Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:34:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНИТЕ!  (Прочетена 38181 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« -: февруари 09, 2015, 12:36:39 »

Мерси за справката момичета. Аз за сега само фолиевата пия. Даже не всеки ден се сещам  blush

И още нещо да попитам, какво ви е мнението за ваксините? Вие не сте в Бг, тук много се шуми по темата в момента и аз съм доста на кантар какво да правя с тях...
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 14:31:01 от fiibi_bg » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 09, 2015, 12:38:06 »

 Offtopic Капризче за сега нямаш избор. Ако детето не е ваксинирано, но го взимат нито в ясла нито в градина..
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 09, 2015, 12:41:39 »

punk_girl123 винаги има как се направи втори картон на бебето. Няма да е първия случай. Не че го подкрепям това, но е вариант. Много деца развиват куп болести  вследствие на ваксините, което от една страна също не е 100% доказано. И всичко е много относително и объркващо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 09, 2015, 13:06:19 »

Аз съм против ваксините и честно си признавам последните ги пропуснах.
Надявам се да има арзвитие и тук в БГ по темата.Едиснтвеният плюс ,който мога да отбележа е ,че вече питат предварително за БЦЖ дали да се слага или не.Защото досега масово на питаха.Тези новите шествалентни са някакъв ад за мен.Окакто ги има почти не срещам бебе без да е дало някакви реакции.Другият вариант ,който донякъде на мен ми внесе спокойствие е ,че отложих нашите ваксини с мноооогоо .Поне с 6 месеца ,а даже тази ,която трябваше да се сложи на 13 месеца ,я сложих на 24 м.Смятам ,че имунната система е по съвършенна ,по лесно се преборват с ваксините.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 09, 2015, 13:53:29 »

Доколкото прочетох, 6-валентната е за деца до 24 месеца, т.е. не е ли сложена до тогава, не бива да се слага. Дано не греша за коя ваксина ставаше въпрос. Другото, което четох беше интервю с един лекар, който пишеше, че по негово време се е учело, че повече от 3-валентна ваксина не се слага, защото организма не може да я асимилира. 6-валентната освен всичко друго е в процес на изпитване и е по-евтина от 5 валентната и за това е избора на нашата здравна система. И другото, което ме смущава, защо трябва да се слагат едновременно 2 ваксини, като могат да се разсрочат във времето?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 09, 2015, 14:14:24 »

За двете ваксини ,ако решиш винаги можеш да ги разсрочиш.Аз никога не съм слагала две ваксини наведнъж.Никога.В крайна сметка до две години поне /ако ходи на ясла / не бързаш за никъде с поставянето на ваксини.Лекарите се опитват да ни притискат ,за да им е всичко по календар ,но аз не се поддадох.
За шествалентната незнаех ,че след 24 месеца не може.Защо?Странно ми е.


 :offtopic:Да взема да ги преместя тези постове в по подходяща тема ли ? tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #6 -: февруари 09, 2015, 14:22:03 »

Аз слагам само задьлжителните тука (с една ме прецакаха и я сложиха без да знам: вместо три-валентнта й бяха сложили 4). Тези по избор не сьм ги слагала, освен БЦЖ-то, защото Париж е рискова зона. Бьлгария сьщо, а ние сме вечно по летищата.

Вчера се говореше, че ще я направят задьлжителна пак, защото имало бум на болестта, но от друга страна сьм чула, че не пазела от всички щамове и всички които в момента са туберколозни вьв Франция са я хванали вьпреки, че са били ваксинирани.

Личната ме обвинява, че сьм убийца и че мога да ида в затвора ако детето ми умре от менингит заради несложена ваксина (което е невьзможно, защото тя не е задьлжителна). Обвинява ме сьщо, че сьм морално безотговорна, защото ако моето дете е сьс силна имунна система и е здрав носител, в чакалнята може да зарази друго, което да умре (имало такьв случай). Става ми тьпо като я слушам така да ме бие на морал, но НЕжеланието ми да инжектирам недоказани субстанции е по-силно.

Другия ни педиатьр се задоволява само да каже: А, тя не е ваксинирана против менингит? Ако тогава забележите еди си какви признаци, идете бьрзо да я прегледате. (тьпото е, че сьм забравила какво се гледаше).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #7 -: февруари 09, 2015, 14:27:06 »

Това с ваксините е огромна тема - много спорна и за самите лекари. За мен обаче е абсурдно да се променя законодателството и ваксините да са изборни. По-скоро съм за "ремонт" на имунизационния календар, особено за недоносените бебета. Просто законът е за всички!
Понеже взимам детски - изненадах се, че ми искаха бележка за имунизации (нерде Ямбол, нерде Стамбул). Та педиатърката ми каза, че имало слух между циганите, че им слагали нещо в имунизациите, та да им боледували повече децата. И така се стигнало до неимунизиране (масово) на циганчетата. Наложило се тази принудителна мярка.
Според мен е по-лошо, ако детето не е имунизирано против каквото и да било, в сравнение с реакциите от ваксините. Засега обаче не може един родител, който не е медицинско лице, да направи адекватен и аргументиран избор.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #8 -: февруари 09, 2015, 15:27:00 »

Аз мислех, че задьлжителните ваксини са против страшните болести. А незадьлжителните, против такива, които можеш леко да ги изкараш, ама ако искаш да си спестиш неприятното усещане, по-добре да се ваксинираш. Примерно грипна, заушки, шарки и пр.

Има ваксини, които са в списька за лекарства под наблюдение, което означава, че са с неясни ефекти. Аз такова нещо на детето си отказвам да сложа.

А пьк специално грипната, оня ден си говорихме с един доктор по фармакология, че са я изкарали на пазара за по-малко от 3 месеца. Такова чудо до момента в историята на ваксините не било познато и никое медицинско лице не си ваксинира близките с нея.

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: февруари 09, 2015, 15:40:25 »

Мен също ми е много спорна тази тема. По принцип съм с две ръце за ваксините. Най много ме дразни от всичко цялото пре експониране на темата и млянето на невярни и отречени теории като тази за аутизма. Тъй като много си падам по документални филми и съм изгледала почти всички на тази тема. Настръхвам само с какви болести не се срещаме в днешно време (полиото примерно) . Да можеби трябва ъпдейт на календара и тази шествалентна и на мен не ми харесва, но съм далеч от това родителите да имат право да избират. Интернет пространството е бъкано с"научни статии " и всеки си пише каквото си иска и не мога да се доверя на никого.

Грипната ваксина за мен е абсолютно ненужна.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #10 -: февруари 09, 2015, 15:50:49 »

Това е защото хората масово не знаят какво означава "научна статия"  good

 Offtopic Аз в университета в Благоевград никога не бях чела научна статия. Не знам в твоята сециалност дали сте чели, но оттогава ми се изясниха критериите не само кьм самата статия, а и какво да гледам вьтре като информация, за да си изградя собствено и критично мнение (но за ваксините не сьм се интересувала).
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 09, 2015, 15:54:02 »

Ина, кои са задължителните ваксини при вас?

Слагам линк към нашия списък за сравнение: http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 09, 2015, 15:56:43 »

Аз съм много близко до мнението на Мариолка.Имам роднина боледувал от детски паралич.Чист късмет е че не е бил баща ми, тогава е имало епидемия сред децата, цялата къща е била под карантина не са можели да излизат, хляба са им го оставяли на входната врата.Друг познат боледувал от една друга болест(трябва да видя как се казва), пак с ужасни увреждания.Отделно говорим за намаляване на детската смъртност, точно на база ваксини.
Да и на мен не ми харесват многовалентните.Говорила съм за разсрочване и за биене в отделни дни.вдигала ми е Т два пъти по спомен.Но виждайки болестите от първо лице, те са ми по-страшни.
Виж тези новите и неизпробвани или тази за рак на маточната шийка не мерси, няма да ги сложа.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #13 -: февруари 09, 2015, 15:56:52 »

Дифтерит, полио и тетанос.

За момичетата рубеола, морбили и заушки е препорьчителна (не е задьлжителна), заради последствията от евентуална рубеола при бременност.

От този имунизационен календар излиза, че при вас всичко е задьлжително  crazy
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 15:59:36 от inaxastra » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 09, 2015, 16:03:54 »

Дам, при нас всичко е задължително. Това е проблема...
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines