Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:59:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125320 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: март 04, 2015, 10:26:29 »

Естествено, че уважавам чуждото мнение  heart просто не ми беше ясно защо и затова питах. Който си мисли, че раждането, кърменето и отглеждането на дете е лесна работа се лъже. Хората те гледат ухилена щастлива като буташ количката и си викат, че всичко ти е цветя и рози, ама само аз си знам как съм я гледала самичка без помощ от никъде. Но определено неволята учи и дори и да ми бяха казали колко ще ми е трудно пак бих родила! И с риск да ви звучи прекалено - искам и трето, но надали ще ми стиска след някоя друга година, че ЕГН-то не пита.  crazy
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #376 -: март 04, 2015, 11:04:49 »

Здравейте момичета smile Пак от доста време не съм писала, че то преди беше от липса на свободно време заради работата, а сега пък вече 10 дни съм болна и хич и не ми се пишеше. За капак и детето се разболя. Такава кашлица не помня някога да съм имала... Нощем не се спи съответно... Днес пак на преглед и пак да чуя, че са ми чисти гърлото и дробовете (дано да е така и за детето), но пък защо и кашлянето не спира  diablo
За кърменето и раждането да си кажа моята мисъл - както и преди така и сега не се настройвам с това, че трябва да родя нормално, а че трябва да родя здраво бебе и всичко да мине както трябва. Естествено че предпочитам нормалното раждане (бях споделила преди, че беше бързо и безболезнено), но ако се наложи секцио - ми Божа работа. Важен е крайния резултат все пак. Така е и с кърменето. Щерката я кърмих 13 месеца. Сега ако мога пак ще кърмя. Но и пак ще напиша, че е Божа работа това - каквото е писано това ще е.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 04, 2015, 11:15:37 »

Ох, милата! Скорошно оздравяване ви желая  give_rose силно гуш! Хич не ми се работи днес. Има ли други работещи в темичката или само аз? Ако съм самичка значи е време да направя нещо по въпроса  Girl_hide
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #378 -: март 04, 2015, 11:20:37 »

Ми по принцип и аз съм от работетщите все още. Сега просто се наложи да се гледаме взаимно с детето  Wink Общо взето имам още малко повече от месец да се трудя...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 04, 2015, 12:06:51 »

Аз мисля да изтикам до края на месеца някак - после сме във ваканция до 14ти април и мисля да се примоля на доки да ми даде 2 седмички преди 45 дневния, че при мен е по-специфично и по-добре след ваканцията да си застъпи новия колега, да не се стресират излишно момчетата Offtopic
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 04, 2015, 16:21:34 »

Чудех се дали да пиша, но считам, че трябва да кажа това което мисля. Абсолютно съм съгласна с пънк, че ако започвате с "все ми е тая, каквото стане такова" няма да успеете да кърмите. Ако това сте решили, може изобщо да не четете редовете по долу.
Иначе, да. Кърменето съвсем не е цветя и рози, не минава всичко гладко, кърмата рядко върви като водопад, но ако човек има мотивация не мисля че би имал и сериозни спънки в осъществяването на този толкова разискван въпрос с кърменето. Малко хъс и амбиция никога не са излишни. Най голямата глупост е да се твърди, че кърменето отнема време пък с адаптирано мляко било много лесно. При кърменето не дрънкаш с шишета по цяла нощ, не стерилизиращ, не миеш шишета, да броиш лъжички и не се притесняваш дали млякото е свършило. Кърменето е съвсем естествен и нормален процес, заложен във всяка жена. Въпрос на желание е да успее.
Правите някакви страшни схеми на кърмене, изцеждане, засичане на време и т.н. Всичко това е излишно, кърменето е нормален процес, който би трябвало да протича съвсем нормално. Свойствата на кърмата са доказани, няма да губя време да ги изброявам. Рядко срещам такива майки, които хем уж знаят какво е най доброто за детето им, хем не искат да го направят. Когато си запознат с плюсовете в състава на кърмата основно (изключвам плюсовете на самото кърмене като процес) ми се струва дори леко детинско да кажеш "не ми пука, каквото стане такова". Някои от вас ще станат майки за пръв път и повярвайте ми ще се сблъскате с много по сериозни изпитания от нормалния физиологичен процес на кърмене. Има много моменти в които ще е трудно, ще е тежко, но ще трябва да се справите. Защо не погледнете така и на кърменето. Да си кажете "ще дам всичко от себе си за да успея" , а не такова предварително пораженческо мислене?
Смятам че съм дала най-доброто на детето си, доволна съм от себе си и сега смятам, че е толкова здрава именно благодарение на това че въпреки трудностите успях да я кърмя.

Тук изобщо не намесвам раждането и изобщо не смятам, че някои би трябвало да се чувства виновен, ако е родил с цезарово сечение. Там нещата са на съвсем друга почва. Там се спасява живот и няма място за искане, не искане и претенции.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 04, 2015, 18:32:20 »

Подкрепям Гери от сърце и душа. По-хубаво нямаше как да го обясня.  give_rose друго си е като заговори специалист в областта. А за героизъм - има толкова много майки на деца с увреждания или майки на 4 и повече деца, които са ги направили достойни добри хора. Те са истинските героини за мен!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 04, 2015, 21:31:40 »

Някой може ли да ми опише как точно се чувстват контракциите.При първата бременност така и не усетих нито веднъж контракция. Родих и секцио, така че и при раждането нямах .  Досега също съм нямала, днес нещо бебка мн се върти и вълнува и не мога са разбера дали всичко което чувствам е бебето Или не.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #383 -: март 04, 2015, 23:27:14 »

При мен е като леко прилошаване (според лекарката това били силни) и най-вече стягане и втвьрдяване на корема. Става като камьк и после след малко се отпуска.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: март 04, 2015, 23:57:07 »

За почивка в Гърция на Халкидидки препоръчвам горещо средния крак Ситония. Много е хубаво и зелено, Сарти е много хубаво градче. Ние ходихме в Талата Къмпинг, Каламици. Уникално е, за хора с деца е още по хубаво. Частен плаж, басейн , супермаркет, сладкарница, ресторант, всичко си има. Могат да се наемат каравани или къщички.Половин България е там.

http://www.thalattacamp.gr/bg/pages/kalamitsicamping
Това е най-южната точка на Ситония, бре crazy. Пътят до там е прекалено много за госпожица под 3г и бебе на 3 месеца, гледам нещо в по-северните части на Халкидики, Олимпиада - също ми е вариант. Гледаме хотели с НВ изхранване, че не си представям да готвя баш на почивката.
С първата бременност мн често чувах, че няма как да сбъркаш родилна контракция, така и не успяха да ми я опишат. Е, оказаха се прави, няма как да се сбърка. А подготвителните ги чувствам като стягане на корема (той става на камък) и усещам тежест в областта.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: март 05, 2015, 07:54:26 »

Дам, точно стягане на корема чувствам и аз, ама много рядко на 5-6 дена веднъж. Не съм споделяла с доки още. Мидля, че са подготвителни и не им обръщам внимание. При вас колко често ги усещате?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: март 05, 2015, 08:52:33 »

Аз за сега усещам по няколко контракции на ден. Ама аз си вдигам и тежко и си търча на ляво на дясно. Не може да се каже, че се пазя особенно, но нямам и друг вариант.
Иначе за контракциите пия 3х1 магнерот.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #387 -: март 05, 2015, 09:33:32 »

Колко често за всеки е различно.

Аз имам по 10ина на ден, но за моите седмици това не е особено нормално. От 8ия-9ия месец е нормално да имаш подготвителни, които постепенно зачестяват, в смисьл стават няколко пьти на ден. Не знам ти в кой месец си.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 05, 2015, 10:06:00 »

Благодаря ви момичета.Аз тъкмо влизам в седмия. Според мен това което чувствах вчера не са контракции и дано така продължава. Нищо не пия освен витамини и миналия път бях така. Притеснявам се да не би да имам контракции , а да не ги чувствам. А това вчера според мен се оказаха стомашни не разположения.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #389 -: март 05, 2015, 11:14:58 »

Аз нали в момента страдам от контракции, та ми обясниха, че може да имаш много такива, но шийката да остане дьлга и твьрда (което е хубаво), както и да нямаш вьобще, но една инфекция да те довьрши.

При много контракции е хубаво да се провери сьстоянието на шийката, а като цяло това, което е опасно като симптоми е температура (точно, защото може да е знак за инфекция) и крьвотечение. При температура веднага се ходи на лекар.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines