Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:44:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209488 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #105 -: юни 05, 2015, 13:14:32 »

Разбира се, не го подминавай smile Виж и Лаура (шак са включени доста неща в куверта и е с кръгли маси, които аз много харесвам) - една приятелка си го е запазила за сватбата и е много доволна досега Wink
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 06, 2015, 07:27:35 »

galeto09, нашата сватбата ще бъде в Акорд. За сега съм много доволна от нещата, които сме говорили с управителя, който е много мил и отзивчив. Не го бях чувала цяла година, но ми е някак спокойно. На живо интериора не е толкова натрапчив, много е хубаво. За обслужаването ще мога да кажа след 27ми smile Иначе до колкото съм запозната имат сватби всеки петък, събота и неделя biggrin
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #107 -: юни 07, 2015, 19:14:46 »

Благодаря за отговора, но всъщност питам за Монтесито. Те имат ресторант, а на другото му казват мисля бална зала - голямата зала. Интересувам се там как стоят нещата.  smile

Мини, ако вече не сте ходили там- да ти кажа аз  smile петък ходихме с мъжо и разгледахме както ресторанта, така и залата. Аз лично харесах залата повече от ресторанта  pardon И двете са по-хубави на живо, наистина на снимки ми изглеждаше я прекалено жълт, я натруфен и т.н. Като си на място е друго. Лично на мен ми хареса залата повече, защото е висока, чак после се усетих, че на места в ресторанта (стига мисля да си над 175 примерно) ако разпериш ръце, ще пернеш някой полилей  blush Или поне така ми се стори. Та като влязохме в залата, едно просторно, красиво, няма колони. Ако бяхме с гости от 140 човека, дирекно щях да капарирам, признавам си.

Но тъй като сме само 100 и делнична сватба не ни устройва (през седмицата я отдават и за 80 човека гости примерно), огледахме пак ресторанта и тръгнахме в дълбок размисъл.
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #108 -: юни 07, 2015, 20:15:13 »

 Gehenna, всъщност какво е условието относно ресторанта за през уикенда? Минимум 100 човека?
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #109 -: юни 07, 2015, 21:09:25 »

Да- ресторантът от 100 нагоре, залата от 140 нагоре. Предполам може и 90 за ресторанта. На офертата пише, че важи за над 100 човека, не съм и питала за по-малко за ресторанта, само за залата.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 08, 2015, 14:46:05 »

Включвам се с положително мнение за Метрополитън - надминаха очакванията ми! Bravo Страхотна обстановка, много стилен и изчистен, дава възможност да се развихрите с украсата. Обслужването беше много на ниво, от мениджърката и салонния управител до сервитьорите и рецепционистите, всички много възпитани, любезни и усмихнати. Храната беше страшно вкусна и прясна, разрешиха ни да внасяме алкохол без такса, върнаха ни абсолютно всички бутилки, даже тези, в които имаше останал един пръст алкохол. А в апартамента имахме подарък малка тортичка(много вкусна) и бутилка вино. Горещо препоръчвам! good
Куверти - 50-70лв, включват освен избраната храна, чаша концентрат и чаша вино(ние ги заменихме с безалкохолни), франзелки, масло, неограничена вода, малък апартамент за първата брачна нощ(ние си доплатихме за голям апартамент с джакузи), огромен паркинг, уелкъм дринк с хубаво шампанско(подчертавам хубаво, не Искра, примерно). Идеален за 50-120 души.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #111 -: юни 14, 2015, 07:47:44 »

Снощи с мъжо бяхме на сватба в Лебед (Панчарево), та да споделя впечатленията си и от там  smile

Изнесента церемония беше на "кея им". Тоест малко след външната им градина има пътека и води до  нещо като кръгъл кей, от който се вижда местността, езерото, общо взето наистина много красиво място за церемония!  Имаше предостатъчно място за гостите Xixixi Бих ги посъветвала да го постегнат обаче, не е боядисвано скоро.

Ресторанта- все още е в същата тоналност. През оставащата светла част от деня реално нямаше проблем, вечерта пуснаха отгоре някакъв прожектор, който осветяваше бих казала много добре. Поне от гледна точка на гостите, никакъв проблем, чувстваш се комфортно. Реално ако на някоя булка и харесва като дизайн и място- бих и казала да не се притеснява толкова, че ще е като в пещера  lol Не е! С нетърпение очаквам да видя някоя снимка, но мисля, че вътрешно неправилно  го дамгосах като "прекалено тъмен", отново като Монтесито трябва да го видиш на живо.

Менюто- салатата и мезетата бяха перфектни. Аз лично останах много доволна от подбраните сиренца, бяха екстра. Имаше синьо сирене, swiss cheese, камембер, мисля и още 1 вид, но за него нямах просто място вече  blush Аз лично ям камембер в промишлени количества, обожавам! И останах доволна, хубаво беше.

Предястието беше палачинка, пълна с пилешко месо мисля и още нещо- от него ядох най-малко. Не беше по моя вкус, но аз принципно рядко харесвам солен вариант на палачинка. Мъжо много я хареса, както и другите гости. За вегетарианците донесоха нещо като препечени плочки сирене. Ако знаех, че ще е това във вегетарианското меню, щях да поискам това!!  funnytooth Миришеше и изглеждаше божествено!

Основно- мисля пилешко роле, вътре с .. бекон? Май бекон беше и малко кашкавал. Докато стигна до основното вече бях овършала второ плато мезета (заедно с друга гостенка на сватбата, седеше срещу мен... двете мноого се развихрихме като видяхме сиренцата  blush ). Та от него буквално просто опитах. Беше с гарнитурка картофено пюре.  И двете неща бяха ОК.

Вегетарианското беше ориз с нещо отгоре, не успях да го огледам добре, защото докато го видя, гостите го бяха привършили  pardon та явно е било вкусно.

Сервитьорите- много активни, щъкаха постоянно. Не съм сигурна колко бяха на брой, мнимум 4-5 човека. Спокойно може и да са били повече. Поръчах на 3 пъти минерална водичка, носеха я за 30 секунди. Мъжо помоли да напълнят отново каничката с ракия- отново много бързо.

Нямаше други хора вътре, защото и аз съм чувала истории за хора във ВИП частта. Навън имаше някоя друга маса с хора, но не влияят на сватбата по някакъв начин. Освен да пооглеждат гостите, които пушеха навън  pardon

По мое мнение- отлично място за изнесена церемония, хубав и изчистен ресторант, храната е на ниво. Просто не е това, което аз търся  pardon 

Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #112 -: юни 16, 2015, 13:42:14 »

Явно ми се пада да си пиша тук мнение след мнение  pardon Но да се похваля, че вече сме си плюли по датичката в резиденция Тера, та готови смеее  danceg danceg danceg danceg
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 16, 2015, 13:48:30 »

Браво, Тера е супер... Ще има ли или няма да има цветя в куверта хаха  Wink
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #114 -: юни 16, 2015, 13:56:58 »

Има, има цветя! Реално сега са го направили да избереш между украса с цветя или уелкъм дринк (с някакви плодове и подобни неща нали, не само шампанско) и което си избереш, то ти влиза в цената. Можеш да си доплатиш за другото ако искаш и двете, но аз даже не питах колко ще искат за включване на двете blush Ще купим шампанско за уелкъм дринка и имам голямото желание да изпека шугър куукис за гостите, като нещо лично от мен. А и стават много лесно. Има време де  Torte
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 16, 2015, 14:00:29 »

Браво, добре са се усетили  Bravo good
Активен
dodis
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #116 -: август 06, 2015, 09:30:33 »

Здравейте,
Нашата сватба беше в резиденция Тера ( или също позната като Бална Зала София). Много много много съм щастлива с избора си! Това беше първото място, на което отидохме да проверим и след това където и да ходихме не успяха да ме спечелят. Бяха страхотни! Като се почне от украсата, цветята, изнесения ритуал и се мине през професионализма на кетеринга и вкусната вечеря.
Едно от най-важните неща, с което ме спечени залата е това, че е много хубава обстановката, побира 130-150 човека без проблем и няма колони- всички виждат всичко и не се чувстват отделени както е в други популярни заведения... Не знам какви са цените сега, понеже ние запазихме миналата година септември, но при нас в цената се включваше вечеря 4 степенно меню ( без тортата), безалкохолни без лимит, украса, цветя и външна украса, не помня точната бройка, но да кажем 10 човека персонал, имат си безплатен паркинг и хората могат да си вземат колите на следващия ден и така.... Горещо препоръчвам!!! girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #117 -: август 06, 2015, 23:04:05 »

Резиденция Тера е едно чудесно място и една от малкото бални зали в София. Условията, макар на пръв поглед да изглеждат височки като цени, всъщност са доста изгодни. Но макар да ви казват че побира 150 (и повече) човека, не ви съветвам да препълвате залата чак толкова. Може би повече от 130 вече ще е дискомфортно.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #118 -: август 07, 2015, 08:27:25 »

Аз мисля, че отговорът им "колко побира" варира според първоначалното ти запитване и евентуално казване на бройка.
Ние като попитахме за оферта за минимум 90 човека (вече станали 100), на живо като се видяхме, не казаха цифра, по-голяма от 130 мисля, даже май ни говореха за комфортно пребиваване на 120 за вчерта.

Та ако попиташ за 130, предполагам ще кажат "можем и 150", просто защото много често добавяш някой друг гост.

Тя сигурно може да побере 150, но друг е въпросът дали ще могат да си режат месото както се казва  lol
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #119 -: август 07, 2015, 10:55:01 »

По мойто скромно мнение в залата за повече от 120 души би било тесничко - не че няма да се съберат, но мястото за танци намалява...
Залата е прекрасна, за който харесва такъв тип - за някои хора идва малко тежичка обстановката..
Някой беше писал преди време че вече не предлагат цветя в куверта, поради факта че много булки искат цветя извън сезона и това първо затруднява организаторите и второ излиза ужасно скъпо и са имали два варианта или да надуят още цените или да не ги предлагат повече - май че вече няма цветя в куверта - не знам - някой с по - прясна информация да каже... smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines