Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 11:13:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 14-та част  (Прочетена 184327 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 27, 2015, 16:28:50 »

Да, като се замисля, големите агенции не са чак толкова много, че да има по повеече от един екип, но за украсата на една маса, мисля повече от двама са излишни, та все са можели да й вземат парите.
Иначе, ако не избирам нещо от готовите варианти, имам собствен проект и аз бих искала от агенцията да ми направи пробна украса. При мен може би ще е малко по-сложно, че украсата ще ми е от ресторанта, т. Е включена е в цената на куверта, но дори да трябва да се доплаща ще искам да видя как се получават нещата smile
Активен
esscorpio
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #151 -: май 27, 2015, 16:37:57 »

Не ми се иска да споменавам името на агенцията. Може пък добре да си вършат работата, и който се върже да плаща. Пък и явно си имат доста работа, казват ще се обадят на следващият ден не звънят, ние звъним те не вдигат biggrin . Снимките, които имат във фейсбук и на техният сайт ми харесаха. А ги намерих от реклама тук в сайта.

Аз им изпратих няколко снимки с различни варианти на това какво си представям. Те още от началото преди да ми кажат цените казаха, че е хубаво да се срещнем за да може да са по-точни в предложенията и цените към нас. Аз не виждам смисъл от среща ако не ми покажат какво имат. Аз не искам живи цветя, а морска украса - купа пълна с пясък и морски неща вътре - миди, рапани , звезди и свещ.  Видяхме се с няколко агенции и видяхме, че те това, което имат не ни устройва. Примерно нямат морски звезди или нямат стъклени купи. Или са много мънички и се губят на масата като се сложат. Също и цветовете на панделките. Защото ние се бяхме насочили към златисто, но те просто изглеждат жълти. Или пък самите панделки са къси и като ги вържат на стола и не може да стане хубава панделка.

И мен ме учудва това, че правят само 1 сватба на ден. С едната агенция, с която се срещнахме аз поне останах много доволна. Те имаха 4 украси да правят за деня и жената пак намери време да ни покаже всичко което имат, даваше идеи, върза панделките по няколко различни начина, различни цветове за да видим. А правеха украса за 150 човека тогава в ресторанта.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #152 -: май 27, 2015, 16:47:27 »

Ако искаш да ти дам контактите на агенциите, които ми дадоха ДЖ и управителя на ресторанта, но не знам нищо за тях  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 27, 2015, 17:59:57 »

Каква е тая агенция, която поема само 1 сватба.. При положение, че при теб ще е само една маса.. Ц ц ц..
Иначе няма проблем ще гледаме снимки, щом е тайна  pardon
Малък град, малки агенции в моя случай. Но тя първоначално мислела да ни комбинира, но другата сватба ще е в Разград и няма да стане.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 27, 2015, 19:10:08 »

Точно, че е малък град и всеки клиент трябва да им е повече от ценен, но това с другата сватба в друг град, вече внася яснота Wink Ти ще се справиш, вярвам в теб  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 29, 2015, 23:52:07 »

Абе и да не се справя... неоженена няма да остана хахах

А това взех за номерацията на масите:




И взех да стеснявам кръга на задачки...
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #156 -: май 31, 2015, 13:33:50 »

Минах през десетки идеи за украса на масите, първо купа с миди мислех, после харесах едни корабчета...ама нито ми се занимава, нито ми се дават много пари (практиката показва, че май на хората не им прави впечатление и без това), та май накрая ще има по едно скромно букетче и разпръснати миди/морск звезди и това ще е.
Активен
esscorpio
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #157 -: май 31, 2015, 17:26:02 »

Feribotka пратих ти лично съобщение, но може би не си го видяла. Ако можеш прати ми контактите на агенциите, ще се радвам да разгледам.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #158 -: юни 01, 2015, 15:21:38 »

Ооо добре, ей сега, аз видях някакво ама празно и го подминах, извинявай smile
Активен
veronika88
Любопитен
*
Публикации: 30



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 10, 2015, 11:08:50 »

Момичета,случайно някоя от вас да се е решила да направи сама украсата на ресторанта. *crazy*Нашата сватба,няма да е голяма около 60-65 човека и кумата ми ме убеждава,че украсата можем да я направим ние предния ден.Тя преди 3-4 години така си украси всичко с помощта на приятелки за нейната сватба.Поразгледах в сайта на една парти агенция за украса под наем.Общо взето имат от пиле мляко.И тъй като много обичам да декорирам и правя подобни неща,започвам да се изкушавам.Обаче,големия въпрос е дали предния ден ще ми е до украса и дали ще се справим..Хем ми се иска ,хем не ми стиска,както се казва nea
И от финансова гледна точка се оказва,че се спестява огромна част от парите,които агенцията ще вземе.Но пък от друга страна не се занимаваш с нищо-идва агенцията украсява си и си тръгва....Но пък друго си е усещането като погледнеш всичко и знаеш,че сама си създала тази красота.
Офф в голяма дилема съм в момента с тази украса. girl_impossible
Знам точно какво искам да представлява украсата и честно казано,не ми изглежда непосилно,дори напротив,но дали ще успея да се организирам предния ден и всичко да се получи както трябва.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 10, 2015, 11:17:00 »

Вероника, ние ще правим украсата сами-става въпрос за цветята за масите на гостите. Украсата на нашата маса ще ни я направят от ресторанта.
Направихме кошнички от вестници,после ги лакирахме, в тях ще сложим гъба и ще декорираме със слинчогледи. Пиафлората илиза около 1лв за кошничка, вестниците-без пари,ползвахме брошури, лак и четка за боядисване около 7 лв. за всички, цветята още не знам колко ще излезнат като цена,но мисля,че няма да надвишим 6-7 лв. общо за кошничка. Тейбъл картичките ще са от агенция-1 лв. за маса, те ще стоят забити в самите кошнички. Аранжирането ще го правим в деня преди сватбата, организирала съм няколко човека да помагат, че имаме около 25 маси pardon, тогава ще ги занесем и в ресторанта.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 10, 2015, 11:32:55 »

Вероника, добре дошла!
Според мен, ако има на кого а разчиташ - действай! Но ако не си сигурна в своите и техните способности- недей. Ще спестиш някой лев, обаче пък споменът е за цял живот. Може да се включиш в украсата с направата на дребните декорации и поканите- номерация за маси, картички с имена, късмети за хвърляне, бутониери, табло с разпределение, кутията за картички, украса на бутилките и чашите.... От опит ти казвам, трудоемко е и ако ще правиш всичко сама, трябва много добре да си разчетеш времето и да имаш необходимите инструменти и пособия.
Давам пример: поръчах си розички за бутониери от Алиекспрес. Първата партида беше прекрасна и 30 бутониери станаха много бързо. Да,ама останалите 70 розички бяха целите в лепило. Преправях ги, почиствах ги....отне ми към 2 седмици сумарно да направя 100 бутониери. В албума ми има снимка на една. За нищо работа- 2 седмици. Добре, че бях започнала да ги правя още миналата година и лека полека ги направих. И други примери мога да ти дам, но пък не искам да ти убивам ентусиазма. Успех, ако решиш да се заемеш smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #162 -: юни 10, 2015, 12:06:44 »

Ние също ще правим сами, но се съмнявам да ни дадат предния ден да украсяваме, защото ресторантът е към хотел и е работещ smile Ще пратя някой сутринта, който няма да е сред гостите(може би една колежка, която с това се е занимавала), като разбира се ще ѝ платя, но ще е нещо малко (тя даже не иска пари)...Има вариант и да спазаря от хотела да ми украсят, като преди това ще им покажа какво искам - нищо не е сложно за правене, но още не съм говорила с управителя smile Иначе на мен ми е мнооого по-приятно да си измисля всичко сама и вече дори съм ги натъкмила нещата, според мен изобщо не е непосилно...друг е въпросът със занимавката smile
Активен
veronika88
Любопитен
*
Публикации: 30



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 10, 2015, 12:16:30 »

Да предполагам винаги има някакви непредвидени неща,които да объркат плановете и не всичко е идеално колкото и да ни се иска да бъде такова.
Моята идея е да взема калъфите с панделките от агенция под наем.От нея също драперията за сватбената маса,тюла за масата в цвят като панделките на столовете,една клетка за декориране и стъклено кълбо в което да сложа вода,някое цвете или плаващи свещи.Цветята ще ги поръчам,с тях не мисля да се заемам аз-цветята за декорацията на сватбената маса,както и тези за масите на гостите ще са от фирма за цветя.От там мисля да поръчам и бутониерите,иска ми се да са с живи цветя.Ще закичваме само най-близките-младоженеца,кума с кумата и родителите,може би и сестрите .Гостите не.
Аз за сега мисля да се заема с украсата на ритуалните чаши и шампанското,както и за бокала и виното./само трябва да ги купя ,че все още не съм/.Тейбъл картичките за масите мисля аз да направя и таблото за разпределяне на гостите по масите.И май е това.
Момичета а със цветята как стоят нещата,в смисъл тези за масите на младоженците и на гостите-кога мислите да ги слагате тях,предния ден или на деня на сватбата.Дали няма да поувяхнат ако ги сложим още предния ден,август си е доста топло,ние ще сме отвън до басейна,ще има сянка разбира се,но все пак знам ли ???
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юни 10, 2015, 12:54:25 »

Да дам мнение за булките, които мислят бутониерите да са с живи цветя - Голяма грешка..

Аз понеже се колебаех ММ и кумовете да са с истински.. На сватбата, на която бяхме в събота за първи път се загледах не само в началото, когато божурите бяха невероятни, прекрасни, точно както ги искам и аз  heart А и по време на сватбата, както и в края й.. Разпадащи се, одърпани цветя.. Ужасна гледка..
Та, вече съм сигурна бутониерите ще са от цветя от плат на 100%..
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines