Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:41:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани 16-та част  (Прочетена 204058 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 13, 2015, 09:08:35 »

Месец мисля,че е малко,ние ще искаме потвърждение около месец преди сватбата, защото има много неща, който трябва да съобразим с броя на гостите.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 13, 2015, 09:15:42 »

Нашите гости вече знаят за сватбата, но тъй като сме далече ще ги раздаваме месец преди сватбата.
Ако искаш потвърждение месец преди сватбата ще си създадеш много главоболия и нерви, повечето ще ти кажат че е рано, други ще викат не знам. Ще им звъниш 100 пъти  pardon Това е мое мнение вие си познавате хората и преценете  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 13, 2015, 09:20:55 »

Няма как да не искам потвърждение, дори ще е някъде края на юли при сватба в началото на септември. Без   потвърдена бройка, няма как да запазя хотел за хората, които не са от София. С ресторанта имаме уговорка също да заплатим кувертите месец преди сватбата на 100% и тогава ще кажа точна бройка за калкулация.. Подготвена съм, че има вариант, при който и в посления момент, някой ще е възпрепятстван, но няма да е като да не дойдат 30 човека.. (Надявам се  girl_impossible)
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 13, 2015, 09:31:13 »

Моето притеснение е следното-ще бъдат поканени над 200 души. Предполагам че винаги има някакъв процент отказали . Трябва да запазим хотел за който иска, а хотел за много хора от днеска за утре не става, освен това ще се опитваме да преговаряме за цената на стаята. Другото са подаръчетата, на цена от 2,50 за бройка, не ми се иска накрая да остана с 20 нераздадени. И последното за което се сещам е безалкохолното,алкохола и тортата,които трябва да съобразим с броя на гостите. За това ми се искаше да ги раздадем по-рано.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 13, 2015, 09:34:55 »

Лелеее това е ужасно да ви искат толкова рано бройка  girl_impossible на нас от хотела ни искат 10 дни преди сватбата окончателна бройка, а за ресторанта седмица преди сватбата. Като оставяме капаро половината сума, а в края на тържеството другата.. Просто нямам думи  Tc
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 13, 2015, 09:37:26 »

И ние мислим началото на другия месец да ги раздадем, а някъде месец преди сватбата да искаме потвърждение (сватбата ни е юли). Не мога да си представя до последно да съм в неведение колко човека ще дойдат.  nea Все пак много неща зависят от точната бройка.

Лорка, точно това имам предвид и аз. Ако някой иска да дойде и за целта трябва да отсъства от работа, съмнявам се да чака до последно за да поиска да го пуснат.

Джоси
, на нас също ни искат точната бройка 10 дни преди сватбата, но за собствено успокоение не мисля да чакам до последно.
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 13, 2015, 09:38:36 »

Ние раздадохме поканите началото на януари , а за потвърждение , като краен срок сме написали 20 март. smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 13, 2015, 09:41:55 »

Лорка, обяснете на свекито как стоят нещата с хотелите, кувертите и т.н.
Аз оставам с убеждението, че родителското съсловие изобщо нямат идея кое как се организира сега (съдя и по моите терзания с тях). На мен ми излязоха с изречениет "Ама защо вие ще им организирате хотел, те могат и сами да си намерят. Едно време не сме организирали нищо за никой."  crazy
Все пак сватбата е през лятото, хората и отпуски планират. Нормално е да се раздадат  3-4 месеца по-рано. Никак не е рано. Просто им искайте потвърждение най-късно до началото на май.
При нас от хотела също искат приблизителна бройка, но се разбрахме 2-3 седмици по-рано да им дам окончателната бройка на потвърдилите. Настаняваме около 60 човека.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 13, 2015, 09:48:05 »

 Offtopic Нат, той и баща ми реагира така  crazy Като били ходили на сватбата на еди-си-кой мой братовчед, нямало хотел и гостите я пътували обратно, я си наемали хотел.. Аз не успях да отида на тази сватба, ама бих се почувствала ужасно, ако ме покани някой и сама да трябва да си търся къде да спя, независимо колко ми е близък! Именно, затова не каня еди-си-кой, а само близки и искам да им е максимално приятно и удобно  diablo
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 13, 2015, 09:50:53 »

Едно че не разбират и второ,че не искат да разберат. Вчера ми вика,как ще раздаваме поканите без да сме ги разпределили по маси  Oh my ... crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 13, 2015, 10:03:13 »

 Oh my ... Каквооооооо?! Какво общо имат двете?
Я си ги раздавайте на приятелите полека лека.  beating
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 13, 2015, 10:08:50 »

Приятелите са лесна работа. Проблема е с тяхната рода ще има около 50 човека техни роднини от Петрич и околоността, а поканите сме ги поръчал в Петрич, и ще е тъпо да бием път да ги взимаме без да раздадем и после пак да ходим да ги раздваме. Направи ми иде да ги оставя да се оправят както знаят и аз да си отида като гост на собствената ми сватба diablo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 13, 2015, 10:11:35 »

 Offtopic Лорка, извинявай за въпроса, но вие сами ли финансирате сватбата и какво аджеба мисли мъжа ти по въпроса? Това е някаква лудница  crazy

Извинявам се на модераторите, че ще има да трият..  blush
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 13, 2015, 10:15:19 »

Сами я финансираме, а той не знае на кой свят е,все е между чука и наковалнята, не смее да противоречи на Маминка, по-лесно е да се скара с мене beating
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 13, 2015, 10:18:32 »

Лорка, не се карайте за глупости. Сватбата ще мине и замине,ама ТМ и свеки ще помнят дълго време кой какво е казал. sad
Говорете с ТМ и се обединете около едно решение. Не искам да се меся и да давам излишни съвети, все пак ти си познаваш хората по-добре. Но все пак за сватба се искат двама Wink
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines