Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:15:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209493 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #195 -: октомври 14, 2015, 23:13:21 »

Според мен този спор за това да се пуши ли в ресторанта е абсолютно излишен и за това има няколко сериозни причини.

1. Отдавна пушенето в ресторантите е забранено.
 Кой би рискувал да му провалят сватбата с внезапна проверка - акт на управителя и на пушачите? Глобата е сериозна и със сигурност ще се отрази на подаръците в пликчетата, но по важното, е че това няма да бъде забравено и негативния спомен от сватбата ще  остане за дълго. Напоследък често правят внезапни, нощни проверки по заведенията, така че не пренебрегвайте този факт.
 stop stop stop
2. Това е сериозна обида към непушачите. Дори и да не се отрази на подаръка в пликчето обидата и спомена от нея остават. Повярвайте ми, повечето непушачи се обиждат, когато законите на държавата се нарушават в техен ущърб. Това че всеки има достъп до въздушното пространство не му дава право да го замърсява, без да се съобразява с другите наоколо. Това е като да стъпчат розите, които ти преди това старателно си посадил и нямаш власт над тях. Надяваш се че всички ще им се радват, но уви това не е така. Не всички се радват на розите, както и не всички се радват на чистия въздух.
 lac lac lac
3. Трудно се танцува на задимена обстановка, и най-активните танцьори трудно се задържат на дансинга повече от две парчета дори и да са пушачи. От няколко години насам по-често виждам изпотени хора на дансинга от колкото преди забраната.
 smile smile smile
Сигурен съм че има и други причини, но и тези са достатъчни, за да вземете правилното решение за вас и за всички гости.
 give_rose give_rose give_rose

   Искам само да поясна, че когато написах горните редове имах в предвид елитните ресторанти и малко по-изискани градски сватби. Надявам се разбирате, че на една селска сватба най-вероятно нищо от тези порядки не важи. Как да се съобразяват с околните, хора които вместо да си кажат добър ден се псуват. Те са свикнали да се обиждат и да понасят обиди редовно, и хич не се интересуват, че някой им нарушил правата, като пуши или, че той самия е нарушил нечий чужди със същото. Ако обаче кокошките на съседа влезнат в неговия двор, това вече е сериозно нарушение на неговите човешки права.
 smile smile smile
Та така... Всеки с проблемите си.
Все пак мисля че е крайно време, независимо от това къде се намираме - на село или в града, да започнем да се съобразяваме един с друг. Така повелява етикета, а пък в случая и закона. Управителите на ресторанти да не се измъкват, а да поемат отговорността, за която им плащат. Трябва да бъдат по-категорични и да застанат на страната на закона и на добрите обноски. Няма да спечелят кой знае колко от хора, които идват с ултиматум - на всяка цена да се пуши в ресторанта. Опитът ми доказва, че най-големите печалби и бакшиши ( ох колко я мразя тая дума) са именно от непушачи. Човек който е зависим от нещо такова като цигарения дим обикновено е стиснат и всичко обръща в кутии и стекове с цигари. Разбира се не всички, но повечето са така. Пазарят се до последно и накрая подхвърлят някоя 20-тачка в повече за добре свършената работа. Знам за няколко ресторанта, в които управителите разрешаваха на воля да се пуши с цел да спечелят повече клиенти. Тези същите ресторанти сега са затворени. Единия е р-т Чушките или както там се казва, на спирката на Окръжна болница, другия е ресторанта на ЦКС на Ръковска, х-л Родина, до него  р-т Шипка и т.н. да не ги изброявам всичките. Лека им пръст. blum blum blum
« Последна редакция: октомври 14, 2015, 23:23:44 от AIVEN » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #196 -: октомври 15, 2015, 07:54:57 »

Добре аз като човек, който повдигна темата и за да не съм  Offtopic запазихме си Стара София  danceg не смятам че дори да беше възможно да се разреши по някое време щяхме да го направим -дори вкъщи когато са идвали част от гостите ми знаят че се пуши на терасата,така че няма да е изненада, че ще пушат навън.Всичко обаче си зависи от младоженците и техните гости и не можем да съдим някой, че е разрешил ,за да е комфортно на хората,които е поканил.Мисля че с това темата се изчерпа и аз получих необходимите мнения, благодаря!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 15, 2015, 09:03:03 »

На нашата сватба се пушеше, беше си разрешено от ресторанта.. Мога да ви кажа, че ресторанта е на ниво и вентилацията и климатиците работеха на пълна пара, та не  беше задимено като на село в  кръчмата..
Била съм на сватба, на която не се пушеше вътре. Всички гости бяха навън почти през цялото време.. На младоженците им се доплака..
АIVEN Моля ви, без определение селски, градски и т.н.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #198 -: октомври 15, 2015, 15:27:16 »


Била съм на сватба, на която не се пушеше вътре. Всички гости бяха навън почти през цялото време.. На младоженците им се доплака..


Въпрос на възпитание и уважение!

Били сме и на сватби, на които са давали празни пликове! Въпроса с пушенето и един от най-малките с който трябва да се съобразявате. Гостите трябва да се съобразяват с вас. Иначе по-добре НЕ ГИ КАНЕТЕ!
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #199 -: октомври 26, 2015, 16:54:09 »

 Deliysky  , съгласна съм. И аз държа да не се пуши в ресторанта на сватбата ми. Просто не ми е приятно и не искам всички след това да меришат на цигари. На който му се пуши, сме му осигурили хубава тераса.
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #200 -: ноември 21, 2015, 23:02:17 »

Здравейте, момичета smile

Предстои ми сватба през юли 2016 и съм в ужасен потрес по темата с ресторантите  star. Иска ми се ресторантът да е симпатичен, с хубава храна (!), по възможност без огромни колони по средата на залата и да е в центъра на София, на пешеходно разстояние от ритуалната зала на бул. Витоша (това е особено важно). Гостите ще са около 70-80. Разгледах доста ресторанти в интернет, но или са огромни (по 150 и нагоре места), или са далече, или са с лоши отзиви sad. Като тип си харесах Лаура в НДК (защото е много светло и изглежда чисто, а и има голяма тераса, на която всички пушачи можем спокойно да се изявяваме smile ), но там капацитетът е 360 места и не просто ще изглежда празно, а направо пустинно безлюдно... Ако имате някакви предложения, ще бъда безкрайно благодарна!  Flower

Иначе мога да кажа много хубави неща за Central Park - там бях кума наскоро. Храната беше невероятно вкусна, обслужването беше наистина идеално - хората бяха изключително отзивчиви и внимателни. Няколко пъти имахме форсмажори, та търсиха обезболяващи, игли и конци... Не бързаха да ни грабнат чиниите, преди да сме приключили, движеха се почти незабележимо. Всички сервитьори бяха усмихнати и нямаше и намек за досада или лошо настроение. Единственото, което не ми хареса беше, че имаше колони, които закриваха гледката към младоженската маса за някои гости. smile Бих го избрала и за своята сватба, но още се надявам на нещо без колони biggrin, иначе натам отиват нещата.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #201 -: ноември 22, 2015, 05:19:10 »

Може да проверите х-л Сити Бест Уестърн. Имат 2 зали, едната е точно като за вас мисля smile

http://sofiacityhotel.com/bg/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B8-%D0%B8-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0/

Другото място - хотел от класа без колони, обслужване , храна на ниво, има и тераса- Гран Хотел София, но пък цената е ...............като за нивото smile
http://www.grandhotelsofia.bg/bg/svatbi-grand-hotel-sofia/luksozna-svatba-sofia.htm

Може да погледнете също и Принцес - Дедеман или както се казва сега вече не знам, има 3 зали. Едната също става, по малка е и цената също е хубава.
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #202 -: ноември 22, 2015, 10:17:38 »

Благодаря за отговора smile Четейки го, осъзнах, че моят въпрос е прозвучал малко претенциозно, а въобще не съм имала подобна цел. Не ми се ще да бъде супер луксозно, а просто симпатично местенце. Била  съм на сватба и в Акорд - там ми хареса (с изключение на колоните), но ми е далече, просто половината от гостите ще идват от друг град и ми се иска да им е по-удобно. smile Хотел Сити наистина изглежда симпатично, ще го проверя, Гранд Хотела е скъпичък за мен.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #203 -: ноември 22, 2015, 11:08:14 »

Мога само да кажа, че бяхме във Лаура на свтаба тази година ииии не съм очарована нито от храната, нито от обслужването. Иначе сватбата беше около 100 човека (не много повече от вашата) и не изглеждаше никак празно smile Разположението на масите е хубаво, светло е, ама този мрамор на пода хич не ми допада...уелкъм дринк-а ни го сервираха в пластмасови (!) чаши  pardon Вижте Арена ди Сердика, има една заличка за по-малки сватби, малко по-скъпо е, но е много приятно (не съм била там, но предполагам) smile Central Park ми беше в списъка и с моите ресторанти, но точно колоните малко ме спряха...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 22, 2015, 13:16:15 »

Аз само да вметна, че моята сватба беше в зала позволяваща 350 човека, ние бяхме 95 и никак не стоеше празно. Те винаги казват максимума, но при него често и гъчканица.

Успех.  Wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #205 -: ноември 22, 2015, 17:43:01 »

Това, колко човека събира един ресторант и на колко ще им е комфртно по време на сватба са две различни неща. Също така бройката, която ви съобщава управителя и това за колко е предвиден ресторанта също. Ако целта (на управителя) е да се съберат определен брой хора винаги може в р-т за 50 човека да съберете 100, но дали ще е удобно! Трябва да имате в предвид достатъчно пространство за дансинг, както и достатъчно място между масите, така че да могат хората свободно да се движат. Често се случва да не може човек спокойно (без да притеснява останалите) да излезе до тоалетната или да изпуши една цигара . Как тогава ще става да танцува на дансинга.
Ако имате някакви съмнения по тази тема винаги може да се консултирате с вашия ДЖ. Това е още една причина да изберете вашия сватбен ДЖ (водещ) преди ресторанта. Често пъти, да не кажа почти винаги той ви се предлага от управителя на ресторанта, но по този начин вие се лишавате от собствен избор. Освен това дж е наясно със скритите недостатъци и ползи на ресторантите и е твърде възможно от него да разберете важни подробности за избрания от вас ресторант, за които управителя може да премълчи. 
smile smile smile
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #206 -: ноември 22, 2015, 19:41:03 »


   Здравейте, mari_vel! Не знам какво точно си представяте под пешеходно разстояние, но около ритуалната Ви зала освен Гранд хотел София, Лаура и Сити, Ви е наблизо и Шератон, но там цените са високи. Иначе може да отидете в Лаура и да се поинтересувате дали може да направите сватбата там /понеже на места има минимална бройка гости/. По принцип пространството дава възможност освен за комфорт и за голам дансинг, което си е от сначение. При Сити може би няма да имате възможност за много голям дансинг, но пик залата е уютна и няма големи колони.

   Поздурави и успех! smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #207 -: ноември 23, 2015, 04:14:08 »

 :offtopic:Обичам хората, които пишат просто за присъствие  и компетентност. Не виждам, щом булката търси бюджетен ресторант, защо трябва да добавиш Шератон (който очевадно е извън бюджета), а също така и Лаура  ( Гостите ще са около 70-80........). Не мога да си представя, че сватбен агент , който е написал на сайта си, че има богат опит и се стреми към професионализъм няма да отчете следните факти:

Вкарвайки 70 човека в Лаура (който е огромен) рискуваме да съсипем сватбата тотално, защото гостите ще са разпръснати, на големи разстояния един от друг, а дансинга е по-средата и ще ги раздели на 2 групи (от по 35 човека примерно). Присъствал съм на много такива сватби и няма ли сближаваща обстановка..................... по добре да не ви пускам откъси от филмите на разочарованите младоженци smile. Другият факт, който също трябва да се отчете, е че при малка бройка и огромен ресторант има вероятност и персонала да работи с неохота, защото за този ден например................ са очаквали по-крупен клиент smile . Да, звучи невероятно, НО за 99% от ресторантите е факт, казвам ви го от 12годишния си РЕАЛЕН (а не просто написан) опит!

В централната част на София има още много ресторанти( освен тези, за които се сетих в първите 5 мин без да се замисля) и който има желание наистина да помогне, може просто да ги изброи в 2 реда smile

х-л Сити и по-точно бялата им зала, която се използва и за конференции е супер подходяща. Дансинга е съвсем достатъчен, защото няма да има нито един момент в който всичките 70 гости да са едновременно на него (въпреки, че според мен може да ги поеме), а на седящите места 70 души ще се чувстват съвсем комфортно и задушевно.

Докато писах се сетих и за Панорама на Дондуков.Там преди време имаше доста оплаквания, но от 1г има нова управителка, за която мога да споделя, че е изключителен професионалист и всичко е на ниво.

Съжалявам за колежките от сватбената Агенция, ако съм ги засегнал, нищо лично точно към тях.
Айвен пък направо ме уби ..........и е твърде възможно от него да разберете важни подробности за избрания от вас ресторант, за които управителя може да премълчи.    - колега, управителя много неща ще премълчи, но от него пък може да разберем кой ДЖ е скапан и кой не може да задържи гостите на дансинга повече от 3 песни, както и кой е спънат и не може да води ритуал, също така и кой пуска на всяка сватба едни и същи песни. Всяко едно мнение е субективно, така, че по добре да не се бъркаме в работата на другите, а да насочим усилията към нашите си клиенти smile. Вярно е, че голяма част от управителите ще предложат свои ДЖ, защото си плаща комисионните, но ако ние си можем, нашият рейтинг ще е много по-голям от този на управителя и това не ни бърка, даже ще ни наемат на цена 2 пъти по-висока от тази на "предложения" ДЖ smile

Апелирам към всички колеги - Ако искате наистина да помагате - пишете по темите кратко, семпло, полезно и аргументирано. Ако забелязвате в предния ми пост има точно това - кратко и аргументирано 3 предложения. Без здравейте, честито, много се радваме за вас, без никакви излишни разсъждения, фамилиарничения и мазнотии smile

Едит (към колегите) и да знаете пак от мен от дългогодишния ми опит в този форум - тука клиенти няма, всичко е на системата направи си сам. Ако има какво да споделите и да помогнете, пишете когато имате свободно време. Някой, някога случайно може и да потърси платените ви услуги. Ако присъствате само и единствено, за да зарибите някой клиент.................. един ден ще се изгубите от този форум, така както много други, преди вас smile

На всички желая успех през новата 2016г. Много весели и щастливи мигове smile
« Последна редакция: ноември 23, 2015, 04:18:39 от Deliysky » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #208 -: ноември 23, 2015, 09:54:08 »

За малка сватба може и Принципи ди Пиамонте на интерпред,  но не знам дали няма да е далече.. А за Шератон - тази година бях на сватба там - малката им зала предлага по - ниски куверти и е точно за 70-80 души smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #209 -: ноември 23, 2015, 10:12:27 »

В Принчипи ди Пиемонте (МС Жолио Кюри, Интерпред) управителят малко не ни ообърна много внимание като казах сватба 60-70 души...ресторантът е за около 100. Офертата им е добра, но този човек не ме грабна просто...освен това беше безкрааааайно зелен  blush А, и имаше едни дразнещи колони
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines