Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:37:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените чаши 8-ма част  (Прочетена 79190 пъти)
 
Viara_Zheleva
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #15 -: февруари 28, 2015, 20:33:02 »

Здравейте момичета. Имам едно питане - сватбените чаши бяха нужни за подписването нали?
« Последна редакция: февруари 28, 2015, 20:48:06 от Viara_Zheleva » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 28, 2015, 22:27:52 »

Точно така, 2 чаши са нужни за ритуалната зала (гр. брак) , 1 чаша ( бокал ) за църквата и 4 чаши за ресторанта ( може да ви ги дадат от там ) за наздравицата при посрещането smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #17 -: март 01, 2015, 10:34:57 »

Купихме си чаши снощииии, обиколих цяла София за кристални, обаче никъде не ми харесаха, все са едни груби и дебели, та в крайна сметка взехме стъклени + бокал. Много съм доволна, това ми е първата покупка сватбена сякаш и много се вълнувам yahoo
Активен
Viara_Zheleva
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #18 -: март 01, 2015, 12:53:46 »

Точно така, 2 чаши са нужни за ритуалната зала (гр. брак) , 1 чаша ( бокал ) за църквата и 4 чаши за ресторанта ( може да ви ги дадат от там ) за наздравицата при посрещането smile

Много благодаря. Ние няма да се венчаем, та по този повод не се сетих за кога ни трябваха чашите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 01, 2015, 15:23:57 »

Дрийм, пусни снимка  give_rose
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #20 -: март 01, 2015, 17:04:31 »

Ето гии, макар че снимката е много смотана, с телефона:

ритуални чаши

А бокалът е класически, целият сребрист.
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #21 -: март 02, 2015, 23:50:30 »

Купихме си чаши снощииии, обиколих цяла София за кристални, обаче никъде не ми харесаха, все са едни груби и дебели, та в крайна сметка взехме стъклени + бокал. Много съм доволна, това ми е първата покупка сватбена сякаш и много се вълнувам yahoo
малко глупав въпрос ,но като искам да са чашите в един мотив и готини това значи че ми трябват 6 чаши така ли ? при мен няма църковен само граждански.. тоест тези чаши с рисунки гравиране или каквото и да е са за подписването или за първата наздравица? или в крайна сметка, както си решиш..
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #22 -: март 02, 2015, 23:54:58 »

Ами аз си взех комплект 2, иначе ще ги ползваме на гражданския брак и на първата наздравица в ресторанта. Бокалът е само в църквата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 03, 2015, 08:32:38 »

В ресторанта чашите не се ли чупят, т.е да трябва да са си най-обикновени, даже може от ресторанта? Кристалните или просто ритуалните чаши са за подписването в общината или изнесения ритуал?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 03, 2015, 08:55:01 »

Да в ресторанта са най обикновени 4 чаши за наздравицата със захар по ръба на чашата.

dreamcometrue88, може да си ползваш и тези от ритуала, но да не стане така DJ да каже " хайде хвърлете чашите " и вие да си счупите хубавите чаши.
По добре говорете в ресторанта да ви дадат или си купете 4 еднакви.
Както си прецените, аз няма да си чупя ритуалните чаши smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #25 -: март 03, 2015, 11:00:02 »

О, нямам намерение да чупя никакви чаши tease Нито пък някога съм присъствала на сватба с чупене, честно казано. blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 03, 2015, 11:49:42 »

Аз пък не съм била на сватба без чупене на чаши и ритане на менче. По този начин "се определя пола и броя на децата", които младото семейство ще има..  Това, разбира се може да се избегне..
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 26, 2015, 12:15:00 »

Скоро ми казаха,че чашите не трябвало да се мият след сватбата. Вие знаете ли нещо по въпроса?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 26, 2015, 12:23:22 »

Да.. То има някакво откачено поверие, че има някакви дни в година, в които не можеш да се къпеш, да шиеш и т.н.. Като са прашлясали, няма да ги оставя да хванат смрад, разбира се... Те, няма да се ползват всеки ден, та ще е веднъж в година. В случай, че говориш за преди сватбата.. Мога и да мина без да ги измия, въпреки че не искам да си представям, къде са държани.. Примерно бокала ми го дадоха директно от рафта на СЦ, където са го пипали н-брой хора.. Е, няма вариант, в който да не го измия..  crazy
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 26, 2015, 12:42:39 »

Да в ресторанта са най обикновени 4 чаши за наздравицата със захар по ръба на чашата.

dreamcometrue88, може да си ползваш и тези от ритуала, но да не стане така DJ да каже " хайде хвърлете чашите " и вие да си счупите хубавите чаши.
По добре говорете в ресторанта да ви дадат или си купете 4 еднакви.
Както си прецените, аз няма да си чупя ритуалните чаши smile
Тези неща се уточняват предварително с DJ, нашият ни попита ще чупим ли или не.
Има значение не само за това той какво  ще каже, но и  след това да предвиди време за чистене с фонова музика.
От ресторанта си ни казаха, че предпочитат да няма чупене на чаши, за нас също е по-добър вариант,  така че ще го  пропуснем.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines