Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:32:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 14 част  (Прочетена 227667 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 19, 2015, 14:47:25 »

За съжаление в нашия край,  ако го направя така с посрещане или да определим място за подаръци. Много гости ще бъдат сърдити, че не сме минали лично да ги поздравим и да им дадем нашите подаръчета.
Честно казано ми писна да се съобразявам с  гостите и да им угаждам по всякакъв начин, като че не е нашата сватба..   crazy  diablo
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 19, 2015, 14:48:45 »

Нали в това е идеята на WELCOME DRINK-a - да поздравят гостите и те да си поднесат подаръците, а не после да минават по средата на вечерта и в разгара на купона да се поздравяват и да прекъсват веселбата!!!
Поне моите разбирания са такива
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 19, 2015, 14:59:42 »

Това го разбирам, но няма къде да го направя welcome drink , а и проблема е че повечето ще го разберат като : давайте сега подаръците и си ходете.. защото при нас масово си тръгват след като си дадат подаръка.
Да не спамя темата ( ще коментирам в друга по подходяща )
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 19, 2015, 15:00:16 »

При по-голяма сватба (над 70-80 човека) съм абсолютно безкомпримисна, че welcome drink е по-подходящо. Ето и съображенията ми:
- ако минавате по масите при повече хора отделяте между час - 4ас и половина, в който музиката е тиха, хората са си по местата, не танцуват и на много хора им доскучава
- времето, което ще отделите за мианване по масите автоматично ви съкращава от времето за ритуали+купон - при сватба от 6-7 часа кой иска 1ч. и 30мин да му заминат в поздрави?
- ако не минавате, а имате Welcome drink имате възможност да похапнете. Ако минавате по маси и вече изгубите достатъчно много време кога ще можете да седнете да починете/ хапнете?

Горе-долу е това  blum
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 19, 2015, 15:10:30 »

melita точно!!!
За това подаръчетата по масите, на местата и всеки си го прибира. Това с поднасянето при получаването на вашите подаръци и поздравленията малко не ми изглежда ОК!
Кой на кого подарява и за какво? Губи се смисъла нещо. Подаръчетата за гостите са един вид благодарност от наша страна, че са ни уважили и са дошли да ни поздравят - за това трябва да е нещо малко и символично. Не знам момичетата вижда ми се малко не на място за повода. Вие си решавате де ама.......
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #80 -: февруари 19, 2015, 18:32:19 »

Някой пита, ето оттук смятам да поръчам бурканчетата

http://www.gpack.bg/bg/j17/burkanche-40-ml-za-med-za-svatba-ili-krashtene.html
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 20, 2015, 08:45:39 »

и аз от там ги гледах smile
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #82 -: февруари 20, 2015, 14:11:33 »

Здравейте момичета,може ли да ми дадете идея,от къде мога да купя неукрасени  стъклени слончета?Ще съм благодарна give_rose
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #83 -: февруари 20, 2015, 14:21:26 »

Една приятелка ми каза че си е купувала на едро стъклени слончета от " Илиенци"
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #84 -: февруари 20, 2015, 14:30:56 »

Момичета по време на welcome drink Не си разменяте подаръците с вашите гости! Получавате пликове с пари ! После преди разрязването на тортата минавате с вашите подаръци , за да им благодарите че са ви уважили в този Важен ден За Вас! По принцип времето ,което ще загубите  е 2/3 минути на маса! Все пак трябва да си поговорите и да отделите малко време и внимание на гостите ви !
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 20, 2015, 14:38:11 »

В магазин "Рая" има стъклени фигурки, мисля че бяха по 70 ст. за количества, но не знам дали има точно слончета.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: февруари 20, 2015, 17:14:43 »

idinka, напълно те подкрепям! Ако оставите подаръчетата по масите, можете в края на вечерта да намерите голяма част от тях все още там - забравени от някои гости. Нищо не ви пречи по време на танците да минете за 2-3 минутки и да подарите подаръчетата. Това не значи обиколка за типичната наздравица.
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 20, 2015, 18:00:33 »

idinka, напълно те подкрепям! Ако оставите подаръчетата по масите, можете в края на вечерта да намерите голяма част от тях все още там - забравени от някои гости. Нищо не ви пречи по време на танците да минете за 2-3 минутки и да подарите подаръчетата. Това не значи обиколка за типичната наздравица.
Винаги има вариант някой да си забрави подаръчето, независимо кога му е връчено.  Все пак хората се забавляват, танцуват, питиета...
Не мисля че за мен това би било драма, ако и да съм вложила време/нерви/пари. По-добре да си спомнят колко са се забавлявали, другото така или иначе  ако има късмет заминава в някой шкаф.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #88 -: февруари 20, 2015, 18:25:41 »

Ние минавахме и пак имаше забравени. Много от тях бяха изпити и изядени ( мед и ракия) . Удари ги пиянски глад в 03:00 сутринта и си отвориха меда и ядоха с питките Girl_hide
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #89 -: февруари 20, 2015, 18:30:48 »

Alichka радвам се , че мислим по еднакъв начин smile

Ако някой пък си е забравил подаръчето ( поради някоя си причина) можем винаги да се свържем с него и да му се даде отново . А иначе дали се е забавлявал наистина си е доста относителен въпрос?! Накрая винаги има недоволстващи и критикуващи , дори да сте похарчили супер мн пари!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines