Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:50:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани 16-та част  (Прочетена 204028 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #450 -: декември 14, 2015, 17:51:33 »

aleks_90, спокойно! Няма нищо необичайно в цвета, който си избрала. Срещан е доста често като на определени места го определят и като светъл тюркоаз.
Това, с което мога да съм полезна на прима виста, е този картон: http://hobbysvqt.com/index.php?route=product/product&path=74_128&product_id=1515
Мисля, че се доближава максимално до това, което търсиш. Другата ми идея е, че може да използваш Tiffany blue-то като акцент в панделките или други аксесоари към поканите. Сатенени панделки има колкото искаш във всякакви цветове и ширини. В рекламните къщи и агенции за декорация разполагат с тези цветове картони и работят с тях.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #451 -: декември 19, 2015, 10:43:33 »

Вчера ходихме да печатаме пробно в Манията -изобщо нямаха такъв крафт картон и ни предложиха друг. Още като видях не ми хареса и изобщо не стана така както сме го замислили.Казаха,че може да ми печатат , ако им осигуря аз картон,но цената си е същата,както и ако картонът е от тях,което не ме устройва.Малко се разочаровах и сега пак ще търся къде евентуално може да се получи както аз искам.
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #452 -: декември 19, 2015, 15:57:38 »

addicted_to_u, това което споделяш е много неприятно!  NO Защо не пробвате в някоя рекламна къща. Там е далеч по-вероятно да успеете с тази мисия?! За "Мания" твърде често подобни поръчки не представляват особен интерес. Затова огледай в района, където живееш или около работата ти за рекламни агенции! Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #453 -: декември 19, 2015, 16:30:54 »

Да,аз така или иначе щях да гледам и по-малки места, но си мислех,че е по-малък шанса да имат различни картони.Исках да видя как изглежда на живо това,което съм замислила, но картоните бяха толкова различни,че в крайна сметка нищо не разбрах. Както и да е ще открием това,което искаме.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #454 -: декември 19, 2015, 20:13:26 »

Здравейте!
Относно цвета тифани, не е чак толкова рядко срещан. Да, по-често се среща тюркоаз или мента, но не е трудно да се открие. За платове може да намерите както дантела, така и сатен, а и някой други материи, разбира се, просто трябва да пообиколите някволко магазини за платове, дамаски, а и такива за пердета, може да свършат работа. smile За картон наистина е малко по-трудно, но както blue saphire каза, може да го направите като акцент в панделки, дизайн или цвят на текста. smile
За крафт картона и печатането, огледайте се за печатници, те работят с доставчици на едро на картон, като може в момента да го нямат наличен, но пък да го поръчат. smile Ако сте в София, може да проверите в The Net, работят много добре, на нормални цени и може и да имат възможност да Ви доставят такъв картон. smile
Активен
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #455 -: декември 24, 2015, 14:28:58 »

Моята идея е на всяка покана да сложа снимка с хората, които каня, но не съм сигурна дали ще намеря снимка с всеки.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #456 -: декември 27, 2015, 19:23:50 »

Здравейте!
Относно цвета тифани, не е чак толкова рядко срещан. Да, по-често се среща тюркоаз или мента, но не е трудно да се открие. За платове може да намерите както дантела, така и сатен, а и някой други материи, разбира се, просто трябва да пообиколите някволко магазини за платове, дамаски, а и такива за пердета, може да свършат работа. smile За картон наистина е малко по-трудно, но както blue saphire каза, може да го направите като акцент в панделки, дизайн или цвят на текста. smile
За крафт картона и печатането, огледайте се за печатници, те работят с доставчици на едро на картон, като може в момента да го нямат наличен, но пък да го поръчат. smile Ако сте в София, може да проверите в The Net, работят много добре, на нормални цени и може и да имат възможност да Ви доставят такъв картон. smile

Ще ги проверя тези , не бях попадала на тях.

Някой друг да даде препоръка къде са принтирали покани, етикети и т.н ?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #457 -: януари 13, 2016, 14:43:10 »

Здравейте,
аз днес давам малко отчет навсякъде,та да кажа докъде я докарахме с поканите,макар че те досега са най-голямата греда.Всичко идва от там,че ние искаме да с така наречения плакатен шрифт и с различни клипартове в бяло и мента,но досега ММ, който смея да твърдя много разбира от такива неща,не може да го докара така че да не стои бледо на крафт картона,върху който ще печатаме.Накрая може и да се откажа да са бяло и ментово и да го пльосна с черно,колкото и да не ми харесва.
Ходихме до The Net аз лично не бях очарована от отношението.Те са си печатница и не очаквам въздишки и прехласвания,но някой излизаше,питаше ни за какво сме и казваше "Изчакайте ще извикам колегата"е смениха се 4ма, докато нацелим колегата.Затова и ще печатаме другаде-разликата в цените идва към 3лв общо,но предпочитам да ги дам на някой,който малко се е постарал да ми ги вземе.
Иначе не знам  в тази тема ли бях питала за листата.Накрая една много идейна позната ни подсказа за тези листа,ако някой друг е харесал-казват се скелетирани листа.
И за да не съм голословна ще покажа покана,подобна на това,което искаме да се получи като цветове и шрифтове:
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: януари 13, 2016, 15:37:09 »

Мисля си, че това най- добре ще се получи със ситопечат...
Активен
Melodiya
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #459 -: януари 13, 2016, 21:39:24 »

addicted_to_u с обикновен принтер няма как да докарате добър светъл печат върху тъмен фон. Но има трик, който аз прилагам в такива случаи - отпечатвам всичко, включително и фона  danceg

Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #460 -: януари 14, 2016, 01:25:38 »

И за да не съм голословна ще покажа покана,подобна на това,което искаме да се получи като цветове и шрифтове:


Addicted to u, писах ти и в другата тема. Свържи се с N Boutique. Миналата година кумувах на сватба и като гледам твойте терзания, все едно се връщам назад във времето smile. Младоженците си харесали от Pinterest, една покана на дебел крафт картон с едно ретро колело, пак в минт, розово и бяло.
Обиколихме 100 места. На едно място няма картон, на другото бил дебел, на третото не печатали бяло, скъсаха ни нервите. Обаче те се запънали, че това ще е поканата и това е. Накрая по препоръка се свързахме с N Boutique. Хората ни ги отпечатаха без никакъв проблем. Нито сме се занимавали да търсим картон, нито нищо. Отидохме показаха ни картони, отпечатаха мостра и така. Те имат машина за бял печат, направиха мостра, и после печатаха просто ни спестиха хиляди разправии.
Не мога да те ориентирам в цената, но може да си питаш конкретно.
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #461 -: януари 20, 2016, 14:11:50 »

Мен ме кефи нещо такова  girl_wink


* 4967a998566dfd4529831261a0151bb4.jpg (20.33 KB, 570x577 - видяно 212 пъти.)
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #462 -: януари 20, 2016, 14:12:40 »

Срещали ли сте някъде из сайтовете перлени релефни картони с флорални мотиви като приложения по-долу или тези са само плод на работа с ембосинг?  girl_cray3
Много моля някой да сподели линк, ако е срещал подобно нещо! understand
Всъщност ще бъда благодарна на всякакви препратки към перлен релефен картон дори и да не е с такива мотиви! За цвят не е проблемно - трябва ми бял или слонова кост.

Аз правя такива, ако искаш пиши ми на лично за повече инфо  girl_wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #463 -: януари 21, 2016, 17:47:25 »

Такаа да кажем,че приключението с поканите почти приключи. Mara, благодаря за предложението,видях ги,но от това което има като сайт останах с впечатление,че те правят поканите цялостно,а на мен ми трябва някой,който само да ги разпечата,имам дизайна,имам и картона. Благодаря на Скай,че ме насочи към ситопечата. От там открих само 1 фирма в Сф,която уж изпълнява ситопечат,но офертата не ми хареса. Намерих в Бургас една рекламна агенция,те пък не се съгласиха,заради материала,препоръчаха флатпечат. Търсих флатпечат в София,те ми казаха,ама то е за сито...ядосах се адски и ММ взе нещата в свои ръце-написа им един много гневен мейл и те явно се стреснаха и препоръчаха една печатница,която просто не знам защо не излиза при търсения в гугъл-там има всичко yahoo Днес ходихме показахме материала,управителят каза,че много трудно се намира тоя крафт картон и сега всичко живо било полудяло по него(викам си "Говори ми...") Показа ни други неща,които е правил върху такъв картон и на мен адски си ми харесва...та сега малко оправяме формата и ПЕЧАТАМЕ...Цена за 50 бр ни даде 70лв,а от нас е материала,който е 5 лв за всичките покани. yahoo yahoo yahoo Печатницата се казва Bunt adv и се намира в Дружба и наистина имат такива машини,които другаде не сме видели,а обиколихме всичко.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: януари 21, 2016, 17:50:54 »

Честито, адиктед!  Bravo

Ние също правим поканите по наш дизайн, та опитът ти ще ни е от полза  good
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines