Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:29:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 183517 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #225 -: октомври 22, 2015, 16:26:47 »

Явно и на теб изходната ти точка е бюджетът, така че ти си прецени какво искаш и колко пари си склонна да дадеш/имаш възможност и действай smile Аз така направих - формулирах си някаква идея, набавих си нещата, които ми трябват, поръчах само цветята, украси ми флористката, всичката украса, заедно с букетите и тази на колата + естествените бутониери и нещата, които аз си бях купила ми излязоха около 400 лв  smile В темите на всички булки има снимки и клипчета и можеш да им видиш украсата Wink Всичко зависи естествено и от ресторанта...някои биха изглеждали претрупани с малко повече украса, други прекалено постни, така че помисли  good
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #226 -: октомври 22, 2015, 16:52:50 »

Аз също така бих посъветвала да се разровиш в Пинтерест за украса за сватба без цветя. Там може да ти изтекат очите по украси само от свещи примерно или с минимално количество цветя. Или тотално без цветя, а с.. книги или пък хартиени цетя хъх  Bravo Имаше един много романтичен и популярен centerpiece там от 3 слепени рамки за снимки, една свещ по средата и малко листенца от рози. Изглеждаше толкова романтично  smile

Та цветята не са единствения вариант!
Ако все пк решите да има, обмислете какви да са, от къде да са купени и в сезон ли са. Не ми се почва тирадата колко лошо позлваме в България карамфилите само по тъжни поводи (или за учителки букети), а могат да се направят толкова красиви неща с тях.

Абееее покрай сватбата си отворих очите за доста неща  lol

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 22, 2015, 17:13:22 »

Silvia_90, много е важно да знаеш какво точно искаш, с какво можеш да направиш компромис и с какво не. Напълно възможно е да си смениш мнението хиляди пъти, докато стигнеш до крайния вариант, но това си е в реда на нещата.  pardon
Когато се спреш на флорист, той също ще те насочи и ще ти помогне в избора, но не бива да се налага. Реши колко би отделила за украса и направо си кажи на агенцията, с която ще работиш.
Нашата украса беше около 700 лв като тук е важно да отбележа, че това включва само украсата на ресторанта( цветя, столове, вази, свещи, украса на колата, цветарници за посрещането и т.н), без всичките му дреболии. Всичко останало го направи майка ми. Ние искахме нещо изчистено, не натрапчиво. Не искахме масите да са заринати с украса и да няма място за нищо друго. Цените си зависят и от града, в който ще бъде сватбата. В по-малките градове е по-евтино.  smile
Успех!  Wink
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: октомври 22, 2015, 20:40:23 »

Без да искам да обидя никого, всеки сам си преценява колко пари да отдели за едно или за друго, но ми се виждат много 1600 лв. за украса. Аз съм съвсем в началото на подготовката и ми се струва неразумно да дам толкова за нещо, което след време никой няма да помни. Поне аз си спомням други неща от сватбите на които съм била. Мисля, че бюджетът ми за украса ще е около примерно 12 маси по 40 лв. =  480 лв. + още 100, 200 за нашата маса. Та около 700 лв. ми се вижда добре.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: октомври 22, 2015, 22:11:58 »

Силвия, всеки сам преценява колко би отделил за украса. Някой може да даде 2000лв, а на друг и 200 да са му много. Аз също не исках да даваме безбожно много пари, но след като мина сватбата, изобщо не ни пукаше за кое колко сме дали, защото емоцията, която изпитваш в този ден е неописуема.  heart Заслужава си всяка вложена стотинка. Според мен и ти ще го разбереш с напредването на времето.
Разбира се, ти най-добре си знаеш с какви финанси разполагате и колко важна за теб е точно украсата.
Прави нещата както според вас е правилно. Не е нужно да се съобразяваш с някой. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 23, 2015, 07:33:24 »

Silvia_90, разбира се, че всеки се простира според бюджета си. 700 лв въобще не са малко, но както те е посъветвала Gehenna избистри идеята в главата си, защото ако искаш много цветя, сумата може и да е малка (на нашата сватба сезонни цветя на борсови цени струваха 720лв), както и ако държиш на някакви цветя конкретно. Просто трябва да имаш ясна идея, дали ще наблегнеш на предмети или на цветя.. Много са популярни украсите с плодове и цветя.. Мисля, че излиза по-евтино smile
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: октомври 23, 2015, 09:18:09 »

Всичко зависи от това кой ресторант ще изберем . Първо заради обстановката на места съм забелязала,че с по - малко украса ресторантът изглежда красив, а на други и да е препълнен с украса стои някак празно. Второ разбира се, с риск да се превърна в чичо / леля Скрудж на групата, съвсем не искам да е така, ресотрант се явява най - големия разход за сватбата. Държа на парите именно заради това , защото ще каним доста хора, а всичко е разходи. Вярно е че емоцията е голяма, даже невероятна, още от сега. Другата неделя ще правим годеж и мисля да потренирам с украсата smile  girl_wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 23, 2015, 09:19:57 »

Парите са важни, особено при организиране на сватба с повече от 80 човека.. Така, че никой няма да те упрекне спокойно. Тук сме, за да си помогаме. Изберете ресторант и после ще измислим и украсата в оптимален вариант цена-визия  Wink good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #233 -: октомври 23, 2015, 09:54:59 »

Силве, спокойно и аз съм от стиснатите булки Wink За нищо не дадох повече пари отколкото мисля, че  е необходимо и съм предоволна от резултата, така че успех  good Сега важен е ресторантът на първо място Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #234 -: октомври 23, 2015, 13:01:35 »

Silvia_90 естествено,че парите са важни и аз си правя списъци и сравнявах и ресторантите,за да избера оптимален вариант-хем да ми хареса, хем да не ми съдерат кожата, така ще направя и с украсата. Виждала съм сватби, направени с еднакъв почти бюджет и едната беше страшно запомняща се (е,аз помагах за краденето на житни класове,от които се правеше по-голямата част от украсата,де) и другата, в която всичко беше купено и уж много пари дадени,но нямам спомен за едно елементче от украсата,тъй като всичко беше много хаотично с цел да се хвърлят едни пари и никаква друга идея. Та мисълта ми е това,че сме разумни и не пръскаме парите лесно не значи,че сме стиснати, а че знаем какво искаме и колко е разумно да се даде. Успех smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: октомври 23, 2015, 14:37:14 »

Силве, много зависи и в кой град си, колко агенции има, конкуренти ли са и т.н. Примерно, аз в русе си работих с един монопол за качество. Просто другите агенции предлагаха типичните украси от края на '90, които не са ми по вкуса, отказаха да възприемат идеята ми за по-модерна украса и се принудих да работя с по-скъпата агенция. За 1100лв имах доста хубава украса, падаха се по средно 12 лв/човек. Ама пък аз сама правих тейбълки, кутийки за подаръчета, номерация, банери и каквото още исках да имам. Ако си в София, отиди на сватбеното изложение и прегледай какво се предлага там, може да намериш много сносни оферти, които да са ти по джоба и да правят красиви украси. smile
Но най-важно е да изберете ресторанта, за да изградиш концепция кое какво да е, дали ще си отиват едни или други цветове и т.н.  give_rose
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #236 -: октомври 23, 2015, 18:05:59 »

Сега набързо и аз да нахвърлям. Нашата сватба мина ! Най- сетне и моичкия се излъга да ме вземе biggrin Дълго чаках този миг . Сватбената ни украса беше нещо , което исках да си правя самичка, но всичко става много бавно и не твърде евтино. Обиколих агенциите в Русе набързо, нямах много време от завръщането ми в България до сватбата. Спряхме се на агенция Дежа Ву, тъй като там е най - евтино. Мацката е русичка , млада е, много точна.. Направи ми добро впечатление. хубави цени ми направиха и ми сложиха арка и ритуала излезнаха безплатно :girlhide:Много съм доволна, всичко беше изпипано стана приказно. Имат си стил момичетата. Бях на сватба в Кубрат миналата година и взех препоръки за Дежа Ву от булката, та за това ми направиха и отстъпка. Ходих и в Марти  и Да и Да , стори ми се скъпичко...иначе сама си украсих кутията за пари.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: октомври 24, 2015, 12:50:22 »

Много интересно! А в темата за булчинските рокли по интернет пишеш, че вчера ти е пристигнала роклята. Сега последно в какъв ред са нещата? smile С тия "скрити" реклами кого лъжете?  NO

Здравейте, мацки аз си купих рокля от този магазин palaz styling . Роклята пристигна вчера и е много красива. http://palaz-styling.com/visokokachestvena-svatbena-bulchinska-roklya-s-kamni Освен това ми я доставиха бързо. Много съм доволна. Bravo give_rose
  Spam  NO
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: октомври 24, 2015, 13:06:57 »

Ахахахаха смях в залата smile danceg Oh my ... crazy yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 24, 2015, 13:47:04 »

И аз съвсем се обърках. Първо роклята е пристигнала вчера, после сватбата е минала. Последно?
Според мен е грозно да се правят подобни реклами. Май не е тук мястото.  pardon
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines