Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:34:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 182911 пъти)
 
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #195 -: август 01, 2015, 17:55:09 »

Здравейте мили булки smile от известно време чета, но реших, че вече имам нужда от съвет от някой, който е на моя хал. Коментирам с младоженеца, с майка ми и с ограничен кръг приятели и просто не мога да получа желания ритник или отказ, всеки ми се хлъзга и ме оставя да правя каквото искам, защото аз съм "булката". Та драмата ми е следната. Ориентирали сме се към ръстик/винтидж сватба в бледи пастелни цветове, по-скоро ментово. Качвам албум с идеи, които харесвам и желая да взаимствам: http://maranthea.snimka.bg/wedding/wish-list.872815.35699923  . След голямо ровене открих 2 агенции, които правят нещата които аз харесвам без те да изглеждат недовършени или правени от първолак. От друга страна пък, аз съм организиран човек, занимавам се с разни Направи си сам неща и със стегната организация бих се справила може би и сама, при положение, че имам година. Агенциите обаче ми предлагат суми доста над нашия бюджет. А ако се заема сама, дали в големия ден ще успея да обясня на всеки всичко и дали ще нагласят нещата така както искам. А и дали въобще е хубаво да занимавам приятели с украса в ден, в който искам само да празнуват. Та...да кажем, че съм доста объркана и имам нужда от съвет от хора, които се чувстват като мен smile Някой правил ли е такава сватба, заслужава ли си да купя всичко и да спестя повече от половината или спокойствието няма цена? Искам да направим много спокойна сватба, голяма част от нещата при традиционните украси няма да ги има, искам всичко просто и изчистено, такива хора сме си. Все пак ще се женим по кецове smile

   Здравей! Както вече някои от момичетата казаха, тук определено няма верен или грешен отговор. Според мен трябва да избереш вариант, с който ще се чувстваш най-спокойна. Много е важно, ако решиш да украсяваш сама, да прецениш дали ще има кой да ти помогне не само със самото декориране, а и с транспорт и носене на нещата. Имай предвид, че цветята е най-добре да се вземат вечерта преди сватбата или в самия ден, за да бъдат възможно най-свежи, тъй като у дома едва ли ще успееш да подсигуриш нужната им среда, в която се гледат в борсите, което определено е ангажимент. Трябва да предвидиш и какво и къде ще прибереш от различните съдове, които ще купиш за декорацията. Ако наистина искаш да си украсиш сама, можете спокойно вместо да купуваш съдовете, просто да вземеш под наем от някоя агенция - така хем няма да се чудиш какво да ги правите след сватбата, хем ще имаш и това, което искаш.  smile
   Друг важен момент е, че обикновено от ресторанта искаш на другия ден до обяд декорацията да е прибрана. Трябва да помислиш дали ще можеш да го направиш или дали някой твой близък може да се заеме с тази задача.
   В крайна сметка ако си направиш всичко сама със сигурност ще си удовлетворена, че си си го направила ти, но пък това определено е не малък ангажимент и то в самия ден. От друга страна пък, ако не можеш да се довериш изцяло на някоя агенция или просто бюджетът ви е ограничен, винаги можеш да повикаш приятели на помощ и да се справите със ситуацията. smile Успех!
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #196 -: август 01, 2015, 18:16:42 »

Според вас добра ли е идеята да се използва декорация на цветя в много висока ваза, когато масата не е кръгла, а продълговата? Много ми харесва такъв тип украса, но ме притеснява, че при продълговатите маси не е толкова голям диаметъра на масата и няма толкова голяма площ за много висока ваза както при кръглите маси.
Здравей! Високите аранжировки са страхотни и изобщо няма значение върху каква маса ще ги поставиш. Важното тук е колко дълга е масата. Ако сложиш само една аранжировка на маса за 12 човека например, рискуваш да изглежда празно и постно. За да избегнеш този "страничен ефект" можеш просто да поставиш по една малка вазичка с цветя или по една малка ниска аранжировка от двете страни на високата. Разбира се според големината на масата се увеличават и бройките аранжировки. Ние сме имали сватба с такъв вариант на декорация и е изглеждало супер! Успех! smile
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 02, 2015, 15:53:44 »

Имам въпросче...  някой  знае ли дали в бг ( или някоя агенция)  предлагат лед водоустойчиви светлинки, които се слагат във вазите с цветя.. и светят розово или лилаво.. понеже намирам  в алиекспрес, но не съм сигурна дали ще пристигнат до Септември...  girl_impossible
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #198 -: август 03, 2015, 10:11:45 »

Имам въпросче...  някой  знае ли дали в бг ( или някоя агенция)  предлагат лед водоустойчиви светлинки, които се слагат във вазите с цветя.. и светят розово или лилаво.. понеже намирам  в алиекспрес, но не съм сигурна дали ще пристигнат до Септември...  girl_impossible
Зависи за кой Септември ти трябват. На  мен поръчките от Алиекспрес са ми пристигали обикновенно за 20тина дни. Сложи ги 25. Ако поръчаш веднага имаш шанс. smile
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 03, 2015, 12:38:24 »

За 13 Септември, но ме притеснява това, че последния път се забавиха месец и една седмица... и не ми се рискува, но ако не намеря ще поръчам с DHL,  нямам друг вариант
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 03, 2015, 13:20:00 »

lolitkabg, провери ли в Джъмбо дали нямат?
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: август 03, 2015, 13:21:02 »

Незнам дали са с батерии, но такива не пристигат до БГ, имайте предвид!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: август 03, 2015, 23:25:19 »

Да в Джъмбо нямат Petq как така не пристигат в Бг?  с батерии ли не пристигат?
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 04, 2015, 14:01:30 »

Да, всичко с батерии вече не се доставя от Китай!!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 04, 2015, 14:41:14 »

Ужас... е сега вече съм с вързани ръце
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #205 -: август 04, 2015, 15:15:41 »

Амазон няма ли да свърши работа евентуално?  Аз не съм виждала по снимки на агенции това, което търсиш за съжаление и не мога да препоръчам.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: август 05, 2015, 02:18:25 »

Имат подобни... но не са в този цвят, който искам... в краен случай... ще са просто бели светлини
Активен
Ger5
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #207 -: август 06, 2015, 15:15:49 »

Здравейте момичета!
чудех се на масата на младоженците дали ще си стоят добре високи аранжировки?
или пък нетрадиционно няколко ниски малки аранжировки? Чудя се дали може да се избяга от традиционно-голямата дълга арнжировка в центъра на масата?
Като гледам обаче портфолиото на сватбена агенция "Мелодика", съм сигурна че ще имат и някакво по-нетрадиционно решение и за ниски аранжировки!
Като цяло на сватбата ми се иска да избягам от стандартните решения - дори и за цветята smile

Охх, много се вълнувам - в предпоследни подготовки сме, а почвам да се чудя дали да не сменим основния цвят на сватбата.... но може би е пресватбена треска  give_rose
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #208 -: август 06, 2015, 16:22:04 »

Здравейте момичета!
чудех се на масата на младоженците дали ще си стоят добре високи аранжировки?
или пък нетрадиционно няколко ниски малки аранжировки? Чудя се дали може да се избяга от традиционно-голямата дълга арнжировка в центъра на масата?
Като гледам обаче портфолиото на сватбена агенция "Мелодика", съм сигурна че ще имат и някакво по-нетрадиционно решение и за ниски аранжировки!
Като цяло на сватбата ми се иска да избягам от стандартните решения - дори и за цветята smile

Охх, много се вълнувам - в предпоследни подготовки сме, а почвам да се чудя дали да не сменим основния цвят на сватбата.... но може би е пресватбена треска  give_rose

   Здравейте! Радваме се, че нашата работа Ви харесва!
   Високи аранжировки в двата края на масата биха стояли прекрасно! Сега на прима виста ми идва на ум идея за високи аранжировки върху свещник, от такъв тип - https://www.facebook.com/melodica.event/photos/pb.249365628440197.-2207520000.1438869714./809008892475865/?type=3&theater. Другото, за което се сещам е да са кръгли, по-рошави аранжировки поставени върху висока ваза, като разни цветя и зеленина да се спускат надолу, като може да стига дори и до земята, за да се постигне ефект на влечащо растение. Като това може да се допълва от две по-малки ниски или пък средно високи аранжировки пак отстрани (тъй като не искате централна), от които отново да има пуснати влечащи цветя и зеленина. По този начин драперията Ви ще бъде прекрасно украсена от зеленина и цветя, а също и самата покривка отгоре. smile
   Варианти за ниски аранжировки също има. Ако искате да избегнете този традиционен двуметров букет в средата, може да сложите една по-малка аранжировка в центъра и по една в двата края, като отново може да се направят влечащи, за да изглеждат все едно са свързани, например като това - https://www.facebook.com/melodica.event/photos/pb.249365628440197.-2207520000.1438869687./911733875536699/?type=3&theater. Може и да не са свързани, а да се доукраси с камъчета, кристали, свещи и пр. Много зависи каква е темата на сватбата Ви. Иначе могат да се направят и тип ъглови аранжировки. Като цяло варианти има много. Може да разгледате в нашия пинтерест за разни вдъхновения - https://www.facebook.com/melodica.event/photos/pb.249365628440197.-2207520000.1438869687./911733875536699/?type=3&theater. Дано сме помогнали. Успех! smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #209 -: август 08, 2015, 23:16:28 »

Малко реклама се усеща. Някой регистриран на края на подготовката си, без да сподели нищо лично веднага споменава агенция. А и да си в предпоследни подготовки, а да мислиш за нова агенция и цвят. Иначе поздравления за "Мелодика", наистина оригинални идеи  good
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines