Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:41:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 20 част  (Прочетена 181422 пъти)
 
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юни 03, 2015, 16:52:11 »

Момичета,
Някой поръчвал ли е такъв тип лазерно изрязани кутийки (дори да не е със същата картинка, но да са бели)?
http://www.aliexpress.com/item/50PCS-Laser-Cut-Bridegroom-and-bride-Wedding-Box-in-Pearlescent-Paper-box-party-show-candy-box/32263620608.html

Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #331 -: юни 04, 2015, 12:09:11 »

Простете невежеството ми, ама за какво е тази кутиика, за украса ли, хубава е много, просто не знам слага ли се нещо вътре. Малко съм скарана с дреболийките и затова се ровя в темата, за 4 часа с отклонения по сайтовете я изчетох. Много ми хареса идеята за рисунката на дървото, която всеки ще довршва...ама не разбрах как точно и ще има ли имена на всеки гост на тънките разклонения по клоните. Изобщо - дайте информация или линк, че ми стана интересно. И друго исках да питам - колко късметчета за хвърляне правите, колкото броя на гостите или половината? И защо някои си играе да ги прави, като има мн хубави по 0,60 ст, дайте акъл и аз обичам да се занимавам, ако се правят по 200 късметчета е по- добре да се направят, ама за 50 - как ще вземеш материали като се провадат все по големи количества (тюл минимум 4 метра...). Колко по - евтино излиза?
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 04, 2015, 12:14:00 »

Ще се включа само за късметчетата да споделя какво ми каза моя братовчедка, която се омъжи наскоро. Та понеже я попитах колко късметчета трябва да направя или поръчам, ми каза че на колкото години е булката +/- 1, за да е нечетен брой.. в моя случай аз съм на 24, значи 23 или 25 smile  интересно ми е дали някой друг го е чувал това :? но аз все пак ще го спазя
Активен
fifcheto
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #333 -: юни 04, 2015, 12:16:19 »

Аз не съм си купувала такива кутийки, макар че много ги харесвам. Реших сама да си направя подобни, ест. доста по семпли (довечера ще кача снимки). Иначе ние ще ползваме кутийките да сложим подаръчетата за гостите в тях. Що се отнася до броя на късметчетата - някой ми каза, че трябва да са на колкото години е булката, но ако е четно число - минус 1. Аз също сама си ги правих и не защото ми излезе по-евтино, а защото ми харесва да се занимавам с тези неща smile
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #334 -: юни 04, 2015, 12:36:06 »

значи в моя случай само 25 късметчета, няма да ми се занимава да търся съставните части иначе и аз бих си напарвила, но щом трябва да са толкова малко - и по левче да са, пак добре. Благодаря ви, не бях чувала изобщо за това с годините  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юни 04, 2015, 12:37:04 »

Елвира, за късметчетата, аз съм го чувала това, но няма да го спазя. Моите късметчета са 91.  pardon Според мен е недостатъчно да си направя само 23 или 25. Тъкмо ще ми остане и някое за спомен. Направи ги майка ми, но не мога да ти кажа точно сумата. Определено, обаче е по-евтино. Пък и да дам 30 лв за късметчета, не виждам смисъл. Ако някой обаче не му се занимава и това е вариант.  blum
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: юни 04, 2015, 12:43:30 »

Точно вчера направихме късметчетата с майка ми, аз съм на 26 години, но ми казаха ,че трябва да добавя 1, за да станат нечетен брой. Да ви кажа не излезе никак скъпо. Когато ходих в Асеновград си купих 1 метър тюл за 1,50 лв, купих розички за украса - 3 пакетчета по 12 розички в тях, излязоха 3 лв, панделката беше някакви стотинки, пакет жито и бонбонките бяха около 2 лв. Слагахме по 10 ст. във всяко късметче, защото не исках да е с жълти стотинки. Но ако не си свикнала да ги правиш(като мен) си отне час и нещо, но пък са си лично направени по твой вкус. smile
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #337 -: юни 04, 2015, 12:51:48 »

Щеше ми се и на мен да са повече късметите, да може всеки в църквата да си вземе, да останат и за спомен 2,3...но се сещам, че когато нещо е кът, се иска повече, дали на края няма да останат по земята невзети късмети, защото всеки си има по 2 вече...то не се знае колко хора ще дойдат в църквата, когато ще се хвърлят...ще го умувам, но май май ще са 25, колкото до правенето, щом в Асеновград ги има нещата на куп, аз ще ходя за рокля др седмица там и може и аз да си взема материали, пък кой знае, ако ми хареса може и повечко да направя.

P.S: Подсетете ме за още подробности и дреболий : късмети, бутониери, украса за шишета и чаши, кошници, възглавници....???  angry има ли още мъничета
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юни 04, 2015, 12:54:03 »

91 при колко гости извинявайййй  Oh my ... Това са за поне 200човека  shok

Според мен трябва да съобразите това, че не всички от гостите ще дойдат в обредната зала/църквата и да не се изхвърляте с такива бройки... Дори всички да дойдат, то не е като подаръчетата да има за всеки, а само за който се дореди  pleasantry Аз ще имам 25, на сватбата ще съм все още на 24, но месец след това ще съм на 25  , при 100+ гости

ЕДИТ: Елвира, украса за свещи. Другото е вече по желание на булката, аз ще имам закачалки за мен и шаферките... Ще имам табела с надпис "Here comes the bride", табелки за указание къде ще е изнесения ритуал, къде ще е Welcome drink, къде ще е партито..и т.ннн
« Последна редакция: юни 04, 2015, 12:56:44 от alexandrova_90 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 04, 2015, 13:46:54 »

Не съм сигурна все още за бройката, но предполагам за около 120. Според мен е ок така, от колкото да хвърля 20+ и да се бутат кой по-напред да си вземе. Ще останат за моите и неговите родители, също така и за нас. Предполагам и деца ще има, които се радват на такива неща. Поне за спомен, ако не друго.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #340 -: юни 04, 2015, 13:56:31 »

И аз ще спазвам това с годинита, че така или иначе не ми се правят мн мн и ще си направя 25, на колкото сме с ММ smile
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 04, 2015, 14:09:41 »

Споделям моите, не са кой знае какво, но си ги харесвам  blush biggrin


* IMAG0647.jpg (47.26 KB, 415x233 - видяно 1691 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юни 04, 2015, 14:10:43 »

Миме, то нали затова се казва "КЪСМЕТ". Ще го има този, който има късмета да го хване или да падне близо до него  pardon  give_rose
Както и да е, всеки си преценява.. Въпроса беше чували ли сме, това за бройката, че е свързана с години - Да, има го и ще го спазя  good
Едит: Сиску, много са сладки и нежни  good
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 04, 2015, 14:14:16 »

Аз реших да го спаза това с годините и броя на късметчетата,въпреки че гостите са 200+. Правих си ги сама и не мисля,че ми излезнаха по-евтино.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юни 04, 2015, 14:21:48 »

alexandrova_90, благодаря  give_rose
За по евтиното не знам,защото си отнема и доста време, но тези, които гледах, че продават, бяха с по 3 зрънца жито в тях и с по 1 ст. А съм чувала, че идеята на зрънцата е за плодовитост и "берекет", а стотинката за благополучие. Може и да не е така, но наистина всеки сам избира дали да си ги купи или направи. smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines