Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:49:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 182861 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юни 10, 2015, 15:19:53 »

Не че защитавам агенциите, в никакъв случай, но при мен, примерно, всичко се прави от тях както аз искам. Става дума за аранжирането на масите и цветята + букет за мен. Наемът на един съд, в който да се сложат цветята, е към 10лв. Една възглавничка за стол е към 1,5лв. Проучване от мен: в Джъмбо има доста красиви и евтини съдове, но после къде ще държите всичките съдове?
Помислете за панделките хубаво. При нас ако има панделки, няма да се виждат по столовете. Така са разположени всички маси, че да няма хора с гръб към пътеката и дансинга. И се обезсмислят тия панделки.
Накрая, след като пресметнах всички разходи за украса, които аз трябва да отделя, отделно за цветята и ангажимент към някого за подредбата, установих, че за тези 200-300лв разлика не си заслужават нервите. А и кой ще поеме отговорност, ако нещо не е изпълнено според вашите желания накрая?
Тони, аз точно поради тая причина направих бутониерите на ММ,кума и кумата с цветя от плат.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 10, 2015, 15:38:14 »

Абсолютно съм съгласна с теб, ако от ресторанта не ми прведлагаха куверт, включващ флористка и декорация, щях да наема агенция 100%

Една част от булките си мисля, после да продават нещата от украсата в разни сайтове, което си е допълнителен ангажимент и пак е супер занимавка  nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юни 10, 2015, 15:49:05 »

Дори да ги продадеш, каква част инвестицията си възвръщаш?
10лв стъклен съд - нов.
8лв ---"-----, но използван веднъж....аз лично, ще си купя нов. Разликата в цената не е голяма.
знам ли, ангажимент си е, пък може аз да не разсъждавам правилно, понеже моите говеда не искат да се ангажират с украси. Като ме знаят каква съм biggrin
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юни 10, 2015, 16:12:51 »

При вяка сватба е различни,зависи от желанията на младоженците и броя на гостите. Аз с тези 260 човека, реших,че ще ми е голям разход ако трябва украсата да ми я прави агенция.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 10, 2015, 17:38:20 »

Тук се включвам в дискусията. Аз си правя сама декорацията и ще я правя сутринта в деня на сватбата, защото предната вечер има друга сватба в ресторанта ни. Това беше едно от нещата, които мислих когато избирах типа украса. Как да ми излезе в бюджета, как да е лесно да се направи от от мен и няколко приятелки с леви ръчички, как да не е много обемна за да мога да я транспортирам успешно до София и от там до Шумен. Как да не е нещо, на което да не мога да намеря приложение после.
Ами до тук съм 100% убедена в избора си, другата седмица чакам деливъри и ще ви покажа колко обемни ще ми бъдат нещата във вид за транспортиране. Всичко останало спокойно ще използвам за декорация на двора или терасата. След като това беше оформено в главата ми, ми излезе предложение да ги продам на ресторанта. Аз лично обожавам всеки ангажимент свързан със сватбата и колкото повече имам след нея, толкова повече ще се радвам, че "някак си не е съвсем свършила".
Активен
veronika88
Любопитен
*
Публикации: 30



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 10, 2015, 19:57:20 »

ооо за сватба с 260 човека,дори от 100 нагоре и аз не бих се наела в никакъв случай да организирам сама каквото и да било,камо ли украсата.Но нашата тъй като ще е с "подбрани" хора така да се каже не сме много и ми се струва приемливо и в никакъв случай непосилно.
Не бих купила,всичко защото после едва ли бих им намерила място на всички неща,затова предпочитам с фирма под наем.Взимам-ползвам и връщам.
Стъкления съд за който споменах всъщност си го имам вкъщи като декорация и просто мисля да го използвам за сватбената маса.А цената на белите калъфи с панделките е 1,8 лв за комплект,което си е доста добра цена,агенциите взимат от 3лв нагоре за същото нещо.В общи линии всичко ,което изброих,че обмислям да наема ще излезе макс 150 лв.Аз да купя още някои дреболийки-като камъчета за масите или нещо от сорта и цветята за масите,общо и 300лв да  излязат пак си е доста спестен разход.А ние определено,нямаме идеята да хвърляме луди пари ,идеята ни е да съберем най-близките до нас хора и да си направим един як купон.Даже много от ритуалите ,които се правят по принцип няма да ги има на нашата сватба .Важно е купона да се получи,но с тези хора с които ще бъдем няма начин да не стане...ох нямам търпение вече  danceg danceg

А за бутониерите не знам от какво зависи,но не всички се разпадат така бързо.На сестра ми на сватбата мин.година също бяха с естествени цветя и си издържаха целия ден.А и честно да ви кажа изобщо не ми дреме накрая на вечерта бутониерите как ще изглеждат. *YAHOO*Та не ми е болка за умиране това,просто харесвам живите цветя и ги предпочитам.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юни 10, 2015, 20:27:08 »

Ааа да и за бутониерите щях да казвам, на сватбата на моя приятелка, и на младоженеца и на кума, приличаха на препикано мушкато още от откупването на булката и блъсканицата на вратата. Много са красиви, спор няма, живо цвете е. Обаче не са практични, за това ще отсъстват и от маята сватба.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 11, 2015, 00:21:21 »

Ние бяхме с агенция, защото ресторанта ни беше в хотел и трябваше всичко да се свърши след 12 на обяд, а нямаше кой да се занимава. А и ако украсата е с живи цветя, трябва да ги вземеш, да ги закараш до там внимателно, за да не станат на нищо още по пътя... Иначе ако имаш хора, които да ти помогнат и да се справят добре, няма лошо и сами да се погрижите. А може да помолиш и от ресторанта да ти помогнат. good За бутониерите съм съгласна, по-добре да са изкуствени, за да си запазят вида и след първия час. А и остават за спомен. smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юни 11, 2015, 10:19:24 »

Може би единственото нещо, което ни отказа от идеята сами да се заемем с украсата в ресторанта, беше това, че в самия ден няма как да се заема да украсявам. Просто няма да имам физическата възможност.
Решихме сами да си направим другите неща-бутониери, кутия за пари, украсите на бутилките, гривни и т.н. Същност няма да сме съвсем капо с украсата. Майка ми направи пръстенчета за салфетките  girl_haha
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #174 -: юни 11, 2015, 11:04:14 »

Тук се включвам в дискусията. Аз си правя сама декорацията и ще я правя сутринта в деня на сватбата, защото предната вечер има друга сватба в ресторанта ни. Това беше едно от нещата, които мислих когато избирах типа украса. Как да ми излезе в бюджета, как да е лесно да се направи от от мен и няколко приятелки с леви ръчички, как да не е много обемна за да мога да я транспортирам успешно до София и от там до Шумен. Как да не е нещо, на което да не мога да намеря приложение после.
Ами до тук съм 100% убедена в избора си, другата седмица чакам деливъри и ще ви покажа колко обемни ще ми бъдат нещата във вид за транспортиране. Всичко останало спокойно ще използвам за декорация на двора или терасата. След като това беше оформено в главата ми, ми излезе предложение да ги продам на ресторанта. Аз лично обожавам всеки ангажимент свързан със сватбата и колкото повече имам след нея, толкова повече ще се радвам, че "някак си не е съвсем свършила".


Чери, отново си написала точно каквото мисля, с по-хубави думи Wink Аз също вече съм си намерила приложение на вазичките и свещничетата а и на мен ще ми трябват за 8 маси, така че няма да се зарина със съдове Wink Накрая ще ви кажа и цялата сума, която ми се връзва, но до тук дадох 45 лв за панделки (купени) и 20на за пеперуди и някакви др малки дреболии, като с вазите, свещничетата и другите пеперуди (на всеки гост ще му е закачена една пеперуда на чашата, за да знае къде му е мястото, вместо тейъл картички) ще ми станат под 100...така че съм 100% доволна от себе си засега smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 08, 2015, 10:57:17 »

След като бяхме на сватба в нашия ресторант онзи ден, реших да наема момиче, което да направи декорацията, а да не използвам предварително уговорената с ресторанта такава.. Беше ми постно, нямаше достатъчно цветя, а булката не е с изисквания като моите. Аз съм си куку  crazy

Преди няколко седмици случайно попаднах на едно момиче от Враца във фейсбук, споделих и в някоя от другите теми, че съм меко казано очарована, как работи.. Все едно аз правя нещата, които тя твори.. Е след събота ми трябваха два дни да премисля и вчера я запазихме.. Другата седмица, ще дойде до тук, за да огледаме заедно ресторанта и да се разберем с всички подробности  pardon

Пускам линк към фейсбук страницата й :
https://www.facebook.com/pages/Tsvetomila-Stancheva-dESIGN-fLOWERS-dECOR/334679826656735?fref=ts
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 08, 2015, 12:59:28 »

Тони, според мен правилно решение си взела. Изненадах се още в началото, че ще се довериш на хотела, при положение че това не им е специалност. Очаквах подобно случка, добре че беше на "пробна" сватба.
А това момиче прави доста симпатични неща, сега я разглеждам.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 08, 2015, 14:53:19 »

Те си имат декораторка, която само с това се занимава, но пак не ми допадна  nea
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #178 -: юли 08, 2015, 15:10:00 »

Здравейте мили булки smile от известно време чета, но реших, че вече имам нужда от съвет от някой, който е на моя хал. Коментирам с младоженеца, с майка ми и с ограничен кръг приятели и просто не мога да получа желания ритник или отказ, всеки ми се хлъзга и ме оставя да правя каквото искам, защото аз съм "булката". Та драмата ми е следната. Ориентирали сме се към ръстик/винтидж сватба в бледи пастелни цветове, по-скоро ментово. Качвам албум с идеи, които харесвам и желая да взаимствам: http://maranthea.snimka.bg/wedding/wish-list.872815.35699923  . След голямо ровене открих 2 агенции, които правят нещата които аз харесвам без те да изглеждат недовършени или правени от първолак. От друга страна пък, аз съм организиран човек, занимавам се с разни Направи си сам неща и със стегната организация бих се справила може би и сама, при положение, че имам година. Агенциите обаче ми предлагат суми доста над нашия бюджет. А ако се заема сама, дали в големия ден ще успея да обясня на всеки всичко и дали ще нагласят нещата така както искам. А и дали въобще е хубаво да занимавам приятели с украса в ден, в който искам само да празнуват. Та...да кажем, че съм доста объркана и имам нужда от съвет от хора, които се чувстват като мен smile Някой правил ли е такава сватба, заслужава ли си да купя всичко и да спестя повече от половината или спокойствието няма цена? Искам да направим много спокойна сватба, голяма част от нещата при традиционните украси няма да ги има, искам всичко просто и изчистено, такива хора сме си. Все пак ще се женим по кецове smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 08, 2015, 15:29:45 »

Такааа... Има много булки, които си купиха половината неща за украсата, като са си намерили какво да ги правят после.. Има други, които наеха агенции и не са доволни.. Правилен отговор може би никой не може да ти даде, защото и двете неща си имат своите негативи..

Аз не исках да имаме агенция, защото в крайна сметка куверта ни е достатъчно скъп, но в крайна сметка намерих описания по долу вариант.. Момичето е доста сръчно, личи си от направените неща.. Хубавото е че, ако държа на нещо, като инвентар който тя няма, го намира, купува го и се заплаща 1/3 от цената, останалото се поема от нея.. Тя разполага с всичко, което искам и си представям за моята сватба, та дори и над очакванията ми.. Т.е плащам за работата и цветята + салфетки и свещи...

Мисълта ми е намери човека, на когото да се довериш, като гледаш реални негови сватби, а не снимки от пинтерест.. И тогава ще ти падне камък от сърцето.. Не се занимавай да ангажираш хора с украси и тн, гости са, а на теб ще ти е притеснено дали ще се получи, както го искаш... Има и не толкова скъпи, а също толкова ефектни варианти
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines