Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:44:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 182902 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #330 -: март 22, 2016, 09:42:14 »

Много ми харесват украсите с карамфили, макар честно казано и през главата не ми е минавало да си сложа точно карамфил на сватбата  pardon Основно цвете в моята украса бяха едни, на коити обаче не им помня името, но също са сравнително евтини, издържливи и много красиви: (тези розовите най-отпред на голямата украса)

Роси, аз свещници си бях направила с ето такива чашки: http://www.ikea.bg/home-decoration/Candles-and-candle-holders/Candle-holders/19345/20476/, само че не съм ги украсявала, а сложих два реда цветен пясък и свещичката Wink

Успех на всички сръчни булки  good
Активен
rossi55
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #331 -: март 22, 2016, 09:54:15 »

Това с цветния пясък е доста добра идея smile
Колкото до сръчността - мисля, че аз тепърва ще се опознавам с нея smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #332 -: март 22, 2016, 10:11:10 »

Не се притеснявай, и аз се запознах с нея покрай сватбата чак Wink Има ли желание ще видиш как ще ти тръгнат нещата  give_rose
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #333 -: март 22, 2016, 10:26:44 »

Aко не се лъжа, розовите цветя, които описва Feribotka, са еустома. Поне на това ми приличат много.
Аз обаче искам да обърна внимание и на друго цвете в показаната централна аранжировка. Това е цветето на малко по-заден план между оранджевите рози. Казва се алстроемерия - изключително красиво цвете, много нежно,  сравнително издържливо, на добра цена и се предлага в много различни цветове, което го прави възможно да се приложи почти във всякакви аранжировки, както само, така и в комбинации с всякакви други цветя.  Ето и една идея с него:


* fa65f37a7e2096c28f8ae84cacd55b8f.jpg (27.09 KB, 360x360 - видяно 3414 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #334 -: март 22, 2016, 10:42:06 »

Да, също много любимо мое цвете, но не го отбелязах заради приликата на другото с карамфила Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 22, 2016, 13:56:51 »

Фери, украсата ви е била много нежна, много ми харесва комбинацията на цветовете  heart
Да те попитам - откъде са големите свещи на централната маса?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #336 -: март 22, 2016, 14:05:56 »

Джъмбо smile Но не съм сигурна дали вече ги има...и дали в същите цветове smile Благодаря!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 05, 2016, 09:03:04 »

В началото се бях насочила към декорация с бледо розови карамфили.. Има много вариации в Пинтерест.. После се влюбих в английските рози и се наложи да вдигнем бюджета, но определено не съжалявам. Комбинирахме и еустомите.. Много са красиви  good
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #338 -: април 11, 2016, 18:10:24 »

На мен ми предстои да избирам цветя, но съм толкова боса в тази материя  blush Декораторката ми иска от мен да си избера цветя, за да може да ми покаже примерни снимки и да ги комбинираме, за да ми изготви офертата. Знам само, че искам и рози. Сватбата ще е в цвят корал, на 3 септември. Много ще се радвам, ако някой разбиращ ми помогне поне с имена на цветя в този период, а ако прикрепите и снимки, ще съм безкрайно благодарна smile

Допълнение: за тези, които обсъждаха Арка - в момента в Лидл има арки за 17,99 лева. От шивашки магазин може да си вземете сатен, тюл, органза, панделки и да си декорирате съвсем успешно за не повече от 50 лева всичко,  според мен smile Успех!
« Последна редакция: април 11, 2016, 18:15:02 от florence » Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #339 -: април 11, 2016, 18:19:02 »

На мен ми предстои да избирам цветя, но съм толкова боса в тази материя  blush Декораторката ми иска от мен да си избера цветя, за да може да ми покаже примерни снимки и да ги комбинираме, за да ми изготви офертата. Знам само, че искам и рози. Сватбата ще е в цвят корал, на 3 септември. Много ще се радвам, ако някой разбиращ ми помогне поне с имена на цветя в този период, а ако прикрепите и снимки, ще съм безкрайно благодарна smile

Ама florence какви са тея неща??? Кажи и да ти прати списък от 10-20 вида цветя, подходящи за сезона!
Все пак е нейна работа да разбира от цветя и да ти препоръча, а ти да разбереш.

Аз сто про съм по-боса от теб! Знам 5 цветя на кръст.
Отидох nа консултация за сватбения букет и дамата ми показа 10 вида букети и казва "ето това е пролетно, това всесезонно, това стои много красиво, това увяхва бързо". Написа ми един списък и си избрах после.

Няма да те е срам като не разбираш да питаш  smile Не може всички да сме разбирачи biggrin
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #340 -: април 12, 2016, 08:28:10 »

florence, действително както ти е казала Gehenna е работа на флориста или агента, който ще прави украсата, да те насочи към цветятя, които са тогава в "силата си".
Едно е сигурно - много е трудно точно тогава да ти доставят фрезии, божури, слънчогледи, хортензии, кали и орхидеи. Имай предвид, че това е най-неблагоприятния момент за орхидеи . Не че е невъзможно, но качеството им далеч не е идеално, а цената не е приятна. Иначе ако много държиш на някое цвете,което не е "в сезон" могат да ти го набавят, но всяко нещо си има цена.
Всякакви случки познава историята. Една булка правеше сватба средата на септември, но се затръшкала като малко дете, че иска лалета - е, всички и угодиха и получи лалета (цената нямаше значение) , но още до фотосесията и лалетата бяха.... blush nea
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #341 -: април 12, 2016, 08:50:15 »

Съгласна съм с горните постове, нейна работа е да ти даде адекватни предложения smile Ние например отидохме до магазина, разгледахме какви цветя има, тя ни предложи според бюджета и сезона какво ще се впише, после ми изпрати линкове да им разгледам всички възможни цветове и разновидности и изобщо не съм се занимавала да търся цветя...все пак за какво им плащаме Wink Стягай ги малко т.нар. "професионалисти", че иначе ще ти се качат на главата  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 26, 2016, 16:28:57 »

идея за флорално оформление на чиниите и около тях


Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #343 -: април 27, 2016, 14:35:48 »

Все пак ще си правя украсата сама. Вече даже имам избистрена идея smile
Масите ще изглеждат така:

http://media.snimka.bg/s1/5312/036867952.jpg?r=0
Като в средата вместо вази ще има бутилки от вино в различни височини, боядисани са в ментовозелено + дантела + канаваца (всички са различни).

Тишлайферите ще имат и от тези малките хартиени помпончета накрая вместо да ги връзваме с канап.
Номерациите за маса са направени по разпространената идея ot pinterest http://www.weddingbells.ca/diy-wedding-ideas/diy-wedding-project-rustic-vintage-table-numbers/
Имам 2 готови, защото в Слънчоглед си харесах страхотни пънчета, които се водят поставка за снимка..и още не съм решила дали да има само рамки или да ги редувам през маса.

Ще украся една маса в нас, ще я снимам и в деня на сватбата 3те шаферки ще трябва да я повторят. 7 маси са - един тишлайфер, бутилките, рамките и малко цветя, всичките са ми много близки и сръчни и ще се справят.
Важното е че малко, по малко нещата се случват -:)



Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 27, 2016, 15:17:29 »

maranthea, много добре си го измислила  good Моята идея е подобна, но с бурканчета. За номерата на масите ми е чудене, харесва ми това с рамките, но няма ли да излезе голям разход? Ти откъде си си ги взела?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines