Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:56:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 184046 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #240 -: октомври 24, 2015, 18:39:21 »

Хахахах хрътки в действие  blum

 Offtopic Роклята е покъртителна  NO
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #241 -: октомври 26, 2015, 15:54:39 »

Здравейте,момичета. Тук вече имахме сватба предимно за моите гости , а за  близките  на мъжа ми ни предстои тържество отново в Турция(Бурса). Това ще бъде в април догодина и искам да съм с друга рокля.
Поръчах я от сайта.  Роклята за мен  си е красива.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 26, 2015, 15:59:57 »

Nejla, извинявай, но на малоумни ли ни правиш или ти се правиш на такава? Защо в тема : Украса на ресторанта, пак говориш за роклята си ?  diablo
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #243 -: октомври 27, 2015, 01:16:46 »

Защото другите се заядоха за моята рокля именно тук ... Извинявам се !А сега да поискам някои предложения по темата. Ресторантът, в който ще правим тържеството догодина е изцяло в  синьо, та се чудя какъв цвят декорации да правя, Мисля да купя някакъв топ плат и да ушия панделки за столчетата и ленти за масите, но се чудя за цвят. Нищо не се съчетава със синьо, а не искам да са сини панделките. Дайте съвети за цвят . И ако има някоя булка , която си е шила панделки да ме светне какъв е вида на подходящия плат . Мисля си за един, стреч сатен се води, но дали е подходящ. Ако има компетентни , нека помогнат smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #244 -: октомври 27, 2015, 09:37:09 »

nejla, просто тук сме доста войнствено настроени към реклами на магазини, агенци и т.н. Да, форум за споделяне на идеи и събиране на информация и съвети е, но ако някой иска да се рекламира- има много други места за това.

Та ти просто в едната тема каза, че още не ви е минала сватбата, после че е минала и всички решихме, че рекламираш магазина за роклята си.

До колкото все пак разбрах от другите места, където си писала, имате сключен граждански брак в България, но голямата сватба и тържеството ще са в Турция, нали така?
Сключихте ли вече граждански брак и там или предстои?

Аз ако нямах позната, която тази година направи 3 сватби точно заради това, също щях да те "гледам страшно лошо"  lol

е е нужно естествено да ни раказваш всичко, но щеше да е хубаво да има на едно място структурирано така, за да те разберат булките кое защо и как и защо макар да пишеш, че сте женени, предстои още една церемония  smile

ОН ТОПИК за панделките:

Колко маси ще са и какъв нюанс на синьото е точно ресторантът? Има ли сайт, в който да можем да видим? Реално синьото може да се комбинира първо с други нюанси на синьо biggrin Може и със сиво примерно или златно за златно-синя сватба, но тук лично за мен мнооооого заивиси от синия нюанс. Това не са единствените цветве естествено, но като за начална идея.. Второ- панделките не са единствената опция за украса на столовете и може да има нещо друго, което да подхожда много в случая.

Особено ако столовете им са красиви, има варианти само с ресни плат (различни нюанси), с перлен гердан, дантела и какво ли не smile

Също се замисли евентуално да наемеш панделките. Реално да даваш пари за плат, да шиеш и после да ти останат, няма толкова много смисъл, освен ако наистина няма точно цветът , които искаш или ако е нещо друго като вид украса и го няма.

После ще се окажеш с 100 панделки, които ако предварително не се уговориш къде да ги продадеш, ще са били ей така за нищото.  smile Лично мое мнение де.
А пита ли ресторанта дали нямат подобна украса?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #245 -: октомври 27, 2015, 10:41:55 »

Нейла, извинявам се лично, но просто наистина сме доста чувствителни на тази тема  pardon Правилно ти е казала Гехенна, трябваше да си по-обяснителна Wink

Относно цветовете, аз обожавам комбинация синьо и жълто smile Но пак зависи от цялостния вид на ресторанта smile Може също и с бяло, кремаво и разни нюанси, или ако си  падаш по по-ярките комбинации, дори с червено  smile За мен панделките на столовете са абсолютно излишни...аз си купих, не ги сложих, защото ми се видя претрупано и сега си имам 60+ оранжеви панделки, които трябва да пласирам някъде  pardon Освен това всеки дойде в ресторанта, сложи си връхната дреха на стола и нищо повече не се виждаше...така че помисли  smile Платът също не е евтин, а самото ушиване ще ти отнеме доста време...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 27, 2015, 17:11:17 »

Аз също поднасям извинения. Обикновено ни заливат с всякакви питания от мними булки и после изведнъж рекламират някакви агенции.
Аз мога да те посъветвам да се поровиш из Pinterest.com за идеи. В полето за търсене задаваш параметри и може да се нагледаш на големи красоти. smile Успех!
За плата- пробвай с органза или тюл. Създват по-голям обем от сатена и са по-евтин вариант. За цвета-синьото има нюанси-съчетай тъмно с по-светло, добави някакъв друг елемент за акцент и си имаш тематична украса.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: октомври 27, 2015, 17:25:52 »

Извинявам се и аз, Нейля.. Бих комбинирала синьо с жълто, като бих вкарала лимони в украсата.. Много красиви декорации има с лимони, ако не е прекалено ексцентрично за вкуса ви smile  Wink
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #248 -: октомври 28, 2015, 11:50:33 »

И аз се извинявам , че не уточних в началото още. В правото сте си, знаейки вече тънкостите тук и подлагате всичко на съмнение(професионално изкривяване от форумски характер pleasantry lol Няма проблем.
Ресторантът не е много светъл, дори е мрачен. Принципно и аз ми се иска да наема панделки , но там агенциите работят може би  значително по- скъпо от българските  smile от цветовете , които ми посочвате ми допада златното. Доста би освежило. Вчера ходих в един магазин за платове. Казва се "Будапеща". Аз не знам дали споменах, че сега съм в Русе. Един метър плат струва 8 лева. Да  заложим , че ще ми трябва около 50 метра за панделки от него и май като сложим и ушиването ми се струва , че няма да излезе така евтино , както си мислех. Ще търся и други варианти. Накрая, искам- не искам,  може и  да наема от там. А иначе за украса една моя приятелка ще ми изработи едни топчици от хартия, и ако стоят добре , ще ги поставим да висят от тавана. danceg . Те са от този тип : http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/_QHNGeP45Loc/SxJTMHc80HI/AAAAAAAAAdw/Yt6S_D_0VY4/s1600/tissue%252Bpaper%252Bpom%252Bpoms%252Bin%252Bwindow.jpg&imgrefurl=http://forum.svatbata.bg/index.php?topic%3D26071.15&h=429&w=601&tbnid=VaxpquwRWGaJcM:&docid=LKEXIUiRf6QNtM&ei=nZkwVuW1C8avsQHMn6mYBA&tbm=isch&ved=0CA8QMygMMAw4ZGoVChMIpfjan_HkyAIVxlcsCh3MTwpD. Снимката е примерна.  smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #249 -: октомври 28, 2015, 13:56:05 »

Nejla, тази топчици от хартия и аз много ги харесвам, даже съм си поръчала от един китайски сайт ДС ги видя какво качество ще излезнат , че от там никога не се знае  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #250 -: октомври 28, 2015, 15:05:50 »

Аз бих съчетала синьото с прасковено или меко кремаво... Това само като идея. Даже имаше форумска сватба на морска тематика в не сини цветове.
Относно хартиените топки - моята комшийка използва хартия, която се поставя в подносите под тортите. От малките хартии, които се слагат на чинийката под чашата за кафе, беше направила гривни за ръце, бутониери, помпони за столовете и др. Понеже такива хартии са в бял цвят, тя ги беше боядисала с боя за яйца. Обясни ми, че доста компактно се съхраняват, пренасят с кола и после само се тръскат, за да добият форма. Това е евтин вариант на украса, но много ефектен.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #251 -: октомври 28, 2015, 22:54:57 »

Здравейте, дами!
Включваме се и ние с няколко съвета. Silvia_90, не се притеснявайте относно сумата, която искате да отделите. Има няколко трика да спостите пари от декорацията - да използвате повече зеленина за букетите и  да заложите на по-евтини цветя. Такива например са хризантемите, които пък са много красиви и ги има в какви ли не цветове. Освен това, може да се насочите и към цветя, които "запълват" повече, за да купите възможно най-малко. Такива са хортензиите, доста успешно се представя и гипсофилът. Иначе, както казаха по-нагоре, наистина може и сама да си направите декорациятла, но трябва да предвидите, че ще Ви отнеме значително време, а и в самия ден на сватбата, което никак не е за подценяване. Вероятно ще се наложи и да ангажирате някои близки. Обмислете го добре, ако решите да предприемете нещо такова. Иначе за сумата от 700 лв можете да декорирате много прилично. Е, разбира се, няма да получите огромни аранжировки с орхидеи и рози, но пак могат да бъдат красиви.
Nejla, относно питането Ви за съчетание на синьото с друг цвят, можем да Ви дъдем много варианти. С жълто, със златно, с бяло или екрю, с бледорозово, със сребристо. Много е важно колко синьо е синьото и дали има някакви други цветове в ресторанта - на подовата настилка, столове и пр. Иначе материите, от които могат да се ушият панделки пак са много. Стречът е приятен на допир и пада тежко, съответно панделките са по тържествени. Органзата е хубава и непретенциозна, като панделките стоят по бухнали. Сатенът също е хубав, но някои не го харесват заради лъскавината. Воалът не е много подходящ за стандартните панделки, тъй като е много мек и те увисват. Най-добре е да вземете по-твърд и тежък плат, за да не "клюпват" панделките и да са по-тържествени. Тези платове обаче наистина са по-скъпи.
Дано сме помогнали и на двете! Успех! smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 06, 2015, 16:25:42 »

Показвам украсата от есенната сватба на сестра ми. С изключение на цветята останалото е дело на общи усилия. Панделките по столовете и органзата за булченската маса са от магазин втора употреба и зашити от майка ми. Приятека на булката, която не си пада по сватбените трации постави цялата украса, заедно с приятела си. Листнцата са правени с пънч, накрая се счупи горкия, че за какво ли не ме експлотиран. Свещите от булчинската маса са от Джъмбо. Май това спада към тази категория.

Булченска маса



Маси за гостите



Цветята


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: ноември 06, 2015, 16:44:50 »

Панде, украсата е сладурска и много сполучлива, ама тия ресторанти кога ще заработят без предварително отрупани маси.. Много ме е яд така, защото украсата я търсиш по масата от манджи  beating

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: ноември 06, 2015, 16:55:30 »

Много ме е яд, че не сварих да снимам преди да отрупат масите така. Всичко развалиха lol Остави салатите, ама тия мезета най-много ми бъркаха в очите. Добре, че на моята сватба не беше така.
Забравих да кажа - както и очаквах, панделките за столове са супер излишни за този сезон, всички си сложиха дрехите по столовете.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines