Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:24:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 182864 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 24, 2015, 14:48:43 »

Аз искам да са сиво, пепел от рози, марсала, може като акцент мента.. В общи линии убити цветове, земни.. Мокета има розово.. А тъмното се доближава до марсалата smile Ще има цветя, дантела, перлички, свещници (високите) и това е smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #91 -: февруари 24, 2015, 15:33:27 »

Момичета, някоя може ли да препоръча агенция за украса в ресторанта? Писах на две вече, пък не си правят труда да отговорят на мейла си вече 4-5 дена, та...търсенето продължава :-) Колебая се просто аз сама ли да се занимавам с украсата или да наема агенция (ако няма да е абсурдна цената)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 24, 2015, 15:48:36 »

Ако сватбата е в София, имаш много голям избор. Агенции колкото искаш.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #93 -: февруари 24, 2015, 17:14:08 »

В София е, да, но ми се щеше някой да препоръча изпробвана агенция, защото в интернет наистина има десетки.
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 24, 2015, 18:12:29 »

Аз избрах http://baloni-decor.com/svatba.html . Украсиха ми ресторанта с балони, а отделно си закупих и цветя за масите. Действах без агенция. Wink
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 26, 2015, 20:21:38 »

Как да кача снимки,за да ви покажа как изглежда ресторанта в червено и в златно?
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 26, 2015, 20:23:54 »

Това е линк за червеното https://www.facebook.com/profile.php?id=100003585232858&sk=photos&collection_token=100003585232858%3A2305272732%3A69&set=a.237671236362382.54391.100003585232858&type=3

А това за златното https://www.facebook.com/profile.php?id=100003585232858&sk=photos&collection_token=100003585232858%3A2305272732%3A69&set=a.494009017395268.1073741845.100003585232858&type=3

Публикувам линковете за да ми помогнете в избора на цвят
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 26, 2015, 22:41:43 »

На мен златното ми харесва повече. Някак по-свежо и празнично е. Но ако не можеш да избереш може да съчетаеш и двата цвята.  good
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 26, 2015, 23:53:34 »

На мен златното ми харесва повече. Някак по-свежо и празнично е. Но ако не можеш да избереш може да съчетаеш и двата цвята.  good

На мен много ми харесва комбинацията червено и златно. Също ще попитам агенцията за украсата какво ще кажат
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 28, 2015, 11:22:13 »

Да се цопна и в тази темичка.  blum

Гледам, че сте обсъждали дали да има имената на гостите по масите. Ние за сега сме решили да няма, защото не ми се иска да задължавам хората къде точно трябва да седнат. Достатъчно ни е да са на определени маси.
На сватбата на моя братовчедка миналата година си имаше точно определени места за настаняване и не ни се видя никак удачно. През цялото време нямах с кой да си кажа и една приказка, освен с майка ми и брат ми.
Не ми се иска и нашите гости да се чувстват неловко.
Това за менютата по масите сигурно е удобно, но така няма ли да е възможно да изчезне част от алкохола, например.Може някой от персонала да си го "хареса". Ако е върху масите горе долу имаш някаква представа какво има. Имам предвид за това, което е предложила Тони, да няма бутилки по масите, а чрез менюто хората да си преценят какво искат да си поръчат.

Калъфи и панделки сигурно ще имам, защото столовете в ресторанта хич не ми харесват. То като цяло не ми допада цвета- кафяв, но няма как да го променя. Още съм в чуденка какви да са цветовете на сватбата и темата й.

И табло с разпределение сме решили да има. Естествено не е решено как ще изглежда.  blum Харесва ми идеята на Тони с дантелките от хартия. Обичам дантелаааа  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 28, 2015, 11:46:39 »

Винаги има вариант част от алкохола да изчезне, но ще имаме човек, който ще отговаря за това да следи какво излиза от кухнята и какво не.. Просто аз откачам при мисълта, да имаме украса за н-сума, да вложим много енергия в нея и накрая на масата от куп бутилки с безалкохолни и алкохолни напитки във всевъзможни цветове , големина (като бутилките за алкохола сме си купили и ще са еднакви, но все пак..), тя да не се забележи..Радвам се, че в доста от ресторантите вече се наемат с това да наемат повече персонал, за да успеят да се справят със задачата да сервират и напитките, което е доста трудоемко, ще кажа дали се справят в моя ресторант след 04.07 (тогава е сватбата на приятелката ми).

За разпределението по места, по-скоро много добре трябва да познаваш гостите си и тогава да предприемеш разпределението. В нашия случай каним много близки наши приятели и познати, искам разпределението само затова, че според мен, когато го има госта се чувства по-приятно, някак изглежда че е помислено персонално за всеки.. Поне аз така се чувствам винаги.. Не е задължителен елемент, а по-скоро детайл, който на мен ми прави голямо впечатление  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 28, 2015, 12:00:21 »

Имаш късмет, че от ресторанта са се съгласили на този вариант за сервирането, защото така работата става двойна.  blum Иначе няма спор, че е къде, къде по-добре без всички видове бутилки, чаши, чинии, прибори и украси на масите по едно и също време.
Да, за разпределението всеки си решава как ще му е най-добре. Не знам, но за мен лично е излишно губене на време, защото и това не е лека задача, да знаеш точно кой, къде и с кого. Щом сте преценили, че така ви е удобно, това е най-важното. Аз от сега си представям колко ще ми е трудно дори само да разпределя хората по масите.
А вие обсъдили ли сте с управителя на ресторанта повече подробности за самия ден? На нас ни казаха 10 дена преди сватбата да отидем. Тогава ще обсъждаме менюто, разпределението и т.н. На мен ми се вижда почти невъзможно да успеем да се справим в последния момент. Все пак не ми се иска в последните дни да се ядосваме излишно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 28, 2015, 12:56:04 »

Тези неща ги уговорихме още първия път за бутилките, за това че ще имаме конкретни имена кой къде да седи. Иначе точно разпределение на масите и местата ще дам някъде малко повече от месец преди сватбата в края на юли, най-късно началото на август (сватбата е 05.09.), понеже трябва да знам потвърждението smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 28, 2015, 13:08:32 »

А предполагам, че ние трябва да кажем по колко човека ще са на маса?
И аз мисля да отидем до ресторанта поне месец преди сватбата, за да сме по-спокойни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 28, 2015, 13:46:51 »

Условно - да.. Принципно ти решаваш и знаеш как ще се чувстват най-добре гостите, имам предвид това кои хора да са на една маса. Въпросът е, от ресторанта дали ще могат да подсигурят маси, които да отговарят на желанието ти за брой хора от една компания, които да седят заедно... Няма как ще се напасваме.. Ние сме на кръгли маси, това беше едно от условията ми при търсене на ресторанта, а още по-хубаво е, че могат да подсигурят маси за 7-10-12 човека, т.е различни големини... но пак ще трябва да се напасваме при всички положения. Вие в кой ресторант сте във Враца?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines