Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:34:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 14 част  (Прочетена 227744 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #270 -: юни 16, 2015, 13:56:18 »

В такъв случай си останете на сладките плюс картичката. Вижда ти се малко ли?! Та това си е ръчна изработка! Още повече, че няма да е поръчка от някоя си фирма, ами твой близък ще се гърби да свърши това в последния момент. Ако искаш, на картичката може да сложите снимка, да е по-раздвижена или по-нестандартна. Престараването е излишно за подаръчетата - лично мнение.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юни 16, 2015, 13:59:31 »

Аз имах предвид, че освен подаръка ще има и за всеки такива сладки. Казала съм си, че изобщо няма да ги мисля тия подаръци, но поне да се насоча към нещо.
Благодаря, ще видим какво може да измислим.  smile
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 16, 2015, 19:53:32 »

always_and_forever , ние също много се чудихме какво да подарим на гостите си. Минахм епрез магнитчета, фигурки (много за кратко беше тази идея),а снимки аз не исках. В крайна сметка се спряхме на дървени сърчица, на които отново има наша снимка, но е под формата на имитация на дърворезба и образите ни се виждат бледо. Не са при мен сега, за да мога да ти покажа снимка, но също е вариант. От друга булка чух, че ще подарява ветрила на жените, но може би е тематично свързано със сватбата й.
Подкрепям мнението за сладките, мисля, че също ще са достатъчен и много скъп подарък, защото са ръчно изработени. smile
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #273 -: юни 17, 2015, 10:10:11 »

Ние се спряхме на "оригиналните" шишенца с ракия. Сега ми идва идеята, че за жените може да е мед, и без друго се чудехме мед или ракия...ами и двете. Етикетите отпред ще са с наша снимка а отзад ми хрумва: Благодарим ти............(допълнено с химикалка или тънкописец името), че стана част от няшия специален ден! Сами ще си пълним бурканите с мед и шишенцата с ракия (200мл), така че издирвам празни такива. В Gpack не си харесах. На всеки гост името ще е върху подаръка и според мен ще е мило, че булката собственоръчно е изписала името на госта, а дори да се изпие или изяде...стъклото ще си остане, какво като е празно.

Колкото до оригиналността...на кого му пука, колко често човек ходи на сватба в наши дни? Мойте гости скоро не са, пък нали снимката и надписите са си различни, като беше "модерно" преди 100 години да се подаряват сувенирчета с панделка и имена - да не би да не се подаряват и сега, просто въпрос на вкус, няма мода, нито правила.

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 17, 2015, 10:15:44 »

Елвира, да ти кажа.. За последните 5 години съм била на 1 сватба.. Но в тази година, когато е моята сватбта съм на 3 други  crazy
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #275 -: юни 17, 2015, 10:30:14 »

Елвира, да ти кажа.. За последните 5 години съм била на 1 сватба.. Но в тази година, когато е моята сватбта съм на 3 други  crazy

То това е до набора  pardon Смисъл нормално е до към 23-24 (че и 25) да си ходил на 1-2 сватби (освен ако нямаш примерно 3ма по големи братя/сестри и т.н. Все още масово сватбите се правят от младоженци на възраст между 23 и 30-31. Винаги има изключения естествено, зависи си от хората.. и все пак. Та сега както ние, така и приятелите ни са във "вълшебната" възраст  funnytooth

Относно подаръците- те винаги се въртят. От малки кошнички, до мед, семена, снимки, магнити...  Аз лично си пазя поканите, подаръчетата не знам повечето къде са ми. Забелязах и че свекито е така, както и бъдещата систър по закон biggrin
Хората, които идват да ни уважат, ще се радват на всичко, знаят, че сме ги мислили и уважили и т.н.
Ние лично сме най-вероятно на медчета  smile Искам да е нещо ящно и ми харесва като идея. Ама аз имам време да размисля и да скроя грандиозен план за подарък на ръчно изработени чинии, рисувани с перо от щраус и благословени от тибетски монах по изгрев, докато Сатурн е в еди кой си дом  ROFL

Така де, аз лично се радвам на всяко подаръче, защото е мислено. А дали е пищно или семпло, какво значение има, щом е специално за мен  blush
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 17, 2015, 10:44:50 »

 и ние мислим за медчета и ракия, но ракията да е Розова ракия, тъй като мъжлето ми е от Казанлък и да е тематично. Ще си купим бтилченца по 20 или 50 мл и ще си ги напълним, а медчетата мисля да са готови - намерих в OLX за 78 лв 100 броя малки медчета и ще си ги декорираме сами smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #277 -: юни 17, 2015, 10:56:36 »

и ние мислим за медчета и ракия, но ракията да е Розова ракия, тъй като мъжлето ми е от Казанлък и да е тематично. Ще си купим бтилченца по 20 или 50 мл и ще си ги напълним, а медчетата мисля да са готови - намерих в OLX за 78 лв 100 броя малки медчета и ще си ги декорираме сами smile

Ох дано не наруша някое правило така, но тук гледала ли си? http://medovit.blogspot.de/2014/06/blog-post.html#!/2014/06/blog-post.html. Смисъл медът с буркана излиза по-евтин от избрания от теб вариант май. Защото аз на там гледам за сега, но не съм пращала мейл или звъняла.  smile
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 17, 2015, 11:00:43 »

То мисле е същото, ако е във Варна.... Цените в таблицата са без ДДС Wink
 благодаря ти все пааак  give_rose
« Последна редакция: юни 17, 2015, 11:02:36 от hrishristova » Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 17, 2015, 12:03:28 »

hrishristova, аз поръчах точно тези от OLX, които си гледала 100 бр за 78 лв. като ги видях в офиса на Еконт изпаднах в шок колко са мънички... то си пише колко мл са, но не знам защо очаквах да са маааааалко по-големи smile но колкото повече ги гледам, толкова по симпатични са ми, а меда в тях е адски вкусен!
Сега и на мен ми остава да ги украся... направих етикетчета и за бурканчетата с мед и за шишенцата с ракия (да, и аз съм в категория "оригинални" подаръчета biggrin) и остава да измисля някакви панделки или нещо от сорта... като ги направя ще се похваля в темата biggrin но засега съм много доволна
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 17, 2015, 12:13:30 »

Т.е. препоръчваш smile
Аз като цяло предполагам, че ще са малки, но и аз и не искам да са големи, даже и бут. ракия за мъжете ще са малки....когато се украсят ще са по симпатични Wink
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 17, 2015, 12:18:16 »

т.е препоръчвам да smile
довечера ще ги снимам и ще ти пратя снимка, ако искаш
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 17, 2015, 12:57:30 »

да, ще съм благодарна smile
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #283 -: юни 17, 2015, 13:13:37 »

ManuelaAB и на мен ще ми е интересно да видя украсата на шишенцата, нямам търпение даже, похвали се веднага  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 17, 2015, 16:34:51 »

Sisku, къде мога да видя твоите подаръчета?

Вероника, ти получи ли подаръчетата?
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines