Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:49:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Закичване  (Прочетена 9111 пъти)
 
venelinapeeva
Любопитен
*
Публикации: 27


« -: февруари 08, 2015, 19:23:12 »

Здравеите момичета!

Тия дни с маиками се чудехме като доиде младоженека да вземе булката и започне закичването...кои кого и как закичва? Как точно протича всичко?  crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 08, 2015, 19:27:12 »

И на мен ще ми е любопитно да разбера какво мислите и как организирате нещата. smile
В момента чета една книга "Български обичаи и ритуали" на Лидия Старева и мога да ви споделя какво пише там по темата.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 08, 2015, 19:50:23 »

Първо се закичва младоженеца, след това кумове, родители, роднини и останалите гости..
Може и младоженеца да  закичи родителите си, преди да отиде за  кумовете, след това тях..
Като цяло може да  си го направите както искате и вие удобно.. Ангажирайте някоя близка приятелка да ви помага,  защото няма да ви стигне времето, ако закичвате всички гости дошли на взимането smile
Активен
venelinapeeva
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #3 -: февруари 08, 2015, 22:09:55 »

Булката ли закичва всички? И до кое "коляно" се закичва.....или всички гости се закичват?
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 22:11:52 от venelinapeeva » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 08, 2015, 22:49:36 »

Това написах, че попринцип булката закичва младоженеца, кумове, родители и може шаферките да закичат другите роднини и гости.. Вие си преценявате кой да закичвате редно е кумове и родители ( другите гости не е задължително )
Аз ще имам бутониери за младоженец, кимове, родители, близки роднини и за гостите които ще дойдат вкъщи, тези който ще дойдат на ритуалите или в ресторанта няма да ги закичвам..
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 09, 2015, 00:06:33 »

Аз закичих младоженеца, кумовете и родителите, както брат му и сестра му като дойдоха вкъщи да ме вземат. Останалите гости ги закичиха две приятелки, когато всички вече се бяха настанили по местата си за тържествената вечеря и купона.

Според мен в тази част от празника всеки може да си прецени кое е най-удобно за него.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 09, 2015, 09:38:37 »

Свекървата пък твърди, че трябва тя да си закичи сина още преди да тръгнат да ме взимат, а аз да съм си закичвала моите родители и роднини. И все още се чудя как ще стане, така че и на мен ще ми е интересно да разбера какво мислите.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 09, 2015, 09:44:27 »

Това, което казва свекърва ти не е грешно, много го правят и така.. Вие преценете колко време ще имате, колко ще имате разкарване за кумове, до вас и т.н.
На последната сватба, която бях булката толкова трепереше, че едва успя да закичи най - близките и после ангажирахме шаферките да закичат другите гости..
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 09, 2015, 09:47:53 »

Ние ще закичваме родителите,кумовете и шаферите, като мисля аз да ги закича,когато дойдат да ме вземат.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 09, 2015, 09:50:00 »

Аз мисля да закича само моите родители, младоженеца и гостите за вземането, които ще са най-близки роднини и 4-5 приятели, които ще пазят.
Младоженецът ще закичи своите родители и кумовете, за да не губим време вкъщи.
Шаферките ще бъдат ангажирани с раздаването на бутониери на гостите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 09, 2015, 14:42:22 »

Аз пък ще закича, младоженеца, родителите ми, неговите родители, шаферки и шафери, кумове и няколко приятелки. Другите роднини не..  nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 09, 2015, 14:48:36 »

Аз под роднини разбирам вуйчовците и вуйните ми, баби и дядовци. Така или иначе ще са при мен, затова ще ги закича аз (в краен случай сестра ми ще ги набоде набързо). По принцип не държа да закичвам когото и да било. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 09, 2015, 15:09:06 »

Да и аз пропуснах баба ми, както и браводчед ми... Останалите лели, братовчеди, ще пропусна smile
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 09, 2015, 23:04:35 »

Да, и аз мисля само най - близките - родителите ми, роднините и близки приятелки, които ще са при мен.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines