Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 22:03:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 183492 пъти)
 
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #15 -: февруари 13, 2015, 00:53:42 »

 Offtopic вече пак имам хотел и се успокоих и сега е време пак да мисля за украса..
Моята идея с имената беше да сложа подаръчетата ,които ще са с малки етикетчета с имената примерно сем .Иванови и т.н. така няма да има табелки всеки ще вижда къде е ,плюс 2 от шаферките ,които ще помагат ..табло не бях мислила до сега но можеби трябва
Като цяло идеята ми с бордо и бяло предимно цветя и много изчистено пропадна ,защото ресторанта се смени...новия ресторант е с повече тъмно кафяво и там много бордото не върви.. NO
А  и роклята е вече поръчана с бордо елементите и сега съвсем незнам ,как да направя тема цветове...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 13, 2015, 07:55:04 »

Бордо елементите на роклята, хич няма да пречат на една кралски изчистена тема в кафяво и златно. Просто идея :


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 13, 2015, 08:39:33 »

Не харесвам бордо и кафяво, НО според мен си отиват... Тези снимки са супер, които е качила Еми, разбира се.. Имаше още едно момиче от форума, което планираше сватба в бордо и кафяво май. Според мен е хубаво, стига да не стане много тъмно в ресторанта... По-скоро бих използвала кафявото от декора на ресторанта (ВЕГА беше нали?), а бежово, бяло и бордо да са цветята и другите орнаменти.. Няма проблем, спокойно ще видиш, че ще паснат цветовете.. Ресторанта е много хубав, да не е толкова светъл, като Берлин, но е с изчистена визия и позволява много разнообразна декорация  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #18 -: февруари 13, 2015, 09:37:38 »

Да потърсят името си сред 10-тина маси от по 10 човека.. Струва ми се доста трудна и бавна задача?!  pleasantry

Ще се учудиш колко лесно се ориентират хората в тея ситуации.. Аз имах хора за настаняване, но почти не бяха необходими освен за бабите и дядовците. Много от хората се ориентираха п таблото, а останалите направо си влязоха в ресторанта и понеже все пак в повечето случаи настаняваш на една маса хора , които се познават, в секундата в която някой види познато лице веднага отива да провери неговото име до този човек ли е. От моите приятели примерно само 1 е попитал за масата и той е бил първият влизащ, от там всички други като са го видяли и са отишли директно при него smile

Аз също мислех че трудно ще се ориентират, но се справиха и се настаниха много бързо

За цветовете бордо/червено и кафяво... От горните снимки на Еми ми допада най-вече първата... може да се наблегне на златистото и само акцентите да са червени. Така се получава много добър контраст и наистина стои като акцент и се забелязва според мен.  good
« Последна редакция: февруари 13, 2015, 09:39:19 от milenkata » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 13, 2015, 09:51:20 »

Миленка, абсолютно съм съгласна за Табло с номерация - отвън, а после и вътре на масите само номерация.. Аз от написаното от Идинка, разбрах, че иска да има само табелка с името на човека, поставена на масата.. Без друго и това ми се струва трудно да се озърташ в малки табелчици smile  good Май не съм разбрала...
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 13, 2015, 10:00:44 »

И ние също ще сме с голямо табло и не мисля да слагам такива картички с имена, само номерата на масите. Ще назнача една-две шаферки да помагат с настаняването, ако се наложи, но като цяло мисля, че това е достатъчно.  smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #21 -: февруари 13, 2015, 10:47:07 »

Един малък съвет за настаняването и шаферките:

Внимавайте да не се застъпят задълженията им! На една сватба булката беше казала че шаферките трябва да настаняват в ресторанта... Обаче искаше и да бъдат с нея на фото сесия.. Физически е невъзможно, но булката се усети твърде късно че е дублирала задълженията им. Така че ако ще се снимате на фотосесия с шаферките, физически те няма как по същото това време да настаняват в ресторанта. Трябва да настаняват когато и вие самите приключите и сте вече в ресторанта или часовете на сесията и ресторанта да имат доста време помежду си smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 13, 2015, 10:52:38 »

Да, аз също си мислех за това, че трябва да се помисли. Аз първоначално мислех фотосесията да е преди ритуала, за да се спести чакането на гостите, но в  обредния дом се оказа, че най-късният час е 18 ч., а лятото не е удачно преди това да се правят снимки). Тук е моментът да уточня, че ние ще правим само изнесен ритуал на мястото, където ще продължи сватбата. Все още мисля как да стане, по всяка вероятност ще уточня с професионалистите, понеже имат повече опит с това, но нашата програма е безкрайно семпла и предполагам, че ще позволява да се измислят много неща. Може би ще си направя малка фотосесия с шаферките преди ритуала примерно. Ще трябва да го обмисля добре  good
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 13, 2015, 10:55:34 »

sunny_sun, нашата украса ще бъде в червено и кафяво. На мен много ми допада комбинацията. Само те съветвам да сложим и друг цвят, че да не стане прекалено тъмно в зала, при нас този цвят ще бъде шампнаско. Няма да е основен цвят, ами само акцент тук там, за да не е много мрачно.
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 13, 2015, 11:15:24 »

По отношение на шаферките, участието им във фотосесия и задълженията им по настаняването, аз го измислих така:

- след църковния ритуал имаме до 4ас и половина фотосесия. Гостите междувременно имат коктейл в градината на хотела
- Шаферките ще участват в началото на фотосесията - примерно до 30мин (тук трябва да го обсъдя с фотографа)
- Шаферките отиват в хотела, а ние оставаме за фотосесия само на нас
- Шаферките настаняват гостите
- Ние влизаме

Мисля че така би могло да се случи без застъпване на задълженията.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 13, 2015, 12:06:23 »

Когато аз бях шаферка, процедираха по подобен начин- след църковния брак направиха сватбената фотосесия. Използваха градините на манастира, които бяха отлично поддържани. Шаферките останахме за 20-30 мин, направиха ни няколко снимки и оставихме младоженците и кумовете да се снимат, а ние отидохме в ресторанта, за да помогнем с настаняването на някои гости и да се подготвим за ритуалите по посрещането.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 13, 2015, 12:14:54 »

Злощастния ми опит като шаферка, която е ангажирана с настаняването на гостите... Участвахме в снимките за десетина снимки... после бързо към ресторанта и там  Oh my ... Столовете по масите и тези от списъка ни не отговаряха  crazy Бързане, лудница да го поправим, мъкнене на столове - ЧУДО! Списъка на моята приятелка само с малки имена, а на места еди-кой-си + жена му/мъжа му.. Ужасия беше и свекървата за капак постоянно ходеше и слагаше, някакви хора при други и объркваше тотаааално нещата!

Ако нямате агент и нямате разпределение на масите, а само хора, които да настаняват гостите, задължително списък и персонално отговорен човек от ресторанта, който да следи за разположението на масите и броя столове на всяка. Списък на гостите с имена, не само малките, не само фамилии - може да има дубъл! И този списък предварително да е обсъден, одобрен и "подпечатан" от родителите, защото има някой роднини, които е добре да разпределят те.. Важно е, за да става по-бързо шаферките предварително да са запознати с разположението на масите и списъка...  blush
« Последна редакция: февруари 13, 2015, 12:22:01 от alexandrova_90 » Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #27 -: февруари 13, 2015, 12:19:23 »

Благодаря ви за предложенията ! bouncinggirl
Ще помисля още малко иска ми се да е семпло и нежно  ,иначе за шаферките сте напълно прави няма как да са на едно също място..аз не го бях помислила това.. pardon
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 13, 2015, 12:20:27 »

Моят злощастен опит като шаферка- нито една снимка на младоженците с шаферките. И за малко да изгоним едни хора,защото някой е забравил да ги запише в списъка. Сумати време им обяснявахме,че ги няма- сигурни ли са,че са поканени и че не знаем къде да ги сложим да седнат, поедно време се появи майката на булката и каза- с нас са няма проблеми.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 13, 2015, 12:24:55 »

Дааа и това, което казва Лорка! Може да се случи в посления момент да отпадне някой и да поканите някой друг, за да не отпаднат кувертите... Или някаква такава дъндъния.. Задължително го промене и в списъка, и в ресторанта ... навсякъде.. Най-добре е номерация на масите, табло с номерацията и именца (на масата с/у стола) за всеки случай, ако има някой заблуден  danceg
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines