Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:13:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 14 част  (Прочетена 227689 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: февруари 01, 2017, 08:52:49 »

Ау, Миленка, честно не бях разбрала, че сте имали подарък, като нашия  girl_haha  good

И нашите доводи да изберем това, бяха същите  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #466 -: февруари 01, 2017, 09:23:55 »

Тони, тази проверка ти е захапала спомените Wink
Твой цитат:
Поредното нещо, което да ми напомня за нашата сватба са подаръчетата за гости.. И ние имахме такива с друг топер smile Всички гости много си ги харесаха, имаше и такива, които не разбраха какво е, въпреки тагчето с грозденце, което имаха, но хора всякакви  pardon
П.П. Подаръците за гости, според книгите за българските традиции, изобщо не са от соца. Още от деца момичетата са започвали да бродират и тъкат за "дарове", с които да закичат сватбарите. Обичайно това са били кърпи за мъжете и престилки за жените. Мятали са ги на раменете на гостите, а свекървата е добавяла цвете, да се знае, че принадлежат към едно събитие.
« Последна редакция: февруари 01, 2017, 09:51:15 от svekarva » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: февруари 03, 2017, 08:54:20 »

Тони, тази проверка ти е захапала спомените Wink
Твой цитат:
Поредното нещо, което да ми напомня за нашата сватба са подаръчетата за гости.. И ние имахме такива с друг топер smile Всички гости много си ги харесаха, имаше и такива, които не разбраха какво е, въпреки тагчето с грозденце, което имаха, но хора всякакви  pardon

Не е от проверката, аз просто не го помня наистина.. Егати неуслужливата памет!  blush Де да беше като твоята  heart
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: март 28, 2017, 21:33:05 »

Айде дойде ми реда и тука да се разпиша! След много проучвания и размисли, реших подаръчетата ни да са ядивни! От две седмици пека "макарони".. не италиански  де  shok ония френските, дето са много вкусни, имат само 3 съставки и са почти невъзможни за възпроизвеждане в домашни условия.



Малко по малко обаче, почвам да се доближавам до желан резултат! Само дето не знам как ще успея да направя 150 макарона в деня преди сватбата  NO те нали са ао две бисквитки слепени, значи трябва да изпека 300 бисквитки?! Вижда ми се невъзможно.. Втората ми идея е за карамелизирани ядки (кашу), също домашно приготвени.



Това е по-лесно, но не толкова впечатляващо. Вие какво мислите?
« Последна редакция: март 28, 2017, 21:35:42 от Mellie » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: март 28, 2017, 22:00:43 »

Мисля,  че е по-добре да се откажеш от идеята за макарони приготвени от теб. Най-вече заради количеството.  От опит знам,  че промишлени количества лакомства в домашни условия са доста изнервяща задача,  а по такъв повод ... съвсем.
Казвам го с най-добри намерения.

Ядките не са никак лош вариант (може да споделиш рецептата), имаш доста варианти за опаковане,  които биха ги направили освен вкусен и оригинален подарък.
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: март 29, 2017, 08:49:46 »

И аз съм съгласна с Marri -  ден преди сватбата, да приготвиш толкова много макарони - ще се измориш, а и, ако нещо не се получи добре, ще си развалиш настрението преди гоолемия ден.

Идеята с карамелизираните ядки на мен много ми харесва - иригинална и има "терен" да се развихриш с опакованет0 - било в бурканчета или кутии за сладки - варианти хиляди  heart  heart heart

Успех  give_rose give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: март 29, 2017, 09:05:20 »

Абсолютно съгласна с Мари. Като човек, работещ в сладкарски цех да правиш такова голямо количество сама.. Пфф.. не се наемай.. Дните непосредствено преди сватбата са ужасяващи, независимо колко добре си организирала и разпределила всички задачи преди това. Пак от личен опит  good

Иначе идеята е яка, нищо че голяма част от хората няма да ги изядат smile Особено, ако са опаковани ефектно.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: март 29, 2017, 09:59:42 »



Иначе идеята е яка, нищо че голяма част от хората няма да ги изядат smile Особено, ако са опаковани ефектно.

И това го има. На нашата сватба имаше красиво опаковани захаросани бадеми, е сигурна съм, че само децата ги изядоха. pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #473 -: март 29, 2017, 10:19:46 »

И това го има. На нашата сватба имаше красиво опаковани захаросани бадеми, е сигурна съм, че само децата ги изядоха. pardon
Е, хората си пазят зъбите, особено тези над 45 Wink
 Offtopic За 70- годишнината на майка ми бяхме поръчали една от най- хубавите торти с цели лешници. После в чинийките намерихме надлежно изплюти всички ядки и чухме заслужени възмутени упреци, че някой е можело да счупи зъб pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #474 -: март 29, 2017, 10:36:16 »

Тези дни ми попадна много готина идея за подарък и ако я имаше тогава, щях да се възползвам за нашия ден, а именно фото будка.
На практика гостите могат да си направят селфи и да го изпринтят веднага. Забавно е, всички ще си идат вкъщи с нещо персонално. Готино е да се щракнеш като си се изтупал, част от нашите гости се бяха снимали в градината по време на уелкъм дринка ( и нашата фотосесия). Идеално за оплътняване на време преди ресторанта.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: март 29, 2017, 10:48:54 »

ФОТО будката и аз я видях, даже мислех да сложа линк, но викам да не правя излишна реклама.

Иначе, Свекс, ми напомни за един виц :
Баба вика внучката си:
- Ела бабиното, ето ти една шепа лешници, че баба няма зъби да ги яде...
Изяла лешниците внучката и попитала баба си:
- Много са вкусни бабо, откъде ги взе?
- От Тофифи баба, от Тофифи.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: март 29, 2017, 13:07:01 »

И аз съм на мнението на останалите момичета, в никакъв случай не се наемай! Ние си правихме украсата за ресторанта сами и то бяхме оставили за деня преди сватбата, за да не изсъхнат боровите клончета. Мислех си, нищо работа, ще украся 25 пънчета... е, почти целия ден ни отне на мен и кумата, с помощ от младоженеца, кума и брат ми...
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: март 29, 2017, 21:11:14 »

Като ви чета направо зарязвам идеята за макароните... ядките няма да са проблем - тукашните баби и дядовци не са като нашите (в смисъл яяки поддържани старчета).  От там от където поръчахме поканите в същия стил има и кутийки за ядки и може от тях да взема и ще си отиват с всичко останало - покани, картичките с имената за масите и thank-you картичките. Ние мислихме за фото буут но се отказахме. Ще имаме фотоапарати за еднократна употреба по масите и реквизити за фотобуут, но не моментните снимки. Решихме thank-you картичките да са персонизирани и всеки да получи снимка с нас за спомен (разбрахме се и с фотографа ни).

Ето я рецептата за ядките http://www.intimateweddings.com/blog/gourmet-candy-cashews-your-guests-will-go-nutty/

А това са кутийките за ядките. Аз бих използвала и панделка, като тази от поканите, за да направя кутийките да изглеждат наистина като малки подаръчета...


« Последна редакция: март 29, 2017, 21:15:35 от Mellie » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: март 29, 2017, 21:19:07 »

Решихме thank-you картичките да са персонизирани и всеки да получи снимка с нас за спомен (разбрахме се и с фотографа ни).



Чудесна идея!
Ние направихме същото,  снимката беше от фотосесията.
Не го считах за кой знае колко значимо като идея,  но гостите останаха очаровани.

Точно днес гледах същата рецепта и ми се стори интересен вариант good
« Последна редакция: март 29, 2017, 21:21:30 от Marri » Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: март 29, 2017, 21:22:54 »

Чудесна идея!
Ние направихме същото,  снимката беше от фотосесията.
Не го считах за кой знае колко значимо като идея,  но гостите останаха очаровани.

Идеята е абсолютно страхотна! След като миналата година останахме без нито една снимка от сватбата на нашите кумове, и аз безкрайно много се ядосах и натъжих, решихме да направим каквото трябва, но всеки гост да има една или повече снимки за спомен от нашатя сватба. Мисля, че всички гости щи го оценят... Снимките ще са на нас заедно с въпросните гости, не само ние.  За да имат те спомен след години също как те са били на нашата сватба.
« Последна редакция: март 29, 2017, 21:26:00 от Mellie » Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines