Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:09:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 184418 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: ноември 17, 2015, 16:15:28 »

Да си призная, ако имам възможност да избирам между покривка стандартна и покривка дълга до зематя, бих взела дългите, ако и сумата символична  good Тия крака на масите мнооого дразнят при цялата прекрасна обстановка..

Ресторанта да не е прочутия Сикрет Гардън.. Голяма красота е там, особено за ресторант в провинцията  Bravo good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: ноември 17, 2015, 16:30:06 »

Ако ще слагат някакви специални покривки- да, бих се съгласила, че е възможна такава такса. Ама те утре могат да решат да сложат такса прибори или измиване?! Хубаво ги разпитай какво предлагат и тогава решете.

А украсите в краслко синьо са много красиви. Особено в комбинация с цвят пудра (много светъл нюанс на розовото).
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #272 -: ноември 17, 2015, 22:12:41 »

Такса за различна от стандартната покривка - може. Реално това е все едно да наемете други покривки от сватбена агенция. Самата цена вече може да варира много според качеството на плата, материята, а също и колко тежки са тези покривки, тъй като химическото чистене до голяма степен определя цената за наем на една покривка, а то е на килограм обикновено. Всякакъв друг вид такса за покривка би бил абсурден. smile
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #273 -: ноември 18, 2015, 11:27:00 »

Ресторанта не е Secret Garden. Той е в Сливен, а не в Стара Загора. Освен това приказката далеч не е толкова голяма. На всичкото пипнато и помислено някакси далеч не съответства покъртителния износен, изхабен, омърлян и вехт кафяво-сив мокет. bad  nea NO Като сериозен плюс може да се добави безупречното и направо невидимо обслужване от персонала работещ винаги с бели ръкавици. За сметка на това кухнята е изключително посредствена.

В подкрепа на думите на nansita мога само да добавя една снимка за вдъхновение.


* 123.jpg (45.55 KB, 660x990 - видяно 251 пъти.)
« Последна редакция: ноември 18, 2015, 11:28:37 от Blue_Sapphire » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 18, 2015, 11:33:19 »

Извинявам се за грешка.. Мислех, че ти говориш за сватба в Сливен  blush
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #275 -: ноември 23, 2015, 19:55:12 »

Може ли някой да ми каже как се казва това цвете по средата на аранжировката между розовата хортензия и калите- тези дългите стръкове с малки бели цветчета по тях. pardon


* ae8657200b660cd59c6a8f1152ff93d1.jpg (43.93 KB, 425x640 - видяно 266 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: ноември 23, 2015, 20:03:24 »

На мен ми прилича на фрезия.
Само внимавай с високите украси по масите- да са над нивото на очите, за да не ги разместват гостите.
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #277 -: ноември 23, 2015, 20:26:57 »

nansita,  *THUMBS*задължително ще са много високи. Предвидила съм вазите да са тънки и високи 65см, а аранжировките са развити нагоре и са поне 30-40см, така че проблема с видимостта мисля, че няма да съществува в случая. Тези цветя обаче не мисля, че са фрезии. pardon  Прилагам още една снимка. Дано тук се вижда по-ясно и дано някой се сети кое е цветето.


* 123456.jpg (63.19 KB, 531x509 - видяно 264 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 23, 2015, 21:54:34 »

Ние имахме висока аранжировка и нито една от тях не беше преместена.. Мисля, че това с високите аранжировки се преиначава малко.. Много зависи от гостите и самите аранжировки.. Тази с калиите ми изглежда прекалено обемна, нестабилна и пречеща на очите, но трябва да се провери..

Сапфир, много ми е интересно да чета постовете ти, ще чета нещата относно подготовката ти, определено  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: ноември 24, 2015, 10:24:12 »

Изобщо не се преиначава, пиша от опит. На 2 сватби съм била с висока украса- когато не е съобразена, гостите я местят, защото им пречи и не се виждат с хората отсреща. На моята сватба, въпреки че беше съобразено всичко, пак преместиха аранжировките, защото цитирам "Пречеха ни да си говорим." Но на тези идивиди конкретно и ниска аранжировка щеше да им пречи.

Да, цветята не са фрезии, определено. И гладиол не е, макар че може да се замести с такъв вид. А как планираш да ги закрепиш стабилно? Внимавай да не натежат много, за да не изместиш центъра на тежестта.

Едит:
Бял Дендробиум- вид орхидея
« Последна редакция: ноември 24, 2015, 10:32:48 от nansita » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 24, 2015, 10:29:06 »

При кръгли маси, високи аранжировки и средно 10 човека на маса, никой не докосна стойките с цветята.. Имахме и свещи отстрани по масата в малки чашчици..

На открито високите вази не ми се струват удачен вариант, но вие няма да сте на открито нали, Сапфир?
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #281 -: ноември 24, 2015, 11:36:33 »

nansita, благодаря за инфото. 10x Като енциклопедия си.  smile Сутринта и от друго място разбах името на цветето и се оказа, че ще е по-скоро възможен акцент, иначе ще стане меко казано "интересно с бюджета".

Относно закрепянето на цветята, да му мисли декоратора. Макар че не мисля, че ще бъде проблем. Вазите не са като горната декоративна чаша, а като по-долната приложена снимка, но прозрачна. При това ще е пълна вазата - това и като естетически ефект и като средство за повищаване на стабилността. Има и достатъчно място горе за пиафлори и микрофони и т.н. Аранжировката във вазата-чаша беше просто за илюстриране на търсеното цвете, което се оказа орхидея. Това не е проекта за композиция по масите.

Въпроса с  махането/преместването на аранжировките от масите сперед мен зависи от личната култура на гостите. Аз все се надявам, че нашите ще са достатъчно подбрани, а и атмосферата на мястото някакси задължава. Ама знае ли човек!?!  =]Ниските аранжировки изобщо никога не са били на дневен ред в плановете. Личното ми мнение и естетическите ми виждания за сватба са, че ниските аранжировки са пари хвърлени на вятъра. Това важи за тежко събитие, каквото смятам да организирам. С тази умисъл е подбрано и мястото.  

Ако обаче се касае за рожден ден, кръщене  или друго събитие в това и число и сватба, което е навън нещата са различни. Там фактори много. А и много пъти като търсен ефект е  небрежната визия на сватбата, където се вписват добре ниските композиции.

Ние сме на закрито в ресторант с доста задължаваща атмосфера. (Съжалявам, че повтарям епитета, но точно в момента не мога да намеря друг достатъчно подходящ и описателен)


* 4e501c9d6290124bbfba46306acecea5.jpg (64.24 KB, 600x835 - видяно 256 пъти.)
« Последна редакция: ноември 24, 2015, 11:39:28 от Blue_Sapphire » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 24, 2015, 11:52:52 »

Аз не знам защо реших, че ти сама ще правиш аранжировката. Щом е декоратор- ще се сети как да ги закрепи. Аз в началото планирах да си правя едни високи стойки с орнаменти и в горната част да оставя една "площадка", на която да се зкарепи съд с пиафлора. Отказах се по ред причини (време, организация от друг град и т.н.).
А, хич не съм енциклопедия, фен съм на орхидеите. Даже ме хвана яд, че не съм ги познала по пъпките на първата снимка още.  nea Иначе в Pinterest има цели списъци на бели цветя с картинки и имената им, та там може да се подсещаш за бюджетни китки.
За гладиола- имай предвид, че е тежък и му трябва стабилна опора, за да застане мирен. Дръжката също е дебеличка.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #283 -: ноември 24, 2015, 17:58:02 »

При ваза висока около 55-60 см и нагоре няма шанс да бъде на нивото на очите и да пречи. Друг е въпросът, че винаги може да се намери някой, който иска да я измести поради ред причини. Плюсовете на този тип декорация са много - 1. не пречат на хората, 2. не заемат много място на самата маса, тъй като има просто едно столче и съответно има място за чаши, чинии, плата, 3. Когато хората станат да танцуват и масите вече са заредени, все още ще има декорация, която ще се забелязва отдалеч, 4. Наистина изглеждат по-тържествено и елегантно. Относно закрепянето, щом ще ги прави професионалист, не бива да се притеснявате. Той би трябвало да знае как точно да заклепи стабилно пиафлората и цветята. smile
Активен
lemon_flutter
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #284 -: януари 07, 2016, 15:32:57 »

Здравейте,

Никой не е писал тук от няколко месеца, надявам се че темата е все още активна, защото ми се струва най-подходяща за моя въпрос - някой знае ли къде мога да намеря цветни покривки за маси под наем? От ресторанта ни предлагат бели, както и доста фирми с оборудване под наем имат само бели или екрю. Цветовете на нашата сватба ще са: тъмно лилаво, цикламено, чеверно, оранжево и жълто.
Искам да направя подобна аранжировка на масите:



Столовете ще са си бели, само с цветни панделки.

Компромисен вариант с бели покривки е нещо такова:



Но пак са ми нужни цветни карета. Не харесвам органзата за покривка, както и сатен, който блести/ Искам да са плътни, матови - памук или полиестер.

Аз съм в Пловдив, но няма значение от кой град ще ги доставят в крайна сметка, стига да имат такива.

Благодаря!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines