Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:43:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 14 част  (Прочетена 228884 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: март 01, 2016, 17:38:13 »


addicted_to_u, супер са подаръчетата. Браво на вас!
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #421 -: март 24, 2016, 15:07:47 »

Привет, момичета smile Знам, че много булки се спират на френски макарони като подарък от сватбата. Ние пък искаме да вземем просто за почерпка заедно с уелкъм-дринка. Може ли да ми препоръчате някое място, където да са хубави и сравнително изгодни? Може ли да ме ориентирате като цена, когато се взима по-голяма бройка? (Аз например харесвам Chez Fefe, но все пак не става въпрос за 1 или 2..). И последно ,за ок. 100 гости колко макарончета да предвидим за подобна почерпка... все пак някои не обичат сладко, други пък обичат като за двама Bravo
Извинявам се, ако въпросът не е за тук, просто предположих, че някоя от вас може да е имала същите чудения и като за подаръчета. smile
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: март 24, 2016, 15:10:11 »

Привет, момичета smile Знам, че много булки се спират на френски макарони като подарък от сватбата. Ние пък искаме да вземем просто за почерпка заедно с уелкъм-дринка. Може ли да ми препоръчате някое място, където да са хубави и сравнително изгодни? Може ли да ме ориентирате като цена, когато се взима по-голяма бройка? (Аз например харесвам Chez Fefe, но все пак не става въпрос за 1 или 2..). И последно ,за ок. 100 гости колко макарончета да предвидим за подобна почерпка... все пак някои не обичат сладко, други пък обичат като за двама Bravo
Извинявам се, ако въпросът не е за тук, просто предположих, че някоя от вас може да е имала същите чудения и като за подаръчета. smile

100 грама сладки правят уникални, но незнам каква е цената. според мен по 2 на човек е добре (те са много сладки. Успех  give_rose)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: април 05, 2016, 08:49:38 »

Френските макарони, които правят Аби, са най-изгодни като цена, но са компромисен вариант като качество.

 Chez Fefe са много над качеството на 100 грама сладки, а разликата в цената е незначителна!
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #424 -: април 05, 2016, 09:53:27 »

Благодаря, мацки! Ние пробвахме и Аби, но изобщо не ни харесаха sad
Разпратих запитвания на Chez Fefe и 100 грама сладки, наистина разликата в единичната цена е някакви стотинки, но пък вторите предлагат и безплатна доставка.
Остана само да убедя любимия - според него голяма част от гостите изобщо няма да ги оценят, ще си помислят, "някаква сладка там"... може и да е прав, де, все пак каним обикновени хора като нас. Ама толкова ми се иска, вече си ги представях, наредени в табличка, в цветовете на украсата  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: април 05, 2016, 10:22:01 »

Ти за сладък бар ли ги искаш или за подаръче към гостите?

Ако е за сладък бар, повярвай ми това е едно от нещата, за което и до днес не спират да говорят и стари и млади... Какви неща сме били поднесли на уелкъм дринка.. Всички бяха толкова впечатлени, а половината от гостите не искаха да ядат, а си запазваха бисквитки, мъфини и кейк попс за спомен.. Хората, макар обикновени или нека, се впечатляват от малките детайли.. При нас дори фотографа, ДЖ и видеооператора, бяха изключително впечатлени от подредбата и красотата на нещата, а те ходят по сватби всеки ден, дето се казва...



В случай, че ги искате за подаръчета, каквато е темата.. Мисля, че е по-добре да помислите да са опаковани в някаква подходяща кутия по 1 или по 3.. Има много вариации.. Имахме булка миналата година с разкошни макарони за подарък, в прелестни кутийки, но си спомням, че не бяха оценени особено от гостите.. Дали не са разбрали, за какво е, що е.. Много от гостите си ги бяха оставили по масите..
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #426 -: април 05, 2016, 13:00:23 »

 heart alexandrova_90, вашият сладък бар е нещо разкошно просто, как няма да го помнят!

На мен идеята ми е за почерпка заедно с уелкъм-дринка, по време на изнесения ритуал. Но сега като видях вашият и направо се засрамих - аз си мислех за две на човек... Ще говоря пак с младоженеца за сладък бар, със сигурност е впечатляващо, пък и много по-разнообразно!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #427 -: април 05, 2016, 13:09:18 »

paradise всичко си зависи от това какъв бюджет сте отделили, сладкият бар е разкошен, но си има съответната цена smile Ние на нашия уелкъм имахме само подносчета с бонбони (от фурми да не се разтекат на жегата) и пак се харесаха на гостите  Wink Успех  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: април 05, 2016, 13:17:24 »

При нас беше задължително да е богат, защото имахме около 30мин., в който гостите и родителите се мотаеха, говореха си и слушаха музика, пийваха вода с лимон, шампанско, бяло вино.. След това имахме и изнесен ритуал, след който приемахме поздравления  и пак трябваше да има какво да правят гостите..

Като сума ни излезе към 200-250лв.
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #429 -: април 05, 2016, 14:03:32 »

Ехе, ама че това е супер цена за тези вкусотии! smile Определено ще помисля в тази насока (и да, да е нещо, което няма да се разтопи и размаже!)

(Извинявайте за оф-топика smile Аз писах в тази тема, защото знам, че много хора се спират на нещо за хапване като подарък, не само френски макарони, ами и декорирани сладки и т.н.)
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #430 -: април 19, 2016, 21:13:39 »

За година и половина минах през медчета, сладки, сувенири.. всичкоо  lol

Последно!! (че вече сме почнали) Правим Survival kit. Стикерчетата са готови.
Ще бъде бял хартиен плик, вътре с патронче уиски, мини минерална вода, тик-так. Идеята е нали за деня след сватбата  pardon нещо за подкрепа.
Обмисляме и още нещо да сложим (двуумим се между нещо сладичко и хапче за глава  blush )
И това се слага и затваря/залепя със стикерчето.

Естесвено още не съм ги затворила още, но като спрем да ги мислим, ще пусна снимки на готов матрЯл.
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #431 -: април 27, 2016, 14:54:56 »

Нашите подаръчета ще бъдат отварачки http://media.snimka.bg/s1/5312/036867958.jpg?r=0 . На всяка ще има етикетче в ментовозелено и светло кафяво (картона имитира дърво) вързани с канап, за да са в тон. Получихме тази бройка за мостра, само сменяме местата на имената и сега ще ги чакаме 2 седмици  yahoo
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: април 27, 2016, 15:24:52 »

Gehenna, как интересно сте го измислили! Не мисля, че съм срещала подобна идея преди. Ще се получи супер  good

maranthea, много практично, аз също минах през идеята за отварачки, но не можахме да си харесаме.

Засега нашите подаръчета ще са бутилки 350-400ml червено, отлежало, домашно вино, запечатани с восък. Ще ги подаряваме по една на семейство. Ще има интересен етикет, може с наша снимка и малко съвети за виното.
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 10, 2016, 14:15:39 »

Аз минах през май-май всички възможни подаръци за гости за сватбата: от ядливи - до прахосъбирачки.
В крайна сметка от всичко изчетено дотук ако се водя от суеверия - свещи и цветя в пръст не се подаряват.

И на двамата с годеника ми ни е ясно, че всяка сватба е инидивидуална и на едната може всичките подаръци да са били по земята, на другата може да са се изяли всичките и да са искали още, на третата може да не са разбрали, че подаръка е за тях и т.н. Така че каквото и да си мислим, и както и да организираме каквото ще става - ще стане.

Решила съм по подарък на семейство. За сега сме се спряли на магнити; органзена торбичка с ароматни листенца; нещо в кутийка (може би кристално сърце). Има време до август месец, за да си изчистя аз лично визията на това какво точно искам и как го искам, пък годеника на всичко е съгласен - мъже, какво да ги правиш -  pardon
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #434 -: май 11, 2016, 19:26:12 »

Последно- вода, патронче, пакетче кафе Якобс ( от еднократните дози) и по 2-3 бонбона в инивидуални опкаовчици.
Всичко в плик и с етикет...
Нещата са накачулени на масата ни в хола, почваме да ядем от дивана до 11ти  lol
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines