Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:26:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 6  (Прочетена 35683 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« -: февруари 13, 2015, 10:33:33 »

Гучи, много благодаря за схемата ти, така подредено още повече ми помогна да си структурирам моята схема give_rose
« Последна редакция: февруари 15, 2015, 22:38:56 от Капризче » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1 -: февруари 22, 2015, 10:54:39 »

Да си прехвърля въпроса от моята темичка тук:

Исках да ви попитам какви уреди ползвате за готвене, аз много се чудя дали да не си взема един мултикукър с приставка за варене на пара, за да ѝ варя зеленчуци/плодове на пара. Първо мислех един уред само за това да е, но после се зачудих за мултикукъра. Някакви препоръки?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #2 -: март 28, 2015, 12:05:32 »

Аз в България ползвах само пасатор. Тук си купих на Авент уред за приготвяне на пара и пасиране.Страхотен е, ужасно съм доволна от него! smile

Аз искам да питам за идеи за закуска и следобедно ядене на 8 месечно бебе, както и да питам според вас колко пъти трябва да се кърми едно бебе в тази възраст?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 28, 2015, 12:31:49 »

Виви, аз на 8 месеца имах две заместени хранения - сутрешно и след обедно.Но аз бавно захранвах според някои.Сутрешното хранене заместих някъде около годинка, защото сутрин си се кърмехме основно.От както заместих съм пробвала попара(не се прие въобще), кус кус, бисквити с кисело мляко, овесени ядки с кисело мляко, правих принцеси и тя яде от тях, давала съм и и каши, но рядко.Общо взето сутрин нямам много голяма фантазия и разнообразие.
За след обедно доста време давах каши, но аз с тях въвеждах много нови неща.Плодовете и глутена например с тях въведох.Аз прибавях плод към кашата почти винаги.Иначе и правя кисел с плод, грис  с плод, мъфини правя от скоро, но вие сте малки, тях ги давам и за закуска понякога.
Кърменето е както ти го усещаш.Аз в момента имам само сутрешно, нощно и вечерно.
Аз също приготвях на пара и пасирах плодове и зеленчуци.Някъде към 10 месечна май беше и почнах да и готвя и да правя всичко на парченца.И в момента аз и готвя, режа на ситно, че тя не дъвче а гълта като пуйче.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #4 -: март 28, 2015, 13:03:00 »

Благодаря Маги, малката много ги обича тия каши, така ми се искаше да ги заместя с нещо по-хубаво, ама не ще и не ще. Давах й овесени ядки с вода и с АМ, изобщо не ги яде, как плюе това АМ не е истина, просто не ми се цеди, а не ми се дава всичко с кисело мляко. Ще пробвам кисело мляко с плод. Също четох, че може и овесени ядки със сирене, един вид вместо сухари, та й това ще й пробвам, може й да го яде, тя доста обича попара, ама аз не съм особена фенка на тия сухари.

А да те питам за нощното, какви паузи и правиш? Ние до скоро бяхме на 4 часа, но тия дни започнах да измествам, но малко ме е страх да не я оставям пък гладна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 28, 2015, 13:07:12 »

Нощем я кърмя на поискване.Има нощи дето яде на 4-5 часа, има нощи на 3 часа като часовник.Надявам се да почне да намалява яденето, ама това зависи и от зъбоникненето.

И аз исках да заместя кашите, но Моника така отваряше уста на тях smile С АМ сме на същото дередже.Излизахме с приятели, оставих на свекърва ми АМ, нашата го плюла, ревала и чакала мама.А киселото мляко го яде и ушите и пращят.И на айрян го пие с кеф.Сухарите аз си ги правя.Препичам хляб във фурната на много ниски градуси.Ако и самия хляб си направиш на хлебопекарната ще си съвсем спокойна.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #6 -: март 28, 2015, 14:29:33 »

Все едно за едно и също бебе говорим, обожава кисело мляко, за това го въведох по-рано, просто много ме кефи как го хапва. И за нощното сме така, но аз съзнателно не й давам, мисля че може да спи по-спокойно, ако разредя нощните, но ще видим. За сухарите ще си ги правя скоро сама, защото тук и без това няма готови.  smile

Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #7 -: март 29, 2015, 11:18:02 »

Vivi, аз си поръчах сухари от българския магазин в Лондон.
Ние сутрин (10 часа) ядем попара, каша, weetabix + кърма. А следобяд (17 часа) ядем плодово пюре/каша/ поридж/ кърма+бебешко оризче+ намачкан плод. Аз доста бързо заместих три хранения, но кърмата ми намаля значително. На кърма сме сутрин и вечер. Опитвам се да й давам по малко кърма за закуска или следобяд, защото смятам, че 400гр за денонощие кърма, не е достатъчно за 7.5 месечно бебе.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #8 -: март 29, 2015, 12:53:56 »

Мили, моята госпожица английски каши и пориджи не вкусва изобщо, сега ми донесоха от България няколко пакета. Вчера й направих манго с круша, облиза си пръстите, а и днес се отпече. smile но вече й пасирам всичко прясно, на пара като са не ги яде изобщо.

Междудругото, кашкавал кога може да се дава?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 29, 2015, 13:00:54 »

Vivi, аз си поръчах сухари от българския магазин в Лондон.
Ние сутрин (10 часа) ядем попара, каша, weetabix + кърма. А следобяд (17 часа) ядем плодово пюре/каша/ поридж/ кърма+бебешко оризче+ намачкан плод. Аз доста бързо заместих три хранения, но кърмата ми намаля значително. На кърма сме сутрин и вечер. Опитвам се да й давам по малко кърма за закуска или следобяд, защото смятам, че 400гр за денонощие кърма, не е достатъчно за 7.5 месечно бебе.
Не го ли дохранвате с АМ? Когато нямате достаъчно кърма и това е вариант, за да не се налага да пришпорвате със захранването и в случай, че ви се струва, че детето остава гладно. Чувала съм от лекари, че и 5 гр. да имате е добре да не се отказвате да кърмите заради имунитета, а не толкова за нахранване.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #10 -: март 29, 2015, 16:46:44 »

Не не й давам АМ все още. Гледам да прибавям кърма към някой каши. Моето дете е много лакому и само кърма не й стига. Мисля, че за сега ни е добре
Виви, незнам дали сте пробвали  кашата на Хипп с праскова и банан. На нас ни е любима (http://d1ycl3zewbvuig.cloudfront.net/images/products/11/LN_022651_BP_11.jpg )

Аз също давам плодовете пресни - пасирани или просто намачкани.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #11 -: юни 19, 2015, 08:25:28 »

Гледам, че последното обсъждано тук е точно това, което ме вълнува в момента. Ария е на почти 9 месеца. Няма нито едно заместено хранене. Винаги дохранвам с кърма, тъй като не изяжда нужното количество, отделни редки случаи е успявала, но няма консистентност. Кърмя я на поискване все още или поне така си мисля, понякога се съмнявам, че ѝ давам да суче без реално да е поискала... малко съм объркана.

Сутрин като се събуди между 7 и 8 ѝ давам каша - елда/киноа/просо/овесени ядки със суров плод, не им е голям фен, най-много е изяждала 100 гр и то с голям зор. После има междинно хранене с кърма само, после е обяда, на който давам зеленчуци, сирене, месо или пюрирани такива. След това имам пак междинно хранене само с кърма, след това е "следобедна/привечерна закуска" около 6, което е плодове или пюрирани плодове с кокосово масло. Вечер е само на кърма, през нощта се буди както Маги е писала понякога на 3, понякога на 4 часа... Планирам след годинката да се върна на работа и затова се чудя какво различно мога да направя, за да я стимулирам да яде повече храна различна от кърмата...  crazy

Тепърва ще дам кисело мляко, домашно квасено от мен. Сухари не съм давала и аз като Виви не съм фен и няма ѝ да дам, ще дам домашно приготвен хляб с жив квас от лимец/грахам и т.н. Не искам да давам и готови купени бисквити. Изобщо избягвам готовите бебешки продукти и предпочитам аз да приготвям всичко. Давам ѝ парчета моркови/краставици за чешене на никнещите зъби. До момента има два долни резци.
« Последна редакция: юни 19, 2015, 08:27:44 от scilla » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #12 -: юни 20, 2015, 08:57:44 »

Може би си е до детенце. Ния е лакома и като изключа неразположението й последната седмица, заради което тотално отказва да яде, има 3 заместени хранения.
Моите виждания относно менюто й е точно като твоето, никаква junk food, много пресни плодове и зеленчуци, зърнени култури, сирене, месо и т.н. Кисело мляко не съм давала все още. Кърмя сутрин, вечер преди лягане и има едно нощно. Закуска, обяд и следобедно са твърди храни.
Опитвала ли си да й предлагаш сама да яде? Ако да, проявява ли интерес?
Аз пробвах Ния, ама тя много се погнусява и само с 2 пръста едва докосва храната и се дърпа. Но пък отваря уста за лъжицата без проблем.
И друго се сетих - опитай да въведеш плавно режим на хранене в горе-долу точни часове всеки ден и да не я кърмиш на често през деня. Може би като посуква междинно и е заситена, затова да не яде достатъчно твърда храна.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #13 -: юни 20, 2015, 21:02:27 »

Noir, много ти благодаря! Хареса ми идеята с режима и спестяване на междинни кърмения... там е работата, че тя е свикнала да яде, да спи, да играе и отново това се върти като цикличност цял ден и аз явно автоматично решавам, че трябва да ѝ дам да яде, а може и да не е гладна... т.е. невинаги изчаквам да се размрънка или да ревне, за да ѝ дам да суче... Какъв е режимът на Ния в момента? Иначе за храна да се храни сама ѝ давам постоянно, опитвам се да комбинирам ЗВБ с пюрираната храна, за да може да се учи на самостоятелност. Харесва ѝ да си гризка и сама, но не изяжда кой знае колко по този начин и затова по-скоро го правя с образователна цел и после си я дохранвам с пюрираната храна.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #14 -: юни 21, 2015, 09:33:25 »

Режима на Ния е следния:
06.00 - кърма
09 - закуска ( овесени ядки с плодове, овесени ядки със сирене и масло, оризова каша с плодове или сирене и масло, каша от брашно елда с плодове или сирене и масло, разнообразявам). Общо взето зърнена култура.
12.30 - обяд ( зеленчуково пюре с 1/4 жълтък или месно пюре, редуват се през ден). Купувам готови само заешко и пуешко пюре, тъй като няма от къде да намеря чисти меса. Пилешко, телешко и риба имам сварени на кубчета и замразени и й давам от тях в деня за месно пюре, като добавям каквато комбинация ми дойде от зеленчуци. Гледам всеки ден да са различни.
16.00 - следобедна закуска, каша от някой от видовете за закуска.
Ако за закуска съм дала пресен плод в кашата, следобед е ред на сиренето.
20.00 - кърма
И нощното кърмене е между 2 и 4 сутринта, зависи кога се размрънка.
Между храненията давам само вода, но не изпива кой знае колко, по-скоро си чеше венците с чашата.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines