвър хаус - не ми харесва заради колоните.
Скай уей - не ми харесва.
България - не ми харесва разположението на масите.

Като цяло искам обширно помещение, което е срвнително високо и светло и масите са кръгли.

Отворен съм за предложения.

Ако някой може да предложи вариант и извън София, който да е еднакво далеч от Хасково и София - до 200км. съм отворен за предложения, нещо при което за до към 8000-10000лв. ще могада се вместя в куверти, нощувки и т.н. свързани с обгрижването на гостите.
 
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines