Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 22:52:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторант Берлин  (Прочетена 9695 пъти)
 
vessy_
Регистриран

Публикации: 3


« -: февруари 16, 2015, 19:47:34 »

Здравейте, нова съм във форума и ми предстои сватба на 20.06.2015 г.
Както много от Вас, ние също бяхме запазили датата в х-л Берлин, като контактувахме с Елена Милева.
Миналата седмица за последно успях да се свържа с нея, разбрахме се да се обади до няколко дни, за да се разберем кога да си вземем капарото.
От тогава вече нямаме контакт с нея, като на телефоните на рецепцията също не отговаря никой.
Някой от Вас успя ли да си вземе капарото и въобще има ли някой различна информация от тази, която имам аз.
Ще бъда много благодарна, ако някой ми отговори. Аз и приятелят ми имаме планове да се обърнем към КЗП, дори си мислихме и за "Господари на ефира".
Относно хотела за сватбата се спряхме на х-л "Земята и хората".
Много ще се радвам, ако някой може да помогне с информация, защото вече се притеснявам, че парите за капарото няма да си ги вземем.

Благодаря предварително на всички.
« Последна редакция: февруари 18, 2015, 09:55:26 от fiibi_bg » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #1 -: февруари 16, 2015, 19:49:32 »

Никакво инфо. Миналата седмица двама от форума ходиха дотам, но им бяха казали, че ще се обадят днес. Ни вест, ни кост. На мен не ми вдигат. Дръж ни в течение ако имаш новини beating
Активен
vessy_
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: февруари 16, 2015, 19:57:54 »

Много благодаря за отговора!
Ако имам нова информация задължително ще пиша.
Явно ще трябва да си търсим правата по съдебен ред.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #3 -: февруари 16, 2015, 23:30:51 »

Най-вероятно ще купя домашно вино и ракия, а после ще пообиколя по магазините за бира и коктейли
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #4 -: февруари 16, 2015, 23:33:32 »

Не искам да ви плаша но, ако хотела е фалирал нито съд, нито КЗК нито господарите, нито който и да е ще ви възстановят паричките. А и без да е фалирал, за суми от порядъка на сумите за капаро не подлежат да търсене по съдебен ред. После ......... то за Пеевски се говори, че участвал в грабежа на века, дето откраднаха едни 4 милиарда и нищо няма да му направят пък какво остава за 500лв примерно smile
Все пак е възможно да има и щастлива развръзка, както писах в един предишен пост. Следващите менажери на този хотел да са с желание за работа и да го менажират коректно и правилно.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #5 -: февруари 17, 2015, 08:54:52 »

Защо да не подлежат сумите?

Иначе, да, ако е фалирал, няма шанс, но не ми изглежда да е фалирал. Плюс на едно от момичетата съвсем първите дни уж ѝ го върнаха. Yes
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 17, 2015, 08:55:43 »

Разбира се, че подлежат на връщане по съдебен ред, имала съм дела и за 67лв., проблемът е, че няма да  стане днес подаваш иск, утре ти дават парите, ходене по мъките си е  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 17, 2015, 09:16:08 »

Момичета, стискам палци да си върнете парите, но това че хотела "не изглежда" фалирал, не значи че документално не са се постарали. Аз знам за поне 3 фирми, в чийто фалит участва лицето, където са направени инвестиции за милиони (субсидии, държавни и европейски средства), обявен фалит и след време обратно изкупени от "друга" фирма на безценица.. Така че.. Дано да успеете да вземете пари  good
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #8 -: февруари 17, 2015, 11:36:32 »

Берлин ъпдейт - другата седмица евентуално щели да ни прозвънят...  Sleep
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #9 -: февруари 17, 2015, 11:48:09 »

Берлин ъпдейт - другата седмица евентуално щели да ни прозвънят...  Sleep

То вече да му стане смешно на човек funnytooth

Александрова, за съжаление си съвсем права, те ако са решили да не ги върнат...нямаме шанс
Активен
vessy_
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #10 -: февруари 17, 2015, 21:09:35 »

Смятам, че сме длъжни да направим всичко, което можем, за да си вземем парите.
За съжаление, знам, че няма да стане скоро, но въпросът е принципен.
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #11 -: февруари 17, 2015, 21:49:49 »

 Offtopic
Мисля, че отвлякохме достатъчно основната тема за ресторантите с драмата ни в Берлин.
Резюме:
Берлин най-вероятно вече няма да е хотел и няма да предлага ресторанта за организиране на сватбени тържества (макар да твърдят, че "все още не се знае...").
Без предупреждение от тяхна страна се оказва, че нямат и намерение да изпълнят вече поетите си ангажименти за тази година.
Някои хора успяха да си вземат капарато, но за някои от нас сагата продължава, като не спират с мотаенето, неизпълнените ангажименти и увъртанията. Торбата с номера включва - невъзможност за връзка с рецепция; "двете ни управителки са болничен до сряда включително. Опа, имахме предвид другия понеделник"; блокиране на телефонните ни номера от страна на управителките; "свържете се с нас този петък/след още една седмица/когато адът замръзне".

Предлагам да си направим отделна тема или да си измислим друг канал на комукация, така че да можем да си координираме действията и да си сравняваме информацията. Който желае нека ми пише на лично за да го мислим.

П.С: Днес от мое име се свърза с тях адвокат за да ги уведоми най-любезно, че съм потърсил помощта на кантората им.
 Offtopic
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #12 -: февруари 18, 2015, 08:49:42 »

Е как се е свързал тоя адвокат Bravo Ми да си направим една берлинска тема освен...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 18, 2015, 09:22:56 »

Това с опитите да се провалят сватби изглежда започва да е практика. На мен ми се случи драма с ресторанта.Завлякоха ни с капарото в следствие от което ни промениха условията относно украсата. Имам питане към хората от Берлин-обърнахте ли се към някоя институция за помощ?
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #14 -: февруари 18, 2015, 09:57:15 »

Докато се опитам да създам тема, то вече била направена нова,че и публикациите са преместени. Браво на модераторите!
Edit: Вчера жената е говорила и с КЗП и им е пуснала фактурата. Каза ли са, че не се занимават с проблеми с капарото, но ще видят какво може да се направи.

Подхвърлиха ми понятието "нотариална покана", което е добре да разучим. Също така не е зле да прочетем нещо и за "групов иск" smile
« Последна редакция: февруари 18, 2015, 10:02:00 от liolio » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #15 -: февруари 18, 2015, 11:23:50 »

А ти нае адвокат ли? Той успял ли е да се свърже с Берлин?
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #16 -: февруари 19, 2015, 14:41:36 »

Момичета, обадиха ми се утре да ходя за капарото yahoo
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #17 -: февруари 19, 2015, 15:51:54 »

Бях на път и не ми беше удобно да пиша. Обадиха ми се преди около два часа. Пиша от хотела и току що си взех парите.  good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #18 -: февруари 19, 2015, 16:16:11 »

Йеее, суперррр, аз днес не мога, та утре след работа ще ида yahoo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #19 -: февруари 19, 2015, 16:16:49 »

EEEEE браво! Това е много хубаво... smile Надявам се доста хора да са видяли темичката и да са разбрали, че има проблем в хотела.

Много некоректно от тяхна страна да не се обадят на хората, а младоженците сами да се налага сами да ги търсят smile

Радвам се че има положително развитие на нещата
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 19, 2015, 16:25:23 »

Дано, наистина видят повече хора.. Бях възмутена като един от професионалистите ми каза, че има булки, които не са знаели за проблема.. Направо е ужасно, мислиш си, че си имаш ресторант и си придживаш останалите неща, а се оказва накрая.. Шок и ужас - нямаш основното  Oh my ... crazy
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines