Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 17:53:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 183647 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 25, 2015, 14:02:55 »

На мен днес ще ми се обади жената, която ще ни прави украсата да се срещнем утре и да уточним нещата. Аз още не съм сигурна каква искам да ни е украсата.
Мисля да се откажем от арката зад нашата маса и арката при влизането, защото ресторанта е леко променен и вече ги няма грозните кафяви завеси. По-скоро ще се спрем на някаква лека украса отзад. За самата маса не съм избрала още какво да бъде, обаче.
Вие какво сте избрали за масите на гостите - високи или ниски вази? Пред голяма дилема сме по този въпрос. Една приятелка, която миналата година се омъжи там беше с високи вази или по-точно имаше по една ваза на маса. Не ми се иска да се повтаряме с нея, защото освен, че същата жена ще ни прави украсата, ще сме и същия цвят. Искам да избегна повторението по разбираеми причини. Мисля си, ако имаме по една ваза, да сложим и още нещо на масата, но не знам какво.  huhhuh.gif Знам, че така или иначе масата ще е достатъчно претрупана, но не ми се иска и да изглежда празна.  nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 25, 2015, 14:03:57 »

Абсурд! crazy За 10 маси е много, при положение,че вие си носите украсата. Химическото чистене не им е оправдание и аз лично никога не бих приела такова изявление за сериозно. Те са ресторант, всичко това е калкулирано в цената на куверта. Затова, когато седнеш в заведение на кафе и кола, плащаш висока надценка - сервиз, почистване, дезинфекция... тия хора са полудели.
По-добре ангажирай 2-3 приятелки и ги помоли те да ви аранжират масите. А ако продължават да настояват за салфетките, просто си поръчай на Duni от официалния им представител - празнични са, хартия и памук, но изглеждат и се усещат като от плат. Имат ги в различни цветове и с различна текстура. Една салфетка излиза около 50ст, в пакет са по 40бр, мисля.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 25, 2015, 14:06:36 »

Миме,нашата ще бъде от ниски кошнички с цветя. Високите не ми допадат осообено.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 25, 2015, 14:19:43 »

Аз пък съм на точно обратното мнение.. Обожавам високата украса, много по изискана ми се струва, ноооооооооо крие много рискове.. Първо от бутане, после от това, че може да пречи на погледа .. Но, ако говорим за красиво.. 100% съм за високата украса  pardon

Колкото до 600лв, ти по-добре наеми агенция егати, по-евтино ще ти излезе  crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 25, 2015, 14:21:56 »

И аз ще съм с висока украса. Помолих да ми покажат вазите и подложките - не са на нивото на очите. Ама ако някой си позволи да махне украсата, понеже му пречи, ще си има среща от 3 вид с бясна булка.  beating
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 26, 2015, 17:58:28 »

flutter, това са безумно много пари. Тия прекаляват. beating За сравнение, ние имаме украса с живи цветя и високи свещи на 5 маси за гостите, на нашата маса огромна аранжировка цветя, тюл, панделки и свещи, чаени свещи и балони. Всичко това е 1000лв. 
Активен
esscorpio
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #141 -: май 26, 2015, 22:15:14 »

Здравейте, случвало ли се е от агенция да ви искат пари за пробна украса. Или за да ви покажат с какво разполагат, за да решите дали да се спрете на тях в крайна сметка.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: май 27, 2015, 09:55:47 »

Пари за пробна украса?! Нямат шанс... аз директно бих ги отрязала. Това е част от услугата. Все пак вие плащате за нещо, което не сте видели. Коя е тая агенция?  shok
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #143 -: май 27, 2015, 14:14:37 »

Ама тия верно са се взели много насериозно...какви са тия пари за пробна украса...и за какво изобшо да украсяваш предварително   huhhuh.gif Би трябвало да имат снимки/мостри или изобщо каквото могат да ви покажат, за да се ориентирате  Wink
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: май 27, 2015, 14:22:55 »

Точно, и аз се чудя каква е тази пробна украса, показват ти снимка и толкова, ако нямат ти им показваш какво искаш и готово. crazy
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: май 27, 2015, 15:12:32 »

Пълен абсурд! Все си мислех, че нищо сватбено не може да ме изненада ама ей на...

Иначе аз да ви се похваля, че довечера нашите ще ходят да купят акцента на украсата ми, намерих количество и супер цена в Джъмбо.
Като си помисля колко се бях засилила да изхарча да ги купя от тук и после и да ги пращам до БГ. Страшно съм доволна, само да не се урочасам хахаха Чакам да ми потвърдят, че всичко е купено и е на сигурно унас.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: май 27, 2015, 15:14:11 »

Какъв беше акцентът, ако си казвала не се сещам  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 27, 2015, 15:18:24 »

Не съм Тони, няма да казвам, щото така стана парче и не се разбира цялостната ми идея. След 3м. 3седмици и 3 дни ще кача снимки хахаха
Но съм доволна, защото почти не ми осатва нищо за купуване по украсата, и до тук съм на 200лв. Да кажем още 100лв разход да имам за свещи.

Остава да измисля топ масата как да бъде, защото бях харесала агенция и се бяхме разбрали, на думи да са те, обаче са поели друг ангажимент за цялостна аранжировка и ми отказаха. Приех го като знак, че трябва сама да си правя всичко  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: май 27, 2015, 15:25:33 »

Каква е тая агенция, която поема само 1 сватба.. При положение, че при теб ще е само една маса.. Ц ц ц..
Иначе няма проблем ще гледаме снимки, щом е тайна  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 27, 2015, 15:49:04 »

И моите поемат по 1 на ден. Ама ако всичките им булки са като мен, ги разбирам напълно. Претенции, претенции...
А иначе аз искам да ми направят една пробна подредба по масата, тъй като няма снимка на цялостната концепция. И няма да плащам нищо за това. Все пак младоженците определят как да е подредена украсата според техните естетически възприятия и ако им се занимава. Ако има готова снимка,може и без предварителна подредба, но тогава няма нищо уникално за мен.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines