Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:39:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209441 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 07, 2015, 10:57:43 »

Сега отново предлагат и цветя, доколкото чух аз  cray Здраве да е  girl_haha
Активен
Exttasy
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #121 -: август 07, 2015, 11:01:29 »

Здравейте, да се включа и аз по темата, в процес на търсене сме още..  smile

Офертата, която имам от Тера е 80лв. на човек (за около 100 души) и включва 4 степенно меню, неограничено вода и безалкохолни напитки, и избор между: украса с цвета или уелкъм дринк с шоколадов фонтан и сезонни плодове. Аз питах колко ще ми струва допълнително ако избера и двете, и отговора, който получих беше - около 800лв.  Wink
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #122 -: август 08, 2015, 11:02:26 »

Виждам, че тук се пише предимно за ресторанти в София, но ако има пловдивски булки, моля да споделят информация за Новотел Пловдив и Тримонциум. Имаме дата, фото и видео, но от Империал, на който бъдещият ми мъж много държи, още не ми дават отговор за нашата дата (03.09.2016), защото имали някакви семинари, които още чакали да им потвърдят. Търсим хубав ресторант, с  изискана обстановка, с възможност за изнесен ритуал, за 130-150 души.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #123 -: август 08, 2015, 13:26:06 »

Здравей Florence, можеш да погледнеш в Пловдивската тема - там има информация за всичко в Пловдив smile
Иначе според мен за твоята дата е нормално да не порвърждават защото още е много рано,  обикновено капаро и запазване става около 10 месеца преди сватбата най рано, а до твоята дата има повече от година. Преди и аз исках всичко да си Запазя от рано, но разбрах че не става така - ресторантите не се наемат с такъв дългосрочен ангажимент... Все пак пожелавам успех smile
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #124 -: август 10, 2015, 11:06:24 »

 В резиденция Тера имат ли минимум за резервация? Ние най-вероятно ще сме около 80 човека и все още се ослушвам и си правя списък с възможни места...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 10, 2015, 11:07:33 »

Спомням си, че ако сте под 80 човека, няма да ви вземат, т.е ще ви вземат, но трябва да платите 80куверта.. Приемат минимум 80 човека, като тогава цената на куверта е 90лв, над 100 е 80лв, над 120- 70лв, нещо такова беше smile
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #126 -: август 10, 2015, 13:10:08 »

milenkata, в пловдивската тема също съм си задала въпроса, но никой не отговаря sad иначе проблемът идва, че явно по това време в Пловдив има някакви мероприятия, свързани с Панаира, защото и от Новотел Пловдив също не могат да ми дадат отговор дали датата е свободна до края на август. Явно просто такава дата сме си избрали  GROAN GROAN GROAN
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #127 -: август 10, 2015, 14:58:49 »

По принцип Панаира се провежда последната седмица на септември, че "захапва" и октомври. Просто исканата дата от вас е прекалено далеч. Аз не виждам защо чак толкова много бързате. Не е лошо човек да е организиран от рано, но това наистина е много рано smile Нормално е ресторантите да не могат да поемат ангажимент толкова напред. Цените на кувертите могат да скочат драстично. Все пак цените на хранителните продукти в магазините се променят (едва ли не) всеки ден.
Изчети пловдивската тема - там може да намериш отзиви. Специално за Новотела и Тримонциум - рядко съм срещала булки тук, които да дават отзиви за тези места, но все пак сватби там се провеждат. За Тримонциум огромният минус е паркингът - хотелът се притежава от един собственик, паркингът от друг и във времето имаше доста недоволни от допълнителното заплащане за колите. Това едва ли се е променило последно време.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #128 -: август 11, 2015, 08:44:55 »

milenkata, в пловдивската тема също съм си задала въпроса, но никой не отговаря sad иначе проблемът идва, че явно по това време в Пловдив има някакви мероприятия, свързани с Панаира, защото и от Новотел Пловдив също не могат да ми дадат отговор дали датата е свободна до края на август. Явно просто такава дата сме си избрали  GROAN GROAN GROAN

Много правилно са посочили другите булки, че повечето места не искат от толкова рано все още. Но като звъниш, ги питай просто кога най-рано започват да подписват договори/запазват дати. За някои може да е 10 месеца, други 6  smile На мен в София не ми отказаха оглед и оферта, защото явно все повече булки почват година напред плануването. Така си се уредих с абсолютно всички, които желаех като първи избор (като изключим фотографа, просто защото най-правилния за нас човек го питах последен  badgirl )

Аз също не съм подписала договор с Тера, само им стоя вече в "тетрадката" записана като име и дата. Така да се каже, плюла съм на нея и вече Септември почват с договорите и си имаме уговорена дата кога да отидем с парички и да подписваме smile

Можете и винаги да ходите на вечери на избраните места- хем оглеждате, хем опитвате. Ако нещо ви интересува, можете да питате сервитьора си, той може да пита управителя, ще събереш така впечатления.
Моя позната бъдеща булка (за май 2016 е тя) точно така направи и обиколиха над 30 ресторанта  lol та голямо отпразнуване на годежа беше...
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #129 -: август 11, 2015, 21:56:45 »

Не мисля, че има тооолкова много време, сватбата ми ще бъде в началото на септември другата година, което значи 1 година подготовка. Кое ви се струва много на това време не знам.

Пловдивската тема съм я изчела и там също съм си задала въпроса, а и не разбирам защо ме препращате на там - заглавието на тази тема не е "ресторантите в София", нали така? Може да има хора от други градове, които да са били гости в ресторантите, за които питам. Всяко мнение ми е от полза.

Иначе от другите места, на които звънях - Санкт Петербург/Виенски салон, Тримонциум, Марица, ми казаха, че датата е свободна и ме поканиха на дегустации, без да ми казват колко е рано.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #130 -: август 12, 2015, 09:21:34 »

florence, не съм го казала с лошо give_rose Аз съм от Пловдив и имам малко или много поглед тук.
Става дума за следното нещо. Малка сватба може да се направи къде ли не. Когато обаче на сватбата ще присъстват над 100 души, ресторантите са ограничени като брой и конкуренцията е по-голяма между тях. В тази връзка за една година един ресторант може да се срине. Доказателство - прословутият тук софийски ресторант Берлин. Даже не знам къде е точно, въпреки че съм живяла в София. Беше едва ли не взрив във форума. Другата страна на монетата - за една година, че даже и малко повече, може да се построи, реновира един ресторант. За да се наложи, предлага изгодна оферта и малко или много нещата се променят и за останалите ресторанти в града. Това е динамичен бизнес!
Провери условията в ресторанти около Пловдив. Това също може да е добра опция. smile
Специално около Съединението датите са наистина много желани. Поне тук е така, да. Съгласна съм с теб. Gehenna ти е казала - звъните, питате, срещате се с управител, създавате си сами впечатление и събирате оферти. После претегляш нещата - плюсове и минуси и решавате какво да правите. Ако толкова държите на Империал - чакате потвърждение. Ако не - резервирате друг ресторант.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #131 -: август 12, 2015, 14:36:46 »

Аз вече се свързах с ресторантите, които ме интересуват и знам условията като цени. Но какво е обслужването няма как да разбереш от тези срещи. Ето например, ресторанта на хотел Марица е със супер изгодни условия, но едната ми приятелка направиха сватбата на брата на мъжа й там и само като и го споменах, ме отказа - сервитьорите никакви ги нямало, когато трябвало да разнесат безалкохолните и алкохола, който са си внесли, но пък бързали да вдигат чиниите на хората, дори да били пълни с храна. Храната също не била от най-хубавите и т.н. Това са неща, които с разговор по телефона или среща с управител няма как да разбереш.
За Санкт Петербург също ми се оплакаха, че обслужването много паднало и това ми го казаха едни приятели и две клиентки, които имат сватбени агенции.

Чудя се за Амбасадор (хотел Тримонциум), но за там нямам никаква информация от никъде, освен че много често се сменяли управители и персонал...

А бързам, защото ресторантите в Пловдив, които не само да могат да съберат 150 души, но и да има място за всичко без да е претъпкано, са много малко. Вариантите извън града при нас отпадат по други причини и общо взето имам 4 варианта и ако чакам прекалено дълго за отговор от едните, мога да изтърва другите  tease
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 12, 2015, 16:10:47 »

Florence според мен много добре си се ориентирала от рано да търсиш ресторант, защото хубавите ресторанти се запазват. Аз исках от януари за края на август или септември и нямаше свободни съботи. Била съм на сватби във всичките ресторанти. За мен Новотела е с най Добро обслужване, храна , а и като зала е ок. След това Тримонциум. Хубава зала с кръгли маси, стоят красиво и изискано с място за танцуване. Също е добро обслужването.
Санкт Петербург не ми харесва особено като обстановка и обслужване.  Империал е хубава кухня и обслужване, но на мен лично ми идва малко квартално местоположението. Не е на нивото на другите. Това е мое лично мнение. Аз бих избрала Но вотела ако държиш на изнесена церемония в градината.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #133 -: август 22, 2015, 13:23:15 »

roumyana, благодаря ти за мнението. От Новотела ми казаха, че могат да ми дадат отговор за зала Бендида чак след месец, а другата им зала Москва е вече капарирана. Другата седмица ще сме на среща с управителката на Тримонциум. От там ни предложиха вариант за изнесен ритуал в Панорамния бар, което мен лично ме устройва. Е, няма да е в красива градина, но ще е много по-удобно, и няма да ми се налага след това да обикалям по масите (като някой просяк), ами ще си подпишем в Панорамния бар, ще приемем поздравленията преди гостите да се настанят в ресторанта и след това ще влезем и купон  yahoo
Ето и линк от Сватбена агенция Нина Стайл с украса на изнесен ритуал в Панорамния бар:
http://ninabg.com/index.php/restoranti/r-t-trimontzium.html

Стискайте палци срещата да мине добре и другата седмица да мога да се похваля със запазен ресторант smile  yahoo yahoo yahoo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 22, 2015, 18:40:34 »

Била съм на 4 сватби там.едната беше с изнесен ритуал в панорамни бар и беше хубаво. Другата беше с изнесен ритуал в една малка зала пак на последния етаж. Мисля че панорамният бар е по добре. Може да имате шампанско , вода и нещо за хапване.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines