Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:47:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 182874 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юли 08, 2015, 15:46:22 »

Аз съм от тези, които да разочаровани от агенцията. Не уловиха моята идея и не я пресъздадоха. Не че им беше грозна украсата, напротив. Обаче, имам усещането, че ако бях помолила приятели да ми подредят и украсят масите, сега щях да се цупя на тях и да ги обвинявам, че са недоразбрали. Хората имат ограничени възможности. Не винаги разбират какво точно искаш, въпреки че го потвърждават.
Мога да ти кажа как процедирах аз, пък ти си прецени дали ти допада.
1. Наех агенция, която ми предостави само цветята,съдовете, свещите, покривка на нашата маса, подложки за хранене на гостите.
2. Всичко останало по украсата си изработих сама - покани, номерация на маси, картички с имена на гости, украси на чаши,бутилки, етикети, късметчета, кошничка, подаръчета за гостите, кутия за картички и пожелания и други тем подобни.
3. Агенцията имаше ангажимент да постави и моята украса на подходящите места.
Спокойно можеше да мина и с един добър флорист, но тъй като не живея в града, където направихме сватбата, реших да си "вържа гащите" и избрах добра агенция. Поне за украсата бях спокойна - имаше кой да я постави и да понесе отговорност, ако цветята се скапят преди аз да отида и т.н.
Правилен отговор няма. Аз лично съм раздвоена - бях спокойна, че имам красива украса, която не ми отговори 100% на изискванията. Ама май аз имам високи изисквания...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #181 -: юли 09, 2015, 12:42:36 »

maranthea, моят поглед е, че първо трябва да прецениш самият ресторант от какво се нуждае. Какво предлагат от там като украса? Как изглежда залата или ще бъде на открито? Нещо много важно - кога ще подредят масите за вашата сватба. Дали ще е в самия ден или от предния ден ще имате възможност да оставите основните неща. Това се говори с управителите около месец преди сватбата. Важно е, за да знаеш и прецениш как да си разпределиш времето. Пример: на сватбата на девера и етървата залата им беше подредена от предния ден. Ние отидохме следобеда и имаше възможност да се сложат покривки, тейбъл картички и тн. Тогава сервитьорите и управителят ни насочиха как точно да поставим подаръчетата и тейбълките, за да имат възможност сервитьорите на другия ден да слагат прибори, чаши и чинии без да разместват украсата. Това са дребни неща, но може леееко да разочароват една булка - това искам да е така, а не иначе.
Моят съвет е дребните неща да си ги правиш сама. Доставят удоволствие, правиш си ги по свой избор, а и цената излиза по-ниска. Говорим ли за калъфи, панделки, цветя, арки... Там е по-добре да се довериш на някого. Ти не спомена и колко души ще е сватбата? Колко маси евентуално ще са?
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #182 -: юли 09, 2015, 14:42:28 »

Благодаря на всички за отговорите smile Сватбата ни ще е малка - 50 човека, за момента съм се спряла на 3 ресторанта и хотела, които ще разпределим и посетим тази година, за да добием реална представа за външен вид и обслужване. Става въпрос за Комплекс Яев, Хотел Панчарево и Белчин Гардън. Искаме изнесена церемония, ще резервираме хотелски стаи за всички. Дребните неща като поканки, подаръчета, бутониерки и тн със сигурност ще си ги направя сама, защото не искам стандартни smile
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 10, 2015, 19:49:17 »

Ние сме в Яев на 16-ти август им мога да дам отзив( ако не е късно Wink .  И аз съм раздвоена по повод украсата с цветята. Харесах едни кафези и мисля да си ги купя- идеята ми е да ги украся в основата с цветя и в шишата с дантела, които аз ще си направя, да сложа по някоя роза и зеленинка. Обаче няма как два дни преди това да помъкна рози от София към Карлово, да украсявам...а и няма на кой да разчитам да ми помогне в украсата.Направо съм в чуденка какво да правя? smile
« Последна редакция: юли 10, 2015, 19:51:45 от Koliin » Активен
Petenchen
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #184 -: юли 12, 2015, 09:19:58 »

Според вас добра ли е идеята да се използва декорация на цветя в много висока ваза, когато масата не е кръгла, а продълговата? Много ми харесва такъв тип украса, но ме притеснява, че при продълговатите маси не е толкова голям диаметъра на масата и няма толкова голяма площ за много висока ваза както при кръглите маси.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #185 -: юли 12, 2015, 10:44:17 »







Въпросът по-скоро не е дали е хубаво- има прекрасни варианти за високи вази на продълговата маса, а дали избраното от теб ще има нужда или от по-малки елементи по края или даже 2-3 високи вази на маса.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 17, 2015, 01:38:02 »

Здравейте момичета, според мен, ако сватбата е до 80 човека някъде, може спокойно да се справи сама булка... с малко помощ, въпрос на организация. Но за повече хора-не е добра идея.. Иначе в нашия случай политиката на ресторанта е ужасна и не позволяват да си внесем каквато и да било украса. Дори за тейбълите имахме проблем... но нямаме избор. Това е единственият хубав ресторант в града, и си правят, каквото си поискат. А .. а онзи ден от Джъмбо си взех прекрасни кафези и свещи, които ще украся за моята стая, и градината в нас, където ще са гостите.. с малко средства се получи идеално
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 17, 2015, 06:14:42 »

lolitkabg,моля би ли споделила информация за кафезите,цена,големина?
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 17, 2015, 08:13:28 »

Лолитка, и ние имаме същия проблем с политиката на ресторанта за украсата.. Честно казано знаех, че сами си правят украса и не позволяват намесата на сватбени агенции, но мислех че в такъв случай цените ще са по- ... по. А се оказа точно обратното, понеже така или иначе нямаш друг избор освен тяхната украса са си сложили едни красиви цени, да ти се отще да украсяваш. Единствено цветята ще си вкараме ние, понеже техните са изкуствени и нещо не ми харесват.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юли 17, 2015, 11:08:56 »

lolitkabg,моля би ли споделила информация за кафезите,цена,големина?
Koliin  цената на кафеза е 5,90, свещите гу купих от Икеа за 4 лв 4 бр.  довечера ще снимам как изглеждат
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 17, 2015, 11:13:43 »

Лолитка, и ние имаме същия проблем с политиката на ресторанта за украсата.. Честно казано знаех, че сами си правят украса и не позволяват намесата на сватбени агенции, но мислех че в такъв случай цените ще са по- ... по. А се оказа точно обратното, понеже така или иначе нямаш друг избор освен тяхната украса са си сложили едни красиви цени, да ти се отще да украсяваш. Единствено цветята ще си вкараме ние, понеже техните са изкуствени и нещо не ми харесват.


Именно, вместо да ни дадат по-добра цена, те са ги завишили безумно много... монопол пълен.. и ние имахме проблем с тези изкуствени цветя, обаче склониха поне да си внесем естествени... а в кой град е вашата сватба.. да не се окаже, че е един и същ
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 17, 2015, 11:20:18 »

Ами ако сте в Стара Загора, знаеш кой е ресторанта smile Засега ситуацията с украсата е единственото, което не ми харесва, пък да видим по-натам
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 17, 2015, 15:30:42 »

Ясно.. ние сме в Петрич, но явно тази практика е доста разпространена, за съжаление...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #193 -: юли 24, 2015, 22:55:00 »

Лолитка, и ние имаме същия проблем с политиката на ресторанта за украсата.. Честно казано знаех, че сами си правят украса и не позволяват намесата на сватбени агенции, но мислех че в такъв случай цените ще са по- ... по. А се оказа точно обратното, понеже така или иначе нямаш друг избор освен тяхната украса са си сложили едни красиви цени, да ти се отще да украсяваш. Единствено цветята ще си вкараме ние, понеже техните са изкуствени и нещо не ми харесват.

Не знам кой ви е ресторанта но щом ви поставят такива условия нещата не са на добре. Аз лично не бих се съгласил някой да ми пробутва услуга, която не желая. Пожелавам ви успех, но от опит знам, че когато в ресторанта уговорките започват по този начин края не е добър.
give_rose give_rose give_rose
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #194 -: август 01, 2015, 17:35:34 »


А за бутониерите не знам от какво зависи,но не всички се разпадат така бързо.На сестра ми на сватбата мин.година също бяха с естествени цветя и си издържаха целия ден.А и честно да ви кажа изобщо не ми дреме накрая на вечерта бутониерите как ще изглеждат. *YAHOO*Та не ми е болка за умиране това,просто харесвам живите цветя и ги предпочитам.

   Здравейте! Бутониерите от естествени цветя неминуемо са прекрасни, но наистина минусът при тях е, че към средата на вечерта вече са пооклюмали. Но не всички се разпадат толкова бързо, както и Вие отбелязахте. Някой цветя са значително по-трайни от други. Такива например са орхидеите, хризантемите, гипсофилът, розите /но не градинските, те са много чувствителни на топлина, вятър и пр. и бързо се разпадат/. Друг вариант е да използвате повече цветчета, които са все още не са напълно отворени, така хем ще бъдат свежи по-дълго, хем ще разцъфнат по-време на празненството или пък да направите бутониерите предимно от различни видове зеленина - тя издържа значително повече. Разбира се има много други варианти за бутониери от естествени материали - например с житни класове, шипки, малки шишарки, жълъдчета, но това зависи изцяло от тематиката на сватбата и разбира се от предпочитанията Ви!  smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines