Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:24:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 20 част  (Прочетена 179396 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 05, 2015, 10:43:18 »

Хохоооо, браво Нансита, не съм решила още, ама това с правенето сама, може и да се замисля за бутониерите... Иначе от някой цветарски магазин ще ги поръчаме с букета ми май  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 05, 2015, 10:52:18 »

А мислила ли си да ги направиш само с гипсофила и панделка пепел от рози? Много нежно ще се получи според мен.
Нещо такова, но с панделка:
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 05, 2015, 11:32:02 »

Ооо, това с розата е прекрасно...А иначе, аз за жените искам да са като гривни за ръце...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 05, 2015, 12:02:15 »

Ако решиш да ги правиш  и ако искаш, драсни един ред да ти дам насоки. Гривничките също са лесни за направа. Малко сатенени панделки, малко цветенца, малко лепило и стават бижу. Само не ги прави много тежки, че ще ги махнат накрая.  blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 05, 2015, 13:24:07 »

cray Аз ще имам циганска сватба!
Харесвам само отделни неща, които нямат връзка едно с друго. Тейбъл картичкие едни, тортата друга, бутониерите да не говорим... едно с едно няма еднакво, не мога да измисля обща тема на нещата  Плачещо момиче
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 05, 2015, 13:40:01 »

Нансита, дай идея как да направи гривничките, тези ги виждам горе долу, как ще станат, ама гривните  shok
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2015, 13:50:35 »

Cerise не се тревожи,това само на тебе ти прави впечатление. Да не мислиш,че някой ще гледа кое какво е и дали се връзва с останалите, това ще го гледа само някой,дето скоро ще прави сватба,за да вземе идея.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 05, 2015, 14:05:39 »

sladkata2, можеш да се разровиш из темите на булките от миналите години или в старата тема за дреболийките. smile
Cerise, lorka888 е права! Важното е на теб да ти харесват нещата и теб да радват girl_wink
alexandrova_90, много хубаво е, че искаш сама да си направиш бутониерите от живи цветя. Аз не бих се наела с тази задача. Искам да ти обърна внимание, че може би е добре да порепитираш, тъй като когато започнеш да правиш дребосъчките, това ще е преди самата сватба, ще си напрегната, ще имаш доста задачи за вършене, а цветята са живи и искат бърза работа и да знаеш как да ги съхраниш.
Моите бутониери с живи цветя бяха само 3 - на кумата гривна, и на кумът и младоженеца - различни, и бяха направени вечерта преди сватбата. Това ме подсеща, че никъде не съм ги споделила, може и да бъдат идея за някого. Ще взема да се поправя  girl_wink Може да пусна в темата ми, ако представляват интерес за някого...
Друго за което се сещам е, че кумата доста се двоумеше дали иска от изкуствените бутониери или естествена. Искаше да й остане за спомен, пък иначе харесва повече естествени цветя /много ясно smile/ Та, помислете и за това, че може да е добре да остане за спомен на вашите гости. girl_wink
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 14:10:16 от Feli » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 05, 2015, 14:16:16 »

Мерси, Фели, ще се радвам да ги споделиш. Ако са естествени, мога да си ги изсушат и пак да останат за спомен, като се внимава повече, разбира се  Wink Но уточнението е добро, ще помисля, мерсси  Bravo give_rose
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 05, 2015, 14:47:18 »

Дайте идея от къде мога да купя тапи за вино, освен от Златна Рибка?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 05, 2015, 14:48:41 »

Златна Бъчва?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 05, 2015, 14:55:02 »

Cerise, може точно това да ти обедини нещата - че са различни!Друг вариант е да добавиш един повтарящ се елемент навсякъде - напр. цвят, цвете, някакъв символ. Ще ни покажеш ли снимки какво си харесала?
Фели, чакаме твоите бутониери. Ще ни дадеш ли инфо как ги направи? Използва ли малко пиафлора или нямаше нужда? Цветята колко време издържаха? Сватбата ти беше с чудесни цветове и мотиви!
alexandrova_90, може да попиташ флористката си дали прави готови бутониери и да я помолиш да ти покаже готови. Така ще видиш как ги закрепя.
Иначе най-лесния метод е да подбереш издръжливи цветя (розички, орхидеи), някакъв пълнеж (фипсофила, зелелнина). Аранжираш цветята, като използваш цветарска тел и цветарско тиксо. Накрая можеш да прикрепиш цветната аранжировка на гривна, ластиче или да сложиш сатенена панделка, която да се завърже. Имай предвид, че към края на вечерта ще са малко поопърпани.
Мисля, че може по някакъв начин да се закрепи и малко парче пиафлора и в/у него да се аранжират цветята.

Ето малко идеи : http://lovelycraftyhome.com/2012/03/27/tutorial-how-to-make-a-corsage-like-a-pro/

http://www.manisto.com/index.php?cat_ID=38&p=catalogue&start=1


тапи за вино има във Винарко и рис корк, имат магазини в Пловдив
http://vinarko.com/magazin/затварачки-за-бутилки-и-тапи/коркови-тапи-двоен-диск
http://corkst.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&dflid=3
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 14:58:38 от nansita » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 05, 2015, 15:04:43 »

Ох, тези с Розата и Хортензията са прекрасни, 6лв. даже евтини ми се струват браво, те ща са нещо подобно за шаферките ми lol)))  Bravo Ателие Манисто, бравооо  give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 05, 2015, 15:13:09 »

Добри са им нещата. Даже с тия цени не си заслужава да се мъчиш сама.  girl_wink
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 05, 2015, 15:15:38 »

И аз имам същия проблем с харесването на различни неща, но сватбата ще е тип "градинско парти" със шатри навън, не супер формална обстановка, та се надявам да се получи като ефект








Горе-долу около тези неща ще се въртя. Надявам се да не стане много различно.
Мисля да обединявам диеите с еднакви цветове, панделки.
Специално цветето от бутониерата (ако успея да го направя) мисля да направя повече бройки и да го използвам за украса на шампанското, кутията за пари. Една брошка може да сложа и на моят букет.

Как ви се струва? Girl_hide
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines