Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:11:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 14 част  (Прочетена 227666 пъти)
 
slun4evo4ove
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #450 -: октомври 07, 2016, 09:36:22 »

Ние подарихме луксозни ароматни свещи с надпис "Благодарим, че бяхме наши гости", датата и инициалите ни.
Активен
bulartis
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6


« Отговор #451 -: октомври 22, 2016, 00:20:36 »

Здравейтеее!!!! Нашата дата е 01.07.2017г..
Имам два въпроса към вас надявам се да помогнете.
1.Може ли примерни цени за кувертите в Шератон.
2.Някой може ли да сподели мнение за DJ Ivo, защото не намирам нищо .

Благодаря ви!!! girl_wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #452 -: октомври 22, 2016, 21:19:09 »


2.Някой може ли да сподели мнение за DJ Ivo, защото не намирам нищо .

Благодаря ви!!! girl_wink
bulartis Това че не намираш нищо за твоя ДЖ не е много окуражаващо!
Ти как го намери? sad
Активен
philipa
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #453 -: октомври 26, 2016, 15:10:29 »

Ние ще се женим догодина. И за подаръчета си мислех или просто да дарим парите за някаква кауза и да направим за гостите по един сертификат за дарение, или другата ми идея да накрам дечица да направя нещо, примерно от някоя детска градина или дори от някой дом. Като цяло на мен на сватби са ми подарявали магнитчета, послание в бутилка с мидички и псяък, свещичи. Последно бяхме на една немска сватба в Германия и беше много яко измислено, фотографите бяха предоставили от тия машини, на които може да се самоснима и гостите можеха да си правят колкото искат снимки, с различни аксесоари, имаше шапки, очила и подобно. След това една снимка в книгата за гости се оставяше , а другите за спомен. Но не знам в България, дали може да се осигури нещо такова. Беше много оригинално smile
Активен
bulartis
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6


« Отговор #454 -: октомври 28, 2016, 15:44:44 »

bulartis Това че не намираш нищо за твоя ДЖ не е много окуражаващо!
Ти как го намери? sad

Отказах си от него.Чудя се между Найден Найденов,ДЖ Хорхе и ДЖ Вале
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #455 -: октомври 29, 2016, 11:21:33 »

Ти пък,
Много лесно се отказваш.  Среща правихте ли? Може точно той да е бил твоя човек. Другите са ветерани. Няма значение, кой от тях ще избереш. Ти обаче си направи среща с тях и не се доверявай на коментари от форума.
Активен
ZoRyto
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #456 -: октомври 29, 2016, 18:09:27 »

Здравейте. Ние се решихме сами да си направим подаръчетата, не толкова от икономия, колкото за наш кеф. Трудоемко е признаваме. Това е подаръчето за дамите:



http://prikachi.com/images.php?images/634/8946634s.jpg
« Последна редакция: октомври 29, 2016, 18:11:59 от ZoRyto » Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: октомври 31, 2016, 12:24:27 »

Ние ще се женим догодина. И за подаръчета си мислех или просто да дарим парите за някаква кауза и да направим за гостите по един сертификат за дарение, или другата ми идея да накрам дечица да направя нещо, примерно от някоя детска градина или дори от някой дом. Като цяло на мен на сватби са ми подарявали магнитчета, послание в бутилка с мидички и псяък, свещичи. Последно бяхме на една немска сватба в Германия и беше много яко измислено, фотографите бяха предоставили от тия машини, на които може да се самоснима и гостите можеха да си правят колкото искат снимки, с различни аксесоари, имаше шапки, очила и подобно. След това една снимка в книгата за гости се оставяше , а другите за спомен. Но не знам в България, дали може да се осигури нещо такова. Беше много оригинално smile

Има поне 5 фирми в България, които предлагат тази и подобна на тази услуга. На примависта се сещам за една: http://magnet.bg/подаръци-за-гостите/
Активен
philipa
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #458 -: ноември 02, 2016, 10:55:52 »

Има поне 5 фирми в България, които предлагат тази и подобна на тази услуга. На примависта се сещам за една: http://magnet.bg/подаръци-за-гостите/

Мерси много, това би ми било доста полезно!
Активен
Nikol_M
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #459 -: януари 16, 2017, 10:20:39 »

Здравейте на всички!

Казвам се Никол и тази година също ми предстои сватба.

Относно подаръците за гости, мисля, че хубава идея е малко бурканче със сладко (може да е домашно приготвено) или малко ръчно направено сапунче.
Много ми хареса обаче идеята за дарението и като подарък - сертификат за гостите.

Аз със сигурност искам подаръкът да е нещо, което гостите няма да изхвърлят. Затова продължавам да търся. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #460 -: януари 16, 2017, 11:03:56 »

Много ми хареса обаче идеята за дарението и като подарък - сертификат за гостите.
Не съм сигурна дали разбирам правилно- правиш дарение примерно от 3лв. /по броя на гостите/ и им даваш сертификата ли, или имаш предвид техните подаръци към вас да са дарение, а те да получат сертификат за благодарност?
Активен
Nikol_M
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #461 -: януари 16, 2017, 11:52:35 »

Здравей,

Идеята е сумата, която ще отделиш за подаръците към гостите да я дариш и те да получат сертификат за дарение като подарък. Да, примерно 100 гости х 5 лв. - 500 лв. даряваш някъде и подаряваш на всеки гост сертификат.

Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #462 -: януари 27, 2017, 10:04:05 »

И аз нещо не разбирам за какви 5лева става дума. blum

Nikol_M Мисля че грешиш.  Ако се постави човек, на мястото на някой от гостите, ще изглежда че той ви дарява нещо, което вие след това дарявате на друг.
Нека не забравяме, каква е традицията от нейния генезис. Младото семейство дава тържествен, благотворителен обяд, на който присъстват голяма част от роднините, но също така и непоканени близки, непознати или просто бедни хора, нуждаещи се от храна. По този начин те изпросват от тях: от роднините- благословия и помощ, от близките - добро благорасположение към младото семейство, от непознатите и бедните - молитви и пожелания за здраве, благополучие и дълъг семеен живот. Последното важи за всички. От своя страна, онези от гостите, които са по-заможни и нямат нужда от благотворителни подеяния, често това са най-близките от семейството, в знак на уважение, даряват младото семейство с богати дарове, чииз , пари и т.н.
Е, в днешно време традициите не са, каквито са били навремето. Обяда не е обяд, а е вечеря. Гостите се канят, не за да ги почерпим за здраве, а за да им съберем парите. После част от тези пари ги даряваме, щото са ни в повече... crazy
Не искам да засегна някого, но така ще изглеждат нещата през очите на вашите гости.
Българската сватба е събитие, в което са преплетени много народни обичай и традиции. Когато решим, че искаме да променим част от тези традиции, трябва много добре да помислим, дали някой няма да бъде обиден или засегнат по някакъв начин.
Хайде успех give_rose give_rose give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: януари 31, 2017, 08:56:53 »

AIVEN, хората все по-често (за щастие!!!!!) откликват изключително положително на това, да се даряват пари, книжки, занимателни средства и тн, вместо букети, вместо подаръци от младоженците.. Така, че всеки сам си преценява обкръжението и какво биха или не биха си помислили гостите му!!

Никол, идеята с бурканче направено домашно сладко, а защо не и от самите младоженци ми е  heart heart heart  good
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #464 -: януари 31, 2017, 10:03:25 »

Здравей,

Идеята е сумата, която ще отделиш за подаръците към гостите да я дариш и те да получат сертификат за дарение като подарък. Да, примерно 100 гости х 5 лв. - 500 лв. даряваш някъде и подаряваш на всеки гост сертификат.


Здравей, Nikol_M smile

Аз имах подобна идея на много начален етап от сватбата. Но ММ беше твърдо против и доводите му бяха до някъде основателни, сега като се замисля. Подаръците към гостите на сватбата се наложи преди не повече от 10 години, по соц и пост соц си тръгваше с кърпичка от сватбата. ММ е на мнение, че дарението е личен момент и се чувства по-добре, когато не стига до много хора. Не е въпрос до срамежливост, суета, признание, а до вътрешно лично възприятие. Аз лично харесвам идеята, но трябва и двамата да сте убедени в нея. От някои гости ще се възприеме добре, от други по-консервативни може би не, но това си е вашата сватба. Винаги може да дарите пари за конкретна кауза и да дадете повече информация на гостите като име на каузата, банкова сметка и др. Тази практика е доста разпространена извън България, предимно отвъд Океана.
Ако все пак се колебаете и не сте сигурни дали е вашето, идеята за домашно сладко е много сладкаааааааа  girl_wink Направето го отражение на себе си, какво обичате, какво правите. Ние и двамата сме любители на виното, аз обичам да пътувам (а май и другарчето взе да се отпуска на тази вълна blush) и подаръкът ни беше тапа за бутилка с топер четирите посоки, сложихме благодарствена картичка с логото на сватбата.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines